Rezerwy

Sparing: Legia II Warszawa 5-3 Radomiak Radom

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W spotkaniu sparingowym rozegranym na sztucznej murawie pod balonem w Legia Training Center Legia II Warszawa wygrała 5-3 z Radomiakiem Radom. Drużyna rezerw została wzmocniona zawodnikami z pierwszej kadry. Na boisku pojawili się Mateusz Hołownia, Kacper Skibicki, Jakub Kisiel i Szymon Włodarczyk. Spotkanie oglądał na żywo i rejestrował sztab szkoleniowy pierwszej drużyny.

Fotoreportaż z meczu - 25 zdjęć Woytka

Pierwszoligowcy (należy wspomnieć, że w składzie Radomiaka dominowali zawodnicy, którzy w niedawnym meczu PP zagrali krócej lub w ogóle, testowani bądź pauzujący w najbliższym meczu za kartki, jak Jakubik) objęli prowadzenie po rzucie rożnym i skutecznej główce Karola Podlińskiego, ale jeszcze przed przerwą "Wojskowi" dwa razy pokonali bramkarza gości. Najpierw uczynił to Kacper Skibicki po pięknym przerzucie Hołowni, a następnie Szymon Włodarczyk, który wykończył akcję Patryka Pierzaka i Dawida Barnowskiego. Młody "Włodar" miał jeszcze jedną okazję do zdobycia bramki, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. Ten sam zawodnik w 45. minucie odebrał piłkę w polu karnym Świdzikowskiemu, jednak Szpaderski obronił jego strzał z bliska. Spotkanie toczone było przed przerwą w bardzo szybkim tempie i obfitowało w strzały z obu stron. Po stronie gości celowym w tym szczególnie Miłosz Kozak, szukający parokrotnie swoich szans z dystansu.

Początek drugiej odsłony nie obfitował w sytuacje bramkowe, za to obie zakończyły się golami. Dziewięć minut po zmianie stron Radomiak doprowadził do wyrównania za sprawą Dominika Sokoła. W 63. minucie legioniści ponownie objęli prowadzenie gdy akcję lewym skrzydłem Gościniarka wykończył Kacper Kostorz, a dwie minuty później prowadzenie podwyższył Radosław Cielemęcki po zagraniu Kostorza. To jednak nie był koniec strzelania, bo obie drużyny zdobyły jeszcze po jednej bramce. Najpierw zablokowany przez golkipera na prawym skrzydle Lionnel Negou zgrał do tyłu, a Aleksander Waniek trafił na 5-2. Wynik ustalił w 88. minucie niespełna 16-letni Marcel Szymański, który dobił uderzenie Amâncio Fortesa, wykorzystując dwie kolejne straty Rochy.

Sparing: Legia II Warszawa 5-3 (1-2) Radomiak Radom
0-1 - 21' Karol Podliński (głową, as. Filipe Nascimento z rzutu rożnego)
1-1 - 30' Kacper Skibicki (as. Mateusz Hołownia)
2-1 - 35' Szymon Włodarczyk (as. Dawid Barnowski)
2-2 - 54' Dominik Sokół
3-2 - 63' Kacper Kostorz (as. Kacper Gościniarek)
4-2 - 65' Radosław Cielemęcki (as. Kacper Kostorz)
5-2 - 77' Aleksander Waniek (as. Lionnel Negou)
5-3 - 88' Marcel Szymański

W 32. minucie Włodarczyk nie wykorzystał rzutu karnego.

Legia II (1. połowa): 59. Kacper Tobiasz - 7. Oskar Wojtysiak, 5. Radosław Pruchnik, 4. Mateusz Hołownia, 16. Patryk Konik - 22. Dawid Barnowski, 6. Jakub Kisiel, 23. Patryk Pierzak, 25. Damian Warchoł, 19. Kacper Skibicki - 9. Szymon Włodarczyk
Legia II (2. połowa): 59. Kacper Tobiasz - 18. Piotr Cichocki, 15. Radosław Pruchnik, 3. Ińaki Astiz, 21. Luis Rocha - 20. Lionnel Negou, 8. Bartłomiej Ciepiela, 6. Jakub Kisiel (62' 24. Aleksander Waniek), 14. Kacper Gościniarek, 19. Kacper Skibicki (62' 17. Radosław Cielemęcki) - 11. Kacper Kostorz

Radomiak: 32. Jan Szpaderski (46, 1. Filip Majchrowicz) - 14. Damian Jakubik, Łukasz Wiech, 4. Maciej Świdzikowski, 9. Rúben Ferreira (46, 97. Dominik Sokół) - 7. Miłosz Kozak (62, 77. Patryk Mikita), 27. Athanasios Scheidt, 6. Adam Banasiak, Filipe Nascimento (62, 18. Morimakan Diané), 88. Amâncio Fortes - 13. Karol Podliński (76, 17. Marcel Szymański).

Strzały (celne): Legia 14 (7) - Radomiak 21 (6)