REKLAMA

Projekt neonu na moście Gdańskim

Hugollek, źródło: Legionisci.com

W ostatnim czasie informowaliśmy Was o tym, że w ramach budżetu partycypacyjnego kibic Legii - ten sam, dzięki któremu wkrótce powstanie mural Kazimierza Deyny na ścianie jednej z ochockich szkół - zgłosił projekt neonu „Miasto moje, a w nim...” w barwach Legii. Instalację planowano na moście Łazienkowskim, czyli w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu Wojska Polskiego im. marsz. Józefa Piłsudskiego. Niestety, z powodu różnych przyczyn proceduralnych pomysł został odrzucony przez miasto i nie został nawet dopuszczony pod głosowanie mieszkańców stolicy.

Istnieje jednak szansa, że nie wszystko stracone. Autor bowiem przygotował nowy, patriotyczny projekt w nowej lokalizacji. Tym razem miałby to być biały neon o wymownej treści „Semper Invicta \ Semper Heroica” („Zawsze niezwyciężona \ Zawsze bohaterska”), który zostałby umieszczony po praskiej części mostu Gdańskiego – tego samego, po którego lewobrzeżnej stronie istnieje już neon „Miło Cię widzieć”. Inspirację stanowiły tutaj zarówno oprawa z meczu przeciwko Zagłębiu Lubin z 26 maja 2007 roku, jak i hasło przygotowane przez klub z okazji stulecia Legii. Łacińska sentencja „Semper Invicta” to dewiza miasta, nawiązująca do bohaterskiej obrony stolicy przez jej mieszkańców podczas niemieckiego najazdu w 1939 roku.

fot. Legionisci.com

W przypadku akceptacji projektu przez miasto głosowanie odbędzie się we wrześniu. Więcej informacji na temat projektu możecie znaleźć na facebook.com/NEONmiastoMojeAwNim.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

+dodaj komentarz
waw - 28.05.2020 / 22:33, *.chello.pl

Panowie i Panie wszyscy na TAK, badzcie jednoglosni kur ..... czy my zawsze mamy jakies ale? fajny pomysl wiec Jedziemy z nim

odpowiedz
max - 29.05.2020 / 14:46, *.vectranet.pl

@waw: olać malkonentów, ludzie nic nie robią a krytykują, ja rozumiem gdyby ktoś wyszedł z czymś durnym ale to kolejna inicjatywa ziomka zasłuhująca na uznanie

odpowiedz
Haha - 28.05.2020 / 08:47, *.t-mobile.pl

Po angielsku dajta napis, tak jak Legia Training Center!!!

odpowiedz
odp - 28.05.2020 / 09:30, *.vectranet.pl

@Haha: masz problem chłopie bo tak samo jest na herbie Warszawy od 1939 roku...

odpowiedz
Olaf - 28.05.2020 / 12:13, *.vectranet.pl

@odp: tonic, pewnie w innych czasach było nadane (kiedy jeszcze część inteligencji kumało łacinę - teraz 99,9% nie rozumie o co chodzi).

Jesteśmy w Polsce, mówimy nie po niemiecku czy ukraińsku więc napisy powinny być zrozumiałe dla 99% Polaków !!!!

odpowiedz
Bobicz - 27.05.2020 / 20:12, *.play-internet.pl

Względy proceduralne to m.in. ochrona ptaków (nie żartuję) oraz fakt, że to nowy most na gwarancji i nie można ingerować w jego konstrukcje.

Pozdrawiam

odpowiedz
Do Babicza - 28.05.2020 / 11:33, *.virginm.net

@Bobicz: mosty Ci sie pomylily, ten nie jest nowy

odpowiedz
Hdb - 28.05.2020 / 12:52, *.centertel.pl

@Do Babicza: a pożar i remont pamiętasz czy amnezja ??? Pomyśl ,nie boli.

odpowiedz
Mok - 31.05.2020 / 09:20, *.chello.pl

@Hdb: palił się most Łazienkowski i był wyremontowany, chodzi o most Gdański(jak będziesz kiedyś w Warszawie to zobacz czym się jeden most od drugiego różni-też nie powinno zaboleć)

odpowiedz
C_enzo - 27.05.2020 / 20:11, *.inetia.pl

"Patriotyczne" władze Warszawy zgodzą się na patriotyczny neon? Taki h....

odpowiedz
rob - 27.05.2020 / 23:15, *.vectranet.pl

@C_enzo: to po łacinie, może nie skumają ;)

odpowiedz
mjr. krzyś - 27.05.2020 / 19:16, *.tpnet.pl

super!

odpowiedz
tomek - 27.05.2020 / 19:14, *.plus.pl

A nie można po Polsku. K..wa tu jest Polska

odpowiedz
stary zgred - 27.05.2020 / 20:45, *.vectranet.pl

@tomek: jest mi wstyd za takich jak ty... Brawa dla pomysłodawców.

odpowiedz
Wiem co mówię - 27.05.2020 / 22:04, *.chello.pl

@tomek: po angielsku być powinno tak jak Legia trening center

odpowiedz
WARS (L) ZAWA - 28.05.2020 / 10:30, *.t-mobile.pl

@tomek: Ta dewiza została dodana do herbu Warszawy w 1939 przez gen. Władysława Sikorskiego wraz z orderem Virtuti Militaria za heroiczna obronę Warszawy właśnie w '39 roku.

odpowiedz
????? - 27.05.2020 / 18:37, *.68.151

Jakie to 'rozne przyczyny proceduralne' zdecydowaly o odrzuceniu pierwszego projektu?????

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 27.05.2020 / 20:25, *.vectranet.pl

@?????: za dużo słoików czułoby się obrażonych.

odpowiedz
M - 27.05.2020 / 20:57, *.play-internet.pl

@Czwarty Pasek Na Dresie: ulżyło Ci?

odpowiedz
Rodowity Warszawiak - 27.05.2020 / 23:31, *.play-internet.pl

@M: uderz w stół a nożyce się odezwą...

odpowiedz
M - 28.05.2020 / 20:08, *.play-internet.pl

@Rodowity Warszawiak: kolejny mądry się odezwał...

odpowiedz
????? - 27.05.2020 / 18:36, *.68.151

Jakie to 'rozne przyczyny p

odpowiedz