LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
TRENER
872 artykułów
Ersun Yanal trenerem Trabzonsporu
12 lis 2014
Ersun Yanal został dzisiaj zaprezentowany jako nowy trener tureckiego Trabzonsporu. 52-letni szkoleniowiec podpisał półtoraroczny kontrakt i zastąpił na tym stanowisku zwolnionego w sobotę Vahida Halilhodžicia.
Stępczyński: Każdemu klubowi życzę takich fanów jak nasi
10 lis 2014
- Kluczowy dla wyniku spotkania był chyba drugi set, w którym prowadziliśmy już znaczną liczbą punktów, ale niestety wskutek serii pomyłek przegraliśmy go i w tym momencie mecz już nam "uciekł" - mówi po meczu z zespołem Czołg AZS UW trener Legii Mariusz Stępczyński.
Berg: To jeden z najlepszych meczów w sezonie
9 lis 2014
Henning Berg (trener Legii): Jestem pewien, że sędzia się dzisiaj starał, ale nie kontrolował sytuacji. Wszyscy widzieliśmy ten mecz, nie muszę komentować przebiegu gry. W pierwszej połowie powinniśmy mieć rzut karny po faulu na Inakim Astizie. Nie ma co analizować szczegółów, bo jest już po meczu i nic nie da się zmienić.
AD · aktualnosci-inline-1
Trabzonspor rozstał się z trenerem
9 lis 2014
Trabzonspor Kulubu, grupowy rywal Legii Warszawa w Lidze Europy, rozstał się z dotychczasowym szkoleniowcem Vahidem Halilhodziciem. Kontrakt Bośniaka z tureckim zespołem został rozwiązany za porozumieniem stron. Spekuluje się, że jego następcą w klubie zostanie Ersun Yanal. 52-latek w latach 2007-2009 opiekował się już ekipą z Trabzonu, a ponadto trenował Fenerbachce oraz reprezentację Turcji.
Berg: Mieszanka młodości i doświadczenia
2 lis 2014
Henning Berg (trener Legii): Jestem bardzo szczęśliwy z wygranej. Zdecydowałem się dziś na kilka zmian. Młodzi zawodnicy pokazali, że potrafią grać na wysokim poziomie. Ale z bardzo dobrej strony pokazali się też Ivica Vrdoljak, Dusan Kuciak, Orlando Sa i Marek Saganowski. To były dobre zawody w naszym wykonaniu. Dogrywka w meczu z Pogonią i kontuzje nie przeszkodziły nam w zdobyciu kolejnych trzech punktów.
Fornalik: Legia zawsze jest mocna
2 lis 2014
Waldemar Fornalik (trener Ruchu): Przegraliśmy mecz z drużyną, która zawsze prezentuje wysoki poziom. Nie ma większego znaczenia, kto gra w jej składzie. U nas plusem jest fakt, że strzeliliśmy w końcu gola. W pierwszej połowie mieliśmy dwie doskonałe okazje do zdobycia bramki. Nie chcę gdybać, ale kto wie...
Unton: Zadowolony z postawy piłkarzy
17 paź 2014
Tomasz Unton (trener Lechii): Widzieliśmy jak wyglądał mecz i jakim wynikiem się zakończył. Legii gratuluję wygranej. Moim piłkarzom gratuluję wywiązania się z założeń taktycznych. Mieliśmy dziś masę sytuacji, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Jeden mały błąd zdecydował o porażce. Szukając pozytywów - jestem zadowolony z naszej postawy.
Garcia: Dokonaliśmy rzeczy historycznej
5 paź 2014
Angel Perez Garcia (trener Piasta): Nikt chyba nie oczekiwał, że wygramy z mistrzem Polski. Pracowaliśmy naprawdę bardzo ciężko, żeby uzyskać ten rezultat. Zwycięstwo dedykuję mojemu pomocnikowi Aloisio, który także wykonał wielką pracę i ma udział w tej wygranej. W tak krótkim czasie, odkąd tu jestem, osiągnęliśmy trzy historyczne wyniki.
AD · aktualnosci-inline-1
Rybak: Zaważyły błędy własne
4 paź 2014
- Było to trudne spotkanie. Popełniliśmy bardzo dużo błędów własnych, co zaważyło na odniesieniu porażki. Przede wszystkim trzeba poprawić przyjęcie. Oprócz tego zawodnicy powinni także popracować nad koncentracją na boisku, by unikać prostych, niewymuszonych błędów - powiedział o meczu z Huraganem Wołomin trener Legii Michał Rybak.
Berg: Powinniśmy wygrać
27 wrz 2014
Henning Berg (trener Legii) Mieliśmy dziś dobry powrót do gry. Było przecież już 0-2. Nie poddaliśmy się jednak i walczyliśmy do końca. Powinniśmy się lepiej zaprezentować w pierwszej połowie, szczególnie pod względem defensywy. Nie zagraliśmy dziś na naszym najwyższym poziomie, choć nadal zaprezentowaliśmy się całkiem nieźle. Ważne, że mentalnie potrafiliśmy się pozbierać po słabej pierwszej połowie.
Skorża: Dogonić Legię na koniec sezonu
27 wrz 2014
Maciej Skorża (trener Lecha): Jeszcze jesteśmy w emocjach po tym meczu. Straciliśmy dwa punkty w ostatniej minucie. Kładzie się to dużym cieniem na tym meczu. Przez dużą część spotkania nasze zaangażowanie i taktyka są godne pochwały. Prowadziliśmy 2-0 i wydawało się, że kontrolujemy ten mecz. Wiele Legii dała zmiana Orlando Sa.
Berg: Musimy znaleźć równowagę
24 wrz 2014
Henning Berg (trener Legii): Cieszymy się z wygranej. To był trudny mecz. Miedź dobrze grała podaniami, dużo ich wymieniła. Musieliśmy w 100% realizować taktykę. Nie wykorzystaliśmy wszystkich swoich sytuacji, ale w defensywie byliśmy dobrzy, szczególnie w pierwszej połowie. Kontrolowaliśmy przebieg gry.
Maes: Możemy zazdrościć Legii kibiców
17 wrz 2014
- Gdy przyglądamy się Legii, to widzimy bardzo zgraną drużynę. Rzuca się w oczy tutaj bardzo dobra organizacja. Oczywiście najgroźniejszym piłkarzem tego klubu jest Miroslav Radović. Przy wsparciu swoich fanów legioniści mogą chcieć szybko narzucić wysokie tempo spotkania - powiedział na konferencji prasowej przed czwartkowym meczem z Legią Warszawa Peter Maes, trener KSC Lokeren.
AD · aktualnosci-inline-1
Berg: Zabrakło tylko czerwonych kartek i rzutów karnych
14 wrz 2014
Henning Berg (trener Legii): To taki mecz, po którym prawie każdy może być zadowolony. Wszystko mogło się wydarzyć. Zabrakło tylko czerwonych kartek i rzutów karnych. Stworzyliśmy dobre widowisko, zapewniliśmy kibicom rozrywki na wysokim poziomie. Jesteśmy zadowoleni z wygranej, ale to nie był dla nas dzień, kiedy dajemy z siebie 100%. Oglądanie Radovicia w takiej fantastycznej dyspozycji było dziś przyjemnością, bo jego umiejętności i jakość gry są bardzo wysokie.
Pawłowski: Byliśmy lepszą drużyną
14 wrz 2014
Tadeusz Pawłowski (trener Śląska): Powiedziałbym w dwóch słowach - bardzo dobra gra mojego zespołu, na boisku byliśmy lepszą drużyną, ale były fatalne błędy w obronie – dwa stałe fragmenty gry i dwie kontry. Cieszę się, że w przerwie umieliśmy podnieść drużynę. Druga połowa w naszym wykonaniu bardzo dobra. Mieliśmy dużo klarownych sytuacji, jak spojenie słupka z poprzeczką. Myślę, że gra mojego zespołu mogła się podobać.
Gazzajew: Zasłużony awans Legii
28 sie 2014
Władimir Gazzajew (trener Aktobe): Gratuluję Legii awansu do fazy grupowej Ligi Europy. Moja drużyna grała przeciwko silnemu rywalowi, który postawił nam trudne warunki. Staraliśmy się, ale trzeba powiedzieć, że Legia zasłużenie awansowała dalej. Dwumecz z Legią pokazał, że mamy jeszcze wiele elementów do poprawy w naszej grze. Popełniamy jeszcze za dużo błędów. Musimy nad tym pracować, jeżeli chcemy grać w Europie.
Berg: Pokazali, że potrafią wygrywać
24 sie 2014
Henning Berg (trener Legii): Jestem zadowolony z wygranej. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że zagrali zawodnicy, którzy dotychczas nie grali za często. Ale to nie są źli zawodnicy. Rozwijają się i pokazali, że potrafią wygrywać na poziomie ekstraklasy.
Gazzajew: Będzie ciężko
21 sie 2014
Władimir Gazzajew (trener FK Aktobe): Jestem zadowolony z gry, ale nie jestem zadowolony z wyniku. Nie chcę winić nikogo. Chcemy osiągnąć pozytywny rezultat w rewanżu. Będzie ciężko, ale będziemy próbować. Podobnie jak Legia chcieliśmy dziś zagrać na dobrym boisku, grę utrudniał także upał, ale to drugorzędna sprawa, najważniejszy jest wynik, a ten jest dla nas niekorzystny.
AD · aktualnosci-inline-1
Gazzajew: Gramy z bardzo silną drużyną
20 sie 2014
- Piłkarze wiedzą jak wielkie znaczenie ma czwartkowe spotkanie. Każdy będzie chciał wygrać i da z siebie wszystko aby osiągnąć korzystny rezultat. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że gramy z bardzo silnym rywalem. Legia jest bardzo dobrze zorganizowana we wszystkich liniach. Mamy wielki szacunek dla Legii, jednak każdy zespół ma słabe strony. Postaramy się narzucić swoją grę i jak najczęściej atakować - powiedział na konferencji przed meczem trener FK Aktobe.
Berg: Czekamy na grę w Lidze Europy
15 sie 2014
Henning Berg (trener Legii): Jestem zadowolony ze zwycięstwa. To był ciężki tydzień dla wszystkich w klubie. Po raz kolejny, tak jak w meczu z Górnikiem Łęczna, zawodnicy pokazali siłę, charakter i że się rozwijają. Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu, druga nie była zbyt dobra, ale i tak jestem zadowolony.
Berg: Piłkarze silni fizycznie i psychicznie
9 sie 2014
Henning Berg (trener Legii): Jestem zadowolony z wygranej i z wysokiego wyniku. To nie było łatwe dla zawodników, żeby odciąć się od otoczenia i zagrać dobrze. Pokazali jednak, że są silni także mentalnie. Dziś moi piłkarze pokazali siłę fizyczną i psychiczną. Jestem z nich bardzo dumny. Oczywiście w głowach piłkarzy jest nadal decyzja UEFA. Trudno było motywować piłkarzy.
Szatałow: Totalny nokaut
9 sie 2014
Jurij Szatałow (trener Górnika Łęczna): Bardzo trudno komentować to spotkanie. W pierwszej połowie nie było źle. Ale tuż po przerwie nastąpił totalny nokaut. Tak naprawdę tu nie ma co komentować. Wiedziałem, że po zamieszaniu z meczem z Celtikiem Legia będzie mocna psychicznie. Takie niesprawiedliwe decyzje motywują człowieka do większego wysiłku.
Deila: Nie byliśmy dziś drużyną
30 lip 2014
Ronny Deila (trener Celtiku): Jestem bardzo rozczarowany. Zaczęliśmy dobrze mecz i szybko strzeliliśmy gola. Ale Legia bardzo szybko wyrównała. Przestaliśmy grać presją. Chyba myśleliśmy, że już wygraliśmy. Do tego doszła jeszcze czerwona kartka i w drugiej połowie spotkanie wyglądało zdecydowanie słabiej. Było wiele groźnych akcji pod naszą bramką. Nie wyglądaliśmy dziś jak drużyna. Zaprezentowaliśmy się bardzo słabo.
Podoliński: Legia była w naszym zasięgu
26 lip 2014
Robert Podoliński (trener Cracovii): Wynik meczu jest komentarzem. Szkoda naszej ciężkiej pracy, zaangażowania i z tego, że nie jesteśmy w stanie utrzymać koncentracji przez cały mecz. Początek drugiej połowy rzutuje na wynik. Przegraliśmy bardzo ważny mecz i musimy się jak najszybciej podnieść. Legia była w naszym zasięgu, ale widać też, jak klasowy jest to zespół i ile kosztuje chwila nieuwagi.
Berg: Pokazaliśmy charakter
26 lip 2014
Henning Berg (trener Legii): Jesteśmy szczęśliwi z powodu zwycięstwa. Jestem zadowolony z postawy drużyny przez pełne 90 minut. Nie wszystko wychodziło idealnie, ale pokazaliśmy charakter, siłę i wiarę, że możemy osiągnąć zwycięstwo. Planowaliśmy zamienić Miroslava Radovicia z Ondrejem Dudą po 60 minutach. Podobnie było z Ivicą Vrdoljakiem i Tomaszem Jodłowcem.
Berg: Odpowiedzialny jestem ja
19 lip 2014
Henning Berg (trener Legii): Jestem bardzo zawiedziony tym wynikiem. Wiem, że drużyna może grać lepiej. Odpowiedzialny za porażkę jestem ja. Mieliśmy dziś kilka szans, ale nie zamieniliśmy ich na gole. Rywale mieli zdecydowanie mniej okazji, ale strzelili gole. Przekonaliśmy się, że mecze wygrywa się po golach, a nie po okazjach do ich zdobycia. Wiem, że mam dobrych zawodników, ale na boisku nie było tego widać.
Berg: Naszym celem jest Liga Mistrzów
9 lip 2014
Henning Berg (trener Legii): Marzymy o grze w Lidze Mistrzów. Minęło wiele lat od czasu, gdy w tych rozgrywkach grała polska drużyna. Mamy szanse na ten awans i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby awansować. Wczorajszy sparing mieliśmy zaplanowany dużo wcześniej. Gdybyśmy wtedy wiedzieli, że będzie mecz o Superpuchar Polski, to sparing ustalilibyśmy na inny termin.
Paixao: Ogralibyśmy każdy skład Legii
9 lip 2014
Jorge Paixao (trener Zawiszy): To był dobry mecz, który kosztował nas dużo wysiłku. Mieliśmy swój plan na dzisiejszy wieczór i udało się nam go zrealizować na boisku. Dla mnie nie było ważne jakim składem gra Legia. Przygotowałem swoją drużynę na finałowe spotkanie i nastawiałem się na najsilniejsze zestawienie Legii.
Jan Urban trenerem Osasuny
3 lip 2014
Jan Urban został mianowany na trenera Osasuny Pampeluna. Były szkoleniowiec Legii Warszawa związał się z hiszpańskim klubem roczną umową. Jego asystentem będzie dobrze znany z Łazienkowskiej, José Antonio "Kibu" Vicuña. Osasuna w najbliższych rozgrywkach będzie występował na zapleczu Primera Division.
Berg: Jestem dumny
1 cze 2014
Hening Berg (trener Legii): Zdobyć mistrzostwo Polski i na koniec pokonać Lecha Poznań to coś fantastycznego. W pierwszej połowie zagraliśmy dobrze, ale brakowało nam goli. Po przerwie rywale grali lepiej, ale to my szybko strzeliliśmy gola i wszystko poszło już dobrze. Byliśmy dobrzy zarówno w sezonie zasadniczym, jak i w grupie mistrzowskiej. Tylko raz przegraliśmy.
‹
1
…
24
25
26
…
29
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl