LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
TRENER
872 artykułów
Berg: Byliśmy najlepsi
25 maj 2014
Henning Berg (trener Legii): To wcale nie jest tak, że po wczorajszym meczu Lecha dziś nie mieliśmy już o co grać. Moich piłkarzy nie trzeba było motywować. Stało się jednak tak, że Ruch Chorzów strzelił dwa gole, ale chyba miał więcej szczęścia. Dobrze że ten mecz nie decydował o mistrzostwie Polski. Ale my swoje pokazaliśmy w meczach z Lechią w Gdańsku czy z Górnikiem w Zabrzu. Taka jest jednak piłka, że nie zawsze się wygrywa. Cieszę się z mistrzostwa Polski. Byliśmy najlepsi i po rundzie zasadniczej i najlepsi w fazie mistrzowskiej.
Urban trenerem Osasuny?
22 maj 2014
Jan Urban, były szkoleniowiec Legii Warszawa, przymierzany jest do objęcia stanowiska trenera hiszpańskiej Osasuny Pampeluna. Zespół z Półwyspu Iberyjskiego niedawno pożegnał się z rozgrywkami Primera Division i niewykluczone, że w powrocie do elity pomoże im dobrze znany stołecznym kibicom 52-latek.
Berg: Mogliśmy zdobyć więcej bramek
18 maj 2014
Henning Berg (trener Legii): Jestem bardzo szczęśliwy. Nie było łatwo wygrać. W końcówce sezonu zespoły podchodzą do meczów może nie z innym nastawieniem, ale inaczej. Gra była otwarta, Górnik grał z kontrataku, dobrze atakował, a w ostatnich 15 minutach była duża presja z ich strony. Zdobyli dwie bramki po strzałach z dystansu. Mieliśmy świetne sytuacje do zdobycia większej liczby bramek. Strzeliliśmy 3, mogliśmy więcej.
AD · aktualnosci-inline-1
Berg: Bardzo dobra druga połowa
6 kwi 2014
Henning Berg (trener Legii): Oczywiście bardzo cieszę się z wygranej. Zagraliśmy dziś skoncentrowani i widać to było na boisku. Kontrolowaliśmy grę i zaowocowało to pięknymi bramkami. Graliśmy z drużyną, która w lidze gra dobrze, o czym przekonały się inne drużyny. Podobała mi się dziś postawa moich piłkarzy na boisku i jestem zadowolony z tego co pokazali. Tak powinniśmy grać w każdym meczu.
Magiera zadowolony ze wszystkich
5 kwi 2014
- Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zwycięstwa, bo był to bardzo trudny mecz. Trudno się gra, gdy przez ponad 75 minut trzeba grać w osłabieniu. W pierwszej połowie nie było jeszcze tego widać zupełnie. W dziesięciu strzeliliśmy gola i staraliśmy się grać piłką tak jak zakładaliśmy. W drugiej połowie wiedzieliśmy, że przeciwnik będzie z każdą minutą nacierał coraz bardziej - powiedział po meczu rezerw trener Jacek Magiera.
Berg: Wygrana cieszy, styl nie
29 mar 2014
Henning Berg (trener Legii): Jestem bardzo zadowolony z wygranej. Rywalizując z taką drużyną, jak Lech ważne jest, żeby zdobyć pełną pulę. W pierwszej połowie zdobyliśmy gola i mieliśmy szansę na kolejne trafienie. Po przerwie było słabiej, bo musieliśmy więcej pracować w defensywie. Jestem zadowolony z wyniku, ale wiem, że możemy grać lepiej.
Brosz: Graliśmy ambitnie
24 mar 2014
Marcin Brosz (trener Piasta): Czekaliśmy na swoje szanse, staraliśmy się szukać kontr, ale się nie udało. Szkoda, że straciliśmy bramkę w doliczonym czasie gry. Graliśmy jednak ambitnie, walczyliśmy o każdą piłkę. Zabrakło jakości i sytuacji. Taka jest piłka, teraz koncentrujemy się na następnym meczu.
Berg: Cieszy wygrana w doliczonym czasie
24 mar 2014
Henning Berg (trener Legii): Jesteśmy bardzo zadowoleni, że dzisiaj wygraliśmy. Ostatnie dwa mecze zagraliśmy dobrze. Brak zwycięstw jest frustrujący, dlatego ta wygrana jest ważna. Szczególnie, że nastąpiła po bramce w doliczonym czasie gry. Nie ma pytań? Kiedy nie wygrywamy, jest dużo pytań...
AD · aktualnosci-inline-1
Berg: Mamy kontrolować cały mecz
16 mar 2014
Henning Berg (trener Legii): W pierwszej połowie graliśmy dobrze i udało się nam zdobyć dwa gole. W drugiej połowie nie potrafiliśmy znaleźć sposobu na zachowanie równowagi między akcjami w ofensywie a obroną. Grając w przewadze, kontrolowaliśmy grę i powinniśmy zdobyć kolejne gole. Rywale zdobyli piękną drugą bramkę i nie mieliśmy zbyt wiele do powiedzenia. Nie jestem zadowolony z naszego stylu gry. Mamy kontrolować sytuację na boisku przez cały mecz.
Smuda: Chylę czoła przed moimi piłkarzami
16 mar 2014
Franciszek Smuda (trener Wisły): Oby takich meczów już nie było. Ten mecz byłby dużo lepszy, gdyby na trybunach był komplet widzów. Od początku bałem się, że brak atmosfery wpłynie na walkę. Na szczęście po przerwie była walka i pojawiło się widowisko. Chylę czoła przed moim zespołem. Grali w osłabieniu, ale potrafili walczyć i zdobywać bramki. Remis jest sprawiedliwy. To zapłata za walkę do końca.
Smuda: Trudno będzie stworzyć jakieś sytuacje
15 mar 2014
- Legia jest groźna, ma wielu świetnych zawodników jak na naszą ekstraklasę. W Polsce mają największy potencjał. W niedzielę na pewno nie będzie na nas czekała, tylko sama zaatakuje i będzie chciała jak najszybciej strzelić bramkę - mówi Franciszek Smuda, trener Wisły przed niedzielnym spotkaniem przy Łazienkowskiej.
Pawłowski: Legia chciała grać jak Barcelona
9 mar 2014
Tadeusz Pawłowski (trener Śląska): Uważam, że był to dobry mecz z obu stron. Było wysokie tempo i dużo sytuacji bramkowych. Mecz tak się ułożył, że Legia pierwsza miała sytuacje do zdobycia bramek. Niemniej uważam, że mój zespół grał bardzo dobrze. Zmieniliśmy taktykę krótko przed meczem, gdy zobaczyliśmy, że Legia gra bez napastnika i musieliśmy zagęścić pole w środku.
Berg: Sędzia popełnił błąd
9 mar 2014
Henning Berg (trener Legii): 2 tygodnie temu mieliśmy szkolenie organizowane przez PZPN na temat sędziowania i przepisów dotyczących rzutów karnych także. Omawialiśmy książkowe przykłady i sytuacje. To co się dziś stało, odbiegało od książkowych przykładów. Nie wiem, może przez te dwa tygodnie przepisy się zmieniły. Zabrakło nam w tej sytuacji trochę szczęścia. Karnego nie powinno być, sędzia popełnił błąd.
AD · aktualnosci-inline-1
50. mecz trenera Bakuna
3 mar 2014
Niedzielny mecz z Toruniem był 50. spotkaniem Piotra Bakuna w roli trenera Legii. Szkoleniowiec prowadzi stołeczny zespół od sezonu 2012/2013. Od tego czasu jego podopieczni odnieśli 35 zwycięstw i zaliczyli 15 porażek w rozgrywkach ligowych oraz Pucharu Polski. Rzucili 3498 punktów tracąc jednocześnie 3229 "oczek".
Stokowiec: Chcieliśmy dalej grać
2 mar 2014
Mecz Legia - Jagiellonia został zakończony w przerwie. Gościem programu Ligi+ Extra jest trener białostocczan Piotr Stokowiec. - Ciężko mi się wypowiadać odnośnie tego wydarzenia, bo byliśmy w szatni. Cały czas docierały do nas sprzeczne informacje - czy gramy, czy nie. Zawodnicy się nieco niecierpliwili. Ze strony Ekstraklasy było zapytanie czy chcemy grać, ale po 20 minutach otrzymaliśmy informację, że spotkanie jednak nie będzie kontynuowane - powiedział Piotr Stokowiec.
Berg: Zmierzamy w dobrym kierunku
22 lut 2014
Henning Berg (trener Legii): Jestem zadowolony z wygranej na ciężkim terenie. Legia przegrała tu w grudniu w Pucharze Polski, od dawna tu nie wygrała. Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo, ale mamy dobrą drużynę, wartościowych zawodników. Zagraliśmy dobrze w defensywie, a w ataku było lepiej niż w meczu z Koroną Kielce. Widać postęp. Wynik sugeruje, że wygrana przyszła łatwo, ale tak nie było - była ciężka walka.
Berg: Ważna wygrana
14 lut 2014
Henning Berg (trener Legii): Jestem bardzo zadowolony z wygranej. Zawsze jest dobrze wygrać mecz po długiej przerwie i z nowym sztabem szkoleniowym. Korona skupiła się na obronie i nastawiła się na kontry. Było trochę problemów, gdy musieliśmy grać w osłabieniu. Tym bardziej, że w lutym nie jest łatwo grać techniczną piłkę. Uważam, że sędzia niesłusznie usunął z boiska Wladimera Dwaliszwiliego.
Jose Rojo Martin: Nie należała się nam przegrana
14 lut 2014
Jose Rojo Martin (trener Korony): Chcę być obiektywny, o ile mogę. Powiem, co się dziś stało. Przyjechaliśmy i poprosiliśmy o piłki na rozgrzewkę. Dostaliśmy bardzo złe piłki. Po chwili przerwano nam trening, bo rozgrzewały się jakieś – niczemu nie winne – dziewczynki. Co do meczu, to jestem dumny z moich piłkarzy. Nie należała się nam przegrana.
AD · aktualnosci-inline-1
Cosmin Contra nie chciał być trenerem Legii
4 lut 2014
Zimą ze stanowiskiem trenera Legii Warszawa pożegnał się Jan Urban. Włodarze stołecznego zespołu w jego następcy upatrywali Cosmina Contrę, ale ten nie był zainteresowany pracą na Łazienkowskiej. Nieoficjalnie mówi się, że 38-latek chciał w Rumunii rozwijać dowodzony przez siebie zespół, z którym zaczął radzić sobie nadspodziewanie dobrze.
Transfery pod koniec stycznia, będzie jeszcze jeden trener
8 sty 2014
Na łamach Rzeczpospolitej prezes Legii zapowiada, że będą zmiany w kadrze pierwszej drużyny, ale nie wszystko wyjaśni się przed pierwszym zgrupowaniem. Z klubu mogą odejść Tomasz Jodłowiec (Trabzonspor daje 1 mln euro) oraz Dominik Furman (niecałe 3 mln daje Tuluza). - Na razie za wcześnie na podejmowanie decyzji, Dominik jest jeszcze na urlopie. Myślę, że realny termin to koniec stycznia - mówi Leśnodorski.
Piotr Czaska: Sromotna porażka w 3 kwarcie
6 sty 2014
- Niestety przegraliśmy sromotnie trzecią kwartę. Nie udało nam się zrealizować założeń z szatni. Jako zespół wykazaliśmy się zbyt małą agresją. Przy takich zespołach jak Nowa Sól czy Legia do tych wszystkich stałych schematów trzeba dołożyć agresję. Zawiódł mnie Pławucki - to co wyczyniał na rozegraniu w pewnym momencie wołało o pomstę do nieba. Trzeba to jakoś przeżyć i wyciągnąć wnioski. Szkoda, że przegraliśmy kolejny mecz przy tak licznej publice, bo zostaje jakiś niesmak. Nie spuszczamy głowy, walczymy dalej.
Sonda: 68% za zwolnieniem Urbana, 44% "nie" dla Berga
23 gru 2013
Po zmianie trenera pierwszej drużyny Legii Warszawa zadaliśmy Wam pytanie o ocenę tej decyzji. Ponad 68% osób odpowiedziało, że klub dobrze zrobił zwalniając Jana Urbana, ale niemal 44% z nich uważa, że zatrudnienie Henninga Berga nie jest dobrym krokiem. Co czwarty kibic, który wziął udział w sondzie, w pełni popiera strategię obraną przez zarząd Legii. Natomiast niemal 32% osób uważa, że Jan Urban został zwolniony niesłusznie.
Bakun: Jesteśmy liderem i będziemy mieli fajne święta
23 gru 2013
Po meczu z Muszkieterami, Piotr Bakun nie krył zadowolenia z osiągnięcia celu, jakim była wygrana z dotychczasowym liderem. W rozmowie z LL! trener Legii mówi, co jest jeszcze do poprawienia i ma nadzieję, że w 2014 roku będziemy mogli świętować upragniony awans do I ligi.
Urban: Nie spodziewałem się zwolnienia
22 gru 2013
- Sądziłem, że będę mógł doprowadzić zespół do obrony tytułu, pracować z zawodnikami Legii przynajmniej do końca sezonu. Tak się jednak nie stało. Nie miałem żadnego wpływu na decyzję działaczy. Wiadomo, że wcześniej czy później w takich sytuacjach wyczuwa się, że coś jest nie tak, ale nie spodziewałem się, że zostanę zwolniony - powiedział Jan Urban w rozmowie z serwisem Eurosport.onet.pl.
Leśnodorski: Nie postawiliśmy Bergowi celów sportowych
20 gru 2013
- Nie postawiliśmy przed trenerem żadnych celów sportowych. Dla nas ważniejsze były cele menadżersko-piłkarskie. Codziennie podejmujemy jakieś ryzyko i to jedno z nich. Na wynik sportowy wpływa dużo zmiennych i nie jest powiedziane, że wynik będzie od razu super dobry. Trzeba mieć pokorę do przeciwników i do sytuacji, ale rzecz która była dla nas najważniejsza jest taka, że standardy jakościowe zmienią się w klubie na plus - mówi Bogusław Leśnodorski. Zapraszamy do lektury wywiadu z prezesem Legii.
Henning Berg nowym trenerem Legii!
19 gru 2013
Jan Urban zwolniony z Legii! Zarząd klubu oficjalnie podziękował mu dziś za dotychczasową pracę i od razu zatrudnił nowego szkoleniowca Norwega Henninga Berga. Umowa z Urbanem została rozwiązana za porozumieniem stron, a powodem była rozbieżna wizja rozwoju drużyny w najbliższych latach. Berg związał się z Legią 2,5-letnią umową.
Urban dziś straci pracę?
19 gru 2013
Według informacji Przeglądu Sportowego, Jan Urban w czwartek może stracić posadę trenera Legii. Powodem mają nie być jednak wyniki sportowe, ale współpraca Urbana z innymi, oprócz pierwszej drużyny, komórkami klubu. Jako głównych kandydatów na to stanowisko gazeta wymienia Ole Gunnara Solskjaera i Henninga Berga.
200. mecz Jana Urbana z Legią
4 gru 2013
Spotkanie z Ruchem Chorzów będzie 200. oficjalnym meczem Jana Urbana jako trenera Legii. Bilans wszystkich dotychczasowych spotkań warszawskiego zespołu pod wodzą Urbana prezentuje się korzystnie. Spośród 199 meczów legioniści wygrali 117, czyli ponad połowę, zremisowali 42 i przegrali 40. Ponadto Legia wywalczyła jedno mistrzostwo Polski (2013), dwa Puchary Polski (2008, 2013) i jeden Superpuchar (2008).
Pawlak: Nie brakowało walki i zaangażowania
10 lis 2013
Rafał Pawlak (trener Widzewa): Bardzo żałuję, że nie udało się nam przynajmniej zremisować. Kibice stworzyli święto, a my chcieliśmy się popisać dobrą grą. Nie zabrakło twardości, agresywności i zaangażowania w grę. Paradoksalnie, gdy w drugiej połowie zaczęliśmy lepiej grać, stwarzaliśmy sytuacje, straciliśmy bramkę, gdy mieliśmy piłkę. To boli najbardziej.
Leśnodorski: Nie ma tematu zwolnienia Urbana
31 paź 2013
Legia w ostatnich meczach nie tylko traci punkty, ale do tego w fazie grupowej Ligi Europy nie zdobyła jeszcze nawet bramki. Słabsze wyniki naszej drużyny nie oznaczają, że Jan Urban może czuć się zagrożony. W rozmowie z Super Expressem Bogusław Leśnodorski przekonuje, że na temat przyszłości Urbana w Legii będzie rozmawiał w grudniu.
‹
1
…
25
26
27
…
29
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl