LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
KONFERENCJA PRASOWA
2124 artykułów
Konferencja przedmeczowa
Vuković: Dziś nie muszę zazdrościć Piastowi zespołowości
6 mar 2020
- Dawno już powiedziałem, że Legii nigdy nie jest tak źle, jak się mówi i nigdy nie jest tak dobrze, jak się mówi. Podtrzymuję to i nie biorę pod uwagę tego, co dzieje się dookoła. Skupiam się jedynie na następnym wyzwaniu, jakim jest kolejny mecz. Trzeba mocno zapracować na zwycięstwo, bo inaczej nie da się wygrać - mówi Aleksandar Vuković przed niedzielnym starciem z Piastem Gliwice.
Konferencja pomeczowa
Stokowiec: Tylko na tyle było nas stać
4 mar 2020
Piotr Stokowiec (trener Lechii): Tylko na tyle nas było dziś stać. Przed meczem mówiłem, że warunkiem do skutecznego wyniku jest niepopełnianie prostych błędów, ale niestety ich nie uniknęliśmy. Pierwsza bramka to ewidentny nasz błąd. Legia była lepsza, szczególnie w ofensywie. Była kreatywna, stwarzała sytuacje. My dobrze się broniliśmy, ale w ofensywie mało było konkretów, strzałów, gry na połowie przeciwnika. Na nic więcej nie było nas stać. Myślami jestem już przy kolejnych spotkaniach. Nastroje nie są dobre, ale trzeba też docenić Legię, bo zagrała dobry mecz i była drużyną lepszą.
Konferencja pomeczowa
Vuković: Takiego meczu się spodziewałem
4 mar 2020
Aleksandar Vuković (trener Legii): Zdobyliśmy kolejne 3 bardzo ważne punkty. To był mecz, jakiego się spodziewałem, czyli z drużyną bardzo dobrze zorganizowaną w obronie. Bronią się całym zespołem i trzeba dużo cierpliwości i koncentracji, żeby w akcjach ofensywnych nie narazić się na groźne kontrataki. W pierwszej połowie była tylko jedna taka sytuacja, ale i tak nic groźnego się nie wydarzyło. Jestem zadowolony z tego, jak drużyna zagrała pod względem taktycznym. Na minus trochę nerwowych sytuacji, kilka niepotrzebnych stałych fragmentów, ale wiem, że moi piłkarze mieli dużą chęć, by odnieść zwycięstwo, a to powoduje faule, które nie do końca mają sens.
AD · aktualnosci-inline-1
Stokowiec: Legia odjechała rywalom
3 mar 2020
- Najbardziej jesteśmy skoncentrowani na tym, co mamy do zrobienia na boisku. Mamy swój plan na mecz z Legią. Innymi rzeczami nie zaprzątam sobie głowy. Oczywiście, że przy tej przebudowie, jaką przechodzimy, trudno jest mówić o co w tej lidze gramy. Musimy określić, gdzie jest sufit, a gdzie podłoga. Nie jestem w stanie do końca oszacować możliwości moich zawodników, ale myślę, że to samo tyczy się naszych rywali. Muszę wszystko robić z pewnym wyważeniem i cierpliwością. Każdy tydzień daje mi więcej danych. Odczuwam spokój, bo widzę ogień w tych chłopakach - mówi przed środowym spotkaniem Piotr Stokowiec, trener Lechii Gdańsk.
Konferencja przedmeczowa
Vuković: Chcemy więcej wygrywać na wyjazdach
3 mar 2020
- Jeżeli chodzi o dostępność zawodników, to mamy teraz trochę inną sytuację niż przed ostatnim spotkaniem. Występ Domagoja Antolicia stoi pod znakiem zapytania, Andre Martins pauzuje za kartki. Ponadto urazu śródstopia na treningu doznał Paweł Stolarski - dopiero dziś będziemy mieli pełną diagnozę, ale wygląda na to, że będzie wykluczony na kilka tygodni - mówi Aleksandar Vuković przed meczem z Lechią.
Konferencja pomeczowa
Vuković: Pokazaliśmy charakter
29 lut 2020
Aleksandar Vuković (trener Legii): To były ważne trzy punkty. Kiedy gra się z rywalem, który jest tuż za plecami, to ranga tych punktów jest odrobinę większa. To było zasłużone zwycięstwo. Mogliśmy ten mecz rozstrzygnąć wcześniej i wygrać go, nie martwiąc się o to do ostatnich chwil. Mając jednak jednobramkową zaliczkę, to nie pamiętam, aby nasi rywale mieli jakieś klarowne okazje. Nie zawsze jednak wygrywa się wysoko.
Konferencja pomeczowa
Probierz: Legia wygrała zasłużenie
29 lut 2020
Michał Probierz (trener Cracovii): Analizowaliśmy Legię grającą u siebie. Wiedzieliśmy, że strzela tutaj dużo goli, dlatego zmieniliśmy ustawienie. Chcieliśmy zablokować atuty naszych rywali. Z boiska nie wyglądało to może najlepiej, ale większego zagrożenia do momentu z rzutem rożnym nie było. Potem mieliśmy zaplanowane zmiany, które miały pomóc nam wygrać. Popełniliśmy jednak przy pierwszej bramce prosty błąd. Przy drugim trafieniu również... W sumie w dwóch meczach z Legią popełniliśmy cztery kardynalne błędy.
Probierz: Legia faworytem rozgrywek
28 lut 2020
- Legia jest zdecydowanym faworytem tych rozgrywek. Ostatnio wygrywa mecze u siebie bardzo wysoko. Nie chcę mówić, w czym jest najgroźniejsza, by nie ułatwiać zadania trenerowi Vukoviciowi. Mają bardzo wyrównaną kadrę i zawodników, którzy są doświadczeni. Musimy uczulić naszych graczy na presję, jaką wywołują kibice i zawodnicy Legii, często wymuszając faule. To będzie bardzo ważne w kontekście tego konkretnego spotkania - mówi Michał Probierz.
AD · aktualnosci-inline-1
Konferencja trenera
Vuković: Tu i teraz jest najważniejsze
28 lut 2020
- Cracovia to jeden z najgroźniejszych rywali, o czym świadczy tabela oraz początek rundy wiosennej. Na starcie wygrali dwa mecze i przegrali minimalnie w Gliwicach, gdzie każdy może przegrać. Nie mam wątpliwości, że jest to istotny mecz. Natomiast niezależnie od tego jak się skończy, po nim będą równie ważne spotkania. Ten mecz jest najważniejszy dlatego, że jest pierwszy w kolejności. Nie jest wyjątkowy i inny niż poprzednie spotkania - powiedział przed sobotnim meczem z Cracovią Aleksandar Vuković.
Konferencja pomeczowa
Vuković: Tak trzeba grać zawsze
22 lut 2020
Aleksandar Vuković (trener Legii): Bardzo ważne zwycięstwo. Przed meczem mówiłem, że nasz priorytet to trzy punkty. Mniej ważny był styl. Ale dziś i styl mógł się podobać. To było dobre i widowiskowe spotkanie na naszym stadionie. Zasłużyliśmy na tyle goli, bo od początku byliśmy zmobilizowani i skoncentrowani. Tak powinniśmy grać też i w kolejnych meczach. Sama dzisiejsza wygrana to tylko jeden z wielu kroków.
Konferencja pomeczowa
Petew: Z taką postawą nie da się wygrywać
22 lut 2020
Iwajło Petew (trener Jagiellonii): Gratuluję Legii wygranej. Co do naszej gry – z taką postawą nie da się wygrywać na wyjazdach. Pierwszy raz w mojej karierze stykam się z sytuacją, że tracimy gole w tak kuriozalny sposób. Moja drużyna ma dwie twarze – jedną na wyjeździe, a drugą w meczach u siebie.
Konferencja przedmeczowa
Vuković: O każdy punkt trzeba mocno walczyć
21 lut 2020
- Przeanalizowaliśmy ostatni mecz i jest wiele do poprawy w grze obronnej, ale w ataku też można robić pewne rzeczy lepiej. Przytrafiło nam się więcej błędów indywidualny niż zazwyczaj, ale było też sporo dobrych fragmentów. Musimy zrobić tak, by te dobre fragmenty zdecydowanie przeważały i żebyśmy jak najszybciej złapali rytm. To na pewno nastąpi - oczywiście zakładając, że nie pojawią jakieś rzeczy dla nas nie do końca fajne, bo wtedy można się przeliczyć. Wiemy, że czas w tej kwestii jest po naszej stronie i z meczu na mecz będzie wyglądało lepiej - mówi Aleksandar Vuković przed meczem z Jagiellonią.
Petew: Musimy zagrać z chłodną głową i gorącym sercem
21 lut 2020
- Mecz w Warszawie będzie inny pod względem psychologicznym. Myślę, że jesteśmy do niego dobrze przygotowani. Chciałbym, żebyśmy przeciwko Legii zagrali z taką jakością, jak z Koroną, ale jednocześnie mecz zakończył się lepszym rezultatem. Potyczka z Koroną jest już historią, skupiamy się na spotkaniu z Legią i walce o trzy punkty. Musimy zagrać z chłodną głową i gorącym sercem. To nie pierwszy raz, kiedy Jagiellonia zagra przeciwko Legii, dlatego wierzę, że drużyna pokaże się z dobrej strony - powiedział na konferencji prasowej przed sobotnim spotkaniem z Legią trener Jagiellonii Białystok Iwajło Petew.
AD · aktualnosci-inline-1
Konferencja pomeczowa
Feio: Mieliśmy lepsze sytuacje niż Legia
15 lut 2020
Goncalo Feio (trener Rakowa): W pierwszej połowie Legia przeważała, spędzała dużo czasu na naszej połowie, ale pokazaliśmy dobrą organizację gry obronnej. Mieliśmy też kilka swoich sytuacji, głównie po stałych fragmentach. W drugiej połowie byliśmy w stanie wyrównać wynik, nie było aż tak wielu sytuacji, ale mecz był bardziej wyrównany.
Konferencja pomeczowa
Vuković: Remis trzeba uszanować
15 lut 2020
Aleksandar Vuković (trener Legii): To było trudne spotkanie. Jeszcze trudniejsze niż można było się spodziewać, bo przecież zawsze się spodziewamy, że nie będzie łatwo. Szczególnie spotkania wyjazdowe są ciężkie. W pierwszej połowie, mimo że przegrywaliśmy, bardziej kontrolowaliśmy mecz, niż momentami w drugiej. W drugiej części było sporo chaosu, który pozwala na mniej kontrolowane, przypadkowe sytuacje. 2-2 to nie jest wynik marzenie, ale trzeba go szanować, patrząc na to, jak przebiegał ten mecz.
Konferencja
Vuković: Pewne kary rozdaje się zbyt pochopnie
14 lut 2020
- Interesuje nas solidne przygotowanie się do trudnego rywala, który ostatni mecz przegrał za wysoko, ale wynik nie odzwierciedla tego, co miało miejsce na boisku w Poznaniu. Tak samo jak wysoka wygrana z Lechią na koniec rundy jesiennej nie odzwierciedla przebiegu tamtego meczu. To są najlepsze przykłady tego, z jaką drużyną przyjdzie nam zagrać. Raków to silny i mający swój styl zespół. Grają specyficzną piłkę i na to musimy być przygotowani - mówi Aleksandar Vuković.
Konferencja pomeczowa
Vuković: Potrafiliśmy dobrze zareagować
9 lut 2020
Aleksandar Vuković (trener Legii): Ważne, że po starcie bramki potrafiliśmy dobrze zareagować. Rezerwowi piłkarze wnieśli dużo do gry - mówię tutaj o "Vako" i Macieju Rosołku. Przed meczem wiedzieliśmy, że co się nie stanie, to będziemy po nim grać jeszcze lepiej. Musimy grać jeszcze skuteczniej, aby teraz pokonać na wyjeździe Raków.
Konferencja pomeczowa
Moskal: Byliśmy bliscy sprawienia niespodzianki
9 lut 2020
Kazimierz Moskal (trener ŁKS-u): Do pewnego momentu mecz układał się dla nas dobrze. Chciałbym zobaczyć pierwszą straconą przez nas bramkę, bo daliśmy sobie ją strzelić zbyt łatwo. Za takie błędy się płaci. Legia dopięła swojego i wygrała. W przekroju całego meczu była lepsza, ale nie zawsze ten lepszy przecież wygrywa. Dla Przemka Sajdaka był to debiut. Trzeba pozytywnie ocenić jego występ, ponieważ graliśmy na trudnym terenie. To co miał zrobić, to zrobił. Wywiązał się ze swojego zadania.
AD · aktualnosci-inline-1
Jędrzejczyk: Znamy swoją wartość
7 lut 2020
- Na obozie byliśmy 3 tygodnie i dobrze przepracowaliśmy ten okres. Znamy swoją wartość i czekamy na mecze o punkty. Przerwa jest długa i każdy chce jak najszybciej wrócić do rytmu meczowego - mówi Artur Jędrzejczyk przed niedzielnym starciem z ŁKS-em.
Konferencja trenera
Vuković: Kto najbardziej może Legii zagrozić? ŁKS w niedzielę
7 lut 2020
- Przygotowania do meczu z ŁKS-em nie różnią się od innych. Różnica jest taka, że jest to przygotowanie do pierwszego meczu po dłuższej przerwie. Trzeba solidnie się przygotować, z szacunkiem do rywala. To, że ktoś jest skazywany na spadek, jeszcze nic nie oznacza. Wiele razy zostało to udowodnione w tej lidze. My chcemy jak najszybciej wrócić do tego, jak chcemy rozgrywać mecze - mówi Aleksandar Vuković.
Konferencja pomeczowa
Sevela: Pokazaliśmy na boisku ogień
20 gru 2019
Martin Sevela (trener Zagłębia): Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, z topową drużyną Ekstraklasy, co było dla nas dodatkową motywacją. Początek meczu mieliśmy bardzo dobry, mieliśmy dwie sytuacje bramkowe, stwarzaliśmy niebezpieczeństwo z prawej strony. Mieliśmy przed meczem problem z lewą obroną z powodu kartek, kontuzji.
Konferencja pomeczowa
Vuković: Mecz się sam nie wygra
20 gru 2019
Aleksandar Vuković (trener Legii): Zasłużona wygrana Zagłębia. To słabszy mecz w naszym wykonaniu, brakowało energii i tego wszystkiego, co mieliśmy w poprzednich spotkaniach. Mówiłem, że to pierwszy i podstawowy warunek, żeby myśleć o zwycięstwie, bo mecz się sam nie wygra. Trzeba na to zapracować, mieć energię, iskrę. Dzisiaj miało je Zagłębie, więc strzeliło o jedną bramkę więcej.
Konferencja trenera
Vuković: Liczę na pokorę
19 gru 2019
- Mam nadzieję, że Zagłębie nie będzie kontynuowało serii gry w kratkę, bo ostatni mecz przegrali... Na pewno nie jedziemy "rozjechać" Zagłębia - to nie są nasze słowa i nigdy z mojej strony one nie padną i liczę, że ze strony zawodników również nie. Liczę na pokorę. Po wygraniu kilku spotkań musimy szanować przeciwnika, który jest lepszy niż jego miejsce w tabeli. Zagłębie ma kilku zawodników, którzy mogą powalczyć o miejsce w składzie Legii. To są fakty, na które musimy być gotowi, tak samo jak na bardzo trudne spotkanie. Nie wystarczy tylko chcieć. Trzeba będzie mocno pracować i zagrać dobrą piłkę żeby wygrać - mówi Aleksandar Vuković przed ostatnim meczem w tym roku kalendarzowym.
Konferencja pomeczowa
Vuković: Blisko ideału
14 gru 2019
Aleksandar Vuković (trener Legii): To było kolejne dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Pierwsza połowa może nie była doskonała, bo zawsze może być lepiej. Szczególnie, że straciliśmy bramkę po rzucie karnym. Co nie zmienia faktu, że było blisko ideału. Tak zdominować rywala, tak konstruować akcję, gdy 11 zawodników broni dostępu do bramki... Naprawdę brawa dla zawodników.
Konferencja pomeczowa
Sobolewski: Zasłużone zwycięstwo Legii
14 gru 2019
Radosław Sobolewski (trener Wisły): Gratuluję Legii zasłużonego zwycięstwa. Gospodarze byli bez wątpienia lepsi. To poukładany zespół i widać już rękę trenera Aleksandara Vukovicia.
Konferencja trenera
Vuković: Istotne będzie właściwe podejście
13 gru 2019
- Wisłę Płock oceniam tak samo jak przed tą gorszą serią, którą ostatnio mają. Do wrześniowego meczu z nami byli praktycznie bez zwycięstwa, nie byli tym zespołem o którym później tak dużo dobrego się mówiło. Dopiero od wygranej z Legią wszystko dla nich wszystko zaczęło rozwijać się w dobrą stronę. Ostatnie mecze z płocczanami przegraliśmy. Historia się nie liczy, ale jest pewną wskazówką, jak bardzo istotne będzie właściwe podejście, jeśli chce się osiągnąć sukces - mówi Aleksandar Vuković przed starciem z płocczanami.
Konferencja pomeczowa
Lavicka: Legia była dziś lepsza
8 gru 2019
Vitezslav Lavicka (trener Śląska): Po pierwsze chciałbym pogratulować Legii, bo była dzisiaj lepszym zespołem od nas. Legia pokazała, że jest silnym zespołem, a największą różnicę między nami i nimi widać było w ofensywie. Były też kluczowe momenty w tym meczu, jak np. rzut karny na początku spotkania. Niektórzy mówią, że przez Picha przegraliśmy mecz, ale tak nie było, bo Legia zaprezentowała większą jakość.
Konferencja pomeczowa
Vuković: Wygraliśmy nie bez kłopotów
8 gru 2019
Aleksandar Vuković (trener Legii): Jesteśmy zadowoleni z wyniku i tego, że zdobyliśmy 3 punkty w miejscu, w którym nikomu się to w tym sezonie nie udało. To świadczy o tym, jak trudny jest to teren, jaka drużyna i jak dobrze prowadzi ją trener Lavicka, który objął zespół w takim a nie innym momencie.
Lavička: Mecz o szczególnym znaczeniu
7 gru 2019
- Mamy jeszcze trochę czasu do meczu, ale jest już pomysł na rozwiązanie problemów w środku pola. Wspólnie ze sztabem sprawdziliśmy, jakie mamy możliwości i przygotowaliśmy pewien wariant, jednak nie będziemy go teraz zdradzać - mówi przed meczem z Legią Vítězslav Lavička, który w niedzielę będzie musiał poradzić sobie bez pauzujących za kartki Krzysztofa Mączyńskiego oraz Michała Chrapka.
Konferencja trenera
Vuković: Śląsk to godny rywal, a miejsce w tabeli mówi wszystko
6 gru 2019
- Czeka nas mecz na fajnym stadionie i w dobrej atmosferze. Przyjdzie tam sporo ludzi, a dla nas istotne jest, że będzie nas wspierało tak dużo kibiców z Warszawy. W Łęcznej był ważny doping naszych kibiców, tak samo będzie istotny i ważny we Wrocławiu. Mam nadzieję, że wszyscy razem będziemy mieli powody, by cieszyć się po tym spotkaniu - mówi przed starciem ze Śląskiem Aleksandar Vuković.
‹
1
…
35
36
37
…
71
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl