LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
KIBICE
1495 artykułów
Kibicowski
Sekcja kibiców niepełnosprawnych podsumowała sezon
17 cze 2011
W poniedziałek odbyło się spotkanie sekcji kibiców niepełnosprawnych zrzeszonych w Stowarzyszeniu Kibiców Legii Warszawa. Jej członkowie podsumowali kolejny sezon na kibicowskim szlaku. Ponadto wśród naszych kibiców pojawili się szczególni goście.
Polska
Fotoreportaż z meczu reprezentacji na Łazienkowskiej
10 cze 2011
Towarzyskie spotkanie Polski z Francją obejrzał komplet publiczności. Stadion Legii po raz pierwszy wypełnił się do ostatniego miejsca, choć niektórzy pierwszą połowę przestali w kolejce do bramek wejściowych. W czasie meczu kibice tylko kilka razy zerwali się do dopingu. Przed i w przerwie spotkania na murawie wystąpiły "Cheerleaderki Prokom". Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: Fotoreportaż z meczu - 75 zdjęć Woytka
Kibicowski
Puchar Polski: Przeżyjmy to jeszcze raz (VIDEO)
8 cze 2011
Jedynym pozytywnym akcentem zakończonego kilkanaście dni temu sezonu było zdobycie Pucharu Polski przez Legię Warszawa. W finale rozegranym na stadionie w Bydgoszczy "wojskowi" pokonali zespół Lecha Poznań po rzutach karnych. Spotkanie to obserwowało na żywo aż 7 tysięcy legionistów. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z tego wydarzenia oraz... kolejnego rysunku Zbyszka Larwy :-)
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
1916 Uśmiechów: Dzień Dziecka
7 cze 2011
Kibice Legii kolejny raz nie zawiedli najmłodszych. W ubiegłym tygodniu z okazji Dnia Dziecka fani z Bielan zaakcentowali swój udział w akcji "1916 Uśmiechów" i pojawili się w Domu Dziecka przy Alei Zjednoczenia z niespodzianką dla podopiecznych "Naszego Domu" im. Maryny Falskiej.
Kibicowski
Kolejne aukcje charytatywne dla Mariego
6 cze 2011
Niemal bez przerwy trwa pomoc kibiców Legii dla "Mariego", który wygrał walkę z nowotworem, ale zapłacił za nią utratą nogi. Trwająca od dłuższego czasu zbiórka ma na celu pomoc w zebraniu środków potrzebnych do zakupu protezy, która umożliwi "Mariemu" normalne funkcjonowanie, w tym wyjazdy na mecze Legii. Tym razem na licytacje zostały wystawione piłka z podpisami piłkarzy Legii, obraz i koszulka.
Kibicowski
Kibice pomagają dzieciom i kombatantom
24 maj 2011
Kibice Legii regularnie wspierają osoby potrzebujące. Cały czas trwa akcja "1916 Uśmiechów" - ostatnio SKLW zaangażowało się w organizację turnieju piłki nożnej warszawskich domów dziecka. Dzięki przeprowadzonym zbiórkom wsparcie otrzymali także rodacy mieszkający na Kresach.
Kibicowski
Arka bez dopingu i barw
24 maj 2011
W ramach kontynuacji ogólnopolskiego protestu kibiców podczas najbliższego meczu Arki z Legią Warszawa na stadionie nie będzie prowadzony zorganizowany doping, nie będzie oprawy, flag ani barw klubowych - poinformowało Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki.
Kibicowski
Happening na Ł3: Na plaży fajnie jest, z Kononowiczem (VIDEO)
22 maj 2011
Zapraszamy do obejrzenia kilkuminutowego materiału video z happeningu, jaki w sobotę urządzili kibice Legii przed i w trakcie meczu z Wisłą Kraków. Było wyjątkowo oryginalnie i absurdalnie, ale czy takie nie były decyzje o zamykaniu stadionów? :-)
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Na stadionach świata: Finały krajowych pucharów w innych krajach
17 maj 2011
Od dwóch tygodni wszystkie media w Polsce żyją tym co działo się po finale Pucharu Polski w Bydgoszczy. Ci, którzy uważają, że wbieganie kibiców na murawę po zdobyciu trofeum ma miejsce tylko w Polsce, raczej nie mają pojęcia co się dzieje w innych krajach. Dziś pokazujemy co działo się w czasie finałowych meczów o puchar Grecji, Serbii, Słowacji i Holandii w 2011 roku.
Kibicowski
Chwedoruk: Demokratyczne państwo prawa w ten sposób działać nie może
17 maj 2011
"Jestem sobie w stanie wyobrazić taką sytuację, że rzeczywiście stadion trzeba zamknąć. Ale tylko wtedy, gdyby właśnie na tym obiekcie, podczas meczu drużyny, która na co dzień jest jego użytkownikiem, doszło do jakiegoś dramatu – do jakiejś totalnej demolki, bójki z krwawymi ofiarami. Takie sytuacje bardzo często miały miejsce w latach 90. Na szczęście dziś żyjemy w zupełnie innej cywilizacji" - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską doktor nauk humanistycznych, Rafał Chwedoruk.
Kibicowski
Choreo lutego/marca: Legia to potęga
16 maj 2011
Oprawa kibiców Legii na meczu z Polonią została uznana najlepszą, jaka została zaprezentowana w Polsce na przełomie lutego i marca. Wyboru dokonali ultrasi z całego kraju (79 osób z 27 klubów). Choreografia Legii, składająca się z wielkiego napisu "LEGIA" z małych flag na kiju oraz transparentów "Jedna jest siła w tym mieście. To potęga, a wy kim jesteście?" oraz rac wyprzedziła oprawę Widzewa zaprezentowaną w Poznaniu.
Kibicowski
Jagiellonia bez dopingu i barw na meczu z Legią
13 maj 2011
Dzisiejszy mecz Jagiellonii z Legią będzie smutnym widowiskiem na trybunach. Na spotkaniu zabraknie kibiców Legii (brak sektora i zakaz wyjazdowy), a fani Jagiellonii zapowiedzieli, że nie będą prowadzić dopingu i na stadionie zabraknie barw klubowych.
Kibicowski
OZSK: W najbliższej kolejce brak dopingu i opraw
12 maj 2011
Poniżej prezentujemy oświadczenie Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców dotyczące zakazu wyjazdów kibiców do końca sezonu: "OZSK ze zdumieniem i oburzeniem przyjmuje decyzje o zakazie wyjazdów kibiców na mecze i inne działania podejmowane w ostatnich dniach przeciwko polskim kibicom. Są one kpiną z zasad praworządności, zbliżają Polskę do standardów państw niedemokratycznych.
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Do końca sezonu bez kibiców gości. Wszędzie!
12 maj 2011
PZPN podjął dziś uchwałę, w której przyjmuje, że wszystkie pozostałe do rozegrania mecze o mistrzostwo ekstraklasy, I i II ligi w sezonie 2010/2011 odbędą się bez udziału zorganizowanych grup kibiców drużyn przyjezdnych. Ponadto piłkarska centrala zwróciła się do Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej o wprowadzenie nakazu rozgrywania meczów o mistrzostwo III ligi w tym sezonie i niższych klas rozgrywkowych bez udziału zorganizowanych grup kibiców drużyn przyjezdnych.
Kibicowski
List od Czytelnika: Kibole - główny temat zastępczy
6 maj 2011
Wyobraźmy sobie następującą sytuację – uczniowie jednej z polskich szkół jadą na wymianę do Niemiec. Tam kilku z nich zostaje przyłapanych na spożywaniu alkoholu, zaś kilku kolejnych na naruszeniu nietykalności cielesnej paru młodych Niemców. Ministerstwo Edukacji, w następstwie zaistniałych wydarzeń, decyduje się na zamknięcie polskiej szkoły, do której uczęszczają wspomniani nastolatkowie.
Kibicowski
Kibice Legii chcą pozwać wojewodę! (+ wzór odwołania ind.)
5 maj 2011
Kibice Legii zamierzają pozwać do sądu wojewodę mazowieckiego Jacka Kozłowskiego, po tym jak podjął decyzję, że piątkowy mecz stołecznego zespołu z Koroną Kielce odbędzie się bez udziału publiczności. "Kibice, którzy kupili karnety i bilety na to spotkanie poniosą straty. Dlatego w piątek pod stadionem przy Łazienkowskiej od godz. 19:30 będziemy protestować przeciwko obecnej polityce rządu w stosunku do fanów piłkarskich.
Kibicowski
Prezes Legii przeprosił naczelnego GW. Słusznie?
21 kwi 2011
Dwa tygodnie temu zarząd Legii Warszawa stanowczo zaprotestował przeciwko publikacjom Gazety Wyborczej, która "(...) koncentruje się niemal wyłącznie na negatywnych zdarzeniach, często przeinaczanych i wyolbrzymianych, pisze o Legii Warszawa wybiórczo, nie dostrzegając naszych działań związanych z walką z chuligaństwem (...)". Listu zarządu Legii "Gazeta" nie skomentowała w żaden sposób. Swój protest w kolejnych meczach wyrazili więc kibice.
Kibicowski
Przypominamy! Przekaż 1% dla legionistów lub Legii
18 kwi 2011
Już tylko niespełna dwa tygodnie pozostały do rozliczenia się z podatku dochodowego za 2010 rok. Kolejny raz istnieje możliwość przekazania 1% podatku Organizacjom Porządku Publicznego. Wśród nich nie brakuje również tych związanych z warszawską Legią. Na pomoc czekają również kibice Legii zmagający się z problemami zdrowotnymi.
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Temat zastępczy - kibice!
17 kwi 2011
"Niespełnione rządu obietnice = temat zastępczy kibice!". Transparenty takiej treści pojawiły się na trybunach większości stadionów podczas ostatniej ligowej kolejki. W ten sposób członkowie Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców zaprotestowali przeciwko nagonce na środowisko fanów piłkarskich, które ma miejsce w ostatnich miesiącach.
Kibicowski
Akcja "1916 uśmiechów" trwa
12 kwi 2011
W miniony weekend kolejny raz kibice Legii zaopiekowali się podopiecznymi z domów dziecka nr 1 i 9. W sobotę ponad 30-osobowa grupa dopingowała na meczu Legii z Zagłębiem Lubin. Dzień później grupa z domu nr 1 wzięła udział w wycieczce "Śladami bohaterów Kamieni na szaniec".
Kibicowski
Relacja z trybun: Kibole gówna nie czytują
9 kwi 2011
Nasi piłkarze, choć starali się trochę bardziej niż ostatnio, znowu nie potrafili wygrać przed własną publicznością. Tym razem Wybiórcza i inne szukające sensacji media nie będą miały o czym pisać przez tydzień. No chyba, że o oprawie dotyczącej ich tytułu. "Gówno prawda" - to hasło stylizowane na logo Gazety pojawiło się na Żylecie. Relacja z trybun
Kasperczak nie dla Legii. Kibice wspierają Skorżę
6 kwi 2011
Nawet w chwili gdy Maciej Skorża walczy z Legią o finał Pucharu Polski, w prasie trwają spekulacje na temat nowego trenera. Tym razem Interia.pl kończy temat zatrudnienia Henryka Kasperczaka. "Rozbieżności podczas negocjacji pomiędzy stronami okazały się zbyt duże. Kością niezgody nie były jednak sprawy finansowe, lecz kompetencje w kwestiach transferowych" - czytamy w Interii.
Kibicowski
Starożytni kibice
27 mar 2011
Tysiące widzów na trybunach, zorganizowane grupy fanów, którzy swoje racje potrafili udowodnić przy pomocy argumentu pięści i nazywanie najbardziej zagorzałych fanatyków hunami – to nie relacja z ligowego meczu w poniedziałkowej gazecie. To rzeczywistość starożytnego świata. Tam także nie brakowało kibiców.
Kibicowski
1% dla "Mariego"
23 mar 2011
Rok temu kibice rozpoczęli akcję pomocy dla Mariusza z Sandomierza, u którego kilka lat temu wykryto osteosarcomę, czyli nowotwór kości. Walkę z chorobą legionista przypłacił amputacją nogi. W chwili obecnej "Mari" porusza się na tymczasowej protezie rehabilitacyjnej. "Leczenie zakończyłem w grudniu, z wynikiem pozytywnym. W tej rundzie nie opuściłem jeszcze żadnego meczu na Ł3" - mówi.
Kibicowski
Rozliczenie zbiórki "1916 uśmiechów"
14 mar 2011
W piątek kibice dostarczyli do Domu Dziecka nr 16 w Warszawie dary, które według wcześniejszych ustaleń z dyrekcją domu były najbardziej potrzebne, a które udało się zakupić dzięki Waszej hojności podczas zbiórki koleżeńskiej przed ostatnim meczem rozgrywanym przy Łazienkowskiej.
Kibicowski
Problemy ze "Snem o Warszawie"
12 mar 2011
W piątkowy wieczór po raz drugi na Łazienkowskiej z głośników nie poleciała oryginalna wersja "Snu o Warszawie" Czesława Niemena. Podczas spotkania z Polonią piosenkę zaśpiewała 13-letnia Weronika Wojtaszek, wczoraj natomiast klub puścił sam podkład muzyczny, a słowa widoczne były na telebimach. Spowodowało to spore zamieszanie w wykonaniu tego utworu.
Kibicowski
Miasto apeluje do Komisji Ligi
10 mar 2011
Przed dzisiejszym posiedzeniem Komisji Ligi Ekstraklasy SA odbyło się spotkanie Zarządu Legii, SKLW i Urzędu m.st. Warszawy, na którym zostało wypracowane wspólne stanowisko w sprawie oceny wydarzeń podczas meczu z Polonią. "Chcielibyśmy zwrócić się do Komisji o niezamykanie trybuny północnej stadionu Legii, gdyż z punktu widzenia społecznego realizacji celów publicznych przez klub taka kara ograniczałaby dostęp mieszkańców Warszawy do nowo wybudowanego stadionu Legii" - czytamy w komunikacie.
Kibicowski
Wyniki zbiórki "1916 uśmiechów"
10 mar 2011
Przed niedzielnym spotkaniem z Polonią kibice przeprowadzili zbiórkę pod hasłem "dla tych, którzy potrzebują i dla wszystkich naszych przyjaciół". Fani hojnie wsparli akcję pomocy dzieciom z domów dziecka, wrzucając do puszek niemal 6 tysięcy złotych! Drugie tyle fani wrzucili na pomoc kibicom z Sochaczewa.
Kibicowski
Oświadczenie klubu po meczu z Polonią
7 mar 2011
Zarząd Legii Warszawa opublikował na oficjalnej stronie klubu oświadczenie w związku z naruszeniem zasad bezpieczeństwa podczas meczu z Polonią Warszawa. "Wyrażamy ubolewanie, iż podczas meczu derbowego Legia – Polonia, który został rozegrany 6 marca na stadionie przy ul. Łazienkowskiej 3 doszło do naruszenia zasad bezpieczeństwa, a widowisko sportowe zostało zakłócone niewłaściwym zachowaniem osób zasiadających na trybunie północnej" - napisała Legia.
Kibicowski
LL! on tour: Ermis - Anorthosis
6 lut 2011
Podczas pobytu na Cyprze, gdzie Legia przygotowywała się do rundy wiosennej, skorzystaliśmy z okazji i wybraliśmy się na mecz miejscowej ekstraklasy - Ermisu Aradippou z Anorthosisem Famagusta. Decyzja o wyjeździe zapadła zaledwie kilka godzin przed meczem, wątpliwości były spore, bo co ciekawego może dziać się na meczu ligi cypryjskiej? Po krótkim poszukiwaniu stadionu udało nam się wejść na murawę, a na szybko przygotowanej dla nas akredytacji widniał napis "Holland press 2 people" ;). Fotoreportaż z meczu - 90 zdjęć Woytka
‹
1
…
46
47
48
…
50
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl