fot. Kamil / Legionisci.com

Szeliga: Sprzedałem mecz Wisły z Legią

Redakcja, źródło: facebook / TVP Sport / Onet

Były piłkarz Legii Warszawa, Grzegorz Szeliga opublikował na swoim profilu na Facebooku post, w którym przyznał, że jako zawodnik Wisły Kraków sprzedał mecz Legii w 1993 r. W rozmowie z TVP Sport dodał, że do wyznania zmusiła go kilkudziesięcioletnia walka z samym sobą oraz nowotwór. Mecz Legii z Wisłą z sezonu 1992/1993 przeszło do historii polskiej piłki nożnej. Stołeczny zespół wygrał wówczas 6-0 i zdobył mistrzostwo Polski, które ostatecznie zostało odebrane przez PZPN.

"Ja, Grzegorz Szeliga, sprzedałem mecz w 1993 r. Legia – Wisła. Chcę się poddać karze. Przepraszam kibiców Legii i Wisły" – napisał na swoim profilu na Facebooku były piłkarz.

– Jestem świadomy tego, co napisałem. Po blisko 30 latach musiałem o tym powiedzieć. Wziąłem pieniądze... Sam... Ja... umieram. Nie mogę tego zabrać do grobu. Muszę o tym powiedzieć. Grałem w Legii, grałem w Wiśle. Zrobiłem, co zrobiłem. Moi synowie grają w piłkę i duży żal mają do mnie. Ale ja się biłem z tym przez 30 lat – powiedział w rozmowie z TVP Sport Grzegorz Szeliga.

Zapytany o szczegóły, wskazał tych, którzy mieli przekazać mu pieniądze. – Działacze Legii. Cały czas biłem się z myślami, że zrobiłem źle. Wziąłem wtedy te pieniądze, a mecz był sprzedany – powiedział.

Grzegorz Szeliga ma obecnie 53 lata. W Legii grał w sezonie 1987/88 oraz jesienią sezonu 1988/89. Łącznie w stołecznym zespole rozegrał 20 spotkań, w których zdobył 4 bramki.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (113)

+dodaj komentarz
sobal74 - 25.11.2021 / 17:16, *.t-mobile.pl

bylem na tym meczu było nas jak na tamte czasy duzo kazdy wie jak było najwazniehsze zeby legia odbila sie od dna wierze w to podobnie było pare lat temu bracia pamietacie wyjzd do ublina na 3 =0?

odpowiedz
Jeśli chodzi o Tv ... - 24.11.2021 / 21:16, *.tpnet.pl

W TVP Sport siedzi jakaś szuja , albo dwie (nie wszyscy) . Kto zaprosił na rozmowę tego frajera Szeligę ? Który to redaktorek ? Raczej nie Sylwia , Sylwia jest spoko . Któryś z gamoni w redakcji sportowej knuje przeciwko nam i próbuje robić nam pod górkę (powtórzę , że - chyba nie wszyscy) .

odpowiedz
Sasza - 24.11.2021 / 18:54, *.chello.pl

Co za pajac. Raptem zebrało mu się na "szczerość" bo to wyznanie nic go nie kosztuje. Nie grozi mu odpowiedzialność karna. bo przepisy dotyczące korupcji w sporcie weszły do KK dopiero w 2003 roku. Czekam teraz na infoska że oddał ten szmal z procentem na jakiś szczytny cel. Wliczając 30-letnią inflację.

odpowiedz
Bolo - 24.11.2021 / 18:41, *.plus.pl

Dajcie już spokój proponuję olać typa.

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 24.11.2021 / 18:40, *.232.4

Przecież ODEBRANO nam tamtego mistrza, więc po co drążyć?

odpowiedz
Ja - 24.11.2021 / 18:38, *.plus.pl

No co boli go że nie był jakimś ważnym ogniwem drużyny i nikt nie pamięta że w ogóle był w Legii to znalazł sposób żeby o sobie przypomnieć zwłaszcza że pewnie kasa się kończy zapewne. Typowy przykład frajera co nigdy nie powinien u nas zagrać.Ciekawe też czy dawni koledzy z boiska się odniosą do jego rewelacji?

odpowiedz
Ty - 25.11.2021 / 04:52, *.chello.pl

@Ja: Boli cię że powiedział prawdę pajacu? Aż tak cię to boli? Wszyscy powinni zrobić tak samo. Jeśli kopana ma pójść w końcu do przodu w tym kraju

odpowiedz
Fan - 24.11.2021 / 18:33, *.plus.pl

Widać że teraz modne jest kopanie naszego klubu zaczął Szeliga później Boniek ciekawe kto następny?

odpowiedz
Zbieracz kartonow - 24.11.2021 / 18:30, *.plus.pl

Ciekawe na co liczysz? Na order? Może na jakieś zadośćuczynienie pieniężne?

odpowiedz
Kolega po szalu - 24.11.2021 / 18:27, *.plus.pl

Żenada z braku kasy pewnie dał wywiad i tyle.

odpowiedz
Zdzicho - 24.11.2021 / 18:13, *.tpnet.pl

Chce sobie zarobic pare zlotych za wywiady, moze jakas ksiazka zaraz. Ot taki szmaciarz

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 24.11.2021 / 18:26, *.plus.pl

@Zdzicho: może jeszcze film niech o nim zrobią :) idealny temat dla Vegi :D

odpowiedz
Piłkarski poker - 24.11.2021 / 17:22, *.plus.pl

Szeliga = Grundol?

odpowiedz
:) - 24.11.2021 / 17:19, *.plus.pl

I tak z tym teraz nic nie zrobią więc na cholerę to rozgrzebywać znowu. Szeliga przypomniałeś o swoim istnieniu więc już więcej się nie wypowiadaj.

odpowiedz
Bolo - 24.11.2021 / 17:16, *.plus.pl

Nie robić reklamy ryzemu ponawiam prośbę i tak samo Szelidze. Olewać to. Chcą się przypomnieć bo nikt o nich pamięta.

odpowiedz
Realista - 24.11.2021 / 17:08, *.plus.pl

Jeśli chodzi o rudego i korupcję kupowanie meczy to ciekawe kto zatrudnial naszego byłego trenera Czesia w mlodziezowce i czy były członek sztabu kadry Andrzej W lubi jego wpis na twiterze.

odpowiedz
Prawdziwy Boniek gra w hondurasie - 24.11.2021 / 17:14, *.plus.pl

@Realista: A polscy piłkarze przypadkowo wyjeżdżają do Włoch hurtowo a Zalewski z Kozłowskim też w kadrze grają dzięki umiejetnosciom?

odpowiedz
Mecz kupili działacze Legii - 24.11.2021 / 16:45, *.vectranet.pl

Skoro mówi, że to działacze kupili ten mecz to może jest jakaś malutka szansa żeby beknął za to nasz pudel...?

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 24.11.2021 / 17:02, *.plus.pl

@Mecz kupili działacze Legii: ta ujemne punkty chyba tak jak Cracovia możemy dostac.

odpowiedz
Vuko - 24.11.2021 / 20:14, *.orange.pl

@Wieczny fan Mioduskiego : dostalismy

odpowiedz
Kibic z tik-toka - 24.11.2021 / 15:47, *.plus.pl

Jak by wszyscy się wypowiadali w wywiadach to w sumie by z 15 tytułów wszystkim klubom zostało.

odpowiedz
Stanley - 24.11.2021 / 16:12, *.chello.pl

@Kibic z tik-toka:
i to te przedwojenne głównie

odpowiedz
Wielki fan nowego trenera kto by to nie był - 24.11.2021 / 15:45, *.plus.pl

Ne wiem na co liczy ten Szeliga skoro tak nagle z tym wychodzi po tylu latach ale musi być coś na rzeczy że po tylu latach mu się przypomniało nagle.

odpowiedz
:/ - 24.11.2021 / 15:53, *.plus.pl

@Wielki fan nowego trenera kto by to nie był:Szeliga liczy na swojego ,,kolegę" jak to napisał na Twitterze o nim Boniek.

odpowiedz
Przestępcy Zrzeszeni Przeciwko Nam - 24.11.2021 / 15:41, *.plus.pl

Szeliga przecież ,,cała Polska widziała" podobno ale wielki news żeś powiedział.

odpowiedz
:// - 24.11.2021 / 14:05, *.plus.pl

Tak jest szkoda czasu na niego. Popieram. Temat zamknięty.

odpowiedz
Bolo - 24.11.2021 / 14:02, *.plus.pl

Nie robić ryzemu reklamy wpisami. on tylko na to czeka żeby potem ogłaszać jak to nasi kibice go nie lubią. Lać na niego!!!

odpowiedz
Zbieracz kartonow - 24.11.2021 / 14:00, *.plus.pl

Boniek obstawiaj dalej swoje kabalki frajerskie.

odpowiedz
Zibi top - 24.11.2021 / 13:57, *.plus.pl

Ciekawe czy jego klub z łodzi ma już zapewniony finał PP ? po wpisie na twiterze że przyjedzie na mecz ale dopiero na narodowy na mecz finałowy Widzewa.

odpowiedz
Writer - 24.11.2021 / 15:05, *.chello.pl

@Zibi top:
Boniek to niech pamięta końcówkę sezonu 1982
jak Widzew rywalizował że Ślaskiem o tytuł i jeszcze Wisełka zamieszana

odpowiedz
Prawdziwy Boniek gra w hondurasie - 24.11.2021 / 13:45, *.plus.pl

PRAWDZiWY BONIEK GRA W HONDURASIE i bardzo proszę tego fałszywego Bońka o odwalenie się od naszego klubu zajmij się swoim ukochanym Widzewem Roma czy Zawisza i najpierw powiedz ile meczów kupiłeś razem z Szymańskim Wojciechem w Widzewie, i czy Platini dał ci działkę za kupno MS w Katarze a najlepiej rób dalej selfie wnukom podczas gry w piłkę to ci wychodzi najlepiej.

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 24.11.2021 / 13:53, *.plus.pl

@Prawdziwy Boniek gra w hondurasie: na stare lata wychodzi z niego cała żółć i żal że już kilka ładnych lat nie gramy z Widzewem.

odpowiedz
MK - 24.11.2021 / 10:38, *.187.2

Abstrahując od tego jak wyglądał ten mecz - czy naprawdę mam uwierzyć, że pan Szeliga w pojedynkę sprzedał mecz i dzięki temu Legia strzeliła 6 bramek?

odpowiedz
Edziu - 24.11.2021 / 23:35, *.tpnet.pl

@MK: Noo . To ściemniacz jest . Zdrajca i ściemniacz jest on .

odpowiedz
Olomanolo - 24.11.2021 / 08:05, *.207.247

Wymyślił sobie że sprzedał mecz liczy teraz że dostanie jakąś nagrodę od pzpn-u - bo się pewnie kasa na koncie skończyła

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 24.11.2021 / 07:48, *.play-internet.pl

Pewnie jak by piłkarz Lecha powiedział,że "kupili od P.Z.P.N u tytuł w '93"to byście się zesrali z zachwytu,że "wreszcie prawda wyszła na jaw".No cóż,punkt widzenia.......A swoją drogą w tamtych czasach meczy robionych było tyle,że ukłuła się taka opinia,że "człowiek się cieszy,że wygraliśmy 2-0,a piłkarze to już dwa tygodnie temu wynik znali".A o tym,ze taki proceder był akceptowany przez P.Z.P.N niech świadczy fakt,że mecz w łodzi (Ł.K.S-Olimpia) sędziował na linii niejaki Michał Listkiewicz-tak tak,ten sam,co zaraz potem został prezesem związku.Oczywiście twierdził,że "po mojemu,wszystko było czysto w tym meczu" I jeżeli myślicie,że korupcja się skończyła,bo posadzili "Fryzjera",to jesteście naiwni jak dzieci.Wszyscy bierzemy udział w teatrzyku,który nam serwują piłkarze wespół z bukmacherami.Kurde,naprawdę to są zbyt duże pieniądze do "zarobienia",żeby sobie odpuścić.Tu nie ma miejsca dla uczciwych.

odpowiedz
Pacho - 25.11.2021 / 19:30, *.2.77

@FOREVER LEGIA : zgadzam się, a całe to gówno opakowuje w najlepszej jakości design zakichany c+.

odpowiedz
starszy - 23.11.2021 / 22:51, *.plus.pl

Nie rozumiem po co te bezsensowne kłótnie i wyzwiska. Najlepiej pasuje tu cytat z ,, Wielkiego Szu'' : Graliśmy uczciwie ty oszukiwałeś i ja oszukiwałem - wygrał lepszy. Problem był w tym że dziady z PZPN nie dostali swojej działki dostali furii i pozbawili Legię tytułu. Lata 80-te i 90-te to ciągłe wały i oszustwa. W 1993 roku najlepsza była Legia. Na boisku i przy zielonym stoliku.

odpowiedz
peru123 - 23.11.2021 / 23:33, *.chello.pl

@starszy:
przy zielonym lepsze były pyry, wykorzystały szanse, wyzwiska są bo kłamie ze wziął tylko raz, a sprzedawał jak tylko mógł, grać nie umiał , ale potrafił się „dogadać” i dlatego ocierał się o 1 ligę bo był wtyką tych z ustawiali.

odpowiedz
Bufet (L) raz jeszcze … - 23.11.2021 / 22:49, *.centertel.pl

… bo się wkuw…łem na tego Poziomke.
W Lęgi Pozioka, kur… o to grał Darek Dziekanowski, Leszek Pisz, Buda Kazimierz., Zbyszek Robakiewicz.
A ty Poziomka to miałeś zaszczy założyć koszulkę Naszego Ukochanego Klubu na kilka meczy.
I spierdol…łes to, Poziomka, kur…o.
A my na Miodowej pod PZPN darlśmy ryje za Nasz Ukochany Klub, protestowaliśmy na Źwirki i Wigry, na lotnisku wojskowym.
A ty Poziomka, przychodzisz tutaj wydusić litość i przebaczenie? Od poważnych i wiernych Kibiców? Ty ćpunie pier…lony.
Zdychaj kur…wo sprzedajna.
Lègga miała wtedy taką Pakę, że niszczyła wszystkich. A ty frajerze to buty panu Dziekanowi, Łatce, Piszowi nosiłeś.
Do Piekła !!!
Odleję się na twój grób, Poziomka, kur…wo…
Nigdy nie powinieneś przestąpić progu Łazienkowskiej Numer 3. Poziomka, kuw…o.
Pojawiłeś się jak balas w kiblu i z pierwszym spuszczenie wody, spłynąłeś do Wisły, Poziomka, kur…o.

odpowiedz
Peru123 - 23.11.2021 / 22:46, *.chello.pl

Mistrza zdobywa się całym sezonem, Legia przez całe lata 80 była okradana przez takich zawodników jak Szeliga, handlujących meczami, prawie tym samym składem w kolejnych dwóch latach zdobyła MP, musiała pewnie zapłacić bo ŁKS by ich okradł , ale poszli za grubo. Poznaniacy wykorzystali sytuacje i podpłacili Kulesze z ekipą Polonii, która szykowała sie do odbicia kibicowskiej Warszawy z rąk Legii, czasy Wielgusa i próba odbudowy pozycji czarnych w futbolu. Ale ta sytuacja tylko zmobilizowała fanów Legii i jeszcze bardziej umocniła nas w miłości do Legii, taki fenomen. Dziś nie ma sąsiadów, krzykacze w zapomnieniu historii i ten jeden sprawiedliwy, ktory wziął pieniadze od działaczy Legii, ale nie wiadomo od których, może od chłopaków z Ząbek, nota bene Wołomina, którzy obstawiali wyniki. Jak opowie cała historie swojego handlu to może uwierzę, ale Legia wtedy była za mocna co potwierdziła w kolejnych sezonach.

odpowiedz
Pacho - 25.11.2021 / 19:39, *.2.87

@Peru123: tamten zakup był wymuszony. Gdyby tylko psy kupiły, miałyby mistrza, nie byłoby dyskwalifikacji, a Legia z drugiego miejsca by nie dostała mistrza. Szkoda jednak, że Zdechł dostał za to mistrza.

odpowiedz
Bufet (L) - 23.11.2021 / 22:29, *.centertel.pl

I dopalacze Cię karma sprzedawczyku.
Miałbyś honor, to zabrałbym te swoją „ tajemnicę” na tamten świat.
A gdzie byłeś przez 30 lat i co z hajsem zrobiłeś Poziomka, ku … r .. o?
Gin, przepadnie sprzedawczyku - konfidencie.

Będziesz miał nagrobek: Tu leży sprzedawczyk i frajer. Bez nazwiska.
Kur…o oplułem w tym momencie 100 lat historii Klubu i około 2 miliony kibiców z samej tylko Warszawy. Bo jak wiadomo, cała Warszawa kibicuje Legii Naszej Ukochanej !!!
Zdychaj Psie …

odpowiedz
Bie(L)any - 23.11.2021 / 22:16, *.vectranet.pl

.... i taki ktoś pracuję z dziećmi ma swoją szkółkę piłkarską.... PZPN kto dał mu licencje....
Ze swoimi doświadczeniami powinien iść do handlu....
PS. Gdzie hajs który przytuliłeś handlarzu ?

odpowiedz
Leśny Dziadek - 23.11.2021 / 20:57, *.centertel.pl

Skoro tak, to powiesić dla przykładu...

odpowiedz
Cała Polska widziała - 23.11.2021 / 19:20, *.tvksmp.pl

Do wszystkich, którzy podważają słowa Szeligi: jesteście s...........mi.

odpowiedz
zp - 23.11.2021 / 20:29, *.centertel.pl

@Cała Polska widziała: zalecam kubeł zimnej wody i mniej TVN

odpowiedz
Luk - 23.11.2021 / 21:20, *.timplus.net

@Cała Polska widziała: naiwny jesteś jak dziecko...

odpowiedz
Jaro - 24.11.2021 / 23:31, *.tpnet.pl

@Cała Polska widziała: ... supermistrzami ? Zgadza się .

odpowiedz
Arczi - 23.11.2021 / 19:02, *.aster.pl

żenujący pan jesteś panie szeliga po co ta wypowiedź nikomu do niczego nie jest potrzebna nagle pana przycisnęło to nawet nie chce się współczuć jak to pan cierpiał przez te lata gotówkę przytuliłeś a teraz nagle się okazało że jednak mało? śmieszny pan jesteś

odpowiedz
Jasio - 23.11.2021 / 18:39, *.aster.pl

Kogo obchodzi mecz z przed 30 lat?

odpowiedz
KaroL - 23.11.2021 / 17:57, *.chello.pl

On niby dostał kasę za to żeby nie strzelał he. Jak on w bramkę nie potrafił strzelić nawet jak nic nie sprzedał

odpowiedz
kuman - 23.11.2021 / 17:07, *.cyfrowypolsat.pl

Grzesiu nie pij tyle alkoholu ,Ty zawsze tak mówisz jak pochlasz , straciłeś przez to rodzinę, syna, nie pij i weź się za siebie, są AAA tam Ci pomogą , wypisujesz głupoty.

odpowiedz
wqurwiony po meczu z Cracovią w PP, który był ustawiony i oddany za punkty w lidze - 23.11.2021 / 15:21, *.cyfrowypolsat.pl

dziwne czasy, gdzie osoby, które mówią jak jest, ale brutalnie - są uważane za idiotów, w obecnych czasach przypomnę:

- ustawka w Gdańsku za Czerczersowa w przedostatniej kolejce(rezerwówka)
- przewalony mecz z Cracovią w PP w zamian za ich podłożenie się w Warszawie, które dało mistrza
- po zimowym obozie w Dubaju porażka na wyjeździe z Podbeskidziem 1:0
- HT/FT z Ruchem Chorzów u siebie (2:3) i hat-trick Piecha
- 2:3 u siebie ze Stalą Mielec rok temu
- liga za puchar kilka lat temu z Pogonią Szczecin(Astiz podawał pod nogi w Szczecinie)
- liga za puchar z Piastem Gliwice rok temu(porażka u siebie i 1:2 do przodu w Gliwicach)

dalej nie chce mi się szukać, powodzenia we wspieraniu tej patologii , jesteście tylko pionkami wypychającymi kabzę - naiwnymi kibicami, polecam wspierać RUGBY

p.s. polecam blog "PIŁKARSKA MAFIA" - jeśli ktoś myśli, że ustawki się skończyły w obecnych czasach, bo jakiś Fryzjer poszedł do pierdla to jest naiwny

odpowiedz
Marce(L) - 23.11.2021 / 22:21, *.vectranet.pl

@wqurwiony po meczu z Cracovią w PP, który był ustawiony i oddany za punkty w lidze:
Pij alkohol bo ci dopalacze baniak wyniszczą za kilka lat napiszesz że te 7 porażek pod rząd też sprzedał Michniewicz z Gołębiewskim ... lecz się i wspieraj rodzinę jeśli masz a nie rugby

odpowiedz
dino - 24.11.2021 / 10:54, *.vtelecom.pl

@wqurwiony po meczu z Cracovią w PP, który był ustawiony i oddany za punkty w lidze:
Oczywiście a porażka ze Stalą Sanok w 2006 to też spisek

odpowiedz
Juri - 23.11.2021 / 14:59, *.centertel.pl

Było,nie było ,to tylko pomówienia.
Dowody,nazwiska,kwota.

odpowiedz
PIEKŁO I TAK GO CZEKA.... - 23.11.2021 / 14:58, *.120.60

AKURAT TERAZ KIEDY LEGIA NA DNIE, I MYŚLI ŻE SIE OCZYŚCI? TO SIE W SPOWIEDZI OPOWIADA KSIĘDZU I PROSI O ROZGRZESZENIE A NIE PUBLICZNIE PO TYLU LATACH?1TO TAK JAK WSZYSCY WROGOWIE LEGII BRUDY WYCIĄGAJĄ ABY DOBIĆ, A ON TAKI SAM JAK INNI, POPROSTU MŚCI SIE ZA TO ŻE GO WYJE...I Z LEGII, BO WIEDZIELI ŻE HANDLARZ...

odpowiedz
sickle - 23.11.2021 / 15:08, *.chello.pl

@PIEKŁO I TAK GO CZEKA....:
you say - Hell Awaits Him (1984)

odpowiedz
K(L)AKIER - 23.11.2021 / 14:41, *.tpnet.pl

A może ktoś mu dał parę zł żeby takie brednie odpowiadać .

odpowiedz
Marek Legionowo - 23.11.2021 / 14:12, *.vectranet.pl

A tymczasem w tej sprawie już ruda@ atakuje Legię

odpowiedz
Mrok - 23.11.2021 / 16:13, *.chello.pl

@Marek Legionowo:
Rudy to charakter a nie kolor włosów.

odpowiedz
:) - 24.11.2021 / 13:50, *.plus.pl

@Mrok: Nudzi mu się na emeryturze

odpowiedz
lucho_83 - 23.11.2021 / 13:58, *.81.66

Meczu na oczy nie widziałem. Po 28 latach przyznawanie się do kupienia meczu jest słabe.

odpowiedz
jo - 23.11.2021 / 13:57, *.sekocin.pl

Rozumiem, że pieniądze odda w ramach oczyszczania. Mogą być nawet na jakiś szczytny cel. Oczywiście powiększone o inflację od 1993...

odpowiedz
Legion63 - 23.11.2021 / 18:58, *.centertel.pl

@jo: No co Ty przecierz miało być 6:0 i było 6:0 nie nie ja jestem uczciwy

odpowiedz
Bandi - 23.11.2021 / 13:37, *.t-mobile.pl

byłem na tym meczu, każdy kto tam był widział i wiedział co się dzieje ale oczywiście co drugi palił frana... dobrze że ktoś wprost powiedział jak to było i sprawa się wyjaśniła, ja nigdy nie traktowałem tego tytułu poważnie...

odpowiedz
Adamson - 23.11.2021 / 13:53, *.chello.pl

@Bandi:
a dla mnie najważniejszy tytuł w historii Legii; tyle lat człowiek czekał
ludziom nie dali szansy zagrać w prawdziwej Lidze Mistrzów

odpowiedz
Zawieja - 23.11.2021 / 18:20, *.t-mobile.pl

@Bandi: byłem na meczu i świetnie się bawiliśmy najlepsze mistrzostwo każdy się domyślał że było coś nie tak ale to ŁKS zaczął walić bramki hurtowo więc odpowiedź była szybka :)

odpowiedz
Hiszpan - 23.11.2021 / 13:36, *.play-internet.pl

A 3 karne ze Stalą Mielec????

odpowiedz
Spinner - 23.11.2021 / 13:25, *.chello.pl

np Jacek Bobrowicz (bramkarz Wisły) czy Juliusz Kruszankin
mówili że mecz był czysty

odpowiedz
Kaz - 23.11.2021 / 13:31, *.vectranet.pl

@Spinner: Przede wszystkim nie było żądnych nagrań,filmów,zdjęć z wręczenia kopert z pieniędzmi itd żadnych dowodów.Jedynym dowodem było wycie pana K. ,że cała Polska widziała,a do tego nienawiść do Legii zrobiła swoje,szczucie i nagonka i odebranie mistrza na podstawie insynuacji i domniemań chorych z nienawiści ludzi gotowe

odpowiedz
Haddock - 23.11.2021 / 13:22, *.chello.pl

najlepszym przykładem to to jest sezon 1981-82
i ostania kolejka - jak handlowano tytułem (Widzew, Wisła, Śląsk)

odpowiedz
Nono - 23.11.2021 / 13:11, *.play-internet.pl

Szeliga siebie sprzedał diabłu.

odpowiedz
Ewelina - 23.11.2021 / 12:42, *.vectranet.pl

Gość postanowił zabłysnąć. Doznał cudownego powrotu pamięci po 28 latach. Sam sprzedał mecz bo o nikim innym ze swojej drużyny nic nie wie. Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

odpowiedz
axlrose - 23.11.2021 / 13:06, *.tpnet.pl

@Ewelina: Tak, to jest śmieszne. Niech nawrócony przez chorobę powie, kto mu płacił, kto jeszcze z drużyny kasował, a nie dziwna amnezja.
Jak kurde prezes Polski - wiem ale nie powiem.

odpowiedz
Legion63 - 23.11.2021 / 12:42, *.centertel.pl

Błem na tym meczu w Krakowie patrząc z trybuny nie miałem wątpliwości że gra nie jest czysta ale ...jest jedno ale dlaczego tak się stało? Przecierz mogliśmy wygrać ten mecz w normaly sposòb kto zaczął tą strzelaninę kto chciał nas mówiąc krutko wydymać w ostatnim meczu?Wòjt nie był w ciemię bity i się zabezpieczył takie były wtedy czasy nie Legia pierwsza się zabrzpieczyła ale to tylko Legię w ten sposòb ukarano gdyby manewr łks (skròt każdy chyba zna ) to zapewniam że nikt by nie krzyczał "że cała Polska widziała" i wszystko pięknie by przyklepano .A tak na marginesie gdy okazało się że polonia z Wdowczykiem zdobyła mistrzostwo w podobny sposòb to kara spotkała tylko jego nikt mistrza nie odebrał a były dowody i to właśnie wpisuje się w całokształt sprawy.

odpowiedz
Tużurek - 23.11.2021 / 12:49, *.vectranet.pl

@Legion63 : Może faktycznie masz rację.Masz tę przewagę ,że widziałeś mecz z trybun.Być może Wójt zagrał z ŁKS-em i Olimpią w grę ,którą oni zaproponowali.Zazwyczaj patrząc w historię nie tylko sportu ci uczciwi zazwyczaj przegrywają więc tym razem nikt nie chciał być uczciwym frajerem

odpowiedz
Kamień - 23.11.2021 / 12:56, *.chello.pl

@Legion63 : Też byłem na tym meczu. Szczerze to mnie gówno obchodziło czy mecz kupiony czy nie. Oczywiście, że Wójt się zabespieczył, zresztą pisał o tym już Janusz Atlas. Wtedy kupowali wszyscy, łącznie z tym klubikiem z Poznania.

odpowiedz
Haddock - 23.11.2021 / 13:17, *.chello.pl

@Kamień:

to powiedzcie dlaczego złote medale pojechały i oczekiwały (tam)
do Łodzi a nie do Krakowa - gdzie Legia była liderem
już ten prosty fakt daje dużo do zrozumienia

odpowiedz
Legion63. - 23.11.2021 / 14:31, *.centertel.pl

@Haddock: Bardzo celna uwaga ! Przypadek ? Nie sądzę !!!

odpowiedz
miki - 23.11.2021 / 16:16, *..

@Legion63 : Wdowczyk dostał wyrok za Koronę Kielce (kupowanie meczów w III lidze, to były czasy gdy Korona znalazła Kolportera i zaczynała iść do góry) .
https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/wdowczyk-chcialbym-zeby-to-byl-sen-ale-to-byla-rzeczywistosc/8237y0c

Koło Polonii trochę śmierdzi (młody Engel czy Blacha to ludzie, którzy mieli z nią związek) ale na ile wiem, nigdy jakieś bardziej konkretne informacje się o ich mistrzowskim sezonie nie pojawiły.

odpowiedz
zxm, - 23.11.2021 / 19:09, *.vectranet.pl

@Legion63 : po pierwsze krótko*
a po drugie jeśli dobrze pamiętam to wygrali tak samo ze względu na bilans bramek

odpowiedz
Eee - 24.11.2021 / 22:29, *.tpnet.pl

@Legion63 : Nie miałeś wątpliwości ? To Ty już wtedy nosiłeś ''musztardówki'' na oczach ? Mecz był czysty , a Skisła to po prostu łamagi i cieniasy w tamtym sezonie byli .

odpowiedz
Po(L)ubiony - 23.11.2021 / 12:34, *.aster.pl

Sprzedałem mecz, nie wiem za ile, nie pamiętam komu, ale gość miał na sobie koszulkę Legii. Potem kupiłem sobie watę cukrową. Do tej pory, nie mogę się pozbyć je smaku....

odpowiedz
Alan - 23.11.2021 / 12:28, *.t-mobile.pl

Czyli jednak 15 nie 16....w sumie to już malo istotne teraz wazne jest bysmy za rok nie grali w 1 lidze......

odpowiedz
Kamień - 23.11.2021 / 12:59, *.chello.pl

@Alan: 16 głąbie. Myślisz, że Lech nie kupował wtedy?

odpowiedz
Tużurek - 23.11.2021 / 12:26, *.vectranet.pl

Poza tym wszystkim polecam obejrzenie bramek z meczu Wisła-Legia.Wszystkie trafienia po pięknych filmowych akcjach.Naprawdę ciężko tam dostrzec celowe działanie obrońców.Przypominam ,że Wisłą już nie miała o co grać bo była zdegradowana,a Legia grała o mistrza to nie mogła wygrać 6:1? Zdecydowana motywacja i jakość były po stronie Legii.Wystarczy spojrzeć na skład Legii z tamtego okresu

odpowiedz
Tużurek - 23.11.2021 / 12:29, *.vectranet.pl

@Tużurek : Przepraszam 6:0 oczywiście

odpowiedz
zen - 23.11.2021 / 13:01, *.197.170

@Tużurek : Obejrzyj raz jeszcze jak "kładą" się obrońcy wisły, jak "rzuca" się w drugą stronę bramkarz. Każdy to widział co się działo, włącznie z komentatorem TVP, który wprost po meczu zadał pytanie JW, po co była ta "reżyserka", na co JW wprost mówi, że zawsze jest trochę reżyserii. Rozumiem, że chciałbyś aby to było czyste zwycięstwo, ale nie było

odpowiedz
Tużurek - 23.11.2021 / 13:08, *.vectranet.pl

@zen: Sorry ale komentarz tego dyżurnego Śląskiego dziennikarza kibica górnika to nie jest dla mnie żadna wyrocznia.Przede wszystkim nie było żadnego dowodu przekrętu.Polska nie była w latach 90 takim krajem ale w państwie prawa odebranie komuś jego własności (mistrzostwo) byłoby bezprawne

odpowiedz
Haddock - 23.11.2021 / 13:19, *.chello.pl

@Tużurek :
Wisła wtedy nie była zdegradowana - spadła w kolejnym sezonie

odpowiedz
Tużurek - 23.11.2021 / 13:23, *.vectranet.pl

@Haddock: Tak faktycznie przepraszam ale co do motywacji to się zgadza bo i tak Wisła nie miała o co grać bo miała pewne utrzymanie.Legia wręcz przeciwnie

odpowiedz
Haddock - 23.11.2021 / 13:36, *.chello.pl

@Tużurek:
panie kolego - Legia to zawaliła sprawę w dwóch meczach
wyjazdowych Hutnik Kraków (0-1) i Śląsk (0-1) - taki Rosjanin Basov
wtedy strzelił gola - gdyby tam ugrali dwa remisy sprawa byłaby pozamiatana - do tej pory te dwie porażki siedzą w człowieku

odpowiedz
Miki - 23.11.2021 / 16:23, *..

@Tużurek : Szeliga to akurat był napastnikiem, jeśli dostał kasę, to za to by nie strzelić gola a może też by psuć akcje. Inna rzecz, że obrońcy kładli się jak zboże…

odpowiedz
Manner - 23.11.2021 / 16:47, *.chello.pl

@Miki:
kładli się bo zbliżał się okres golenia zbóż

odpowiedz
Edmund - 24.11.2021 / 22:16, *.tpnet.pl

@Miki: A weź lepiej przypomnij sobie , jak nasi się ostatnio kładą , Lukinhas co chwila się kładzie (i nie tylko on) , ale to nie znaczy że to czy tamto ... A w tamtym meczu Wiślaki zwyczajnie nie dawali rady naszym (ewentualnie mieli jakąś grupę baletową , jak za czasów Andrzeja Iwana i dzień przed meczem przedobrzyli ...) . Powodów ich przewracania się może być więc przynajmniej dwa . A może być i trzeci :że po prostu grali jak łamagi . Mecz był normalny , a pzpn to (bluzg , bluzg , bluzg , bluzg ) .

odpowiedz
floyd - 23.11.2021 / 12:26, *.t-mobile.pl

Nihil novi. Problem nie jest w tym czy Legia mecz kupiła bo to oczywiste ze tak. Chodzi o to, ze handlowali wszyscy, a na 100% ostatnia kolejka była przez wszystkie drużyny ustawiona. Po dupie dostała jedynie Legia i ŁKS a Amica obdarowana tytułem. To jest sedno z którym nie możemy się pogodzić, podobnie jak z tym ze ci hipokryci z wronek się tym tytułem szczycą.

odpowiedz
Luk - 23.11.2021 / 21:19, *.timplus.net

@floyd: Już myślałem, że nikt nie powie w czym tkwi sedno sprawy, a mecze do tej pory są sprzedawane... mało to kontrowersji mimo varu, mało dziwnych kiksów czy też fauli?
P.s. Ciekawe kto za pudla obstawia mecze bo jak zauważyć można nie ma na horyzoncie jakiś młodych na handel.

odpowiedz
Seb - 23.11.2021 / 12:26, *.107.43

Aby na stare lata, tuz przed smiercia, tyle syfu robic i szargac swoja watpliwa opinie oraz opinie kolegow ktorzy moze maja lepsza opinie na miescie niz ta kanalia ktora teraz nagle poczula ze trzeba. Wstyd kanalio. Egoista, wezmie i umrze a reszta bedzie musiala cierpiec z powodu jego potrzeby spowiedzi publicznej! Wstyd kanalio!

odpowiedz
Kuchy King - 23.11.2021 / 12:47, *.vectranet.pl

@Seb: Słusznie uczynił. Szczera spowiedź przed śmiercią jest potrzebna. Gdyby to było w drugą stronę, pewnie piałbyś z zachwytu nad jego zachowaniem.

odpowiedz
Mario(L) - 23.11.2021 / 21:38, *.chello.pl

@Kuchy King: Ze spowiedzią to niech wypier... do kosciola jak taki jest swietoje..iwy, przypomnialo sie staremu dziadowi po tylu latach. Meczami handlowali, handluja i handlowac beda taka jest rzeczywistosc ale oczyszczanie sie po tylu latach to jest zenada.

odpowiedz
Kamil - 23.11.2021 / 12:25, *.mrsn.at

Wtedy mecze kupowało się i sprzedawało na potęgę. Wiadomo przecież ze wtedy były machloje i słusznie odebrane mistrzostwo

odpowiedz
Legion63 - 23.11.2021 / 12:57, *.centertel.pl

@Kamil: Ok kolego ale zgodnie z tym co napisałeś wystarczy sięgnąć tylko do archiwalnych wydań Pezeglądu Sportowego i poczytać o niedzielach cudòw poczym odebrać 80% tytułòw mistrzowskich z tamtych lat nie tylko Legii!!!! Nie wiem ile masz lat ale mam wrażenie nie możesz rozumieć tamtych czasòw i niewiele o nich wiesz z całym szacunkiem dla Ciebie

odpowiedz
Sprite - 23.11.2021 / 15:15, *.play-internet.pl

@Kamil: nie słusznie, bo wszyscy sprzedawali i kupowali ,a Amica Poznań wynagrodzona jeszcze za to została !

odpowiedz
Kamil - 23.11.2021 / 22:03, *.a1.net

@Legion63 : oczywiście że nie tylko Legii, ale Legia wtedy miała na pieńku z PZPNem a szczególności chcieli udupic ś.p. Trenera Wujcika

P.S. Jestem po trzydziestce ;)

odpowiedz
Tużurek - 23.11.2021 / 12:22, *.vectranet.pl

To się wszystko wpisuje w nagonkę na Legię.W sumie to nic nowego ale teraz jakoś naprawdę wyjątkowo mocno wszyscy chcą nas wykończyć.Poczuli krew.Takie wyznanie po latach to atak na morale Legii jako klubu.Swoją drogą to teraz sobie przypomniał? Rzekomo chory ale jakoś dziwnie to się zbiega z największym sportowym upadkiem Legii od 80 lat

odpowiedz
Grigol - 23.11.2021 / 12:06, *.7.33

Śledztwo zostało umorzone, nie wykryto winnych a kare w postaci odebranego mistrzostwa wymierzono. Prawo nie działa wstecz, MP 93 dla Legii

odpowiedz
Legion63 - 23.11.2021 / 14:39, *.centertel.pl

@Grigol: A jak ma działać wstecz to dla wszystkich!!! Dla Poloni Ruchu Zagłębia i innych

odpowiedz
kibic 1995 - 23.11.2021 / 12:03, *.com.pl

szambo wybija...tylko dlaczego akurat teraz?

odpowiedz
oLaf - 23.11.2021 / 19:05, *.vectranet.pl

@kibic 1995: przypadek?? nie sądzę...

odpowiedz
Adwo - 24.11.2021 / 21:24, *.tpnet.pl

@kibic 1995: Szambo to masz w gaciach . Na nas nie ma haka , bo nie ma dowodów . Jesteśmy najlepsi , a Pzpn to szambo i breja .

odpowiedz
Woot - 23.11.2021 / 11:55, *.orange.pl

No i fajnie

odpowiedz