LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
KIBICE
1495 artykułów
Kibicowski
W komisariatach policjanci znęcają się nad kibicami
9 wrz 2008
Na początku było spokojnie, ale jak jakaś grupka zaczęła śpiewać, to policjanci wpadli na nas. Dostałam pałką, a kilku dosłownie przebiegło po mnie. "Na ziemię, kur...!", krzyczeli - opowiada wciąż roztrzęsiona Agnieszka, 20-letnia studentka polonistyki. "Kopali nas i bili po twarzach, rzucali bluzgi. Mówili, że wreszcie się do nas dobrali" - dodaje 23-letni Kamil, też student, relacjonując już sceny z komisariatu. Oboje znaleźli się w grupie kibiców zatrzymanych w ubiegły wtorek przez policję po meczu Legii z Polonią – czytamy w dzisiejszym wydaniu dziennika "Polska The Times".
Nie ma aresztowanych
8 wrz 2008
Stołeczny sąd odmówił aresztowania 8 kibiców podejrzanych m.in. o czynną napaść na policjantów w czasie wtorkowych burd przed meczem Legii i Polonii Warszawa. Czy to znaczy, że akcja policji przez rząd (ustami wicepremiera Schetyny) uznana za przejaw twardej polityki w celu zapewnienia bezpieczeństwa na stadionach, spełznie na niczym? Nie wiadomo - prokuratura niemal na pewno odwoła się od decyzji sądu.
Kibicowski
Kibice odwołują się od wyroków
8 wrz 2008
Dziś kibice złożą pierwsze wnioski odwoławcze od wyroków nałożonych na nich po ostatnich derbach stolicy. "W najbliższych dniach prokuratura może się spodziewać nawet kilkuset takich dokumentów" - zapowiadają przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa, które organizuje pomoc prawną dla osób poszkodowanych. Nieprawidłowości w działaniach policji zauważa też poseł Andrzej Czuma, do którego kibice Legii zwrócili się o pomoc.
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Kilkaset osób zatrzymanych
2 wrz 2008
Stołeczni policjanci zatrzymali około 300 osób. Część z nich obrzuciło funkcjonariuszy kamieniami przed meczem Legii z Polonią. Zatrzymani to kibice Legii, ale i innych drużyn, którzy - konwojowani przez policję - szli z centrum w stronę stadionu Polonii. Pod stadionem Polonii doszło do spięcia z policjantami. Obrzucili funkcjonariuszy kamieniami i petardami. Grupa została sprowadzona pod Wisłostradę i kordon policjantów otoczył i legitymował zatrzymanych.
Błochin wzburzony zachowaniem kibiców
14 sie 2008
Druga połowa meczu Legia – FK Moskwa. Goście prowadzą jedną bramką. Do głosu zaczynają dochodzić gospodarze i w tym momencie zaczyna się brzydka gra ze strony gości. Pojawiają się faule, symulowanie. Z trybun kibice kipią złością. Fani zaczynają skandować mało eleganckie słowa pod adresem kraju pochodzenia FK Moskwa, które są przerywane okrzykiem "Gruzja!". Po meczu trener gości wzburzony zapowiedział, że całą sprawę skieruje do UEFA, gdyż takie zachowanie jest niedopuszczalne.
Kibicowski
FK Moskwa - stadion i kibice
6 sie 2008
Najbliższy rywal Legii w Pucharze UEFA nazwę FK Moskwa przyjął stosunkowo niedawno. Drużyna ta swoje mecze rozgrywa na mogącym pomieścić 14 274 widzów stadionie Torpedo. Obiekt zbudowano w 1959 roku i początkowo był on w stanie przyjąć 16 tysięcy fanów. Po ostatniej modernizacji stadionu, liczba miejsc dla kibiców zmalała. Patronem stadionu jest Eduard Strielcow, znany przed laty piłkarz. Warto nadmienić, że niektóre spotkania na stadionie "Torpedo" w przeszłości rozgrywał również Spartak Moskwa. Ciekawostką jest jednak, że klub Torpedo Moskwa korzysta z zupełnie innego obiektu - nowoczesnego stadionu Łużniki (gra tam również Spartak). FK Moskwa w opinii kibiców innych rosyjskich klubów własnych fanów praktycznie nie posiada.
Kibicowski
Na stadionach: Lubelszczyzna - derby bez nienawiści
28 lip 2008
W miniony weekend miał rozpocząć się nowy sezon ligowy. Niestety, w ostatniej chwili odwołano pierwszą kolejkę ekstraklasy i dwa spotkania I ligi. Mimo to na paru stadionach było ciekawie. Zdecydowanie najlepiej zaprezentowali się fani Górnika Łęczna i Motoru Lublin na derbach Lubelszczyzny. Prawie 3 tysiące Motorowców nawet na bliskim wyjeździe (30 km) musi robić wrażenie. Ultrasi obu klubów przygotowali wspólną prezentację, która wypadła naprawdę okazale. W pozostałych meczach na uwagę zasługuje liczny wyjazd Zawiszy do Kluczborka i kolejny zaliczony wyjazd Znicza Pruszków. Prezentujemy również relacje z pierwszych spotkań Legii i Lecha w Pucharze UEFA oraz rozegranego w Ostrowcu Świętokrzyskim meczu o Superpuchar Polski.
Kibicowski
W Bełchatowie bez kibiców gości
23 lip 2008
W rundzie jesiennej sezonu 2008/09, na stadionie GKS-u Bełchatów nie będą przyjmowane grupy kibiców gości. Wszystko za sprawą budowy trybuny północnej na stadionie w Bełchatowie. Na wniosek GKS-u, taką decyzję wydał Wydział ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich PZPN. Bełchatowski klub zobowiązał się ponadto do zapewnienia odpowiedniego sektora dla przyjezdnych od rundy wiosennej. Legia w Bełchatowie zagra już w drugiej kolejce obecnego sezonu - w niedzielę, 3 sierpnia o godzinie 19. Na ten wyjazd nie zostanie wpuszczona zorganizowana grupa kibiców z Warszawy.
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Lechia organizuje pociąg specjalny
21 lip 2008
Już w najbliższą sobotę przy Łazienkowskiej rozegrane zostanie spotkanie pierwszej kolejki ekstraklasy sezonu 2008/09, w którym Legia podejmie Lechię Gdańsk. Stowarzyszenie Kibiców "Lwy Północy" organizuje pociąg specjalny do stolicy. Choć w chwili obecnej nie wiadomo jeszcze ile wejściówek dla przyjezdnych przygotuje Legia, gdańszczanie od tygodnia prowadzą zapisy na wyjazd specjalem. W minionym sezonie na spotkanie Pucharu Polski pomiędzy obiema drużynami przyjechało 700 lechistów. Także i tym razem fani z Trójmiasta powinni zawitać w podobnej liczbie.
Rocki przeprosił, kibice wybaczyli
21 lip 2008
Przyjście do Legii Piotra Rockiego wzbudziło wiele kontrowersji. Jedni wytykali mu jego wiek, inni przypominali gest eLki skierowanej w dół, gdy występował jeszcze w barwach Dyskobolii. Podczas meczu z FK Homel część warszawskiej publiczności gwizdała na Rockiego, gdy ten wchodził na plac gry. Jeszcze ostrzej fani potraktowali piłkarza w Ostrowcu, gdzie przed meczem piłkarz usłyszał parę wulgarnych okrzyków. Na szczęście obie strony wszystko sobie wyjaśniły - piłkarz przeprosił i fani Legii wybaczyli Rockiemu jego dawny gest. "Faktycznie, na rozgrzewce dostałem parę jobów. To mnie zmotywowało do lepszej koncentracji w czasie meczu." - nie ukrywał po meczu strzelec zwycięskiej bramki w meczu z Wisłą.
Kibicowski
Kibicowskie podsumowania: Korona i Odra
11 lip 2008
Runda wiosenna minionego sezonu była ostatnią w ekstraklasie dla Korony Kielce. Kielczanie za korupcję zostali zdegradowani. Kibicowsko - szkoda, bo stadion przy Ściegiennego od momentu otwarcia dosyć często wypełniał się po brzegi, a kieleccy ultrasi ostatnio prezentowali wysoką formę. Jedynie w rankingach wyjazdowych "złocisto-krwistym" zawsze daleko było do krajowej czołówki. Wiosną ich średnia wyjazdowa zbliżona była do 3 setek. Dla kibiców Odry Wodzisław, runda bez wyjazdowego zera może być powodem do dumy. Wodzisławianie ponadto coraz lepiej prezentują się u siebie. Ich młyn w minionym półroczu wahał się od 400 do nawet tysiąca osób.
‹
1
…
49
50
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl