Jan Urban
REKLAMA

Jak to z trenerami Legii było 2011-2021. Urban (cz. 2)

Qbas - Wiadomość archiwalna

Dobiega końca 2021 rok. Wraz z nim obserwujemy zmierzch złotego dziesięciolecia Legii. „Wojskowi” w tym czasie sięgnęli po siedem mistrzostw i pucharów Polski, pięć razy zagrali w Lidze Europy i raz w Lidze Mistrzów. Obecnie zaś zajmują przedostatnie miejsce w lidze i przechodzą potężny kryzys sportowy i organizacyjny. Przez te 10 lat klub 12 razy zwalniał trenerów. Poznajcie te historie.

Urban
Powrót Jana Urbana na Łazienkowską w 2012 r. był zaskoczeniem. Dwa lata wcześniej trener został zwolniony w dość nieoczekiwanej sytuacji i nieprzyjemnych okolicznościach. - Mariusz Walter nie mógł sobie darować tego, w jaki sposób zwolnił Urbana. A zrobił to przez telefon, gdy drużyna wracała autokarem do Warszawy po przegranym meczu w Bytomiu - opowiada Robert Błoński, dziennikarz Przeglądu Sportowego. Ale czasy się zmieniły. Urban wracał z jakby bardziej otwartą głową, większym luzem, co od razu dało się też odczuć w klubie. Zamkniętego w sobie, zżeranego przez stres i ambicję Skorżę zastąpił uśmiechnięty trener, który szybko zjednał sobie szatnię. Szacunek Ljuboji, który u poprzednika funkcjonował według swoich zasad, kupił trzema golami, jakie strzelił Realowi na Bernabeu w barwach Osasuny. Często się mówi, że nowy szkoleniowiec otwiera w szatni okna i wpuszcza świeże powietrze. Dokładnie tak było, gdy na Łazienkowską powrócił Urban.

fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com

- Legia potrzebowała powrotu radości, uśmiechu, pozytywnego nastawienia. Jednocześnie charakteru. Urban to wszystko miał, a do tego od razu ściągnął słynącego z ambicji Marka Saganowskiego - wspomina dziennikarz Adam Dawidziuk. Zespół, wzmocniony właściwie tylko powracającym z wypożyczenia Jakubem Koseckim i „Saganem”, został mocno oparty o młodzież. Ale mimo tego rozpoczął efektownie zarówno w lidze, jak i w pucharach, choć tym razem w IV rundzie eliminacji Ligi Europy lepszy okazał się inny znajomy z przeszłości - Rosenborg Trondheim. W lidze legioniści grali jednak równo, a wiodącą rolę odgrywał „Kosa”, który zanotował sezon życia. Na tym optymizmie sięgnęli po dublet, choć wreszcie zimą zostali porządnie wzmocnieni: przyszli Bartosz Bereszyński, Tomasz Jodłowiec, Tomasz Brzyski i Wladimer Dwaliszwili. Pod koniec sezonu 2012/2013 doszło do słynnej historii w „Enklawie”, po której od drużyny zostali odsunięci Radović i Ljuboja, zresztą coraz słabszy. Długo wyczekiwany tytuł sprawił, że Urban zaczął cieszyć się dużą sympatią kibiców. Miał też dobrą prasę. - Janek to Janek, rzadko zdarzało się spotkać kogoś, kto go nie lubił. Jednocześnie wracał do Legii, by zdobywać trofea i coś udowodnić. Także sobie - podkreśla Dawidziuk.

fot. Woytek / Legionisci.com
Trener sezonu 2012/13 - fot. Woytek / Legionisci.com

Mistrzostwo wprowadzało drużynę na ścieżkę eliminacji Ligi Mistrzów. Po ciężkich bojach w 3. rundzie z Molde udało się awansować, co jednocześnie gwarantowało występy w Lidze Europy. Wydawało się jednak, że Steaua Bukareszt to rywal wprawdzie silny, ale możliwy do ogrania. W Rumunii gospodarze długo byli lepsi, ale legioniści wywieźli remis 1-1. W rewanżu wystarczyło więc nie stracić gola. Tymczasem po dziewięciu minutach było już 0-2 i choć mistrzowie Polski doprowadzili w końcówce do remisu, to trzeciej bramki nie byli w stanie zdobyć. Zdecydowały indywidualne błędy i zbyt wąska kadra. Odeszło kilku kluczowych piłkarzy, w tym Ljuboja i Jędrzejczyk. - Pozbycie się Ljuboji uważam za ogromny błąd. A bo to pierwszy raz piłkarz Legii zabalował na mieście? Serba zabrakło w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Jestem przekonany, że z nim w składzie zespół był w stanie awansować do fazy grupowej. Ljuboja był w Warszawie uwielbiany. Chodziło się na niego. Nie wiem, czy prezes Leśnodorski dobrze to znosił - wspomina Błoński. - Kadrowa kołderka była przykrótka, ale przede wszystkim brakowało jakości. „Ljubo” tę jakość zapewniał - zgadza się Dawidziuk. Jednocześnie dodaje: - Czasem jednak trzeba podejmować trudne decyzje. Jednostka nie może być ważniejsza niż klub, a Danijelowi zdarzyło się parokrotnie narozrabiać.

fot. Małgorzata Chłopaś / Legionisci.com
Jan Urban i Danijel Ljuboja - fot. Małgorzata Chłopaś / Legionisci.com

Legią rządził już wówczas duet Dariusz Mioduski - Bogusław Leśnodorski. Dyrektorem sportowym zaś został Michał Żewłakow, który latem 2013 r. zakończył piłkarską karierę. Cała trójka bacznie przyglądała się, jak Urban łączy grę w pucharach z Ekstraklasą. A szło średnio. O ile w lidze, mimo kilku wpadek, trudno było mieć zastrzeżenia, to w grupie z Lazio, Trabzonsporem i Apollonem Limassol legioniści przegrali aż pięć meczów. Do tego w drużynie nie działo się najlepiej. Część bardziej doświadczonych piłkarzy miała pretensje, że trener pokrzykuje na młodszych, zwłaszcza na Kucharczyka. Atmosferę psuły też kolejne porażki w LE. - Janek nie chciał godzić się na zmiany w swoim otoczeniu. Legia zaś chciała iść do przodu. Profesjonalizować, rozbudowywać sztab. To była podstawowa różnica w spojrzeniach. Urban potem narzekał, że zabrakło szczerości, nikt z nim nie porozmawiał, a przecież zasługiwał, by traktować go otwarcie - opowiada Dawidziuk.

fot. Małgorzata Chłopaś / Legionisci.com
Leśnodorski i Urban - fot. Małgorzata Chłopaś / Legionisci.com

Tymczasem prezes Leśnodorski jeszcze na początku grudnia publicznie zapowiadał, że nie myśli o zmianie szkoleniowca. Zwolnił go dwa tygodnie później. Na łamach „Faktu” komentował to następująco: „Prowadziliśmy negocjacje z trenerem Bergiem od kilku tygodni. Mieliśmy kilku poważnych kandydatów na to stanowisko. Od dłuższego czasu nasza wizja rozwoju klubu była inna niż trenera Urbana. Dlatego musieliśmy się rozstać”. Natomiast na naszych łamach podkreślał, że ma świadomość ryzyka, jakie niesie ze sobą zmiana. To wówczas padły słynne słowa: „Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana”. Jednocześnie Leśnodorski do dziś twierdzi, że była to niezwykle trudna decyzja i bardzo szanuje oraz ceni Urbana zarówno jako człowieka, jak i szkoleniowca.

Urban natomiast nie ukrywał zaskoczenia. - Sądziłem, że będę mógł doprowadzić zespół do obrony tytułu, pracować z zawodnikami Legii przynajmniej do końca sezonu. Tak się jednak nie stało. Nie miałem żadnego wpływu na decyzję działaczy. Wiadomo, że wcześniej czy później w takich sytuacjach wyczuwa się, że coś jest nie tak, ale nie spodziewałem się, że zostanę zwolniony - powiedział w rozmowie z serwisem Eurosport.onet.pl.

fot. Legionisci.com
Kibu Vicuna i Jan Urban - fot. Legionisci.com

Czytaj także:
Jak to z trenerami Legii było 2011-2021. MACIEJ SKORŻA (cz. 1)
Jak to z trenerami Legii było 2011-2021. JAN URBAN (cz. 2)
Jak to z trenerami Legii było 2011-2021. HENNING BERG (cz. 3)
Jak to z trenerami Legii było 2011-2021. STANISŁAW CZERCZESOW (cz. 4)
Jak to z trenerami Legii było 2011-2021. BESNIK HASI (cz. 5)
Jak to z trenerami Legii było 2011-2021. JACEK MAGIERA (cz. 6)
Jak to z trenerami Legii było 2011-2021. ROMEO JOZAK I DEAN KLAFURIĆ (cz. 7)
Jak to z trenerami Legii było 2011-2021. RICARDO SA PINTO (cz. 8)
Jak to z trenerami Legii było 2011-2021. ALEKSANDAR VUKOVIĆ (cz. 9)
Jak to z trenerami Legii było 2011-2021. CZESŁAW MICHNIEWICZ (cz. 10)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (40)

+dodaj komentarz
Praga - 30.12.2021 / 20:55, *.chello.pl

Też niezły niewypał na ławce.

odpowiedz
matus007 - 30.12.2021 / 09:23, *.play-internet.pl

sympatyczny trener ;)

odpowiedz
Kibic - 30.12.2021 / 00:05, *.torun.pl

To ten trener co wolal Arrubarera( czy jak go zwali) zamiast Lewego? bo nic nie ma o tym w watku.

odpowiedz
Ja - 30.12.2021 / 04:30, *.vectranet.pl

@Kibic: nie. Arru od Lewego wolał słynny dyrektor sportowy Miro Trzeciak, poza tym mowa o latach 12-13, nie 07-10

odpowiedz
Xyz - 28.12.2021 / 22:30, *.orange.pl

Ciężka sprawa - z jednej strony szkoda, że Janka tak zwolnili, bo faktycznie, jeżeli chodzi o ,,kontaktowość", ,,wypowiedzi" itd. to jedynie z późniejszych Czerczesow go zjadał. Ale fakt jest taki, że przyjście Berga to był dla nas taki porządny ,,kopniak" (pozytywny) w stronę Europy. Natomiast jeżeli chodzi o grę...porównałbym Legię Urbana do Legii Michniewicza - skuteczna (do pewnego momentu) nuda.

odpowiedz
grzesiek - 29.12.2021 / 13:35, *.centertel.pl

@Xyz: mało osób zdaje sobie sprawe że pierwsze mecze berga to nie była przecież jeszcze druzyna berga tylko jeszcze Janka. Przeugotowanie druzyny przez dNego trenera wychodzi gdzies po pol roku najszybciej a zazwyczaj jwst to jeden pelny sezon z wczesniejszą przerwą przygotowywującą. Dlatego teraz wielu trenerów m.in Sousa ma gdzieś trenowanie druzyny. Liczy sie tylko kasa. Bo karuzela trenerska to zmiany trwnerow co rok. U nas i w wielu innych klubach trener nie pracuje dluzej niz rok. Co jest po prostu smieszne ...

odpowiedz
Xyz - 29.12.2021 / 22:50, *.orange.pl

@grzesiek: z Sousą to w ogóle jest ciekawa sprawa, bo w tym przypadku (i jak przypuszczam w wielu innych, na takim ,,średnio - niższym" poziomie) zadziałał taki mechanizm jak z piłkarzami - wypromować się i pójść gdzieś dla lepszej kasy (nie oszukujmy się, jak on wytrzyma sezon w tej Brazylii to będzie max).

odpowiedz
grzesiek - 30.12.2021 / 09:43, *.centertel.pl

@Xyz: no bo to taki sam mechanizm, czemu Michniewicz chciał poprowadzić Legie a no pp to żeby sie wypromować. Na całe szczescie mu sie nie udalo i pozostał wstyd tak samo jak z soussą zresztą. Tylko czemu ten brazylijski klub zainterwsował sie tym portugalskim pajacem to nie wiadomo

odpowiedz
(L)eve(L)64 - 28.12.2021 / 21:40, *.plus.pl

Mówcie co chcecie ale duet Ljuboia Radovic to było mistrzostwo świata.

odpowiedz
Krzeszczu 2.0 - 28.12.2021 / 21:16, *.16.53

Janek "to bedzie trudny mecz" Urban. aka Pampers z Pampeluny.
Za jego kadencji gralismy totalna padake (mimo bardzo ciekawych pilkarzy), a ten kto twierdzi inaczej na prawde ma krotka i bardzo selekcyjna pamiec.

odpowiedz
hajdukL - 29.12.2021 / 02:15, *.77.242

@Krzeszczu 2.0:
1. Trochę grzeczniej buraku o byłym trenerze Legii i piłkarzu reprezentacji Polski.
2. Kadencje miał dwie i jeśli obie wrzucasz do jednego wora i twierdzisz, że miał świetnych piłkarzy i graliśmy padakę to jest to delikatnie mówiąc niesprawiedliwe i raczej świadczy o Twojej krótkiej pamięci.
3. Pamięć jeśli już to może być selektywna, a selekcja to powinna dotyczyć Ciebie i skutkować izolacją na forum za brak szacunku do innych.

odpowiedz
Krzeszczu 2.0 - 29.12.2021 / 09:41, *.71.221

@hajdukL: Skoro sam okazales wielki szacunek do innych wiec bije brawo. Brawo.
A co do Janka Urbana, jako TRENERA, a raczej miernoty trenerskiej, to:
Osasune niemalze spuscil do 2ej ligi i dostal kopa,
w lachu byl kwadrans, nic nie ugral i dostal kopa,
w slunsku byl pare dni, nic nie ugral, dostal kopa,
teraz jest w gorniku, spokojnie mozna powiedziec ze nic nie ugra.
Wiec tak, miernota trenerska, "to bedzie trudny mecz", i kolejny przedstawiciel polskiej mysli szkoleniowej.
Podobnie jak najwiekszy trenerski talent ktory tez nigdy nigdzie nic nie ugral.
Ale brawo ty!

odpowiedz
dino - 29.12.2021 / 10:45, *.vtelecom.pl

@Krzeszczu 2.0:
W Osasunie rozsprzedali mu pół drużyny zostawił Osasunę na 16tym miejscu, jego następca zakończył sezon na 18tym
Lecha wyciągnął z ostatniego miejsca na 7me i doszedł do finału Pucharu Polski
W Śląsku był nie parę dni a ponad rok i w 40 meczach ugrał 51 punktów (w kolejnym sezonie wrocławianie w 37 meczach zdobyli ich 44)
Sam widzisz, że nie masz pojęcia o czym piszesz, a mądrzysz się niemiłosiernie

odpowiedz
hajdukL - 29.12.2021 / 20:46, *.77.242

@Krzeszczu 2.0:
Wiem, że to nieładnie ale nie mam do Ciebie szacunku, przyznaję.
Mowa była o jego pracy w Legii ale Ty w swoim zwyczaju chciałeś zaistnieć i wyjeżdżasz z Osasuną, Lechem, Śląskiem ale tu pięknie Cię wyjaśnił @dino więc koniec tematu.
Co do Górnika to żebyś się nie zdziwił bo jeśli dadzą mu popracować w stabilnych warunkach i wykażą się cierpliwością to Górnik zadomowi się w górnej części tabeli wyławiając przy tym kilku młodzieniaszków.
Skończ już z tą 'polską myślą szkoleniową', którą podłapało kilka osób na tym forum i ciska nią na oślep tak, jak Ty w przypadku Urbana akurat.
Miernotą jesteś Ty i tak już zostanie dopóki nie przestaniesz pisać tych swoich obraźliwych 'mądrości' na styl niewychowanego szczeniaka.
P.S. Ilu piłkarzy Legii rozwiązało kontrakt po zajściach w autokarze na powrocie z Płocka?
Nie pozdrawiam.

odpowiedz
Ja - 30.12.2021 / 04:28, *.vectranet.pl

@Krzeszczu 2.0: idź się leczyć dzbanie, bo już się Ciebie nie da słuchać XD

odpowiedz
Krzeszczu 2.0 - 30.12.2021 / 09:36, *.16.53

@dino: No coz, bardzo ladnie to przedstawiles. Nasuwa sie natomiast jedno zasadnicze pytanie: Skoro trener Urban byl/jest tak fenomenalnym szkoleniowcem, i odnosil tak wspaniale sukcesy (jak 7 miejsce czy 51 punktow), to dlaczego wszedzie go zwalniano? Generalnie po jednym (moze jednym z groszami) sezonie?

@hajdukL: no to zobaczymy, bo czas pokaze a boisko zweryfikuje, jak to sie odbedzie w Gorniku.

@ja: wspaniala merytoryka, swietny wpis, generalnie nic tylko bic brawo. Brawo ty.

odpowiedz
grzesiwk - 30.12.2021 / 09:46, *.centertel.pl

@Krzeszczu 2.0: no bo w polskiej idiotycznej mentalnosci juz tak jest ze jak sie komuś noga powinie to sie go zwalnia zamiast dać czas. Dla wlascicieli klubow wazniejszy hest chwilowy progres a calościowo zjazd w dół niż chwilowy spadek a całosciowo szybowaniw w gore...

odpowiedz
dino - 30.12.2021 / 12:24, *.vtelecom.pl

@Krzeszczu 2.0:
Osobiście nie uważam Pana Janka za jakiegoś wybitnego przedstawiciela czołowej myśli szkoleniowej w Europie natomiast chodzi o szacunek. Mówimy o ex reprezentancie Polski (57 występów) uczestniku mundialu oraz trenerze który razem z Legią był przez 1582 dni (ponad 4 lata)
Żeby poszukać trenera z dłuższym stażem w naszym Klubie (nawet z dzielonymi kadencjami) to chyba trzeba by cofnąć się do czasów PRL

Dlaczego go zwalniali to sam sobie odpowiedz na pytanie co dało to zwolnienie tym klubom które tak postąpiły (zgodzę się że w przypadku Lecha dało; następcą został Nenad Bjelica którego osobiści uważam za jednego z lepszych trenerów którzy przewinęli się przez Ekstraklasę w ostatnim 10-leciu)

Jeżeli chodzi o 1szą kadencję Urbana w Legii (2007-10) zdobył 2 wicemistrzostwa, Puchar Polski oraz Superpuchar z budową stadionu konfliktem z ITI w tle, a w 1szym składzie szalały wówczas takie asy jak Grzelak Pączek Iwański czy Giza
Mimo to bilans jego 1szej kadencji 49-15-16 (u siebie 31-6-3). W 80 meczach 162 punkty czyli ponad 2 pkt/mecz.

W 2giej kadencji tylko do tego dwumeczu z Rosenborgiem można się przyczepić w lidze szliśmy jak burza w 2013 gdy go zwalniano mieliśmy 5 pkt przewagi nad 2gim zespołem. Bilans 2giej kadencji? 34-8-9, w 51 meczach 110 pkt (dalej średnio ponad 2 pkt/mecz) bilans u siebie 21-2-2

Ja Ci przedstawiłem po prostu fakty i apeluję o rozsądek i szacunek.

odpowiedz
hajdukL - 30.12.2021 / 13:41, *.77.242

@dino:
Kapitalny komentarz i nie chodzi tylko o to, że podpisałbym się pod nim dwoma rękoma co do treści ale również o styl w jakim to robisz.
Moglibyśmy z @Krzeszczu uczyć się od Ciebie wspomnianego 'rozsądku i szacunku' jednak przyznaję, że straciłem do tego gościa cierpliwość i jest jak jest.

odpowiedz
Krzeszczu 2.0 - 30.12.2021 / 14:07, *.16.53

@dino: Przyznaje ze bardzo dobry komentarz.

odpowiedz
Ja - 31.12.2021 / 04:59, *.aster.pl

@Krzeszczu 2.0: typie, to jest jedyne co można Ci napisać, obrażasz gościa który zdobywał wicemistrzostwa mając na kierownicy Piotra Gizę, co samo w sobie jest wyczynem, resztę opisał Ci już kolega Dino. Ja jeszcze dodam, że Rosenborg to była IV runda eliminacji Ligi Mistrzów, rzecz na ogół dla Polskich klubow nieosiągalna, a nie graliśmy potem w pucharach tylko dlatego, że w tym dziwnym sezonie przegrany tej fazy nie grał w LE. Okaż dobremu trenerowi i Legioniscie trochę szacunku, nim zaczniesz płakać że ktoś inny jest niemerytoryczny.

odpowiedz
dino - 31.12.2021 / 11:08, *.vtelecom.pl

@Ja:
To była IV runda Ligi Europy (Rosenborg) co nie zmienia faktu, że ta IV runda eliminacji LE (a potem odjazd w lidze) to patrząc na ostatnie lata i tak nie najgorzej. Pan Janek jest za Górnikiem Zabrze, to jest jego ukochany klub, ale nie mam mu tego za złe, tak jak Saganowi nie mam za złe ŁKS-u, zrobił co mógł. Szczęśliwego Nowego Roku dla Ciebie, HajdukL i Krzeszcza :)

odpowiedz
Krzeszczu 2.0 - 31.12.2021 / 11:34, *.16.53

@dino: I na wzajem. Rowniez dla hajdukaL i wszystkich innych fanow/kibicow/forumowiczow ktorzy maja Legie w sercu.
Bo wbrew pozorom... No coz, jest tak ze pozory myla...
Serdecznosci (dzieki za cytat Drogi Jerzu z Potoku)

odpowiedz
hajdukL - 31.12.2021 / 16:31, *.77.242

@dino:
Dziękuję za życzenia i niech Ci się darzy w 22 roku.
@Ja i @Krzeszczu
Wam panowie podobnie.

odpowiedz
BARWY SZCZĘŚCIA - 28.12.2021 / 20:27, *.play-internet.pl

Jan "a kim jest ta Legia?" Urban.

odpowiedz
tekken (L) - 28.12.2021 / 19:31, *.chello.pl

Na plus Urbana.że umiał znaleźć tych młodych i ich wypromować. Był taki moment,że Legia wychowankami stała i miło to się oglądało.

odpowiedz
grzesiek - 28.12.2021 / 18:27, *.centertel.pl

Najlepszy trener oprocz Vuko jaki był w Legii. Oczywiscie wg mojej opinii wiem że duza czesc osob sie nie zgodzi.

odpowiedz
777 - 28.12.2021 / 18:51, *.chello.pl

@grzesiek: Kiepski trener, który bardzo dużo Legii zawdzięcza. Prawie 5 sezonów i tylko jedno Mistrzostwo, w pucharach metr mułu i wodorosty.

odpowiedz
L - 29.12.2021 / 14:28, *.tpnet.pl

@grzesiek: ?????????

odpowiedz
Jarecki - 28.12.2021 / 17:23, *.t-mobile.pl

Pierwsza rzecz-Jędza precz

odpowiedz
fff - 28.12.2021 / 16:46, *.plus.pl

uwielbiam tych dinozaurów od polskiej myśli szkoleniowej - ubrani w garniaki - ręce w kielni podczas rozmowy i witania się z kimś, żadnych studiów trenerskich tylko szkoła "trenerów" PZPN po znajomości i wciąż na karuzeli trenerskiej - przychodzi, odchodzi i znów kogoś trenuje w extraklapie i tak do usranej

odpowiedz
Arek - 28.12.2021 / 17:03, *.tpnet.pl

@fff: a czym się różnią studia trenerskie, od szkoły trenerów?

odpowiedz
ws - 28.12.2021 / 16:16, *.vectranet.pl

Niestety jego radosny futbol wystarczył na ekstraklasę ale w Europie to już nie zadziałało. Pamiętam jak mówiliśmy ,że na mecze Legii trzeba przychodzić na drugą połowę bo wtedy zaczynali dobrze grać. To znaczy przeciwnik został zamęczony ciągłym bieganiem za piłką i z 0:2 robiło się 4:2 . Niestety taki styl nie wystarczył na LM. Steaua nie dała się zniszczyć .Trochę też na nim ciążyły błędy przeszłości czyli np. odpuszczenie Lewandowskiego. Zdobycie dubletu nie było sukcesem lecz obowiązkiem.

odpowiedz
Szpaku - 28.12.2021 / 15:05, *.net.pl

Słynne: Urban won! I zabierz ze sobą (tu lista długa)... :-)

odpowiedz
ws - 28.12.2021 / 16:39, *.vectranet.pl

@Szpaku: To chyba było za jego pierwszej kadencji. Ale jego zasługą było ściągnięcie Astiza. Był jeszcze Descarga ale on rozsypał się w pierwszym meczu i więcej już nie zagrał. Oczywiście miał złych doradców i doszło wtedy do najwiekszej transferowej pomyłki w historii Legii.
Druga była w 2010.

odpowiedz
dino - 28.12.2021 / 13:14, *.vtelecom.pl

Na palcach 1 ręki można wyliczyć tych, którzy zdobyli z Legią dublet: Vejvoda, Janas, Urban, Czerczesow i Klafuric

odpowiedz
MarioL - 28.12.2021 / 12:41, *.wanadoo.fr

Urban miał jeden plus,on nie bał się stawiać na młodych.

odpowiedz
MaioL - 28.12.2021 / 12:36, *.wanadoo.fr

Tak jak k Skorza to typowa Polska myśl szkoleniowa.

odpowiedz
Arek - 28.12.2021 / 17:07, *.tpnet.pl

@MaioL : wszystko spoko. Tylko, że, Urban szkołę trenerską, czy tam studia jak kto woli w Hiszpanii kończył. No więc, chyba jednak nie to samo.

odpowiedz
L57 - 28.12.2021 / 22:05, *.chello.pl

@MaioL : Urban żadnych studiów nie kończył!!!!!

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.