LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
TRENING
1226 artykułów
W tajemnicy przed Polonią
26 lut 2009
Już jutro legioniści rozpoczną wiosenne zmagania ligowe. Zaczną od mocnego uderzenia, bo od derbowego spotkania z Polonią, która - od kiedy zasilili ją gracze Dyskobolii - jest mocną drużyną. Podopieczni Jana Urbana myślą już tylko o piątkowym wieczorze. Dziś o godzinie 12 wyszli na trening, który Jan Urban zdecydował się utajnić. Legioniści ćwiczyli taktykę, a szkoleniowiec "wojskowych" widać chce czymś zaskoczyć rywali. Dziennikarze obejrzeli tylko kwadrans zajęć, ale w tym czasie nasi gracze tylko się rozgrzewali.
Trenowali na Bemowie bez Choto
25 lut 2009
Dzisiejszy trening Legii ponownie odbył się na sztucznej murawie przy ul. Obrońców Tobruku. W zajęciach, które rozpoczęły się kilkanaście minut po 10, nie uczestniczył kontuzjowany Dickson Choto. "Nie wiemy jeszcze kiedy do zajęć wróci Choto. Z Polonią jednak nie zagra" – powiedział kierownik drużyny Ireneusz Zawadzki. Na Bemowo nie dotarła także trójka bramkarzy, którzy ćwiczyli pod okiem Krzysztofa Dowhania na Łazienkowskiej. Nie zabrakło natomiast testowanego Rosjaninia Nikity Andriejewa.
Sparing z Młodą Legią
24 lut 2009
W ramach porannego treningu zawodnicy, którzy nie wystąpili w piątkowym spotkaniu w Bełchatowie rozegrali na Obrońców Tobruku sparing z Młodą Legią. Cały mecz w pierwszej drużynie rozegrał testowany Nikita Andriejew. Rosjanin szczególnie w pierwszej połowie był waleczny i złościł się gdy nie otrzymywał podań. W drugiej części gry to właśnie po faulu na nim arbiter podyktował rzut karny. Początkowo jedenastkę wykonywać miał Tomek Kiełbowicz, jednak trener Urban nakazał strzelać Piotrowi Gizie. Ten jednak zmarnował jedenastkę uderzając obok bramki. Fotoreportaż z meczu - 68 zdjęć turi
AD · aktualnosci-inline-1
Zapraszamy na matę
16 lut 2009
Podczas zgrupowania w Hennef legioniści grali już w koszykówkę, a Jacek Magiera i Jan Urban zamienili się w piłkarzy ręcznych. W poniedziałkowy poranek przyszła pora na kolejną dyscyplinę. Jako, że w ośrodku, który gości "wojskowych", na co dzień trenują różni sportowcy, piłkarze postanowili skorzystać z kolejnej sali. Była to sala przeznaczona dla judoków. Buty pospadały więc z nóg i można było wkroczyć na matę. Fotoreportaż z treningu - 22 zdjęcia Tomka Janusa
Całe życie po długim
13 lut 2009
Nie w ciepłej sali gimnastycznej, a na boisku przeprowadzili legioniści popołudniowy trening. Taka zmiana chyba przypadła jednak im do gustu, bo praktycznie całe zajęcia poświęcono na przyswajanie założeń taktycznych. A to znaczy, że królowały piłki i krótkie gierki. W tych z dobrej strony pokazał się Adrian Paluchowski, który nadal zachwyca strzelecką formą. Gorszy nie chciał być Evans Chikwaikwai i kilka razy umieścił piłkę w siatce. Fotoreportaż z treningu - 29 zdjęć Tomka Janusa
Prawie jak Harlem Globetrotters
13 lut 2009
Dwutakty, wsady, podania między nogami i za plecami – tak wyglądał poranny trening legionistów. Futbolówki poszły w kąt, a na boisku pojawiły się pomarańczowe piłki do koszykówki. A że sportowcy zawsze walczą o wygraną, emocji nie brakowało. Inna sprawa, że na parkiet przeniesiono niektóre nawyki z piłkarskiego boiska. Nie brakowało więc wślizgów i zdecydowanej gry ciałem. Fotoreportaż z treningu - 26 zdjęć Tomka Janusa
Ludzie śniegu
11 lut 2009
Wczoraj sparing w prawdziwej burzy śnieżnej – dziś trening na pokrytym śniegiem boisku. Tak wyglądają pierwsze dni zgrupowania Legii w niemieckim Hennef. Ale dla legionistów nie ma rzeczy niemożliwych. Dziś niektórzy z nich wzięli więc sprawy w swoje ręce. Na treningu oprócz piłek pojawiły się szczotki oraz łopaty i tak zaczęło się wielkie odśnieżanie. Fotoreportaż z treningu - 32 zdjęcia Tomka Janusa
Jeżdżą na Bemowo dwa razy dziennie
4 lut 2009
Drugi dzień legioniści trenują na boisku ze sztuczną murawą przy ul. Obrońców Tobruku. W przeciwieństwie do porannych zajęć, po południu na Bemowie stawiła się cała drużyna. Pierwszą część zajęć poprowadził Jacek Magiera, który zaaplikował zawodnikom rozciąganie i ćwiczenia z piłkami. Następnie piłkarze zostali podzieleni na dwie grupy, i na dwie bramki ćwiczyli rozgrywanie akcji ofensywnych.
AD · aktualnosci-inline-1
Poranny trening bez świeżo upieczonego ojca
4 lut 2009
Dziś o godzinie 10 piłkarze Legii po raz kolejny zawitali na stadion przy ulicy Obrońców Tobruku, gdzie rozpoczęli trening pod okiem sztabu szkoleniowego. Zawodnicy, którzy wzięli udział we wczorajszym sparingu z Górnikiem Łęczna, zostali dziś na Łazienkowskiej, gdzie mieli odnowę biologiczną i biegali pod okiem Jacka Magiery. Pozostali, wraz z Janem Urbanem i "Kibu", trenowali na Bemowie. Na zajęciach ponownie zabrakło Jana Muchy, któremu wczoraj urodziła się córeczka (gratulacje!).
Poranny trening na siłowni i Bemowie
3 lut 2009
Piłkarze Legii odbyli dziś pierwszy trening od powrotu do Warszawy ze zgrupowania w hiszpańskim Mijas. Legioniści na Łazienkowskiej zebrali się o godzinie 9:30, gdzie trenowali na siłowni. Zajęcia siłowe trwały około godziny. Później cały zespół pojechał autokarem na stadion przy Obrońców Tobruku, gdzie o godzinie 11 rozpoczęła się druga cześć przedpołudniowego treningu. Na Bemowie ćwiczono taktykę przed dzisiejszym sparingiem z Górnikiem Łęczna. Ze względów osobistych, w zajęciach nie brał udziału Jan Mucha.
Mijas: To już jest koniec!
31 sty 2009
Zgodnie z zapowiedziami ostatni trening na zgrupowaniu w Hiszpanii miał być jedynie regeneracyjnym i rzeczywiście trenerzy nie przemęczali swoich podopiecznych. Zajęcia trwały około godziny, a legioniści głównie truchtali wokół boiska i rozciągali się na matach. Mimo dużego zmęczenia nastroje dopisywały, być może dlatego, że wielu piłkarzy nie może doczekać się już powrotu do domu. Nie zabrakło śpiewów i żartów, w czym przodowali Piotrek Rocki i Miroslav Radović.
Mijas: Ostatni piątek
30 sty 2009
Piątkowy trening rozpoczął się od pięknej pogody i ... śpiewów. "Ten ostatni piąteeek" - na melodię znanej piosenki Mieczysława Fogga nucili Roger i Miro Radović. Nieco zadumany był natomiast Dickson Choto, który opatulony w kurtkę ze smutną miną przyglądał się kolegom. Okazało się, że była to tylko poza i "Dixie" zwyczajnie zastanawiał się, co by tu spsocić. Jego ofiarą padł wspomniany Roger, któremu nasz obrońca zręcznie rozwiązał buta. Po czym zaśmiewając się do rozpuku i wyraźnie zadowolony z żartu dołączył do kolegów rozpoczynających rozgrzewkę. Fotoreportaż z treningu - 42 zdjęcia turi
Mijas: "Brawo Lampard!"
29 sty 2009
Pierwszy z czwartkowych treningów odbył się przy pięknej pogodzie. Słoneczko mocno przygrzewało, a temperatura momentami przekraczała 20. stopni Celsjusza. Poranne zajęcia przeznaczone były niemal w całości na pracę nad siłą i wytrzymałością. Zawodnicy długo biegali wokół boiska ze sport-testerami. Najdłużej dziś biegał Bartek Grzelak, solidnie przykładając się do zaleceń trenerów. Potem piłkarzom wycisk dał trener Ryszard Szul. Bohaterem dnia był jednak Wojtek Szala, który pozbył się wreszcie mało gustownego zarostu i z lekkim uśmiechem pozwalał uwiecznić ten fakt fotoreporterom. Fotoreportaż z treningu - 26 zdjęć turi
AD · aktualnosci-inline-1
Urban: "Uwaga na Wawrzyna!"
28 sty 2009
Jedyny dzisiejszy trening stał pod znakiem niespodziewanego transferu Kuby Wawrzyniaka do Panathinaikosu. Reprezentant Polski uczestniczył jeszcze w zajęciach, ale myślami był już chyba w Atenach. Jan Urban uczulał swoich piłkarzy "Panowie, tylko ostrożnie z Wawrzynem! Żadnych wślizgów!". Zajęcia rozpoczęły się o 9.30. Piłkarze jak zwykle najpierw mieli rozgrzewkę, a potem zaczęły się zajęcia ze sztangami. W treningu uczestniczyli już Bartek Grzelak i Tito, a także młodzi zawodnicy. Fotoreportaż z treningu - 28 zdjęć turi
Jacek Magiera - Czarodziej z Mijas
27 sty 2009
Drugie dzisiejsze zajęcia nie odbiegały wiele od dobrze znanego schematu - legioniści jak zawsze ćwiczyli z piłkami. Na treningu zabrakło chorego Tito, a także młodych piłkarzy - Majkowskiego, Paluchowskiego, Rybusa i Borysiuka. Młodzież dostała wolne, by mogli nieco odsapnąć od ciężkich i monotonnych zajęć. Gwiazdą treningu został Jacek Magiera. Fotoreportaż z treningu - 32 zdjęć turi
Trening w Hiszpanii: Dickson "Silny" Choto
27 sty 2009
Wtorek przywitał piłkarzy piękną pogodą i ciepłem, jakiego do tej pory nie było. Wygląda na to, że zimę stulecia mamy już za sobą. W porannych zajęciach nie uczestniczył Tito. "Zmogła go grypa i gorączkuje, dlatego został w hotelu" - powiedział rzecznik prasowy Michał Kocięba. Poza nim ćwiczył cały zespół, choć Bartek Grzelak w dalszym ciągu indywidualnie. Cała drużyna złożyła też urodzinowe życzenia Wojciechowi Szali, który świętuje dziś 33 urodziny. Najlepszego!
Powrót do ciężkiej pracy
26 sty 2009
Po dniu odpoczynku zawodnicy wrócili do ciężkiej pracy. Jan Urban na porannym treningu zaaplikował podopiecznym wyczerpujące ćwiczenia ze sztangami, a dopiero potem piłkarze szlifowali technikę, strzały i rozgrywanie piłki. W zajęciach nie uczestniczyli narzekający na urazy Bartek Grzelak i Jano Mucha. Natomiast Wojtek Skaba wciąż narzeka na ból w nodze i ćwiczył z mniejszym obciążeniem. Tym razem zawodnicy mogli wreszcie nacieszyć się piękną pogodą, która - jeśli wierzyć prognozom - ma utrzymać się do końca naszego pobytu w Hiszpanii. Fotoreportaż z treningu - 37 zdjęć turi
Mijas: Roger sypie tekstami z "Kilera"
24 sty 2009
Poranny trening był pierwszym, w którym uczestniczyli dwaj testowani przez Legię zawodnicy z Zimbabwe - Method Mwanjali i Clemence Matawu. Nowym piłkarzom bacznie przyglądał się cały sztab trenerski. "Jeden trening to za mało, by ocenić ich przydatność do zespołu. Będziemy ich obserwować jeszcze przez parę dni i podejmiemy decyzję" – powiedział trener Ryszard Szul. Do treningów wrócili już po kontuzjach Bartek Grzelak, a także Jano Mucha. Obaj zawodnicy ćwiczyli indywidualnie. Fotoreportaż z treningu - 51 zdjęć turi
AD · aktualnosci-inline-1
"Kto wypina, tego wina!" - relacja z treningu
23 sty 2009
Pierwszy piątkowy trening nie różnił się od innych porannych zajęć. Znów praca głównie nad wytrzymałością, dużo biegania i rozciągania mięśni. Ponownie też pogoda nie rozpieszczała zawodników – wiało jeszcze mocniej niż wczoraj, a do tego przez cały czas siąpił deszcz. Na szczęście było już nieco cieplej. W normie też pozostał poziom poczucia humoru legionistów, który osiągał dziś wysokie stany średnie. Fotoreportaż z treningu - 46 zdjęć turi
W Hiszpanii zima stulecia
22 sty 2009
Silny wiatr, siąpiący deszcz i temperatura 13 stopni Celsjusza – w takich warunkach ćwiczyli dziś piłkarze Legii na popołudniowym treningu. "Rzeczywiście, jest zimno jak na Hiszpanię, ale dla nas takie warunki są idealne. W sam raz do grania w piłkę" – powiedział trener Urban. Dziennikarze śmieją się jednak, że to zima stulecia. "W tamtym roku było dużo, dużo cieplej" - zgadza się szkoleniowiec. Fotoreportaż z treningu - 34 zdjęcia turi
Terapia grupowa Ryszarda Szula
22 sty 2009
Poranne zajęcia upłynęły pod znakiem dobrego humoru legionistów. Żartom nie było końca, a dobra atmosfera udzieliła się także sztabowi szkoleniowemu i wszystkim obserwatorom. Przez znaczną część treningu ćwiczenia prowadził trener Szul. Nie zabrakło biegania wokół boiska, dźwigania sztang i skippingu. W treningu wziął udział Marcin Smoliński, który wczoraj popołudniu został zniesiony z boiska ze stłuczoną stopą, po starciu z Rogerem. Dziś zaczęło się jednak nie od ćwiczeń piłkarskich, lecz od... psychoterapii. Fotoreportaż z treningu - 49 zdjęć turi
Technika, technika, technika!
20 sty 2009
Jedyny dzisiejszy trening rozpoczął się wcześniej niż zwykle, bo już o 9.30. Pogoda dopisała – przyjemne promienie słońca i lekkie podmuchy wiatru sprawiły, że warunki były niemal idealne. Przed sparingiem z Unterhaching trenerzy postanowili po raz pierwszy na zgrupowaniu przećwiczyć warianty rozgrywania piłki, a także stałe fragmenty gry. Sporo pracy mieli też bramkarze, bo ich koledzy z pola dostali zielone światło dla treningu strzeleckiego. Zawodnicy poczynali sobie na tyle radośnie, że klub do bilansu strat dopisać będzie musiał dwie przebite piłki. Fotoreportaż z treningu - 30 zdjęć turi
Urban: Jesteście piłkarzami!
19 sty 2009
Popołudniowe zajęcia odbyły się w znacznie lepszych warunkach niż poranne. Siła wiatru spadła, a słońce coraz śmielej poczynało sobie w starciu z chmurami. Na drugi tego dnia trening trenerzy zaplanowali mniej wyczerpujące ćwiczenia i przez większość czasu zawodnicy trenowali z piłkami przy nogach. Jan Urban położył nacisk przede wszystkim na poprawę techniki, w tym takich elementów jak przyjęcie, gra z pierwszej piłki i precyzja podania. Fotoreportaż z treningu - 43 zdjęcia turi
Zdobyli w deszczu wielką górę
19 sty 2009
Trzeci dzień zgrupowania przywitał legionistów fatalną, jak na Hiszpanię, pogodą. Od rana było pochmurno, siąpił deszcz i wiał wiatr. Piłkarze zjawili się o godzinie 9 na śniadaniu, a już kilkanaście minut przed 10 pierwsi złaknieni ćwiczeń pojawili się na boisku. Ponownie zabrakło Kuby Wawrzyniaka. "Wawrzyn chciał dziś trenować, ale jeszcze nie pozwala mu zdrowie. Wciąż lekko gorączkuje, poczekamy jeszcze do jutra. Nie ma sensu ryzykować" – powiedział doktor Machowski. Fotoreportaż z treningu - 76 zdjęć turi
Urban: Święta się już skończyły!
18 sty 2009
Obóz w Mijas wreszcie naprawdę się rozpoczął - legioniści stawili się na boisku treningowym jeszcze przed wyznaczoną przez trenera Jana Urbana porą, czyli 16.30. Na boisko docierali w różny sposób. Najwięcej radości sprawiła "wojskowym" jazda meleksami, do których pakowała się konkretna banda :). Reszta zawodników pokonywała pół kilometra z hotelu na boisko pieszo. W zajęciach nie wziął udziału tylko Jakub Wawrzyniak. "Kuba narzeka na przeziębienie i uznaliśmy, że lepiej będzie, jeśli zostanie dziś w hotelu" – powiedział nam doktor Stanisław Machowski. Fotoreportaż z treningu - 60 zdjęć turi
Wylecą czarterem o 10
29 lip 2008
W czwartek Legię czeka rewanżowe spotkanie z FK Homel w I rundzie kwalifikacyjnej Pucharu UEFA. Legioniści dziś trenowali po raz ostatni przed wylotem na Białoruś. Legioniści do Homla wylecą jutro o 10 rano i podróżować będą wyczarterowanym samolotem. Na miejscu trenować będą w środę w porze rozegrania meczu. A ten zaplanowano na czwartek, na godzinę 18 czasu polskiego. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie Centralnym w Homlu.
Lekki trening Choto, Szałacha i Smoły
28 lip 2008
W sobotnim spotkaniu sparingowym urazu nabawił się środkowy obrońca Legii, Dickson Choto. Na dzisiejszym porannym treningu zawodnik urodzony w Zimbabwe tylko truchtał. Podobnie jak narzekający na bóle pachwiny Sebastian Szałachowski oraz Marcin Smoliński. "Smoła" co prawda nie ma problemów zdrowotnych, ale nie znalazł się w kadrze na czwartkowe spotkanie na Białorusi. W zajęciach nie brał udziału Takesure Chinyama, który ma lekką kontuzję. Do czwartku powinien być jednak w pełni sił.
Goleadorzy
23 lip 2008
Na przedpołudniowym sparingu z Młodą Legią Jan Urban nie mógł być zadowolony ze skuteczności swoich piłkarzy. Więcej powodów do radości szkoleniowiec miał po treningu, w którym piłka wpadała do siatki jak na zawołanie. Szalał Wojciech Szala, który niczym rasowy snajper nie dawał szans bramkarzowi. Zresztą wszyscy legioniści rozstrzelali się na tyle, że bramek nie zdobyli chyba jedynie golkiperzy.
Wewnętrzna gierka - zdjęcia
23 lip 2008
Dziś pierwsza drużyna Legii w ramach treningu zmierzyła się w wewnętrznej gierce z Młodą Legią. W spotkaniu rozegranym na głównej płycie Stadionu Wojska Polskiego i trwającym 2 x 30 minut padł bezbramkowy remis. Po gierce legioniści udali się na boczne boisko by kontynuować trening.
Meczowa osiemnastka
16 lip 2008
Po godzinie 17 legioniści przeprowadzili trening na głównej płycie Stadionu Wojska Polskiego. Po nich trenowała drużyna FK Homel, a wieczorem można było spotkać Białorusinów spacerujących w centrum stolicy. Trener Jan Urban wybrał meczową 18-tkę, która ma szanse wystąpić w jutrzejszym meczu, który rozpocznie się o 20:45.
‹
1
…
39
40
41
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl