LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
TRENER
872 artykułów
Tuchel: Celem wygranie grupy
22 lis 2016
- Liga Mistrzów to futbol na najwyższym poziomie. Dla nas celem jest wygranie grupy. Nikt jednak nie spodziewa się, że powtórzymy wynik z pierwszego meczu w Warszawie. Spodziewam się tutaj zupełnie innego zespołu Legii - mówi przed spotkaniem Borussia - Legia trener niemieckiego zespołu Thomas Tuchel.
Magiera: Nie mamy się czego bać
21 lis 2016
- Wrześniowy mecz z Borussią był takim, który włożyliśmy do szafy i nie patrzymy na niego. Takie mecze po prostu się zdarzają. Jesteśmy teraz innym zespołem, chcemy patrzeć na to, co przed nami. Oglądałem tamten mecz, ale wnioski zachowam dla siebie. Nie będę wracał do tego spotkania w kontekście analizy przedmeczowej.
Probierz: Trzeba przyjąć porażkę z pokorą
18 lis 2016
Michał Probierz (trener Jagiellonii): Nie mamy zwieszonych głów, trzeba przyjąć tę porażkę z pokorą. Widać dziś było doświadczenie Legii. Mówiłem swoim zawodnikom, że w meczu z Legią trzeba szybko strzelić bramkę i wykorzystywać sytuacje, bo jeśli tego nie zrobimy, to Legia będzie miała jedną sytuację i ją wykorzysta. Rozegrali stały fragment gry i zdobyli bramkę. Uczulaliśmy na to swoich zawodników, ale stało się - taka jest piłka.
AD · aktualnosci-inline-1
Magiera: Pomału wchodziliśmy w mecz
18 lis 2016
Jacek Magiera (trener Legii): Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Na boisku lidera wygraliśmy przekonująco i zdobyliśmy komplet punktów. Z każdą minutą graliśmy coraz lepiej, wyprowadzaliśmy akcje, utrzymywaliśmy się przy piłce i stwarzaliśmy groźne sytuacje po akcjach kombinacyjnych. To bardzo mnie cieszy. Przed nami kolejne wyzwania, ale dzisiaj radość jest duża.
Magiera: Najważniejsza była koncentracja
10 lis 2016
Jacek Magiera (trener Legii): Mecz mógł podobać się kibicom. Byliśmy drużyną, która miała piłkę przy nodze i prowadziła grę. Wyprowadzaliśmy groźne ataki. Pogoń bardzo mądrze i groźnie nas kontrowała. Po naszym błędzie w wyprowadzeniu piłki zdobyła gola i miała szanse na kolejne bramki. To był bardzo ważny mecz dla chłopaków, którzy na co dzień starają się w pierwszej lidze. Pogoń to doświadczony zespół, a znam z osobna ich każdego zawodnika.
Magiera: Nikt mnie nie zawiódł
6 lis 2016
Jacek Magiera (trener Legii): Cracovia postawiła nam wysoko poprzeczkę. W drugiej części mieliśmy swoje sytuacje, lecz kilkukrotnie zabrakło nam dobrych wyborów. Nasze myślenie było o ułamek sekundy za późno, przez co nie udało nam się szybko strzelić drugiego gola. Drużyna bardzo się cieszy, co pokazała przed chwilą w szatni. Wiedzieliśmy, że ten mecz może wyglądać w taki sposób. Cieszy mnie to, że dzisiaj nikt mnie nie zawiódł i zanotowaliśmy ważne trzy punkty.
Zieliński: Nie mamy sobie nic do zarzucenia
6 lis 2016
Jacek Zieliński (trener Cracovii): Z bólem serca oceniam mecz po porażce. Jest to przegrana w polskim stylu - coś zaprezentowaliśmy, ale znowu w plecy... Fragmentami graliśmy w piłkę, chcieliśmy wygrać, ale nie udało się. Nie mam nic do zarzucenia moim chłopakom, bo grali bardzo ambitnie. Długimi fragmentami to my kreowaliśmy grę. Najważniejsze są jednak bramki, więc gratuluję Legii wygranej. Teraz będziemy musieli szukać punktów w Gliwicach.
Zidane: Wiemy o co gramy
1 lis 2016
- Grałem w 2004 r. z Romą przy pustych trybunach. To był dziwny mecz, ale i takie się zdarzają. Teraz czeka nas inne spotkanie. Piłkarze wiedzą, o co gramy, jesteśmy profesjonalistami, musimy wyjść na boisko skoncentrowani i zmotywowani. Oczywiście, wolę grać, kiedy na stadionie są kibice, nawet jeśli to mecz wyjazdowy, ale pod względem sportowym nie ma żadnej różnicy. Przygotowujemy się do meczu tak samo - mówi przed spotkaniem z Legią trener Realu Zinedine Zidane.
AD · aktualnosci-inline-1
Magiera: Będzie nam brakowało kibiców
1 lis 2016
- Analizując mecz w Madrycie, doszliśmy do wniosków, że gra w Lidze Mistrzów to gra, kiedy o wszystkich aspektach decydują detale, czy spóźnimy się o sekundę i zostaniemy 5 metrów za rywalem, czy nie. Czekają nas jeszcze dwie odprawy przed meczem i będziemy rozmawiać o tym, jak zneutralizować atuty przeciwnika. Chcemy przede wszystkim grać skutecznie w ataku i obronie - mówi przed meczem z Realem trener Legii Jacek Magiera.
Rzepiński: Musimy popracować nad zagrywką
1 lis 2016
Paweł Rzepiński (trener Legii): W porównaniu z nami przeciwnicy popełniali zdecydowanie mniej błędów i to praktycznie w każdym secie oprócz pierwszego. My nadal mamy problemy z zagrywką, która w trakcie meczów nie jest tak agresywna jak podczas treningów i o ile wszystko wygląda dobrze w trakcie ćwiczeń przygotowawczych, o tyle w sytuacjach meczowych nie potrafimy ustrzec się błędów. Na pewno mamy nad czym pracować.
Grzesik: Na tyle nas dziś było stać
28 paź 2016
Sławomir Grzesik (trener Korony): W pierwszej połowie zagraliśmy dobre zawody. Duże znaczenie dla przebiegu meczu miała czerwona kartka, którą dostaliśmy na początku drugiej połowy. Te 20 minut zadecydowało o wyniku meczu z tak klasową drużyną, jaką jest Legia, która przecież niedawno grała z Realem Madryt i momentami dawała sobie radę. Potem Legia nas najnormalniej na świecie zmęczyła. Wiedzą, jak to robić, mają klasowych zawodników. Dopóki mogliśmy, stawialiśmy im czoła.
Magiera: Drużyna pokazała charakter
28 paź 2016
Jacek Magiera (trener Legii): Drużyna Legii pokazała dziś ogromny charakter. Przegrywaliśmy 0-2 po 15 minutach, a wygraliśmy 4-2. Cieszy to, w jaki sposób zareagowaliśmy na stracone gole, to dobry znak. Trzeba myśleć pozytywnie i tak dziś było. Byliśmy drużyną, która z każdą kolejną minutą bardziej dominowała, mieliśmy dużo sytuacji.
Grzesik: Będziemy walczyć
28 paź 2016
- Trudno mówić o jakimś pomyśle na Legię. 2 dni temu graliśmy mecz. Będziemy bazować przede wszystkim na tym, żeby walczyć. Cały sztab porozmawia jeszcze z zawodnikami. To musimy poprawić, bo w ostatnich meczach walki nie było. Ciężko mówić o taktyce, kiedy w zespole jest tyle zmian, kiedy mamy problemy kadrowe. Każdy musi zostawić na boisku serce - mówi przed piątkowym spotkaniem Korona - Legia tymczasowy trener kieleckiego zespołu Sławomir Grzesik.
AD · aktualnosci-inline-1
Łuczywek w sztabie szkoleniowym Magiery
27 paź 2016
Od środy do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny dołączył Tomasz Łuczywek. Jacek Magiera współpracował z nim w ostatnich miesiącach w Zagłębiu Sosnowiec. - To trener, który bardzo dobrze czyta grę i ma duże doświadczenie jeżeli chodzi o prowadzenie zajęć - powiedział Magiera.
Korona odsunęła trenera przed meczem z Legią
25 paź 2016
Po porażce z Ruchem Chorzów zarząd Korony Kielce podjął decyzję o odsunięciu trenera Tomasza Wilmana od prowadzenia pierwszego zespołu. Wilman został szkoleniowcem pierwszego zespołu przed rozpoczęciem sezonu. Początek rozgrywek kielczanie mieli udany, ale ostatnio zanotowali 5 porażek z rzędu. Obowiązki trenera Korony tymczasowo będzie pełnił Sławomir Grzesik.
Magiera: Wygrana buduje zespół
22 paź 2016
Jacek Magiera (trener Legii): Takie mecze budują zespół. Takie zwycięstwa pokazują charakter. Cieszę się, że wygraliśmy ten mecz w takich okolicznościach. To pokazuje, że w naszych głowach wiele się zmienia i walczymy lepiej. To był dobry mecz. Dominowaliśmy, ale nasz rywal był trudny do ogrania. Dziś się cieszymy, trochę też jeszcze jutro, a od poniedziałku myślimy o najważniejszym meczu - z Koroną Kielce.
Bjelica: Remis byłby sprawiedliwy
22 paź 2016
Nenad Bjelica (trener Lecha): To był bardzo interesujący mecz dla widzów. Oba zespoły chciały wygrać. Legia miała trochę więcej szczęścia. W pierwszej połowie nie zagraliśmy dobrze. Potem pokazaliśmy charakter i było 1-1. Tym wynikiem powinien skończyć się mecz. Szkoda, że międzynarodowy sędzia asystent popełnia taki błąd. Ale to zdarza się w piłce.
Bjelica: Chcemy wygrać z Legią
21 paź 2016
- Chcę, żebyśmy wygrali. Jasne, chciałbym grać tak jak w Gdańsku, stwarzać sobie wiele sytuacji. Taka gra jak w meczu z Lechią byłaby świetna, ale ten mecz przegraliśmy, a my chcemy wygrywać. Ciągle czekam na mecz, w którym zagramy perfekcyjnie. Tak, by jednocześnie zagrać ładnie, ale też skutecznie - mówi przed meczem z Legią trener Lecha Nenad Bjelica.
AD · aktualnosci-inline-1
Magiera: Chcieliśmy zagrać odważnie
18 paź 2016
Jacek Magiera (trener Legii): Chcieliśmy grać otwartą i odważną piłkę. Dla każdego piłkarza Legii była to szansa, aby jego morale z każdą minutą były coraz większe. Liczyły się dla nas wygrane pojedynki oraz stwarzane szanse. Wiedzieliśmy, że Real znakomicie gra z kontry, ale wiedzieć to jedno, a zapobiegać to drugie. Kilka razy straciliśmy za łatwo piłkę, przez co Real sam się napędzał. Powiedziałem chłopakom, że przed nimi jeszcze wiele dobrego. Teraz muszą się odpowiednio zregenerować.
Magiera: Legia to zespół, który się podniesie
14 paź 2016
Jacek Magiera (trener Legii): Przede wszystkim gratuluję Pogoni zwycięstwa. Był to dla nich udany mecz, zagrali dobrze, skutecznie, przede wszystkim w ataku i wyprowadzali szybkie kontry. Pierwszy i trzeci gol padły właśnie po kontratakach. Z naszej strony były fazy bardzo dobrej gry, gdy graliśmy kombinacyjnie i stwarzaliśmy sytuacje. Gol Radovicia na 1-1 padł właśnie po takiej akcji, jakie chcemy grać.
Moskal: Bardzo potrzebne punkty
14 paź 2016
Kazimierz Moskal (trener Pogoni): Cieszą nas bardzo trzy punkty, szczególnie po takim meczu, z rywalem, który zrobił wszystko, żeby zgarnąć pełną pulę. Duże słowa uznania dla całej drużyny, która zostawiła dziś na boisku dużo zdrowia i serca. Te punkty były nam bardzo potrzebne. Atmosfera na stadionie była dziś inna niż na wcześniejszych meczach. Widać, że lepiej gra nam się z zespołami, które grają piłką.
Magiera: Legia ma grać tak, jak dzisiaj
1 paź 2016
Jacek Magiera (trener Legii): To dla nas bardzo dobry wieczór. Cieszymy się ze zwycięstwa. Gratuluję zawodnikom, bo zagrali świetne zawody. Od początku byli stroną dominującą i tą, która wie, czego chce i po co wychodzi na boisko. Stwarzaliśmy sytuacje i jedyna rzecz, o którą można mieć pretensje to, że nie strzeliliśmy bramki w pierwszej połowie. Wiedzieliśmy, że musimy dalej podkręcać tempo od początku drugiej połowy i grać swoje.
Nowak: To była Legia, której ekstraklasa potrzebuje
1 paź 2016
Piotr Nowak (trener Lechii): Uważam, że do pierwszej bramki nie było najgorzej. Legia miała swoje sytuacje w pierwszej połowie, a już w drugiej jej części zagraliśmy lepiej. Nie mam koncepcji, dlaczego zagraliśmy tak bojaźliwie w pierwszych dwudziestu minutach i na początku drugiej połowy. Graliśmy bez wiary.
Nowak: Musimy wznieść się na wyżyny
29 wrz 2016
- Czy jesteśmy faworytem spotkania z Legią? I tak, i nie. Na pewno pojedziemy do Warszawy z nastawieniem, że jesteśmy w stanie zagrać 90 minut na wysokim poziomie. W takich meczach jak z Legią, aby myśleć realnie o zwycięstwie, trzeba wznieść się na wyżyny. I to chcemy w sobotę zrobić - mówi przed sobotnim meczem Piotr Nowak, trener Lechii Gdańsk.
Jorge Jesus: Nie musieliśmy szukać trzeciego gola
27 wrz 2016
Jorge Jesus (trener Sportingu): Nasz cel na dzisiejszy mecz został spełniony, bo wygraliśmy. To był bardzo ważny mecz pod kątem naszego wyjścia z grupy. Teraz musimy pokonać dwóch bardzo mocnych przeciwników. Poprzedni mecz Ligi Mistrzów Legia przegrała 0-6 i wydawać by się mogło, że to słaba drużyna, ale okazało się, że tak nie jest.
Magiera: Były fragmenty dobrej gry
27 wrz 2016
Jacek Magiera (trener Legii): Gratulacje dla Sportingu za zwycięstwo. Po dzisiejszym meczu wiemy, gdzie trzeba przyspieszyć i pokazać jakość, żeby na takim poziomie zdobyć gola. Były fragmenty dobrej gry, co jest miłe i z optymizmem patrzę w przyszłość. To był ciekawy mecz. Trzeba to jasno powiedzieć - przed nami sporo pracy i od jutra zaczynamy przygotowywać się do kolejnych meczów.
Jacek Magiera. Na swoją szansę warto poczekać
27 wrz 2016
Jacek Magiera wrócił do Legii Warszawa, czyli do swojego drugiego domu. "Magic" był związany ze stolicą przez długie lata swojej piłkarskiej kariery, a teraz nadszedł czas, aby zasiadł na ławce trenerskiej. Na szkoleniowca pierwszej drużyny szykowany był już od dawna, ale chyba nikt nie przypuszczał, że wszystko potoczy się tak szybko.
Magiera: Liga Mistrzów to wielkie piłkarskie święto
26 wrz 2016
- Przywiązują dużą wagę do swojego debiutu na ławce Legii. Wszyscy w Polsce wiemy, że rozpoczynam pracę w dorosłej piłce w takim meczu, nie grałem nawet w ekstraklasie. Nie podchodzę do tego meczu ani spokojnie, ani nerwowo, ale normalnie. Jeśli chce się dobrze prowadzić drużynę, nie ma znaczenia, z jakim zespołem się debiutuje i w jakich rozgrywkach - mówi przed meczem ze Sportingiem trener Legii Jacek Magiera.
Jorge Jesus: Oczekujemy trudnego spotkania
26 wrz 2016
- Przed nami pierwszy mecz Ligi Mistrzów na własnym stadionie. Zagraliśmy już z Realem w Madrycie. Jutro obie drużyny będą miały podobne ambicje i podobne cele, czyli zdobyć jak najwięcej punktów. Od ostatniego ligowego meczu mieliśmy mało czasu, żeby odpocząć i przygotować się do spotkania Ligi Mistrzów. Dotyczy to jednak wszystkich trenerów. Jutro nasza taktyka będzie inna niż podczas meczu z Estoril - mówi przed meczem z Legią trener Sportingu Jorge Jesus.
Magiera trenerem Legii: Wróciłem do domu!
24 wrz 2016
Jacek Magiera został nowym trenerem Legii Warszawa. Ze stołecznym klubem podpisał dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o rok. - Bardzo się cieszę, że wróciłem do domu po krótkiej rozłące. Cały czas myślałem o Legii, która była w moim sercu. Wszystko robiłem w tym kierunku, aby tutaj powrócić. Odszedłem stąd rok temu i przeniosłem się do Zagłębia Sosnowiec. Niepisana umowa była taka, że w razie potrzeby mogę tutaj wrócić. Mam nadzieję, że dzisiaj zaczynamy coś, co będziemy miło wspominać - powiedział Jacek Magiera.
‹
1
…
18
19
20
…
29
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl