LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
TRENER
871 artykułów
Brosz: Zostaliśmy szybko skarceni
20 paź 2013
Marcin Brosz (trener Piasta): Bardzo dużo musieliśmy pracować, żeby odrobić stratę pierwszej bramki. To się udało, ale szybko zostaliśmy mocno skarceni. Szkoda, bo przy 1-1 każdy wynik był możliwy. Obie ekipy przyspieszyły, chcieliśmy zdobyć drugą bramkę. Niestety, potoczyło się zupełnie inaczej. Cóż, musimy się zmobilizować, bo przed nami arcyważne spotkania, w których musimy punktować.
Młodzież
Szamotulski wraca na Łazienkowską
16 wrz 2013
Grzegorz Szamotulski został trenerem w Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. Na początku swojej pracy będzie wspomagał trenerów wszystkich roczników legijnej szkółki, a później obejmie szkoleniem bramkarzy z konkretnej grupy wiekowej.
Solskjær: W rewanżu wszystko się może zdarzyć
31 lip 2013
Ole Gunnar Solskjær (trener Molde FK): Ten wynik jest rozczarowujący. Nie jestem zadowolony z przebiegu spotkania, ale pierwsza połowa była najlepsza w wykonaniu moich piłkarzy odkąd jestem trenerem Molde. Druga żółta kartka była bardzo niesprawiedliwa i nie rozumiem tej decyzji. Za takie zagrania nie wysyła się piłkarza do szatni.
AD · aktualnosci-inline-1
Urban: Kropka nad i
24 lip 2013
Jan Urban (trener Legii): Zabrakło w pierwszej połowie gola i mecz by zdecydowanie inaczej wyglądał. Brakowało nam do tego centymetrów, albo nas blokowali. Łatwo nie było, bo rywale grali ciasno w obronie. Po przerwie było lepiej, bo graliśmy szybciej. Było więcej okazji i mogło być więcej goli. Miała być kropka nad i, no i postawiliśmy ją. Teraz czekamy na kolejny mecz.
Urban: Wykorzystaliśmy przewagę
20 lip 2013
Jan Urban (trener Legii): Dobrze zaczął się nam mecz. Potrafiliśmy to wykorzystać. Co prawda Bartłomiej Pawłowski miał szansę na kontaktowego gola, ale nie zmieniło to faktu, że przez cały mecz przeważaliśmy. Od chwili, gdy Widzew grał w osłabieniu, wszystko było już oczywiste i rozstrzygnięte.
Mroczkowski: Dostaliśmy lekcję
20 lip 2013
Radosław Mroczkowski (trener Widzewa): Dostaliśmy sporą lekcję. Nie sądziłem, że już w pierwszym meczu będziemy mieli tyle problemów. Widać to było. Szybko traciliśmy bramki. Pierwszą już w 3. minucie, a drugą do szatni. Nie funkcjonowaliśmy dobrze jako zespół. Mieliśmy też dużo błędów indywidualnych.
Urban: Legia czy Osasuna? Nie miałbym wątpliwości
17 lip 2013
Meczem z The New Saints piłkarze Legii rozpoczynają oficjalnie sezon 2013/2014. Dla Jana Urbana cele są jasne - wygrać w Polsce wszystko co jest do zdobycia. Natomiast Liga Mistrzów? Czas pokaże. Co ciekawe, to właśnie wyzwania w europejskich pucharach byłyby decydującym czynnikiem w sytuacji, gdyby obecny trener warszawskiej drużyny otrzymał propozycję z... Osasuny Pampeluna, z którą był związany przez lata.
Trapattoni mógł trenować Legię
24 cze 2013
Jak informuje "Fakt", niemal dwa miesiące temu na stanowisko szkoleniowca Legii Warszawa przymierzany był Giovanni Trapattoni. Doświadczony włoski trener miałby za zadanie znieść z zawodników presję wynikającą z gry na wysokim szczeblu.
AD · aktualnosci-inline-1
Urban o transferach, swoim kontrakcie i wypowiedzi Jóźwiaka (VIDEO)
28 maj 2013
- Są zawodnicy, którzy będą się powoli żegnali z Legią Warszawa, są tacy, z którymi będziemy rozmawiali o tym, czy będziemy dalej współpracować, czy też nie. Ja sam będę musiał porozmawiać z prezesem, bo na razie takich rozmów nie było. W krótkim czasie mamy wiele rzeczy do zrobienia - mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Jan Urban.
Hajto zawieszony na mecz z Legią
1 maj 2013
Tomasz Hajto nie będzie mógł prowadzić Jagiellonii Białystok z ławki rezerwowych w dwóch najbliższych meczach ligowych, w tym przeciwko Legii. To kara za używanie przez trenera Jagiellonii wulgarnych słów pod adresem sędziego liniowego podczas spotkania z Lechem.
Jubileusze Urbana i Ljuboji
31 mar 2013
Jan Urban oraz Danijel Ljuboja świętowali w sobotę swoje jubileusze. Dla pierwszego z nich było to setne ligowe spotkanie w roli trenera Legii i jednocześnie 62. zwycięstwo. Pod wodzą Urbana ekipa z Łazienkowskiej strzeliła w lidze 165 bramek, tracąc 63. Natomiast serbski napastnik rozegrał z Polonią 50. mecz w ekstraklasie.
Przyjaciele
Wdowczyk trenerem Pogoni Szczecin
20 mar 2013
Były trener warszawskiej Legii Dariusz Wdowczyk od dziś jest szkoleniowcem Pogoni Szczecin. "Bardzo mi miło, że mogę rozpocząć współpracę z Pogonią i wrócić do zawodu. A przy tym robić to, co jest moją pasją. Doceniam szansę, którą mi dano i postaram się nie zawieść kibiców i prezesów" - powiedział "Wdowiec" na konferencji prasowej. Od 2008 r. Wdowczyk nie prowadził żadnego klubu.
Trener Wisły: Nie myśleliśmy o tym, że odpadamy
17 mar 2013
Grzegorz Radwan: Rywale trafiali zdecydowanie za dużo trójek. To podcięło nam skrzydła, bo chłopaki walczyli. W pewnym momencie zabrakło nam głowy, ktoś zaspał, nie pomógł i gość wrzucił trójkę. Mecz z Legią był dodatkowym smaczkiem i warto było grać ten sezon, żeby w ostatnim meczu zobaczyć taką frekwencję. Fajnie jak byłoby częściej.
AD · aktualnosci-inline-1
Witoszek: Zagraliśmy słabo
6 mar 2013
Lubomir Witoszek (trener Legii): Zabrakło gry ciałem i strzałów. Dwa strzały na tercję - tym naprawdę nie da się wygrać. Za długo przetrzymujemy krążek. Cały tydzień trenowaliśmy strzały, ale dzisiaj chłopaki tego nie pokazali. To był słaby mecz z naszej strony. Niektórzy z moich zawodników grali play-offy po raz pierwszy i mogli być trochę nerwowi. Mogliśmy zagrać lepiej.
Asensky: Na drodze rozpędzonej Legii
26 lut 2013
Tomasz Asensky (trener Olimpii): Gratuluję Legii zasłużonej wygranej. Szkoda, że przegraliśmy aż tak wysoko. Zabrakło kilku minut, a nadal zachowalibyśmy realne szanse przed meczem rewanżowym. Niestety zabrakło nam koncentracji. Cieszę się, że mieliśmy okazję zagrać z takim rywalem i na takim stadionie. Przekonaliśmy się, co to znaczy spotkać się z Legią, która jest rozpędzona w drodze po mistrzostwo Polski.
ZIMA 2013
Trener Dolcanu o meczu
1 lut 2013
Robert Podoliński (trener Dolcanu) Nie wyobrażam sobie gry kontrolnej, żeby nie było gry agresywnej, gry pressingiem i walki o piłkę. Po to się dzisiaj spotkaliśmy z Legią. U nich też nikt nie odstawiał nogi. Oczywiście z pełnym szacunkiem, bo bez szacunku na boisko się nie wychodzi. Wynik korzystny, 90 minut wybiegane - wszystkie cele zostały zrealizowane.
Kibu: Droga Magiery do licencji UEFA Pro? Złapałem się za głowę
19 gru 2012
W niedzielę poinformowaliśmy, że Jacek Magiera wyjeżdża do Barcelony na staż. To konieczność, aby móc się ubiegać o licencję trenerską UEFA Pro. Zdaniem Jose Antonio Vicuny zbyt niska liczba trenerów z uprawnieniami na tym poziomie jest jednym z powodów słabego szkolenia młodzieży w Polsce.
Urban: Fajne zakończenie
2 gru 2012
Jan Urban (trener Legii): Fajne nam wyszło zakończenie rundy na własnym stadionie. Zagraliśmy dziś kompletny mecz. Nie było słabej połowy. Graliśmy cierpliwie. Ruch chciał nam zagrażać, ale nie miał zbyt wiele okazji. Podobała mi się nasza gra z przodu. Było dużo akcji i naszych okazji do zdobycia goli.
AD · aktualnosci-inline-1
Zieliński: Przepraszam za naszą grę
2 gru 2012
Jacek Zieliński (trener Ruchu Chorzów): Legia wygrała i bez dyskusji była lepsza. Przepraszam za to, co pokazaliśmy. Nie można grać na takim poziomie w ekstraklasie. Zagraliśmy źle, a wręcz bardzo źle. Nic więcej na temat meczu nie mam do powiedzenia.
Mroczkowski: Nie wywiesimy białej flagi
21 lis 2012
Po wygranej z Lechem w Poznaniu, w piątek Legia podejmie na własnym boisku Widzew Łódź. Faworytem spotkania są legioniści, ale trener łodzian nie traci nadziei na korzystny wynik w Warszawie. "Chyba większość osób myśli, że po ostatnim zwycięstwie Legii w ogóle nie powinniśmy jechać do Warszawy. Najlepiej, żebyśmy już teraz wywiesili białą flagę, tak?" - pyta szkoleniowiec Widzewa, Radosław Mroczkowski.
Rumak: Najważniejszy mecz sezonu
17 lis 2012
"Nie możemy zagrać u siebie, tak jak na wiosnę w Warszawie. Tam występujemy nie tylko przeciwko drużynie przeciwnika, ale także jej kibicom. Na Bułgarskiej fani będą naszym dwunastym zawodnikiem" - zapowiada przed niedzielnym meczem z Legią trener Lecha Poznań, Mariusz Rumak. "Na pewno nie będziemy czekać na to co zrobi Legia. Mamy plan i chcemy narzucić swój styl gry" - zapowiada szkoleniowiec poznaniaków.
Urban: Sparzyliśmy się
10 lis 2012
Jan Urban (trener Legii): Przespaliśmy pierwsza połowę, a Jagiellonia to wykorzystała. Pozwoliliśmy się zdominować. Po przerwie w najlepszym momencie pachniało drugim golem dla nas. Zamiast tego był prosty błąd w defensywie i bramka dla rywali. Nie zawsze, gdy igra się z ogniem, da się go zgasić. Dziś się sparzyliśmy. Trzeba z tego wyciągnąć wnioski.
Hajto: Zneutralizowaliśmy Legię
10 lis 2012
Tomasz Hajto (trener Jagiellonii): Przed meczem Legia była faworytem. Obawialiśmy się duetu Ljuboja-Radović i szybkiego Koseckiego. Dziś udało się nam ich zneutralizować, bo graliśmy piłką. W pierwszej połowie mieliśmy z 5-6 dobrych akcji. Brakowało jednak tej "truskawki na torcie" - ostatniego podania.
Kaczmarek: Legia jest najsilniejsza
2 lis 2012
"Legia to drużyna o największym potencjale. Warszawianie są głównym kandydatem do zdobycia mistrzostwa Polski. Od samego początku mówiłem, że Legia to najsilniejsza drużyna w ekstraklasie. Ta ekipa ma jakość, klasę, styl i wielkie umiejętności. Wystarczy tylko spojrzeć, jacy zawodnicy siedzą w niej na ławce rezerwowych, a jacy w ogóle znajdują się poza meczową kadrą.
Witoszek: To nie miało nic wspólnego z hokejem
28 paź 2012
Lubomir Witoszek (trener Legii): Do sezonu weszliśmy z marszu i może dlatego teraz jest taki tego efekt. Źle zaczęliśmy drugą tercję, to rozbiło nam całą koncepcję, a potem to już w ogóle z hokejem nie miało nic wspólnego. Wyglądało to tak, jakby chłopakom się nie chciało. Nie poznaję drużyny, która walczyła 14 dni temu w Nowym Targu. Dzisiaj grali na stojąco.
Urban: Mamy problem z napastnikiem
12 paź 2012
Jan Urban (trener Legii): Za łatwo traciliśmy bramki. Najpierw po stałym fragmencie gry, a później po rzucie karnym. Dobrze, że to był tylko sparing, bo Wojciech Skaba zobaczyłby czerwoną kartkę. Co do naszej gry, to stworzyliśmy zbyt mało sytuacji. Było wiele momentów, w których graliśmy dobrze piłką. Rywale jednak dobrze bronili się na swojej połowie.
Skorża znalazł pracę w Arabii Saudyjskiej
26 wrz 2012
Jak informują media w Arabii Saudyjskiej, Maciej Skorża został trenerem klubu Al Ittifaq Dammam. Strona internetowa saudyjskiego zespołu cytuje wypowiedź byłego trenera Legii, który cieszy się, że dostał szansę pracy w wielkim klubie. Zdaniem serwisu futbolnews.pl za rok pracy w Arabii Saudyjskiej Skorża ma zainkasować 1,5 mln euro.
Hokej
Hokej: Witoszek trenerem, w weekend mecze z Orlikiem
24 wrz 2012
W sezonie 2012/2013 hokejową Legię poprowadzi trener Lubomir Witoszek. Wartym podkreślenia jest fakt, że będzie robił to charytatywnie, mając na celu dobro warszawskiego hokeja. A już w weekend pierwsze dwa mecze naszego zespołu na Torwarze II. Stołeczny klub chciał co prawda spotkania przełożyć na inny termin, ale przeciwnik się nie zgodził.
Smolarow: Chcieliśmy wygrać
21 wrz 2012
Łukasz Smolarow (asystent trenera Polonii): Rozegraliśmy dobre zawody, a momentami bardzo dobre. Nie jesteśmy jednak zadowoleni, bo przyjechaliśmy po wygraną, a jest remis. Przyjmujemy jednak ten wynik. Nie krzywdzi on żadnej ze stron.
Stokowiec odwołał się od kary
17 wrz 2012
Piotr Stokowiec liczy, że będzie mógł z ławki poprowadzić Polonię w piątkowym meczu z Legią. Trener klubu grającego przy Konwiktorskiej został ukarany za swoje zachowanie w Krakowie zakazem prowadzenia drużyny z ławki rezerwowych, obowiązującym przez dwie kolejki. W pojedynku z Jagiellonią Stokowiec siedział więc na trybunach, ale ma nadzieję, że Komisja Ligi przychyli się do jego odwołania.
‹
1
…
26
27
28
29
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl