LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
KONFERENCJA PRASOWA
2124 artykułów
Konferencja przedmeczowa
Vuković: Nie szukamy planu minimum
3 lip 2020
- Ostatni mecz z Legią Gytkjaer rozpoczął na ławce rezerwowych, to świadczy o tym, że trener Żuraw ma w kim wybierać i to nie ułatwia nam zadania. Jest to zawodnik wybitnie skuteczny i ważny dla Lecha i jego brak w sobotnim meczu będzie dla nich pewną stratą. Natomiast my nie możemy liczyć na to, że przez to będzie nam w jakiś sposób łatwiej. Zawodnik, który dostanie swoją szansę, będzie chciał się pokazać - mówi Aleksandar Vuković.
Żuraw: Chęć rewanżu jest ogromna
2 lip 2020
- Chęć rewanżu jest ogromna. Do dzisiaj pamiętam ten mecz w Warszawie, w którym prowadziliśmy i przegraliśmy na własne życzenie. Pamiętam, co się działo po tym spotkaniu: my złapaliśmy zadyszkę, a Legia ruszyła do przodu. Starcie w rundzie wiosennej, patrząc na statystyki byliśmy lepsi, ale przegraliśmy 0-1. Teraz chcemy zagrać dobry mecz, chcemy być lepsi, ale najważniejsze są trzy punkty - mówi przed sobotnim meczem trener Lecha Poznań, Dariusz Żuraw.
Konferencja pomeczowa
Vuković: Niepotrzebnie daliśmy pretekst sędziemu...
27 cze 2020
Aleksandar Vuković (trener Legii): Jeśli chodzi o zmiany na bokach obrony, to tutaj potrzebna była rotacja. Kontuzję ma Marko Vesović, a Paweł Stolarski zagrał ostatnio dwa mecze w krótkim odstępie czasu. Znam piłkarzy i wiem, że mógłby pojawić się tutaj problem jak z Vako Gwilią, który miał dzisiaj kłopoty fizyczne. Mieliśmy jednak Artura Jędrzejczyka, która dał nam trochę mocy przy stałych fragmentach. Wiedzieliśmy, że musimy się na tym dzisiaj skupić, ponieważ to mocna strona Piasta.
AD · aktualnosci-inline-1
Konferencja pomeczowa
Fornalik: Pokazaliśmy charakter i zaangażowanie
27 cze 2020
Waldemar Fornalik (trener Piasta): To był ciekawy mecz, chociaż w pierwszej połowie więcej było taktyki niż bramkowych okazji. Do tej pory to my częściej byliśmy w przewadze jednego zawodnika, ale dzisiaj musieliśmy grać w osłabieniu. Zaprezentowaliśmy się jednak solidnie w obronie, a dodatkowo dołożyliśmy do tego gola. Piłkarze pokazali sporo charakteru i zaangażowania.
Konferencja przedmeczowa
Vuković: Piastowi należy się szacunek
26 cze 2020
- Nie chcę komentować plotek łączących go z przejściem do nas. Mogę jednak powiedzieć, że na tę chwilę jest to czołowy lewy obrońca w naszej lidze. Gdyby nie to, że jest jeszcze Michał Karbownik, to być może byłby nawet najlepszy - powiedział na konferencji przed meczem z Piastem Gliwice Aleksandar Vuković, odnosząc się tym samym do ostatnich medialnych plotek łączących Filipa Mladenovicia z Legią.
Konferencja pomeczowa
Petew: Zabrakło nam tylko gola
24 cze 2020
Iwajło Petew (trener Jagiellonii): - Uważam, że zagraliśmy dziś bardzo dobry mecz. Kontrolowaliśmy go przez 70-75 minut. Jedyne czego nam zabrakło, to strzelona bramka i zdobycie trzech punktów. - Stworzyliśmy sobie wiele sytuacji, graliśmy jak prawdziwa drużyna. Walczyliśmy o każdą piłkę i to bardzo mnie cieszy. - Będziemy kontynuować swoją pracę na kolejne spotkania. Musimy się odpowiednio zregenerować na mecz z Lechią.
Konferencja pomeczowa
Vuković: Punkt jest bardzo cenny
24 cze 2020
Aleksandar Vuković (trener Legii): Było to Bardzo trudne spotkanie, takie jakiego się spodziewaliśmy. Przed meczem mieliśmy swoje problemy, a na rozgrzewce pojawiły się nowe. Kolejny zawodnik nam wypadł, co utrudniło nam zadanie, dlatego szanuję ten punkt. Gratuluję drużynie, że w kolejnym meczu potrafiła dać z siebie wszystko pod względem emocjonalnym, determinacji i chęci.
Konferencja przedmeczowa
Vuković: Jagiellonia jest groźna
23 cze 2020
- Po wysokiej porażce z nami Jagiellonia zaczęła osiągać dużo lepsze wyniki. Od tego momentu zdobyli niewiele mniej punktów niż my. To udowadnia, że proces aklimatyzowania się do nowego trenera i jego pomysłu, który potrzebował czasu, by drużyna zaczęła grać jak tego oczekuje, jest już za nimi - mówi przed środowym meczem Aleksandar Vuković.
AD · aktualnosci-inline-1
Konferencja pomeczowa
Vuković: Wygraliśmy zasłużenie
21 cze 2020
Aleksandar Vuković (trener Legii): To bardzo ważne zwycięstwo, w spotkaniu, jakiego się spodziewaliśmy - trudnym, z drużyną dobrze zorganizowaną. Zajmują 3. miejsce w tabeli i nie jest to przypadek. Od początku sezonu grają dobrze. Jak większość zespołów przy Łazienkowskiej, zagrali swobodnie i ze świadomością, że mogą tylko dużo wygrać, a niewiele stracić. Tym bardziej doceniam wysiłek, koncentrację, dobrą pracę w obronie całego zespołu, jak i fakt, że potrafiliśmy stwarzać i wykorzystywać sytuacje. Myślę, że wygraliśmy ten mecz całkowicie zasłużenie. Pomimo dobrej gry Śląska, to my kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku i stworzyliśmy więcej klarownych sytuacji.
Konferencja pomeczowa
Lavička: Legia wykorzystała nasze błędy
21 cze 2020
Vitezslav Lavička (trener Śląska): Przyjechaliśmy do Warszawy z określonymi założeniami taktycznymi, ale też z szacunkiem do przeciwnika. W meczu takim jak ten potrzeba konsekwencji. W pierwszej połowie byliśmy aktywni, ale nie wykorzystaliśmy swoich okazji, a Legia czekała na swoje szanse. Szybko przechodziła z obrony do ataku. Zbyt wolno zareagowaliśmy na podanie w nasze pole karne i Gwilia strzelił pierwszą bramkę.
Konferencja pomeczowa
Brosz: Bohaterem meczu jest zespół
14 cze 2020
Marcin Brosz (trener Górnika): Cieszymy się nie tylko ze zwycięstwa, ale także z tego, że zagraliśmy na zero z tyłu. O tym spotkaniu możemy mówić tylko w samych superlatywach.
Konferencja pomeczowa
Vuković: Musimy patrzeć przed siebie
14 cze 2020
Aleksandar Vuković (trener Legii): Gratulacje dla zespołu Górnika za zwycięstwo. Ten mecz był jednym z tych przykładów, w których piłka nas uczy, że niekoniecznie wynik musi odzwierciedlać to, co dzieje się na boisku. Szczególnie mam na tu na myśli pierwszą połowę, w której Górnik praktycznie nie miał okazji, a strzelił bramkę. My mieliśmy kilka sytuacji, ale zabrakło skuteczności pod bramką.
Konferencja pomeczowa
Vuković: Szczególnie cieszy gol Sanogo
10 cze 2020
Aleksandar Vuković (trener Legii): Każdy widział, jak rozpoczął się ten mecz. Równie dobrze jeszcze przed pierwszym gwizdkiem mógł być na tablicy wynik 0-1. To byłby dla nas mniejszy szok i problem. Widać było naszą reakcję na boisku. Ciągle tłumaczymy sobie, że musimy grać, robić swoje, bez względu na okoliczności i na to, jak się mecz układa. Chwała drużynie, że całe spotkanie grała dobrze. Wiadomo, że w końcówce tempo siadło, ale też nie było potrzeby, żeby grać z taką samą intensywnością. Mimo to udało się zdobyć piątą bramkę. Gratuluję drużynie. Szczególnie cieszy nas to, że Vamara Sanogo strzelił gola po długiej nieobecności spowodowanej kontuzją. Największa frajda w szatni była właśnie z tego powodu.
AD · aktualnosci-inline-1
Konferencja pomeczowa
Mamrot: Legia wygrała zasłużenie
10 cze 2020
Ireneusz Mamrot (trener Arki): Legia była dziś lepsza, co do tego nie ma wątpliwości. Nie można tak napędzać rywala, nie można mieć aż tylu strat. Nie wiem jednak czy to by dziś cokolwiek zmieniło przy naszej dyspozycji. Straciliśmy bramkę do szatni po prostej stracie piłki w bocznym sektorze. Poszła akcja i Legia wyrównała. Porozmawiamy sobie o tym we własnym gronie. Nie mamy jednak zbyt wiele czasu. Przed nami ważny mecz w niedzielę. Legia była lepszym zespołem pod względem piłkarskim i wygrała zasłużenie.
Konferencja przedmeczowa
Vuković: Arka nie ma nic do stracenia
9 cze 2020
- Każdy doskonale zdaje sobie sprawę, że graliśmy z drużyną, która sąsiaduje z Arką w ligowej tabeli i widzieliśmy, jaka to trudna przeprawa dla nas była. Z Arką nie będzie inaczej. Musimy ten fakt szanować i sami wymagać od siebie więcej - mówi przed środowym meczem Aleksandar Vuković.
Konferencja pomeczowa
Skowronek: W drugiej połowie pewne rzeczy nam uciekły
7 cze 2020
Artur Skowronek (trener Wisły): W pierwszej połowie graliśmy tak, jak sobie zaplanowaliśmy i wcześniej trenowaliśmy. Nawet w fazie budowania gry w pewnych momentach mieliśmy kontrolę na boisku. W drugiej połowie pewne rzeczy nam uciekły, Legia też ustawiła się inaczej. Szkoda.
Konferencja pomeczowa
Vuković: Drużyna pokazała charakter
7 cze 2020
Aleksandar Vuković (trener Legii): Odnieśliśmy bardzo ważne zwycięstwo. Spodziewaliśmy się, że nie przyjdzie ono łatwo i tak było. Pierwsza połowa nie potoczyła się po naszej myśli. Nie graliśmy tak jak chcieliśmy, a Wisła była agresywna i zorganizowana. Druga połowa pokazała, że mamy tyle charakteru, by wierzyć, iż drugie 45 minut zagramy lepiej i odwrócimy losy spotkania. Gratuluję drużynie, bo to nie było łatwe.
Konferencja trenera
Vuković: Mecz z Wisłą to dla mnie największy klasyk
5 cze 2020
- Po meczu z Lechem mieliśmy więcej czasu na regenerację i przygotowania. Biorąc pod uwagę etap na jakim jesteśmy, kolejny tydzień będzie trudny pod kątem liczby spotkań. W moim odczuciu ciągle się przygotowujemy do takiego wysiłku, jakim jest zagranie trzech meczów w tydzień. To najtrudniejsze wyzwanie na ten moment - mówi Aleksandar Vuković przed meczem z Wisłą w Krakowie.
AD · aktualnosci-inline-1
Konferencja pomeczowa
Żuraw: Zostaliśmy sprowadzeni na ziemię
30 maj 2020
Dariusz Żuraw (trener Lecha): - Przykro jest przegrywać taki mecz, w którym zespół nie gra źle, tworzy sytuacje i nie jest gorszy od rywala. Taka jednak czasami jest piłka - Legia strzeliła bramkę, my strzeliliśmy podobno z minimalnego spalonego, więc nie strzeliliśmy.
Konferencja pomeczowa
Vuković: Zwycięstwo nad Lechem zawsze jest sukcesem
30 maj 2020
Aleksandar Vuković (trener Legii): Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zdobycia trzech punktów na terenie największego rywala, jeśli chodzi o tradycję ostatnich lat. Był to trudny mecz, bo nie graliśmy na najlepszym poziomie. Od początku byliśmy świadomi, że nie możemy złapać odpowiedniego rytmu, więc skupiliśmy się na osiągnięciu jak najlepszego wyniku. Zwycięstwo nad Lechem zawsze jest sukcesem. Nigdy tutaj nie jest łatwo, nawet jeśli są puste trybuny.
Żuraw: Musimy być maksymalnie skoncentrowani
29 maj 2020
- Mamy mało czasu na korektę mankamentów po meczu ze Stalą, ale musimy sobie z tym poradzić. Na spotkanie z Legią nikogo nie trzeba specjalnie motywować. Mam nadzieję, że każdy z zawodników dołoży coś jeszcze od siebie. Wiadomo, że motywacja na Legię i na Stal Mielec jest inna. Wiemy, że Legia ma jeden dzień odpoczynku więcej. Jeden dzień więcej na regenerację i treningi zawsze robi różnicę, ale mam nadzieję, że nie będzie miało to wpływu na mecz. Czy nadal jesteśmy w gazie? W spotkaniu w Mielcu były momenty bardzo dobrej gry, ale były też trochę słabsze. Wszyscy zadają sobie pytanie, jak zespoły i zawodnicy odnajdą się po takiej przerwie. My to przetarcie mamy już za sobą i wierzę, że w kolejnych meczach będzie tylko lepiej - mówi przed sobotnim spotkaniem trener Lecha Poznań, Dariusz Żuraw.
Konferencja przedmeczowa
Vuković: Wyższa poprzeczka dla obu drużyn
29 maj 2020
- Chcemy grać intensywnie w dobrym rytmie i to zrobiliśmy w meczu z Miedzią. Wszystkie parametry o tym przekonują. Było widać gołym okiem, że ten mecz przez naszą drużynę był wybiegany. Teraz korzystamy z tych kilku dni, by ci, którzy grali w dużym wymiarze czasowym, zdążyli się zregenerować. Jestem spokojny, że tak będzie. Będziemy zmuszeni zrobić kilka zmian, ale to ma spowodować, że będziemy gotowi do tego, by zagrać tak jak chcemy - mówi przed sobotnim starciem w Poznaniu Aleksandar Vuković.
Konferencja pomeczowa
Nowak: Wygrał zespół lepszy
26 maj 2020
Dominik Nowak (trener Miedzi): Wygrał zespół lepszy. Legia pokazała jakość, była dobrze zorganizowana. Siłą "Wojskowych" była środkowa linia i boczne sektory boiska, w których zawodnicy mocno nakręcali grę ofensywną. Gola straciliśmy w sposób, do jakiego nie chcieliśmy dopuścić. Musimy to indywidualnie przeanalizować, bo ważne żeby w lidze nam się takie błędy nie zdarzały. To co cieszy, to momenty w których zespół chciał podjąć równorzędną walkę. Czerwonka kartka pobudziła nas i strzeliliśmy gola na 2-1. Końcówka była emocjonująca, ale trzeba oddać, że Legia wygrała jak najbardziej zasłużenie i jest w półfinale.
Konferencja pomeczowa
Vuković: Najważniejszy był awans
26 maj 2020
Aleksandar Vuković (trener Legii): Cieszy nas to, że awansowaliśmy po długiej przerwie w graniu, gdy nie do końca wiedzieliśmy w jakiej dyspozycji wyjdziemy na pierwszy oficjalny mecz. Zdajemy sobie sprawę z tego, że stać nas na lepszą grę i ona z czasem powinna przyjść. Z tego meczu w zdecydowanej większości można być zadowolonym. Niepotrzebny i przypadkowy faul na czerwoną kartkę doprowadził do nerwowej sytuacji, choć w sumie bardziej do tego doprowadziła utrata bramki z niegroźnej akcji.
Konferencja przedmeczowa
Vuković: Od nowa musimy pisać swoją kartę
25 maj 2020
- Czujemy, że wracamy do normalności i cieszymy się z tego. Przed nami ostatni trening przed wyjazdem do Legnicy. Pamiętam jak 13 marca byliśmy spakowani do wyjazdu na mecz w Poznaniu... trochę czasu od tego upłynęło. W końcu jednak możemy normalnie przygotowywać się do meczu o stawkę - mówi Aleksandar Vuković.
Vuković: Musimy dostosować się do nowych realiów
11 maj 2020
- Czuć chęć do pracy, bo ta przerwa była niespodziewana i w momencie, gdy każdy czuł się w naszej drużynie bardzo dobrze i i miał ochotę na granie. Dzisiaj widzimy u zawodników na treningach dużą chęć pokazania się. Mamy nadzieję funkcjonować tak do końca tego roku i dopiero wtedy będzie czas kolejną przerwę. Na teraz wystarczy już tych przerw - mówi Aleksandar Vuković.
Konferencja
Żuraw: Atutem Legii jest jej konsekwencja
13 mar 2020
- Obecna sytuacja jest bardzo trudna i skomplikowana. Stosujemy się do wszystkich zaleceń rządu i PZPN. Jeżeli należy rozegrać mecz bez kibiców, to my to respektujemy. Jeżeli pojawi się decyzja o zawieszeniu ligi, to również się do tego zastosujemy. Wszystkie te komunikaty docierają do piłkarzy. Jednak przygotowujemy się do meczu z Legią w normalny sposób. Nic się w tym temacie nie zmienia - powiedział na konferencji przed sobotnim meczem Dariusz Żuraw trener Lecha Poznań.
Konferencja
Vuković: Moment jest specyficzny
12 mar 2020
- Moment jest specyficzny i każdy to odczuwa. Człowiek ma różne myśli w głowie. Bardzo prawdopodobne jest to, że ten sezon będzie dogrywany z dużymi trudnościami, o ile w ogóle. To dopiero czas pokaże, jednak sądząc po tym co dzieje się dookoła, można spodziewać się efektu wcześniejszego zakończenia rozgrywek - mówi Aleksandar Vuković.
Konferencja pomeczowa
Vuković: Faul Kante był przypadkowy
8 mar 2020
Aleksandar Vuković (trener Legii): Nie był to dla nas udany mecz. Kolejny raz piłka nożna pokazuje, że jest grą, która jest bardzo nieprzewidywalna. Zawsze trzeba brać pod uwagę wszystkie scenariusze, nawet wtedy, kiedy wszystko wydaje się być super. Przypadkowy faul zmienił całkowicie obraz spotkania. Drużyna zasługuje na wielkie brawa za swoją postawę. Za to jestem im bardzo wdzięczny. Musimy kontynuować naszą dotychczasową grę. Już w najbliższym czasie przed nami duże wyzwanie. Tę porażkę musimy przyjąć z godnością.
Konferencja pomeczowa
Fornalik: Trzy punkty na trudnym terenie
8 mar 2020
Waldemar Fornalik (trener Piasta): To było bardzo cenne zwycięstwo z zespołem, który ostatnio prezentował się znakomicie. Legia grała bardzo dobrze, a czerwona kartka na pewno też miała wpływ na wynik. Nawet w przewadze nie gra się jednak łatwo przeciwko takiej drużynie. Można dywagować, co by się działo, gdybyśmy grali 11 na 11, ale tego się już nie dowiemy. Dla mnie to był ciekawy mecz. Cieszymy się z trzech punktów na bardzo trudnym terenie.
‹
1
…
34
35
36
…
71
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl