LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
KIBICE
1495 artykułów
Koszykówka
W weekend wspieramy sekcje!
21 sty 2011
W sobotę o godz. 15:45 hokeiści Legii zagrają na Torwarze II z Polonią Bytom. Z kolei godzinie 18:00 koszykarze zmierzą się na Bródnie z zespołem La Basket Warszawa. W niedzielę o 13:30 hokeiści podejmą Orlika Opole. Wszystkich kibiców gorąco zachęcamy do wspierania naszych zawodników i do głośnego dopingu!
Kibicowski
Legijny Święty Mikołaj u Powstańców
26 gru 2010
Święta Bożego Narodzenia mają tę niepowtarzalną, uroczystą i nastrojową nutę, która sprawia, że ludzie są sobie bliscy, a ich nieodłączną tradycją są świąteczne prezenty składane pod choinkę przez - jak głosi legenda - Świętego Mikołaja z dalekiej Północy. Tym razem w owego przybysza wcielili się kibice Legii, którzy pamiętali o zaprzyjaźnionych bohaterach czasu wojny - warszawskich Powstańcach.
Kibicowski
Maciej Skorża spotka się z kibicami
13 gru 2010
We wtorek o godzinie 19. w Sports Barze Łazienkowska 3 odbędzie się spotkanie kibiców z Maciejem Skorżą. Zapraszamy wszystkich fanów do udziału w rozmowie z trenerem Legii. SKLW zaprasza również kibiców, którzy chcą pomóc w działaniach stowarzyszenia.
AD · aktualnosci-inline-1
Kosmala: Klub nie może istnieć bez kibiców
3 gru 2010
"Kibice dla klubu piłkarskiego są solą ziemi. Bez kibiców klub nie może istnieć. (...) To są bardzo zróżnicowane grupy, ale wszystkie zakochane w klubie. Piłką nożną interesują się wszyscy w taki sam sposób - od premiera do menela" - mówi w rozmowie z Mediarun.pl prezes KP Legia, Paweł Kosmala.
Kibicowski
Film z dopingiem z Bytomia
27 lis 2010
Piątkowy mecz w Bytomiu obserwowało 1000 kibiców Legii wspieranych przez Zagłębie Sosnowiec. Zapraszamy do obejrzenia 10-minutowego materiału filmowego z dopingiem kibiców Legii, radością po golu i świętowaniem z piłkarzami po meczu z Polonią Bytom.
Kibicowski
Pierwsza książka o kibicach Legii już w grudniu
24 lis 2010
Przed świętami Bożego Narodzenia na rynku pojawi się pierwsza książka o kibicach Legii. Jej autorem jest Michał Buczak, stały bywalec Żylety od kilkunastu lat. Książka zatytułowana "Krew na stadionach" opisuje historię kilku kibiców Legii, od momentu "wkręcenia" się w kibicowanie, poprzez pierwsze wyjazdy i akcje na kibiców przyjezdnych. Cena książki będzie bardzo przystępna - ma wynosić ok. 30 złotych.
Kibicowski
Błędowski: Wybraliśmy mniejsze zło
21 lis 2010
Wystarczył jeden pokaz pirotechniczny na Łazienkowskiej, by na łamy Gazety Wyborczej wróciła krucjata "antykibolskiej". Według GW "na stadionie zrobiło się mało przyjemnie", gdy kibice użyli pirotechniki. Dyrektor ds. bezpieczeństwa Bogusław Błędowski wyjaśnia, że brak interwencji to była jego decyzja.
Kibicowski
25 lat flagi "Żyleta"
19 lis 2010
W tym roku minęło 25 lat odkąd na stadionie Legii pojawiła się flaga "Żyleta jest zawsze z Wami" z żyletką w centralnym punkcie. Geneza jej powstania związana jest z reklamą żyletek Iridium-Polsilver, która w latach 80-tych wisiała nad centralnym sektorem trybuny odkrytej. "W jakiejś gazecie władze powiedziały, że sektor z tą reklamą to jest siedlisko zła i że jak zdejmą reklamę, to to siedlisko zniszczą... No i zdjęli, ale w to miejsce, w ramach buntu, zrobiliśmy flagę" - opowiada autor płótna Jacek Sitek.
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
18,3 tys. widzów obejrzy mecz Wisła - Legia
10 lis 2010
Komplet widzów obejrzy piątkowe spotkanie Wisła - Legia. W kasach pozostało już tylko 100 biletów i dziś w godzinach przedpołudniowych zakończy się ich sprzedaż. Spotkania nie obejrzą kibice Legii, bowiem Wisła ma pozwolenie na niewpuszczanie kibiców gości do końca bieżącego roku.
Kibicowski
Filmy z Łazienkowskiej
7 lis 2010
Zapraszamy do obejrzenia kibicowskich filmów z sobotniego spotkania Legii z Jagiellonią Białystok. Na stadionie przy Łazienkowskiej stawił się komplet 22 tysięcy kibiców i przez pełne 90 minut głośno wspierał stołeczny zespół.
Kibicowski
Oprawa na meczu z Den Haag! Apel NS
9 paź 2010
To już pewne - na jutrzejszym meczu z ADO Den Haag ultrasi Legii zaprezentują efektowną oprawę! W związku z tym grupa "Nieznani Sprawcy" zwraca się z apelem do wszystkich kibiców, którzy pojawią się jutro na stadionie: "Nasza decyzja o przełożeniu oprawy przygotowanej na mecz z Lechem Poznań, tak jak spodziewaliśmy się, wywołała wiele kontrowersji. Miło nam poinformować, że zostanie ona zaprezentowana już jutro. Choreografia, którą przygotowaliśmy na wyjście piłkarzy jest bardzo skomplikowana, a jej powodzenie zależy w dużej mierze od Was. Dlatego prosimy o szczególną koncentrację podczas jej prezentowania i stosowanie się do instrukcji przekazywanych przez prowadzącego doping oraz ultrasów.
Kibicowski
Lechii problemy na Łazienkowskiej
1 paź 2010
Po ostatnim meczu Legii z Lechem kibice gości skarżyli się na zachowanie ochrony przy Łazienkowskiej. Służby porządkowe zabroniły przyjezdnym wniesienia kanapek. Lechitom udało się za to wejść na stadion z racami. Tymczasem zachowanie poznaniaków może odbić się negatywnie na kibicach Lechii Gdańsk.
Kibicowski
Spotkanie kibiców z Maciejem Skorżą
7 wrz 2010
W środę na Łazienkowskiej o godzinie 18 odbędzie się spotkanie trenera Legii Macieja Skorży z kibicami. Przez 45 minut każdy będzie mógł zadać pytanie szkoleniowcowi stołecznej drużyny. Wraz z klubem spotkanie organizuje Stowarzyszenie kibiców. To niecodzienna okazja aby otrzymać odpowiedź na nurtujące was kwestie związane z grą Legii. Fani mają nadzieję, że będzie to powrót do dawnego zwyczaju regularnych spotkań ze sztabem szkoleniowym i piłkarzami. Wstęp na podstawie Kart Kibica.
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Na stadionach: Lato rozdawał bilety
7 wrz 2010
W minionym tygodniu zespoły ekstraklasy nie rozgrywały ligowych spotkań. Odbywały się za to mecze w niższych klasach rozgrywkowych. Ciekawie było w Rzeszowie, gdzie najpierw Resovia zagrała z Wisłą, a później Stal podejmowała Stalówkę. Ciekawie zapowiadał się wyjazd Zagłębia na mecz z Elaną, ale dwa dni przed meczem do Sosnowca przesłano pismo, w którym poinformowano o konieczności nagłego zamknięcia sektora gości na stadionie.
Kibicowski
NS zapraszają do pomocy przy oprawach
5 wrz 2010
W sezonie 2010/2011 stadion Legii znów wypełnia się kibicami, którzy gorącym dopingiem wspierają piłkarzy. Nieznani Sprawcy chcą jednak, żeby na obiekcie przy Łazienkowskiej 3 była jeszcze bardziej żywiołowa atmosfera. Poniżej przedstawiamy informację legijnych ultrasów, jak każdy kibic może pomóc ożywić trybuny stadionu Legii.
Kibicowski
Kibice Polonii apelują przed derbami
10 sie 2010
Stowarzyszenie "Wielka Polonia" zaapelowało w poniedziałek do wszystkich kibiców Legii, którzy pojawią się na piątkowym meczu derbowym na Konwiktorskiej, o zaniechanie wulgaryzmów i nie używanie obraźliwych haseł podczas prowadzenia dopingu. Chodzi o uszanowanie pamięci poległych Powstańców w czasie obchodów 66 rocznicy Powstania Warszawskiego. Polonia przygotowała dla fanów z Łazienkowskiej zaledwie 300 biletów.
Kibicowski
Wrócą autobusy dla kibiców?
7 cze 2010
Legia Warszawa poinformowała, że chce powrócić do pomysłu uruchomienia specjalnych linii autobusowych dla kibiców w dniach meczów rozgrywanych na stadionie przy ul. Łazienkowskiej 3. Kilka lat temu z takiego rozwiązania korzystały setki fanów. Od kilku miesięcy prowadzone są rozmowy z MZA Warszawa przy wsparciu Pani Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m. st. Warszawy Ewy Gawor.
Reportaż z Łazienkowskiej
15 maj 2010
Legia Warszawa tylko zremisowała z GKS-em Bełchatów 2-2 i zakończyła sezon 2009/2010 na 4. miejscu. Tym samym legioniści nie zagrają w europejskich pucharach. Ostatni mecz na Łazienkowskiej obejrzało ok 2 tysiące osób. Przed meczem ponad tysiąc wzięło udział w pikiecie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: Fotoreportaż z meczu, Fotoreportaż z pikiety
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Klub piłkarski to nie warzywniak
15 maj 2010
Godzinę przed meczem z GKS-em Bełchatów na Łazienkowskiej odbyła się pikieta kibiców Legii, którzy protestowali przeciwko polityce ITI. Na chodniku po stronie Torwaru zebrało się ponad tysiąc osób, które głośnym śpiewem aż do rozpoczęcia meczu sławiły Legię, a także wyrażały swoje niezadowolenie z działań podejmowanych przez władze klubu. Na licznych transparentach pojawiły się m.in. hasła: "Oddajcie Legię warszawiakom", "Zamiast kusić truskawkami kupcie piłkarzy z jajami!" a także "Legia naszą dumą skończyliśmy z trumną".
Kibicowski
Pikieta przed meczem z Bełchatowem
13 maj 2010
Godzinę przed rozpoczęciem ostatniego ligowego meczu Legii w tym sezonie na Łazienkowskiej naprzeciwko wejścia na Krytą odbędzie się pikieta kibiców. Fani zorganizowali legalną demonstrację i od rana prowadzą akcję informacyjną na ten temat. "Grupy kibicowskie oraz fankluby z całej Polski zapraszają na pikietę przeciwko działaniom ITI na rzecz niszczenia piłkarskiej sekcji Legii Warszawa" - piszą organizatorzy.
Kibicowski
Nieznani Sprawcy: Od początku wejścia ITI, byliśmy traktowani jako potencjalne zło
7 maj 2010
Nieznani Sprawcy od dłuższego czasu nie prezentowali na trybunach żadnej oprawy. Przedstawiciele grupy NS w rozmowie z LegiaLive! wyjaśniają dlaczego obecnie ultrasi nie przychodzą na stadion. "To w Kopenhadze nastąpił kres współpracy z Klubem, a nie jak stara się wmówić wszystkim obecny prezes Kosmala, z powodu zachowania kibiców na meczu z Ruchem 31. października 2009" - mówi w rozmowie z LL! legijna grupa ultras. Zachęcamy do lektury.
Kibicowski
SKLW: Rozmowy cały czas trwają
28 kwi 2010
"Witając z zainteresowaniem list otwarty „społeczności Legia.net” w sprawie porozumienia między kibicami, a KP przy okazji otwarcia zmodernizowanego miejskiego stadionu Wojska Polskiego im. Józefa Piłsudskiego, informujemy, że rozmowy na ten temat cały czas trwają, w dużej mierze przy pomocy przychylnych Legii Warszawa polityków oraz przedstawicieli Urzędu Miasta. Jesteśmy dobrej myśli, co nie zmienia faktu, że protest mogą zakończyć tylko podpisy złożone na uzgodnionym wspólnie dokumencie" - informuje w komunikacie Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa.
Kibice uczcili pamięć ofiar tragedii
16 kwi 2010
W czwartek około godziny 13:30 delegacje kibiców 14 klubów (w tym m.in. przedstawiciele Legii Warszawa) przybyły do Pałacu Prezydenckiego przy Krakowskim Przedmieściu, by złożyć hołd ofiarom sobotniej tragedii samolotowej pod Smoleńskiem.
Kibicowski
Manifestacja Grzelaka, "gest Kozakiewicza" Iwańskiego
23 mar 2010
W 66. minucie meczu z Ruchem Chorzów na Łazienkowskiej doszło do niecodziennej sytuacji. Gola na 1-0 strzelił Bartłomiej Grzelak i pobiegł manifestować swoją radość w stronę nowej pustej trybuny. Tylko naiwni lub nieobecni mogli pomyśleć, że "Grzelu" chce się podzielić swoją radością z tymi, których na stadionie nie ma, albo z tymi, którzy kiedyś zasiadali na Żylecie. Garstka fanów, która zjawiła się we wtorkowe wczesne popołudnie na Stadionie Wojska Polskiego, dobrze zrozumiała intencje gracza i chwilę później rozległy się przeciągłe gwizdy i buczenie.
Kibicowski
Białas: Kibic ma prawo gwizdać
20 mar 2010
"Trudno nie zrozumieć fanów, gdy drużyna gra słabo. Sam jestem kibicem, ale mi nie wypada gwizdać. Mam jednak nadzieję, że fani będą z nami. Jasne, że jeżeli będziemy grali słabo, to mają prawo gwizdać. Ale jeżeli zagramy dobrze, to brawa też powinny być podwójne" - mówi przed swoim powtórnym debiutem na Łazienkowskiej trener Legii Stefan Białas.
NS Polska
Na stadionach: Śmierć na stadionie i kibice z materiału
2 mar 2010
W miniony weekend rozpoczęły się rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy. Dobrze zaprezentowali się kibice Korony i Zagłębia, którzy przygotowali ciekawe oprawy. Niezły wyjazd do Kielc zaliczyli fani Jagiellonii. Również Śląsk w dużej liczbie pojawił się Bytomiu. Kibice Arki dopingowali swoich piłkarzy zza ogrodzenia, a młyn na stadionie w Lubinie przeniesiono na inną trybunę. Do przykrego wydarzenia doszło w Kielcach, gdzie w czasie meczu zmarł jeden z kibiców.
Kibicowski
Spotters, czyli policjant wśród kibiców
20 sty 2010
Przygotowania policji do Euro 2012 nabierają tempa. Już wkrótce na stadionach ekstraklasy i pierwszej ligi pojawią się spottersi. Będą nimi policjanci, którzy mają nawiązać współpracę zarówno z klubami, jak i kibicami. Nowością jest fakt, że spotters ma działać jawnie, a jego praca ma opierać się na zasadzie "znać i być znanym".
Kibicowski
Na stadionach: Niepożądane transparenty
7 gru 2009
Ponownie transparenty anty-ITI wywołały burzę na trybunach. Choć tym razem zamiast obraźliwych haseł pojawiło się jedynie płótno z adresem strony www.koniecITI.pl, ochrona na stadionie Zagłębia postawiła sobie za punkt honoru zerwanie go z trybun. Kibice pokazali jednak, że cenzura dawno już minęła i transparent odzyskali.
Kibicowski
Doping legionistów w Bełchatowie
30 lis 2009
W sobotę w meczu z GKS-em piłkarzy Legii wspierało ponad 850 fanów ze stolicy. Zapraszamy do obejrzenia 9-minutowego filmu z dopingiem legionistów na sektorze w Bełchatowie poniżej lub na Legia.TV
Kibicowski
Gronkiewicz-Waltz: Tacy ludzie już nigdy nie powinni mieć wstępu na Legię
2 lis 2009
Dzisiejszym gościem Radia ZET była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Prowadząca audycję Monika Olejnik poruszyła temat sobotniego zachowania kibiców na meczu z Ruchem Chorzów. "To jest oczywiście straszne. To nie są kibice tylko pseudokibice. Ja mam nadzieję, że Legia, ponieważ bardzo pilnuje, doprowadzi do tego, żeby chuligaństwo się nie rozprzestrzeniało" - powiedziała Gronkiewicz-Waltz.
‹
1
…
47
48
49
50
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl