LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
KIBICE
1495 artykułów
Vuković: Miklas ma jeszcze czas
25 paź 2009
Sobotniego spotkania Aleksandr Vuković nie będzie wspominał miło. Przed meczem Serb zapowiadał, że będzie to dla niego nadzwyczajne spotkanie, ponieważ nigdy nie grał przeciwko Legii. Vuković jednak nie dotrwał do końcowego gwizdka Mirosława Góreckiego, ponieważ po drugiej żółtej kartce dla Krzysztofa Gajtkowskiego nie wytrzymał i obraził sędziego.
Kibicowski
Na stadionach: Lato się skończyło, czas na wykopki
28 wrz 2009
W minionym tygodniu rozegrano większość spotkań 1/16 finału Pucharu Polski. Na trybunach najciekawiej było w Sosnowcu, gdzie stadion Ludowy wypełnił się po brzegi, a sektor gości w całości zajęli fani Górnika i GKS-u. W weekend większość ekip przez 45 minut protestowała przeciwko cenzurze PZPN i Ekstraklasy SA, nie prowadząc dopingu. Na trybunach w całej Polsce pojawiły się hasła "Stop cenzurze", czy "Lato się skończyło, czas na wykopki". Tradycyjnie już spore zainteresowanie towarzyszyło derbom Rzeszowa. Do historii przeszła kolejna zgoda Polonii.
Kibicowski
Legia.TV: Doping i radość po golach
26 wrz 2009
Zapraszamy do obejrzenia dwóch filmów z piątkowego spotkania Legia-Lech na Łazienkowskiej. Legioniści wygrali 2-0, a po bramkach na trybunach panowała szalona radość. To wszystko do obejrzenia poniżej lub na Legia.TV.
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Na stadionach: Konflikt w Legii nieobcy Serbom
7 wrz 2009
W ostatnich dniach głównym wydarzeniem w naszym kraju był mecz reprezentacji Polski z Irlandią Płn. Od strony kibicowskiej ciekawiej było w niższych ligach. Tymczasem fani Crvenej Zvezdy Belgrad na wyjazdowym meczu z Napredakiem wywiesili transparent zachęcający właścicieli Legii do odejścia. Przypomnijmy, że wcześniej polskie ekipy wywieszały na meczach transparenty z hasłami "Kosovo jest serbskie" i "Pravda za Urosa" (odnoszące się do jednego z serbskich kibiców). Jeśli chodzi o drugie hasło, to fani "Czerwonej Gwiazdy" na tym samym spotkaniu wywiesili sektorówkę z podobizną Urosa.
Relacja z uroczystości w San Diego
3 wrz 2009
"Grób Kazimierza Deyny jest najbardziej i najczęściej odwiedzanym grobem na całym cmentarzu przez ludzi z całego świata" - takie słowa usłyszeli od zarządu ogromnego cmentarza El Camino Memorial Park, o obecni na wtorkowej modlitwie poświęconej Kazimierzowi Deynie. Ze na uroczystościach byli także piłkarze Sockersów, którzy nie zapomnieli o Deynie. Poniżej prezentujemy relację i zdjęcia z uroczystości, które otrzymaliśmy prosto z San Diego.
Kibicowski
Kibice złożyli kwiaty na grobie Deyny
2 wrz 2009
W 20. rocznicę śmierci na grobie Kazimierza Deyny w San Diego grupa Old Fashion Man Club złożyła wieniec w imieniu wszystkich kibiców Legii. Na cmentarzu El Camino Memorial Park odbyła się także uroczysta msza święta, w której wzięła udział rodzina, przyjaciele i kibice. Natomiast w stolicy odbyły się msze święte w intencji byłego legionisty, a na Łazienkowskiej pod tablicą upamiętniającą "Kakę" przedstawiciele klubu i kibiców złożyli kwiaty i zapalili znicze.
Kibicowski
Nie tylko legioniści walczą z cenzurą
31 sie 2009
Fani Legii od początku sezonu nie mogą wywieszać na swoim stadionie flag. Te bowiem nie zostały zgłoszone przez KP Legia do PZPN. W czasie piątkowego meczu legioniści zaprotestowali przeciwko niewpuszczaniu flag na stadion, zaprzestając w drugiej połowie dopingu. Jeszcze dalej poszli fani Lecha Poznań, którzy w czasie meczu z GKS-em protestowali przeciwko restrykcjom Ekstraklasy SA i PZPN.
Kibicowski
Legia.TV: Doping w Wodzisławiu
24 sie 2009
Piłkarze Legii przegrali drugi z rzędu mecz w Wodzisławiu. Wynik mógł być sporym zaskoczeniem, bo to warszawska ekipa była stroną dominującą w tym spotkaniu. Po raz kolejny podopieczni Jana Urbana stracili punkty z powodu koszmarnej wręcz nieskuteczności. Do niewielkiego miasteczka pod czeską granicą zawitało 470 kibiców Legii. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z dopingiem warszawskich fanów. Legia.TV
AD · aktualnosci-inline-1
Polska
Kadra przy okazji
13 sie 2009
Nie należę do entuzjastów wyjazdów na mecze reprezentacji, ale ze względu na pewien zbieg sytuacji znalazłem się na towarzyskim spotkaniu Polska – Grecja rozgrywanym w Bydgoszczy. Jak wiadomo przy w takich sytuacjach wielu ludzi traktuje kadrę jako okazję do wymalowania się w barwy, kupienia kiełbaski i poklaskania.
Kibicowski
Media pozytywnie o kibicach Legii
8 sie 2009
Po pierwszym meczu Legii z Broendby, a także przed rewanżem w Warszawie, o kibicach z Łazienkowskiej pisano same negatywne opinie. W czwartek na stadionie Legii fani jednak dopingowali swój zespół przez 90 minut, mimo niekorzystnego wyniku. Media doceniły postawę kibiców i w piątkowych dziennikach w końcu mogliśmy przeczytać pochwały pod ich adresem: Rzeczpospolita: "Mecz stał na dobrym poziomie, Legia zagrała bardzo ambitnie, a kibice dali popis dopingu przez 90 minut, jak w dawnych dobrych czasach normalności na Łazienkowskiej".
W Andrychowie obawiają się kibiców Legii
18 cze 2009
Pierwszy sparingpartner Legii, Beskid Andrychów obawia się kibiców sympatyzujących z Legią na meczu z okazji 90-lecia klubu z Małopolski. Wczoraj zarząd beniaminka III ligi poinformował o ograniczeniu liczby widzów na piątkowym meczu do 900. Ponadto Beskid zamierza rozprowadzać wejściówki jedynie w przedsprzedaży, co oznacza, że kibice z Warszawy nie będą mogli kupić ich w dniu meczu. "Dla zapewnienia maksimum bezpieczeństwa, w widowisku nie będą mogły uczestniczyć żadne grupy zorganizowane z terenu całego kraju" - poinformował zarząd klubu z Andrychowa.
Kibicowski
Na stadionach: Nieważne kim jesteś, nieważne co robisz...
16 cze 2009
Barażów o ekstraklasę nie będzie, co nie znaczy, że znamy już wszystkie kluby, które zagrają w niej w kolejnym sezonie. W minionym tygodniu rozegrano mecze barażowe o I ligę. W tym czekają nas spotkania o grę w lidze II i te pod względem kibicowskim powinny być ciekawsze. W niższych ligach nie brakowało ciekawych opraw - takie zaprezentowano m.in. w Węgrowie, Opocznie, czy Ostrowie Wlkp. Najefektowniej zaprezentowali się jednak fani żużlowego Falubazu. Z ciekawostek warto odnotować mecze reprezentacji Polski - zarówno pierwszej, jak i młodzieżowej. Tylko u nas znajdziecie zdjęcia ze zgrupowania reprezentacji Polski w Republice Południowej Afryki, które odbyło się na początku czerwca: Fotoreportaż z RPA - 15 zdjęć Agnieszki Kamińskiej
Kibicowski
Na stadionach: Ekstraklasa dla ŁKS-u
8 cze 2009
Ekstraklasa zakończyła sezon przed tygodniem, ale jak się okazuje nie wszystkie wyniki zapadły na boisku. Pomimo siódmego miejsca w lidze, ze względu na brak licencji, zdegradowany został Łódzki Klub Sportowy. W miniony weekend na wielu stadionach wywieszane były transparenty z hasłem "Ekstraklasa dla ŁKS-u". Oświadczenie Stowarzyszenia kibiców eŁksy możecie przeczytać tutaj. Ciekawie było na kilku meczach zaplecza ekstraklasy oraz niższych lig. Do Ząbek przyjechali fani Korony, ale na stadion nie weszli, bo nazwiska wielu z nich nie znajdowały się na liście wyjazdowej. Na wyjazdach bezsprzecznie najlepiej zaprezentował się GKS Katowice w Jastrzębiu.
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Na stadionach: Finał Pucharu Polski
22 maj 2009
Relacje kibicowskie ze wszystkich stadionów, zarówno ekstraklasy, jak i niższych lig, standardowo zamieszczamy na LegiaLive! w kolejne poniedziałkowe popołudnia. Dziś mamy jednak dla Was materiał specjalny, więc publikacja następuje poza "ramowym" terminem. Tylko u nas macie możliwość przeczytania szczegółowej relacji z trybun z finałowego meczu o Puchar Polski, który we wtorek rozegrany został na stadionie Śląskim. Całość uzupełnia bogaty fotoreportaż, który zawiera wszystkie oprawy zaprezentowane na stadionie Śląskim.
Kibicowski
Bilety na mecz Ruch - Legia w sprzedaży tylko dla kibiców gospodarzy
5 maj 2009
Już dwa tygodnie temu informowaliśmy, że rewanżowy mecz PP z Ruchem rozegrany zostanie bez kibiców Legii. Zespół z Chorzowa do końca sezonu mecze w roli gospodarza rozgrywa na stadionie Śląskim i ze względu na remont obiektu otrzymał zgodę od PZPN na nie wpuszczanie kibiców przyjezdnych. Bilety na mecz z Legią trafiły do sprzedaży dzisiaj, a ich ceny są zdecydowanie niższe w porównaniu z tymi, które obowiązywały na pierwszy mecz przy Łazienkowskiej. Za obejrzenie meczu decydującego o awansie do finału PP kibice zapłacą 10 i 30 złotych. Posiadacze karnetów na mecze Ruchu nie płacą dodatkowo za wstęp.
Kibicowski
Vuković: W Grecji kibice są szaleńcami
30 kwi 2009
Aleksandar Vuković od kilku miesięcy zamiast w koszulce Legii, biega po greckich boiskach. "Vuko" zawsze był znany z tego, że jest nie tylko piłkarzem, ale również zagorzałym kibicem Partizana Belgrad. Obecnie Vuković ma okazję zapoznać się z greckim stylem kibicowania. "Kibice mają tu naprawdę dużo do powiedzenia. Grecy są szaleńcami na punkcie piłki i rzeczywiście potrafią w różny sposób zademonstrować swoje oczekiwania wobec drużyny. Naturalną rzeczą są na przykład odwiedziny na treningu - kibice przychodzą na zajęcia i wyrażają swoje pretensje do piłkarzy czy trenera. Najczęściej dzieje się to zresztą za pozwoleniem władz klubu" – opowiada były kapitan Legii.
Reportaż z Sanoka
9 kwi 2009
Legia po raz drugi nie potrafiła wygrać w Sanoku z drużyną grającą kilka klas niżej, ale awansowała do półfinału Pucharu Polski. Na południu Polski padł rezultat remisowy. Gospodarze prowadzili od 47. minuty po golu Kosiby, ale w 64. minucie wyrównał Piotr Rocki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu: Fotoreportaż z meczu - 100 zdjęć Mishki
Mucha: Legia to jest Legia. Nie każdy może w niej grać
7 kwi 2009
"W Legii to nikt nie ma pewnego miejsca. Serio mówię. Pamięta pan, jak rok temu pierwszym bramkarzem był Łukasz Fabiański, a ja siedziałem na ławce? Wcale nie czułem się gorszy. Po prostu 'Fabian' złapał szczęście w ręce. I grał. Cierpliwie czekałem na swoją szansę. Ale to nie znaczy, że jak jż wszedłem do bramki, to mam w niej miejsce z urzędu. Wojtek Skaba i Kostia Machnowskij, którzy na razie są rezerwowymi, też robią stałe postępy" - mówi w wywiadzie dla Polski bramkarz Legii i reprezentacji Słowacji Jan Mucha.
AD · aktualnosci-inline-1
Roger: Może lepiej zburzyć trybunę i grać w ciszy?
23 mar 2009
"Przyzwyczaiłem się, że wymaga się ode mnie dużo więcej niż od innych piłkarzy. Zgadzam się, że w meczu z Górnikiem popełniłem błędy, które nie powinny się zdarzyć" - mówi w wywiadzie z dziennikiem Polska Roger Guerreiro. Pytany o kibiców Roger powiedział: "Jeśli sytuacja dalej ma tak wyglądać, to może lepiej byłoby zburzyć trybunę, szybciej budować cały stadion i grać w ciszy? I tak nie mamy od kibiców wsparcia".
W derbach więźniowie będą za Legią
25 lut 2009
Delegacja piłkarzy Legii, w składzie Jakub Rzeźniczak, Piotr Rocki i Tomasz Jarzębowski odwiedziła dziś więźniów w areszcie śledczym na Białołęce. "Wizyta była bardzo ciekawa. Zaskoczyło nas duże zainteresowanie więźniów Legią. Pytali nas o zimowe przygotowania do wiosennych meczów, atmosferę w drużynie i naszą pracę pod okiem Jana Urbana" – opowiada Rzeźniczak. Nie zabrakło także tematyki związanej ze zbliżającymi się derbami.
Kibicowski
Sławy oglądały Legię
17 lut 2009
Mecz Legii z Bayerem Leverkusen przyciągnął na trybuny lokalne sławy. Spotkanie z trybun oglądał zawodnik Legii w latach 1982-1986 i wielokrotny reprezentant Polski Andrzej Buncol. Słynący z wyszkolenia technicznego na wysokim poziomie gracz uciął sobie krótką pogawędkę z Janem Urbanem. Sparing oglądał także reprezentant Niemiec i mistrz świata z 1990 r. Rudi Völler. Legionistów z trybun obserwował również Anthony Slot, holenderski doradca właściciela Polonii Warszawa.
Kibicowski
Essen: Kibice na Legię jadą
11 lut 2009
Zgrupowanie w Niemczech to dla mieszkających za naszą zachodnią granicą Polaków doskonała okazja do zobaczenia meczów Legii na żywo. Na środowym sparingu z Rot-Weiss Essen fanów stołecznej jedenastki pojawiło się kilkunastu. Najgłośniejszą grupę stanowili kibice Legii z miejscowego Essen. Nie zabrakło także wyjazdowców ze znanego głównie ze skoków narciarskich Willingen. I jak zapewnili, na wtorkowym meczu z Bayerem Leverkusen też ich nie zabraknie.
Zgrupowanie blisko jak nigdy
8 lut 2009
Mecze rozgrywane w ramach zimowych zgrupowań Legii, rzadko kiedy przyciągały na trybuny kibiców stołecznej drużyny. O ile w Polsce fani zawsze chętnie oglądają mecze legionistów, to poza granicami Polski jest już zdecydowanie gorzej. Decydującą rolę odgrywały tu odległości, a co za tym idzie koszty dojazdu. Na oglądanie meczu sparingowego na Cyprze czy też w Hiszpanii może pozwolić sobie mało który fan. W poniedziałek "wojskowi" rozpoczną jednak przygotowania zdecydowanie bliżej kraju.
Dudała: Kibice to ostatni idealiści
25 sty 2009
"Kluby bez kibiców to martwe twory. Ale o kibiców w Polsce się nie dba. Traktowani są za to jak przysłowiowe mięso armatnie, o którym media mogą pisać skrajnie negatywne rzeczy" - uważa dr Jerzy Dudała. Wystąpienie doktora socjologii i autora książki "Fani-chuligani. Rzecz o polskich kibolach" otworzyło piątkową konferencję kibiców w sejmie.
Kibicowski
Polski kibic po niemiecku
24 gru 2008
"Chuligani w Polsce domagają się bezpłatnych biletów na mecze, darmowych podróży na spotkania wyjazdowe i zysków z handlu klubowymi pamiątkami. Jeśli tego nie otrzymują, doprowadzają do zamieszek" - informuje wtorkowe wydanie niemieckiego dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung". W artykule, poświęconym przygotowaniom Polski do Euro 2012, jako standard na polskich stadionach przedstawione są przemoc, rasizm i skrajnie prawicowe poglądy fanów.
Kibicowski
Na stadionach świata: Chelsea - AS Roma
19 lis 2008
Niespełna miesiąc temu Chelsea zmierzyła się w fazie grupowej Ligi Mistrzów z wicemistrzem Włoch, Romą. Nie po raz pierwszy okazało się, że na trybunach w Anglii wcale nie jest tak fantastycznie, jak przedstawiają to polscy działacze i politycy. Nie tak dawno Wiślacy zakrzyczeli w Londynie Tottenham. To samo działo się na Stamford Bridge, gdzie głośniejsi od fanów The Blues byli kibice Romy. O ile "Biała Gwiazda" miała problemy z wniesieniem na stadion flag, na stadionie Chelsea, można je wieszać w sektorach za bramkami. Tam taż fani prowadzą doping. Trybuny leżące wzdłuż boiska ożywiają się tylko w przypadku podbramkowych sytuacji. Jeśli i Ty masz ochotę podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat innych aren piłkarskich - pisz koniecznie na ultras@legialive.pl.
Kibicowski
Prokuratura z Płocka zajmie się skargami kibiców
16 paź 2008
Prokuratura okręgowa w Płocku poprowadzi śledztwo w sprawie zawiadomienia kibiców Legii o popełnieniu przestępstwa przez policjantów w czasie wrześniowych derbów stolicy. Informację potwierdza policja. "Decyzja w tej sprawie zapadła dzisiaj" - przyznaje prok. Zbigniew Jaskólski, rzecznik stołecznej prokuratury okręgowej na stronach serwisu tvp.info.
Kibicowski
PE: W Białymstoku bez kibiców Legii
9 paź 2008
W Białymstoku wczoraj rozpoczęła się przedsprzedaż biletów na jutrzejsze spotkanie Pucharu Ekstraklasy pomiędzy Jagiellonią a Legią (początek o 20:30). Bilety kosztują 25 (normalny) i 15 zł (ulgowy) i w dniu meczu będą sprzedawane od godziny 17:30. Białostocki klub postanowił na to spotkanie za darmo wpuścić wszystkie kobiety. Legia nie organizuje wyjazdu dla kibiców, ponieważ Jagiellonia nie przyjmuje fanów gości ze względu na remont trybun.
Kibicowski
Kibic, wojownik XXI wieku
12 wrz 2008
"Sport to emocje, tego nie można porównać do niczego innego. A gdzie w grę wchodzą emocje, trudno o zdrowy rozsądek. Dlatego zdarzają się awantury. Kibice wychodzą z meczu nabuzowani, a emocji nie można ot tak sobie wyłączyć. Jednym wystarczy, że sobie pośpiewają, inni szukają zaczepki" - przekonuje doktor socjologii Uniwersytetu Warszawskiego Tomasz Sobierajski w rozmowie z "Metrem". Cały wywiad poniżej.
Kibicowski
Kibice solidarni, ale nie z drużyną
12 wrz 2008
Po meczu w Zabrzu równie dużo co o efektownej wygranej legionistów, mówiło się także o zachowaniu kibiców Legii. Ci po końcowym gwizdku odwrócili się plecami do chcącym im podziękować piłkarzy z okrzykiem "Trzeba było podejść w Moskwie". Do całej sprawy po dwóch tygodniach odniósł się Jan Urban. "Dla mnie takie zachowanie to coś niezrozumiałego. Kibice są solidarni między sobą. Walczą o coś i cały czas stoją przy swoim. Jednak gdybym był piłkarzem i ktoś obrażał mojego kolegę, to także byłbym solidarny, ale właśnie z nim" - uważa trener Legii.
‹
1
…
48
49
50
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl