LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
RACE
378 artykułów
Kibicowski
Na stadionach: Łódź stawia na sport, kielecka Revolta
10 maj 2010
Po raz kolejny podczas większości spotkań ekstraklasy nie działo zbyt wiele. Ciekawie było na meczu Korony z Lechią, gdzie gospodarze popisali się efektowną choreografią. Szkoda, że przygotowania ultrasów Lechii poszły na marne, bo ochrona nie pozwoliła wnieść przygotowanej przez gdańszczan oprawy, uznając ją za wulgarną. Bardzo ciekawie ultrasował Widzew, który zaprezentował dwustronne pasy materiału z przesłaniem "Łódź stawia na sport".
Kibicowski
Bra-zy-lia-na! To dla tych, co zarywają życie na stadionach!
21 mar 2010
W sobotę grała nie tylko Legia ze Śląskiem, ale także dwie inne sekcje Legii. Fanatycy nie zawiedli i na Bemowie stworzyli atmosferę o jakiej na Łazienkowskiej można jedynie pomarzyć. To co pokazali w sobotę legioniści w hali przy Obrońców Tobruku trudno ując w słowa! Jeśli interesowaliście się kiedyś ruchem kibicowskim w Ameryce Południowej, to właśnie jedynie na stadionach w Brazylii i Argentynie można doszukiwać się podobieństw z tym co pokazali legioniści. Na trybunach była istna BRA-ZY-LIA-NA! Fotoreportaż z kosza - 19 zdjęć Hagiego
Kibicowski
Kary Komisji Ligi dla Jagi i Bytomia
4 mar 2010
Po pięć tysięcy złotych muszą zapłacić kluby Jagiellonia Białystok i Polonia Bytom w związku z zajściami do jakich doszło z udziałem ich fanów podczas meczów 18. kolejki. Komisja Ligi ukarała "Jagę" za wzniecenie pożaru w sektorze kibiców gości podczas spotkania z Koroną Kielce. Na Polonię karę nałożono zaś za wniesienie i odpalenie przez kibiców tego klubu środków pirotechnicznych
AD · aktualnosci-inline-1
NS Polska
Na stadionach: Śmierć na stadionie i kibice z materiału
2 mar 2010
W miniony weekend rozpoczęły się rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy. Dobrze zaprezentowali się kibice Korony i Zagłębia, którzy przygotowali ciekawe oprawy. Niezły wyjazd do Kielc zaliczyli fani Jagiellonii. Również Śląsk w dużej liczbie pojawił się Bytomiu. Kibice Arki dopingowali swoich piłkarzy zza ogrodzenia, a młyn na stadionie w Lubinie przeniesiono na inną trybunę. Do przykrego wydarzenia doszło w Kielcach, gdzie w czasie meczu zmarł jeden z kibiców.
Ostrowski: To jest odpowiedzialność solidarna
27 sty 2010
Jak już informowaliśmy, Legia domaga się od swoich kibiców pieniędzy za okrzyki na meczu z Polonią Bytom z 16 maja 2009 roku. Klub z Łazienkowskiej wystosował wezwania do zapłaty 10 tysięcy złotych do 10 fanów, choć Legia została ukarana grzywną w wysokości 10 tys. PLN. "Wysłaliśmy takie wezwania dziesięciu osobom. Zostały zidentyfikowane na podstawie monitoringu.
Kibicowski
Na stadionach: Nic o nas bez nas
14 gru 2009
Na większości ligowych stadionów fani wywiesili transparenty "Nic o nas bez nas. Kibice pozdrawiają Canal+. www.ozsk.pl". Jedynym stadionem, gdzie nie pozwolono na jego wywieszenie był obiekt Legii. Fani pamiętali także o rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Szczególnie lechiści mocno zaakcentowali, że swoje zdanie odnośnie wydarzeń z grudnia 1981 roku. Na szczególną uwagę zasługuje atmosfera stworzona przez kibiców Lecha na turnieju dla chłopców do lat 11.
Kibicowski
Na stadionach: Niepożądane transparenty
7 gru 2009
Ponownie transparenty anty-ITI wywołały burzę na trybunach. Choć tym razem zamiast obraźliwych haseł pojawiło się jedynie płótno z adresem strony www.koniecITI.pl, ochrona na stadionie Zagłębia postawiła sobie za punkt honoru zerwanie go z trybun. Kibice pokazali jednak, że cenzura dawno już minęła i transparent odzyskali.
Kibicowski
Ruch pokazał, że race można odpalać... legalnie
2 gru 2009
Od paru lat fani mają problemy z odpalaniem rac na stadionach. Jeszcze kilka lat temu sporadycznie karano za użycie pirotechniki. Obecnie, po wejściu w życie nowej ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, ultrasom grożą poważne konsekwencje, a kluby niemal co tydzień karane są grzywnami za "piro" na stadionach. Fani Ruchu znaleźli sposób, jak obejść przepisy i race odpalić zupełnie legalnie.
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Na stadionach: Wynik derbów to rzecz święta
30 lis 2009
Runda jesienna za nami, ale przed nami jeszcze dwie serie spotkań awansem, więc i kolejne dwa notowania "Na stadionach". W minionym tygodniu rozegrano m.in. derby Trójmiasta, a parę dni później Arka pożegnała się ze swoim stadionem na kilkanaście miesięcy. Spotkanie ze Śląskiem zakończyło się interwencją policji na trybunach.
Kibicowski
Na stadionach: Ultrasi - artyści czy bandyci?
23 lis 2009
Drużyny z niższych klas rozgrywkowych rozegrały w minionym tygodniu ostatnie zaległe spotkania. Na placu boju pozostały jeszcze ekipy ekstraklasy. Zarówno na derby Warszawy, jak i Krakowa nie wpuszczono kibiców gości. W Sosnowcu, w przeciwieństwie do Łazienkowskiej, wiślacy zmobilizowali się na pojedynek z lokalnym rywalem i zaprezentowali niezły doping i oprawę. Pod względem wyjazdowym był to jeden z najsłabszych tygodni. Wystarczy powiedzieć, że najlepszą liczbę wyjazdową osiągnęli kibice Zawiszy na mecz... towarzyski.
Kibicowski
Na stadionach: Zabierając nam trybuny, nie zabierzecie mentalności
16 lis 2009
Z okazji 91. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, na polskich stadionach ponownie zaroiło się od opraw poświęconych walce o wolność ojczyzny. Jako że w tym tygodniu nie grały zespoły ekstraklasy (nie licząc jednego meczu PP), oprawy z symbolami narodowymi i biało-czerwonymi barwami pojawiły się na stadionach niższych lig. Na meczu reprezentacji Polski z Rumunią także nie zabrakło oprawy, przygotowanej przez legijną grupę ultras.
Kibicowski
Na stadionach: Awantury na pierwszym planie
2 lis 2009
W minionym tygodniu na paru stadionach rozegrano bardzo ciekawe mecze. Był i głośny doping i ciekawe oprawy. Na pierwszy plan wybijają się jednak zajścia z Kielc i Zabrza, gdzie doszło do bójek kibiców oraz rzucania pirotechniki. Wydarzeniem bez precedensu było jednak zdjęcie prowadzącego doping na Legii w czasie meczu i wywiezienie go na komendę, do czego potrzebnych było kilkudziesięciu ochroniarzy z gazem. Po raz ostatni wodzireja Legii ze stadionu zawinięto ponad 10 lat temu, ale w zupełnie innych okolicznościach.
Kibicowski
Na stadionach: KSP zawiesza wyjazdy
12 paź 2009
Ekstraklasa w ten weekend nie grała. Uwaga kibiców zwrócona była więc na mecze niższych lig oraz reprezentacji Polski w Czechach. Do Pragi pojechało ponad 3 tysiące fanów, jednak kilkuset z nich na stadion nie zostało wpuszczonych, a około 300 osób zawrócono jeszcze przed miastem docelowym. Poważne "zmiany w organizacji ruchu kibicowskiego" zaszły tymczasem w Polonii Warszawa. Fani KSP postanowili m.in. zawiesić działalność wyjazdową. Fotoreportaż z Pragi - 27 zdjęć Ally
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Kary Komisji Ligi za race i wjazd z bramą
9 paź 2009
Komisja Ligi nałożyła kary finansowe na trzy kluby ekstraklasy za zachowanie kibiców w czasie spotkań 8. i 9. kolejki. Najwięcej, bo 5 tysięcy złotych zapłaci Ruch. Chorzowski klub ukarano również zakazem udziału zorganizowanej grupy kibiców w jednym meczu wyjazdowym (w zawieszeniu na pół roku), co spowodowane było próbą "wjazdu z bramą" na stadion Śląska. Przypomnijmy, że "Niebiescy" do Wrocławia dostali tylko 476 biletów, a na miejsce przyjechało 700 osób.
Kibicowski
Na stadionach: Ch... z wynikami, ważniejszy taniec z gwiazdami
5 paź 2009
Na większości stadionów w Polsce nie ustaje akcja protestacyjna przeciwko cenzurze na stadionach. W pierwszej połowie spotkań kibice nie prowadzą dopingu oraz wywieszają transparenty "Stop cenzurze". Tę ponownie zastosował delegat PZPN, nie wpuszczając w Bytomiu transparentu o IV rozbiorze Polski przywiezionego przez lechistów. Według wielu postronnych osób sam protest jest jak najbardziej uzasadniony, ale jego forma uderza przede wszystkim w piłkarzy, nie zaś Ekstraklasę, czy PZPN.
Kibicowski
Na stadionach: Lato się skończyło, czas na wykopki
28 wrz 2009
W minionym tygodniu rozegrano większość spotkań 1/16 finału Pucharu Polski. Na trybunach najciekawiej było w Sosnowcu, gdzie stadion Ludowy wypełnił się po brzegi, a sektor gości w całości zajęli fani Górnika i GKS-u. W weekend większość ekip przez 45 minut protestowała przeciwko cenzurze PZPN i Ekstraklasy SA, nie prowadząc dopingu. Na trybunach w całej Polsce pojawiły się hasła "Stop cenzurze", czy "Lato się skończyło, czas na wykopki". Tradycyjnie już spore zainteresowanie towarzyszyło derbom Rzeszowa. Do historii przeszła kolejna zgoda Polonii.
Kibicowski
Mecz Stilon - Legia z udziałem kibiców
26 wrz 2009
Znana jest już kara za zachowanie kibiców Stilonu Gorzów w czasie meczu z Widzewem Łódź. Klub z Gorzowa będzie musiał rozegrać jedno spotkanie ligowe bez udziału publiczności - będzie to mecz pierwotnie zaplanowany na 30 września z Wisłą Płock. Wtorkowe spotkanie z Legią rozegrane zostanie z udziałem widzów.
Kibicowski
Stilonowcy protestują, czyli krajobraz przed meczem z Legią
23 wrz 2009
We wtorek piłkarze Legii zagrają w Gorzowie spotkanie 1/16 finału Pucharu Polski. Sprzedaż biletów dla fanów z Warszawy już się zakończyła. Wejściówki nabywają cały czas gorzowscy kibice. Po ostatnim meczu Stilonu z Widzewem nie wiadomo jakiej atmosfery możemy spodziewać się na wtorkowym spotkaniu. Problemy kibiców z Gorzowa z działaczami bardzo przypominają te, z którymi borykali i wciąż borykają się fani Legii.
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Na stadionach: Kolejne ciche protesty
15 wrz 2009
Nie tylko na Łazienkowskiej fani protestują nie prowadząc dopingu. Przeciwko swoim działaczom w identyczny sposób walczą fani bydgoskiego Zawiszy. Tymczasem "Siarkoholicy" nie prowadzili dopingu na meczu swojej drużyny z powodu fatalnej postawy piłkarzy. Ci jednak przegrali po raz kolejny - tym razem 0-4. Ciche protesty są więc coraz popularniejszą formą "walki" kibiców. Czy skuteczną?
Kibicowski
Na stadionach: Konflikt w Legii nieobcy Serbom
7 wrz 2009
W ostatnich dniach głównym wydarzeniem w naszym kraju był mecz reprezentacji Polski z Irlandią Płn. Od strony kibicowskiej ciekawiej było w niższych ligach. Tymczasem fani Crvenej Zvezdy Belgrad na wyjazdowym meczu z Napredakiem wywiesili transparent zachęcający właścicieli Legii do odejścia. Przypomnijmy, że wcześniej polskie ekipy wywieszały na meczach transparenty z hasłami "Kosovo jest serbskie" i "Pravda za Urosa" (odnoszące się do jednego z serbskich kibiców). Jeśli chodzi o drugie hasło, to fani "Czerwonej Gwiazdy" na tym samym spotkaniu wywiesili sektorówkę z podobizną Urosa.
Kibicowski
Na stadionach: Na mobilizację - piłka lekarska
31 sie 2009
Tylko cztery dobre wyjazdy zaliczyli fani drużyn ekstraklasy w miniony weekend. Najlepszy, bez dwóch zdań, to dwutysięczna eskapada Śląska na mecz przyjaźni do Gdańska. Nadspodziewanie dobrze zaprezentowała się Arka w odległym Lubinie, gdzie świętowano 30-lecie zgody. Śladów po przyjaźni nie widać było natomiast w Kielcach. Cracovia rozpoczęła wrzuty na Koronę, z którą jeszcze niedawno łączyły ją przyjazne stosunki. Gospodarze nie pozostali dłużni.
Kibicowski
Na stadionach: Pucha pełna, oprawa pewna
25 sie 2009
Tylko dwa spotkania ekstraklasy w miniony weekend odbyły się bez udziału kibiców gości. To niezły wynik biorąc pod uwagę liczbę remontowanych stadionów. Najlepiej na wyjazdowym szlaku zaprezentowali się "Niebiescy". Fani Ruchu po raz kolejny świetnie pokazali się w Lubinie, gdzie głośno dopingowali swój zespół i zaprezentowali niezłą, jak na mecz wyjazdowy, oprawę.
Kibicowski
Na stadionach: Widzew tryska niesmacznym żartem
18 sie 2009
59. derby Łodzi zapowiadały się zdecydowanie najciekawiej ze wszystkich meczów zaplanowanych na ten weekend. Niestety, decyzja działaczy RTS-u o przyznaniu zaledwie 560 wejściówek dla kibiców gości sprawiła, że atrakcyjność tego meczu znacznie spadła. "Rodowici Łodzianie" zorganizowali wspólne oglądanie meczu na telebimie na terenie własnego stadionu, zaś 560 szczęśliwców udało się na stadion przy ulicy Piłsudskiego. Widzewiacy swojego lokalnego rywala przywitali w mało kulturalny sposób.
Kibicowski
Na stadionach świata: Zenit St. Petersburg 2008
13 sie 2009
Po raz kolejny na LL! macie okazję przyjrzeć się bliżej poczynaniom kibiców Zenita St. Petersburg. W dzisiejszym odcinku Na stadionach światach przedstawiamy oprawy, liczby wyjazdowe i inne ciekawostki ze wszystkich meczów rozegranych przez Zenit w zeszłym roku. A dzięki dobrej postawie piłkarzy, fani Zenita sporo podróżowali po Europie.
Kibicowski
Na stadionach: Niegościnna Nowa Huta
10 sie 2009
Wisła i Cracovia muszą mecze w roli gospodarza rozgrywać w Sosnowcu. Nie tylko ze względów finansowych takie rozwiązanie nie jest najlepsze dla obu klubów. Cracovia mecze rozgrywać musi bez publiczności, zaś wiślacy na razie mogą liczyć na 1,5 tysięczne wsparcie fanów. Oba kluby czynią starania, by jak najszybciej wyremontować stadion Hutnika Kraków i mecze jeszcze w tym roku rozgrywać na Suchych Stawach.
Kibicowski
Na stadionach: Pamiętali o Powstaniu
4 sie 2009
Za nami kolejne mecze polskich drużyn w europejskich pucharach, a także start rozgrywek ekstraklasy i I ligi. W weekend fani wielu klubów uczcili pamięć Powstańców - na różnych stadionach pojawiły się symbole Polski Walczącej i odśpiewano hymn narodowy. Wiadomo już, że w Sosnowcu swoje mecze rozgrywać będzie nie tylko Wisła, ale i Cracovia.
Kibicowski
UEFA wszczęła postępowanie przeciwko Legii
3 sie 2009
Legia Warszawa poinformowała w komunikacie na stronie oficjalnej, iż UEFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne przeciwko klubowi w związku z naruszeniem przez kibiców zasad bezpieczeństwa podczas rewanżowego meczu 2. rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy z Olimpi Rustawi. Kibice obecni w Gruzji odpalili race i rzucali środki pirotechniczne.
Kibicowski
Na stadionach: Fani Zawiszy na wojennej ścieżce
27 lip 2009
Za nami kolejne mecze polskich drużyn w europejskich pucharach. Fani Wisły, którzy wybierali się do Debreczyna, muszą zmienić plany urlopowe, bowiem "Biała Gwiazda" w Tallinie zakończyła swoją przygodę z europejskimi pucharami. Lepiej od piłkarzy, ale też bez rewelacji, zaprezentowali się fani Wisły w stolicy Estonii.
Kibicowski
Kibicowskie podsumowanie wiosny cz. II
14 lip 2009
Po podsumowaniu wiosennych meczów przy Łazienkowskiej, czas na przypomnienie naszych wyjazdów w minionym półroczu. Przez ostatnie lata liczby wyjazdowe Legii były mocno ograniczone ze względu na wyjazdy na nielegalu. Wyjazd kończący miniony sezon, do Wrocławia, pokazał jednak drzemiący w nas potencjał. 1200 legionistów na stadionie Śląska, bez żadnego nagłaśniania wyprawy to na pewno wynik godny uwagi.
Kibicowski
Na stadionach: Działacze tępią własnych kibiców
22 cze 2009
Przed Wami ostatnie notowanie "Na stadionach" dotyczące sezonu 2008/09. W minionym tygodniu rozegrano mecze barażowe o II ligę. Cieszyć może awans na ten szczebel rozgrywek niezłej kibicowsko ekipy Stali Rzeszów. Sporo działo się na meczu Jaroty z BKS-em Bielsko. Otóż prezes gospodarzy zabronił wstępu na stadion kibicom tworzącym młyn na meczach w Jarocinie, mimo że ci nie mieli zakazów stadionowych... Fanów Falubazu nieraz chwalono za efektowne oprawy i dobrą organizację dopingu. Tym razem zielonogórzanie "wywinęli" prawdopodobnie najlepszy numer w swojej historii.
‹
1
…
9
10
11
…
13
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl