LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
KOMENTARZ
50 artykułów
Komentarz: Zmiany, zmiany, zmiany, czyli taką mam koncepcję
14 wrz 2017
Dariusz Mioduski chciał zwolnić Jacka Magierę i zwolnił. Takie jego prawo. Jest przecież właścicielem i prezesem. To on decyduje, buduje Legię według swojego pomysłu i ponosi za to odpowiedzialność. Teraz uznał, że pora na rekonstrukcję pionu sportowego w klubie i postawił na Romeo Jozaka, bardzo zdolnego i cenionego dyrektora sportowego z Chorwacji.
Nikolić zdradza: Rozważyłbym pozostanie, ale zdecydowałem się odejść
4 kwi 2017
Dzisiejsza okładka Przeglądu Sportowego lekko szokuje - "Niko zdradza grzechy Legii", "wyprzedaż gwiazd, brak szacunku, złe decyzje trenerów, żal do ludzi z klubu"... Już myśleliśmy, że były napastnik postanowił zdradzić jakieś sekrety. Tymczasem w środku w sumie nic nowego i odkrywczego.
Legia Mistrzów, Legia Europy [MEMY]
8 gru 2016
W Lidze Mistrzów Legia miała nie wyjść z własnej połowy, a tymczasem wyszła z 3. miejsca do Ligi Europy. "Wojskowi" trafili na bardzo silnych rywali i mało kto dawał im jakiekolwiek szanse na oddanie strzału na bramkę, nie mówiąc już o zdobyciu gola. Awansem przyznano Legii miano najgorszej drużyny rozgrywek, a całe zastępy "życzliwych" czekały na anty-rekordy, które mieli śrubować legioniści. Nie zawiedli się, ale stara prawda jest jednak taka, że ten się śmieje, kto się śmieje ostatni.
AD · aktualnosci-inline-1
Komentarz: Ostatki Vrdoljaka w Legii
18 sty 2016
W prasie pojawiła się informacja, że Ivica Vrdoljak został oskarżony przez trenera Stanisława Czerczesowa o symulowanie kontuzji i w związku z tym odesłano go ze zgrupowania do Warszawy. Wydarzenie bez precedensu, bo nie sposób przywołać sytuację, by kiedykolwiek ktoś oskarżał publicznie piłkarza Legii o symulowanie kontuzji. Co więcej, nie zostało to zdementowane przez nikogo z naszych władz. Czy to oznacza koniec Chorwata w Legii?
Felieton: Wszystko w naszych głowach
14 paź 2014
Porażka z Piastem Gliwice nie była pierwszą wpadką podopiecznych Henninga Berga. Chociaż brak punktów na Śląsku cały czas można tłumaczyć sobie jako wypadki przy pracy, to na poczynania legionistów trudno spojrzeć bez pewnej dozy niepokoju.
Komentarz: Konferencja Legii, czyli efekt osiągnięty
11 sie 2014
Szanse Legii na zmianę decyzji UEFA lub wygraną przed Trybunałem w Lozannie uważamy za bardzo, bardzo małe. Po prostu - w dzisiejszym świecie największa niedorzeczność, czy niesprawiedliwość, która jest zapisana na kartce papieru mającej znaczenie prawne, będzie dla wszystkich sędziów jedyną podstawą do wydania wyroku. Wyroku niekorzystnego, choć niesprawiedliwego i na nic zda się powoływanie się na rezultat z boiska, ducha sportu czy honor. Taka jest dzisiejsza piłka - co do tego nie mamy żadnych wątpliwości. Co w tej patowej sytuacji mogła zrobić Legia? Podkulić ogon i nic nie zrobić, albo spróbować powalczyć, a raczej poruszyć skałę (szczególnie media) słowem HONOR.
Felieton: Dlaczego mogło być tak źle, skoro jest tak dobrze?
24 lip 2014
Jak co roku, lipiec przyniósł najnowszy ranking finansowy Ekstraklasy, w którym Legia znów jest niekwestionowanym liderem. Peleton z każdym rokiem traci coraz więcej. W tej materii prezes Bogusław Leśnodorski wspierany Dariuszem Mioduskim sprawdzają się znakomicie. Podobną supremację osiągnięto wiosną na ligowych boiskach. Schody zaczają się, kiedy trzeba wyściubić nos z własnego podwórka i zmierzyć z poważniejszą piłką, dla polskich klubów definiowaną coraz częściej jako kluby z Irlandii czy Estonii.
Felieton: Dlaczego Legia potrzebuje napastnika?
13 lip 2014
W ostatnich latach Ekstraklasa tonie w europejskiej przeciętności. Polscy ligowcy nie wyróżniają się niczym szczególnym, nieliczni trafiają do średnich klubów zagranicznych, kilku do lepszych drużyn. Dopiero ostatnio tchnęła w nas nadzieję Legia Warszawa, zarządzana przez Bogusława Leśnodorskiego. Ma duszę, świetną organizację i marketing, rozbudowane struktury, klasowych pracowników, Akademię Piłkarską, dobre stosunki z kibicami, a przede wszystkim – wysokie aspiracje.
AD · aktualnosci-inline-1
Kątem oka - 25. tydzień z głowy
25 cze 2014
Start przygotowań to zawsze fajny czas. Najważniejsze stają się doniesienia transferowe. Wyczekujemy wzmocnień, a często też wypatrujemy z utęsknieniem informacji o odejściu z zespołu wszelkiej maści pokrak, gamoni, czy po prostu zawodników, którzy się u nas nie sprawdzili. W tej przerwie mamy wszystko – klub wydaje się być z głową wzmacniany, a za dobre pieniądze oddaje graczy, na których już nie liczy. Zresztą słusznie. Jest też o czym gorączkowo debatować, bo przecież najmądrzejsi już wiedzą, że Piech jest za słaby na Legię.
Felieton: Czarny koń
25 sty 2014
Odkąd pamiętam Polacy potrafią docenić cokolwiek tylko wtedy, kiedy już tego nie ma. Nie inaczej było po odejściu z Legii Jana Urbana. Kibice, którzy jeszcze za kadencji trenera uważali, że ten jak najszybciej powinien rozstać się z Legią, po jego odejściu z bólem komentowali decyzję zarządu klubu. Wśród warszawskich fanów utworzyły się dwa obozy: zwolenników Jana Urbana i sympatyków nowego szkoleniowca – Henninga Berga.
Komentarz czytelnika: Dekada ITI
10 sty 2014
Bomba, sensacja, kompletne zaskoczenie. Informacja o tym, że biznesmen Dariusz Mioduski wraz z Prezesem Leśnodorskim postanowili wykupić Legię Warszawa, wstrząsnęła piłkarską Polską. To niespodziewane posunięcie kończy trwający prawie 10 lat okres rządów koncernu ITI w Legii. Wielkie były oczekiwania na samym początku tej drogi, zarówno właścicieli, jak i kibiców.
Felieton: Quo vadis, Legio?
26 gru 2013
Dzień po przegranym meczu Pucharu Polski z Górnikiem Zabrze klub informuje, że trenerem Legii przestał być Jan Urban. Po chwili znamy nazwisko następcy, to namaszczony przez samego Sir Alexa Fergusona były podopieczny i stukrotny reprezentant Norwegii Henning Berg. Pół roku przed kolejną batalią o Europę prezes Bogusław Leśnodorski idzie na całość, sprowadzając będącego w zasięgu finansowym klubu trenera z zagranicy. O dorobku trenerskim Skandynawa napisano wszystko, czyli właściwie nic, bo tyle osiągnął w dotychczasowej karierze.
Felieton: Spojrzenie na jesień
26 gru 2013
Przeglądając jakiekolwiek artykuły sportowe podsumowujące rundę jesienną, nie sposób nie natknąć się na informacje o tym jak bardzo w oczach Europy skompromitowała się Legia i w jak fatalnym jest stanie. I choć sam byłem zły na piłkarzy, to coraz bardziej bezpodstawna krytyka skłoniła mnie do napisania pierwszego tekstu, który nie wylewałby kubła pomyj na głowę "wojskowych".
AD · aktualnosci-inline-1
Felieton: Przepraszamy, nieczynne
7 gru 2013
Wojewoda mazowiecki już kilka dni przed meczem z Ruchem Chorzów odgrażał się, że kibice mecz przy Łazienkowskiej będą mogli obejrzeć co najwyżej przed telewizorem. I choć byłem przekonany, że na groźbach się zaczęło i na groźbach się skończy, to Jacek Kozłowski przeszedł (co w jego przypadku jest niesamowitą rzadkością) od słów do czynów i zdecydował, że 4 grudnia bramki stadionu Legii pozostaną zamknięte.
Felieton: Bez paniki, wszystko zgodnie z planem!
26 paź 2013
Trzy mecze Legii w Lidze Europy, 0 punktów, 0 bramek. Zaczęło się. Pismolstwo wzięło się za szukanie winnych. Bo przecież zawsze ktoś musi być winny. Padło zatem na Wojtka Skabę i trenera Jana Urbana, a gdzieś tam na peryferiach dziennikarstwa obrywa jeszcze prezes Bogusław Leśnodorski.
Komentarz po remisie w Bukareszcie
22 sie 2013
Po meczu Legii w Bukareszcie przez media przetoczyła się lawina dyskusji. Masa tzw. ekspertów, komentatorów, a także zwykłych kibiców narzekała na poziom gry „wojskowych”. Jeżeli jest się koneserem futbolu i z zapartym tchem śledzi się ligi zagraniczne, Ligę Mistrzów, tudzież finały Euro czy Mistrzostw Świata, to rzeczywiście porównanie wczorajszego meczu wypada słabo. Ale trzeba wziąć pod uwagę, że nasza reprezentacja zajmuje 72 miejsce w rankingu FIFA, a Legia bodajże 126 w rankingu klubów UEFA.
Felieton: Chytry dwa razy traci
11 kwi 2013
Ostatnio w mediach pojawiły się informacje o tym, że latem Vrdoljak i Ljuboja prawdopodobnie odejdą z Legii, i nie są one wyssane z palca. Sprawa jest bulwersująca, bo klub lekką ręką pozbędzie się najdroższego w swojej historii i zarazem kluczowego dla równowagi zespołu zawodnika, a także najlepszego strzelca, największej gwiazdy. Oczywiście w imię oszczędności. Głównym rozgrywającym jest tu ulubieniec kibiców, prezes Leśnodorski, który wydaje się nie rozumieć prostych futbolowych spraw.
Kibicowski
Komentarz: ŻALgiris
24 lip 2011
W piątek zaczął się nowy sezon przy Łazienkowskiej - odbyła się prezentacja drużyny, która potem zagrała sparing przeciwko Żalgirisowi Wilno. Sponsorem tego, co zobaczyliśmy była pierwsza sylaba nazwy naszego rywala. I to absolutnie we wszystkich aspektach imprezy masowej, w której uczestniczyliśmy.
AD · aktualnosci-inline-1
Komentarz Weszło: Kibicu Legii, musisz dokonać eutanazji
24 kwi 2011
Ciekawy komentarz na temat obecnej sytuacji Legii zamieścił portal weszlo.com. Zapraszamy do lektury: Legia skupia się na Pucharze Polski - taką informację przekazał trener Maciej Skorża oraz kilku piłkarzy. Teraz najgorsze, co mogłoby warszawski klub spotkać, to faktyczne zdobycie tego trofeum. Już widzimy tę rundę honorową, te chóralne śpiewy, te szampany, uśmiechnięte twarze, wszechobecne zadowolenie...
Komentarz: Przysłowia mądrością narodów
8 wrz 2008
Stare przysłowie mówi, że każdy kij ma dwa końce. Inne znów zapewnia, że każdy twój uczynek w końcu do ciebie wróci. Brutalnie o tej prawdzie przekonał się zarząd KP Legia Warszawa, negocjując warunki korzystania z nowego stadionu. W wydanym oświadczeniu władze stołecznego klubu skarżą się, że "samorządowcy mówili w trakcie rozmów o Legii jak o przedsiębiorstwie, postrzegając Klub jak przedsięwzięcie czysto komercyjne, finansowane przez prywatną firmę". Zapominają tylko kto pierwszy zaczął lansować taki wizerunek klubu z Łazienkowskiej.
‹
1
2
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl