LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
TRENER
872 artykułów
Vuković: Ten remis można wziąć z szacunkiem
23 wrz 2016
Aleksandar Vuković (trener Legii): Mimo wyniku 0-0, dużo działo się na boisku. Dla nas był to nerwowy mecz, ale ten remis można wziąć z szacunkiem. Nie wiem, w czym Wisła jest słabsza od zespołów z góry tabeli. Z tak grającym zespołem jeden punkt to nie najgorszy wynik. Chcieliśmy wygrać, było blisko. Fajnie byłoby strzelić bramkę, np. w sytuacjach Aleksandrowa czy Prijovicia. To sprawiedliwy wynik.
Wdowczyk: Szkoda karnego, ale to loteria
23 wrz 2016
Dariusz Wdowczyk (trener Wisły): Było to dobre spotkanie. Duża w tym zasługa piłkarzy, którzy wykazali się wielką odpowiedzialnością, determinacją i mądrością. To była podstawa, żeby grać i wygrać z Legią. Szkoda karnego, ale to loteria. Z przebiegu meczu, byliśmy lepszym zespołem, który kreował to spotkanie. Legia, jeśli nam zagroziła, to po stałych fragmentach i rzutach rożnych, ewentualnie miała jedną groźną sytuację.
Magiera rozwiązał kontrakt z Zagłębiem
23 wrz 2016
Jacek Magiera rozwiązał w czwartek za porozumieniem stron kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec. Warunki porozumienia gwarantują płatność na rzecz klubu sumy 100 tys. euro. W sobotę Magiera podpisze dwuletnią umowę z Legią Warszawa i zostanie oficjalnie zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec stołecznego zespołu. W roli pierwszego trenera Legii zadebiutuje w najbliższy wtorek, podczas meczu Ligi Mistrzów ze Sportingiem Lizbona.
AD · aktualnosci-inline-1
Legia II
Saganowski zostanie asystentem w Legii II
22 wrz 2016
Marek Saganowski po raz ostatni na boisku w barwach Legii pojawił się 15 maja 2016 r., kiedy wszedł na murawę w ostatniej minucie meczu ligowego z Pogonią. Od tego czasu "Sagan" szukał klubu, w którym mógłby kontynuować karierę, mimo że już wcześniej miał propozycję pracy w roli trenera w Akademii Piłkarskiej Legii. Wiadomo już, że pod koniec roku Saganowski zostanie włączony do sztabu szkoleniowego III-ligowych rezerw Legii.
Magiera dogadany z Legią
21 wrz 2016
Według naszych informacji Legia Warszawa osiągnęła porozumienie z Jackiem Magierą w sprawie objęcia obowiązków pierwszego trenera Legii Warszawa. "Magic" nie złożył jeszcze podpisu na kontrakcie, ale drużynę ma przejąć od soboty, czyli po meczu z Wisłą Kraków.
Magiera blisko Legii
19 wrz 2016
Legia Warszawa rozmawia z Jackiem Magierą o objęciu funkcji trenera pierwszej drużyny. O tym fakcie poinformował nas dziś sam zainteresowany. Z obydwu stron jest chęć współpracy i jeżeli nie wydarzą się jakieś nadzwyczajne okoliczności, to "Magic" po 14 miesiącach rozłąki wróci do Legii.
Besnik Hasi, trener na lato
19 wrz 2016
Zaledwie 107 dni trwała przygoda Besnika Hasiego na stanowisku pierwszego trenera Legii. Przygoda to chyba w tym wypadku najlepsze określenie, ponieważ przez trzy i pół miesiąca Albańczyk nie wprowadził do warszawskiej drużyny nic, co miałoby znamiona sukcesu w przyszłości. W takim krótkim czasie: przegrał za to Superpuchar, odpadł z Pucharu Polski, wprowadził Legię do Ligi Mistrzów, doznał kompromitującej porażki z Borussią Dortmund i zostawił drużynę na 14. miejscu w lidze.
Kto nowym trenerem Legii?
19 wrz 2016
Legia Warszawa poszukuje następcy Besnika Hasiego. Po przegranej z Zagłębiem Albańczyk pożegnał się z posadą, choć dymisji nie złożył, więc tak klub będzie musiał płacić mu do końca sezonu 2017/18 niemałą pensję. Teraz najważniejsze jest jednak to, kto zostanie trenerem stołecznej drużyny. Na giełdzie pojawiło się już wiele nazwisk - poniżej prezentujemy listę.
AD · aktualnosci-inline-1
Od poniedziałku Vuković poprowadzi Legię
18 wrz 2016
Aleksandar Vuković od poniedziałku poprowadzi Legię Warszawa - poinformował Bogusław Leśnodorski. Serb tymczasowo przejmie drużynę po Besniku Hasim, dla którego niedzielny mecz był ostatnim na ławce trenerskiej mistrzów Polski. Albańczyk pożegnał się z Łazienkowską w fatalnym stylu, przegrywając po słabej grze z Zagłębiem Lubin.
Hasi zostanie zwolniony
16 wrz 2016
Największe media w kraju poinformowały, że Besnik Hasi nie jest już trenerem Legii Warszawa. PAP, TVP Sport, TVN, Rzeczpospolita, Onet powołały się na wpis na fałszywym facebookowym profilu Bogusława Leśnodorskiego. W związku z tym, że zalewacie nas tymi linkami... na chwilę obecną sprawdzone informacje są takie, że Besnik Hasi nadal jest trenerem i będzie nim w niedzielnym meczu z Zagłębiem Lubin.
PS: Legia szuka nowego trenera
16 wrz 2016
Przegląd Sportowy informuje, że przy Łazienkowskiej trwają poszukiwania nowego szkoleniowca. Po porażce z Borussią 0-6 czara goryczy się przelała i nie ma już argumentów na obronę Besnika Hasiego. "Rozpoczęto poszukiwania nowego szkoleniowca, ale ewentualnej zmiany należy spodziewać się najwcześniej w przyszłym tygodniu. Hasi poprowadzi drużynę w spotkaniu z KGHM Zagłębiem Lubin" - czytamy w gazecie.
Hasi: Katastrofa
14 wrz 2016
Besnik Hasi (trener Legii): To była katastrofa. Tak wyglądało nasze zetknięcie się z wielką piłką. Zostawialiśmy rywalom tyle miejsca, że musieli strzelać bramki. Dużo rozmawialiśmy o obronie, o dobrym zaczęciu meczu, ale na boisku nie było tego widać. Staraliśmy się sami coś strzelić, ale rywale nas bardzo karcili. To jest nieakceptowalne, żeby tak wyglądała nasza obrona, ale taka jest rzeczywistość. Brakowało nam Michała Pazdana.
Hasi: Trzy punkty najważniejsze
28 sie 2016
Besnik Hasi (trener Legii): Zdobyliśmy trzy punkty i to dla nas najważniejsze. Mecz nie miał dziś zbyt dużego tempa, ale było to spowodowane wysoką temperaturą. Mieliśmy 3-4 sytuacje i dwie wykorzystaliśmy. Długo graliśmy, zanim strzeliliśmy drugą bramkę, a to zawsze jest niebezpieczne. Był dziś duch zespołu, mamy jeszcze kilka elementów do poprawy, ale najważniejsze, że po awansie do Ligi Mistrzów zdobyliśmy trzy punkty w lidze.
AD · aktualnosci-inline-1
Fornalik: Pierwsza bramka nas rozbiła
28 sie 2016
Waldemar Fornalik (trener Ruchu): Do momentu straty bramki graliśmy całkiem niezły, solidny mecz. Konstruowaliśmy akcje, mieliśmy niezłą sytuację po rzucie wolnym. Bramka dla Legii nas rozbiła. Na wpół zdobyliśmy ją razem z Legią, w takiej sytuacji ciężko się zespołowi podnieść. Bramka w pierwszej fazie była przypadkowa, piłka odbiła się od Rafała i było po meczu. Dzisiaj zagrał napastnik, który dopiero się uczy. To nie była dla nas dobra sytuacja. Mam nadzieję, że w najbliższych dniach dołączy do nas 2-3 napastników.
Hasi: Nie wszystko było perfekcyjne
23 sie 2016
Besnik Hasi (trener Legii): Mecz zaczęliśmy źle. Ale trzeba powiedzieć, że tak naprawdę Dundalk nam nie zagrażał. Oczywiście poza akcją z golem. Ten mecz jest do szybkiego zapomnienia. Nie jest ważne w jaki sposób, ważne jest, że przechodzimy dalej. Tym bardziej, że wiemy, jak długo wszyscy czekali na Ligę Mistrzów. Dziś jestem szczęśliwy, ale nie tracę kontaktu z rzeczywistością, bo wiem, że nie wszystko było perfekcyjne.
Kenny: Jesteśmy rozczarowani
23 sie 2016
Stephen Kenny (trener Dundalk FC): Trudno być zadowolonym po tym meczu. Jestem smuty, bo mieliśmy szansę na awans. Właśnie po awans przyjechaliśmy do Warszawy. Choć nie ukrywam, że przed meczem nasza sytuacja była trudna. Zaczęło się dobrze, bo szybko było 1-0 dla nas. Ale to nie wystarczyło. Jesteśmy rozczarowani.
Hasi: Nie wszyscy chcieli wygrać
20 sie 2016
Besnik Hasi (trener Legii): To okropne uczucie, ale muszę powiedzieć, że wyglądało to dziś jakby nie wszyscy zawodnicy chcieli, żeby Legia wygrała. Po postawie niektórych graczy można było odnieść wrażenie, że nie zależy im na grze w Legii. Lewa obrona w pierwszej połowie to był otwarty bulwar dla rywali. To nieuczciwe wobec innych graczy Legii. Krytyka dotknie też tych, którzy nie grali źle.
Niciński: Dla takich chwil warto żyć
20 sie 2016
Grzegorz Niciński (trener Arki): Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wygraliśmy w Warszawie. To nie zdarza się za często. Legia to klasowy rywal. Dziś miał problem z wykorzystaniem swoich sytuacji. Ten mecz kosztował moich graczy wiele zdrowia. Wygrana nie przyszła łatwo. Dla takich chwil warto żyć.
AD · aktualnosci-inline-1
Kenny: Jestem zły i rozczarowany
17 sie 2016
Stephen Kenny (trener Dundalk FC): Jestem zły i rozczarowany. Sędzia podyktował rzut karny po strzale, który nie był celny. Nasz zawodnik próbował zatrzymać piłkę. Ciężko mi zaakceptować decyzję sędziego, bo pozycja ciała była naturalna, a ręka blisko ciała. Spotkaliśmy się przed meczem z sędzią i wyjaśniał nam, za co będzie dyktował rzuty karne.
Hasi: Pokazaliśmy charakter
17 sie 2016
Besnik Hasi (trener Legii): Oczywiście jestem bardzo zadowolony z wyniku, a szczególnie z drugiego gola, strzelonego w samej końcówce. Mieliśmy swoje okazje, zasłużyliśmy na wygraną. W pierwszej połowie wyglądaliśmy niepewnie, Dundalk nie wykorzystał m.in. rzutu wolnego z dystansu. Ta część spotkania była nerwowa w naszym wykonaniu, może przez te dwa ostatnie przegrane mecze.
Rybarski: Życzę Legii awansu do Ligi Mistrzów
13 sie 2016
Andrzej Rybarski (trener Górnika): W końcu przyszło zwycięstwo. Wygraliśmy z mistrzem Polski, z bardzo dobrą drużyną. Bardzo się cieszę. Gratuluję chłopakom postawy, bo mogli dziś zdobyć więcej bramek. Mogę im przekazać, że musimy mieć bardzo dużo pokory. Życzę wszystkiego dobrego i awansu do Ligi Mistrzów Legii Warszawa, bo ta drużyna na to zasługuje.
Hasi: Niektórzy muszą się obudzić
13 sie 2016
Besnik Hasi (trener Legii): Nie wiem co można powiedzieć o takim meczu, chyba nic, bo z naszej strony nie było dziś meczu. Mówimy i myślimy ciągle o tym, żeby nie przegrać z Dundalk, ale nie możemy szukać wymówek, nie możemy grać tak słabo. Druga połowa meczu w Zabrzu była fatalna i dzisiaj było tak samo. Nie zasłużyliśmy dzisiaj nawet na jeden punkt.
Czerczesow selekcjonerem reprezentacji Rosji
11 sie 2016
Stanisław Czerczesow, były trener Legii Warszawa, został nowym selekcjonerem reprezentacji Rosji. Po nieudanym występie Rosjan na Euro 2016 zadaniem 53-letniego Czerczesowa będzie przygotowanie drużyny na Mistrzostwa Świata 2018, które odbędą się właśnie w Rosji.
Brosz: Legia nas nie zdominowała
10 sie 2016
Marcin Brosz (trener Górnika): Chciałbym przede wszystkim podziękować kibicom, którzy wspierali nas dzisiaj tak licznie. Śpiewy słychać było już dwie godziny przed meczem. Dziękuję im bardzo. Gdy schodziliśmy z pierwszej połowy, czuliśmy ich wsparcie, było zrozumienie i wiara. To się przeniosło na drugą połowę.
Hasi: Czuję wstyd
10 sie 2016
Besnik Hasi (trener Legii): Czuję wstyd po dzisiejszym meczu, że przegraliśmy w ten sposób. Po pierwszej połowie prowadziliśmy 2-0, ale w drugiej to Górnik dawał z siebie wszystko i zasłużył na bramki. Dostaliśmy dwa gole ze stałych fragmentów, a w dogrywce nie potrafiliśmy znaleźć sposobu, żeby wrócić na właściwe tory i wygrać.
Hasi: Zasługiwaliśmy na zwycięstwo
7 sie 2016
Besnik Hasi (trener Legii): Pierwsze, co mi przychodzi do głowy po tym meczu, to że nie strzeliliśmy bramki. Dominowaliśmy na boisku, mieliśmy wiele szans. Jeśli jeden zespół zasługuje na wygraną, to dzisiaj byliśmy my. Naliczyłem 8-9 bardzo dobrych sytuacji, ale widać, że gole nie przychodzą nam łatwo.
Necek: Mieliśmy dużo szczęścia
7 sie 2016
Jiri Necek (trener Piasta): Pierwsza połowa w wykonaniu Legii była bardzo dobra. Mieliśmy wielki problem w środku boiska, nie byliśmy w stanie ich zastopować. Mogliśmy stracić bramkę. W drugiej połowie zagraliśmy bardziej ofensywnie. Można powiedzieć, że kto strzeliłby pierwszy bramkę, wygrałby mecz. Legia miała wiele okazji, gdyby piłka wpadła do siatki, musielibyśmy starać się wyrównać. Jeszcze raz podkreślam, że Legia zagrała bardzo dobre spotkanie i zabrakło im tylko bramki.
Kaczmarek: Mogliśmy się pokusić o niespodziankę
30 lip 2016
Marcin Kaczmarek (trener Wisły): Bardzo boli porażka z mistrzem Polski, kiedy szybko zdobywa się dwie bramki i prowadzi po bardzo ładnych stałych fragmentach gry. Mogliśmy się pokusić dzisiaj o niespodziankę, stało się inaczej. Tym bardziej żałuję, bo atmosfera była wspaniała. Od lat nie było w Płocku takiego dopingu i klimatu do gry, dlatego żałuję, że nie zdobyliśmy przynajmniej jednego punktu.
Hasi: Gratuluję swojej drużynie charakteru
30 lip 2016
Besnik Hasi (trener Legii): Zasłużyliśmy na to zwycięstwo, co pokazała szczególnie końcówka spotkania. Bramki dla Wisły padły po stałych fragmentach gry, po 10 minutach było już 0-2. Zaczęliśmy grać tak naprawdę dopiero od 30. minuty i zdawać sobie sprawę z wyniku. W drugiej połowie kontrolowaliśmy spotkanie. Po pierwszej bramce nabraliśmy pewności siebie, a po trzeciej już w pełni kontrolowaliśmy przebieg meczu.
Hasi: W Wiśle widać pewność siebie
29 lip 2016
- Widziałem mecz Wisły Płock w 1. kolejce. Na pewno nie będzie łatwo przeciwko nim, ponieważ grają entuzjastyczny futbol. Występuje tam Dominik Furman, który będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony. Takie spotkanie to dla niego dodatkowa motywacja. Ostatnio Wisła pozyskała kilku nowych graczy. W środę graliśmy mecz w eliminacjach Ligi Mistrzów, lecz Wisła musiała rywalizować w Pucharze Polski. Obydwa zespoły nie miały wiele czasu na odpoczynek - mówi na konferencji prasowej Besnik Hasi.
‹
1
…
19
20
21
…
29
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl