LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
TRENING
1227 artykułów
Ostatnie treningi przed jutrzejszym meczem
5 sie 2009
Jutro na Łazienkowskiej rozegrane zostanie rewanżowe spotkanie III rundy eliminacyjnej do Ligi Europy pomiędzy Legią a Broendby. Duńczycy są już w Warszawie, a obie drużyny dziś przeprowadziły ostatnie treningi przed decydującą potyczką. Legioniści ćwiczyli o godzinie 10, tymczasem trening Broendby Kent Nielsen przeprowadzi o 17:30.
Trening w Mirkowie: Komunikacja to podstawa
4 sie 2009
O godzinie 10. grupa piłkarzy Legii rozpoczęła zajęcia w Mirkowie. W treningu wzięło udział tylko 12 graczy z pola i czterech bramkarzy. Wolne otrzymał m.in. Jan Mucha. Zajęcia tradycyjnie rozpoczęły się od rozgrzewki pod okiem Ryszarda Szula, a potem ćwiczenia z piłkami, podania i żonglerkę poprowadził Jacek Magiera.
Dziś o 19 trening Legii w Kopenhadze
29 lip 2009
Drużyna Legii dziś wylatuje do Kopenhagi na spotkanie III rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Legioniści na miejscu przeprowadzą jeden trening - ten rozpocznie się dziś o godzinie 19 na stadionie Broendby, czyli o tej samej, na którą zaplanowano rozpoczęcie jutrzejszego spotkania.
AD · aktualnosci-inline-1
Koniec zgrupowania w Bartoszycach
20 lip 2009
Dzisiaj piłkarze Młodej Legii zakończyli kilkudniowe zgrupowanie w Bartoszycach. Po obiedzie wyjechali z Dworka Dębówko w kierunku Warszawy. Rano legioniści mieli jeszcze ostatnie zajęcia. Trening obserwowała niewielka grupka kibiców. Na zakończenie fani podziękowali legionistom za przyjazd do Bartoszyc i zapraszali do ponownych odwiedzin w przyszłym roku.
Bartoszyce: Legioniści w urzędzie i na basenie
17 lip 2009
Zgrupowanie Młodej Legii to nie tylko ciężkie treningi dwa razy dziennie oraz sparingi. W środę podopieczni Piotra Strejlaua oraz Dariusza Banasika rozegrali pierwszy mecz towarzyski w Bartoszycach. Jednak nim do niego doszło, przedstawiciele warszawskiego zespołu spotkali się z przedstawicielami Urzędu Miasta. Natomiast wczoraj piłkarze znaleźli czas na kąpiele w basenie.
Młoda Legia: Trening i czas wolny
17 lip 2009
Zamiast planowanych dwóch treningów, tylko jeden. Natomiast w wolnym czasie spacer po mieście. Tak w skrócie wyglądał piątek na zgrupowaniu Młodej Legii w Bartoszycach. Najpierw na piłkarzy czekał zestaw ćwiczeń ze sztangami. Po wylanych litrach trenerzy ponownie swoim podopiecznym dali czas na regenerację sił. W czwartek legioniści skorzystali z miejskiego basenu, a w piątek dostali po prostu czas wolny do dyspozycji.
Trenerzy Młodej Legii: Maksymalnie wykorzystać czas
14 lip 2009
O tym dlaczego Młoda Legia ma zgrupowanie w Bartoszycach, o składzie, o testowanych, o nowym zawodniku, który w poniedziałek podpisał kontrakt, o treningach i sparingach - o tym wszystkim rozmawialiśmy w Bartoszycach z trenerami stołecznej drużyny Dariuszem Banasikiem i Piotrem Strejlauem. Ponadto zachęcamy do obejrzenia filmu z pierwszego treningu wojskowych na Mazurach.
Dickson Choto, czarne złoto!
14 lip 2009
Wtorkowy poranny trening legioniści odbyli w Mirkowie. Autokar z drużyną dotarł na boisko w podwarszawskiej miejscowości kilkanaście minut po godzinie dziesiątej. Zajęcia rozpoczęły się od rozgrzewki, którą przeprowadził Ryszard Szul. Piłkarze biegali i skakali w ściśle określonym tempie. Pod okiem Jacka Magiery te same ćwiczenia wykonywała szóstka piłkarzy, którzy później niż pozostali rozpoczęli przygotowania do sezonu. Fotoreportaż z treningu - 26 zdjęć Woytka
AD · aktualnosci-inline-1
Legioniści pożegnali się z austriacką trawą
9 lip 2009
Zgrupowanie w Austrii już się kończy. Dziś po południu legioniści trenowali po raz ostatni. Piłkarze, którzy grali we wczorajszym sparingu odpoczywali. Jan Urban zabrał do Jennersdorfu dwunastu podopiecznych, w tym dwóch bramkarzy. Po rozgrzewce "wojskowi" ćwiczyli rozegrania, a później strzały. O ile Urban nie był zadowolony z postawy swoich podopiecznych w pierwszym elemencie, o tyle podczas strzałów dwie grupy mocno ze sobą rywalizowały, czym trener wyraźnie się uradował. Fotoreportaż z treningu - 19 zdjęć turi
"Szałach" trenował z wielkim siniakiem
9 lip 2009
Kibice mogą odetchnąć z ulgą. W pomeczowym rozruchu wziął udział Sebastian Szałachowski, który normalnie ćwiczył wraz z kolegami. To, że porządnie dostał w nogę, było jednak widać. Na piszczeli "Szałacha" pojawił się krwisto-żółty siniak. Uraz nie jest jednak groźny. Piłkarze, którzy grali z Zalegerszegi, trenowali z mniejszymi obciążeniami. Po 20-minutowym rozbieganiu mogli robić co chcą, ale do siatkonogi zgłosił się tylko Adrian Paluchowski. "Kto gra w siatkonogę?" - zapytał Ryszard Szul podczas rozciągania. Odpowiedziała mu cisza. Fotoreportaż z treningu - 43 zdjęcia turi
Perejro krzyczy "Iiii" i strzela
8 lip 2009
Przed sparingiem z Zalaegerszegi wyjątkowo darowano legionistom mozolne ćwiczenia ze sztangami. Ciężary podnosili nieliczni - ci, którzy wystąpili w meczu z Varteksem. Dzisiejsze zajęcia odbywały się w ulewnym deszczu. Na początku legioniści musieli pokonywać kolejne zadania na rozstawionych po całym boisku stacjach. Były biegi przez szczebelki drabinek i skoki przez plastykowe okręgi, różnego rodzaju slalomy, a także ćwiczenia na "smyczach", czyli gumach. Fotoreportaż z treningu - 35 zdjęć turi
Mucha dał swojej drużynie zwycięstwo
7 lip 2009
Piłkarze, którzy grali z Varteksem, dostali wolne popołudnie. Reszta wraz ze sztabem szkoleniowym wyruszyła na trening do Jennersdorfu. Osobno trenował tylko Jakub Kosecki, którego jeszcze boli kolano. Niestety, do kontuzjowanych dołączył Kamil Majkowski, który w meczu z Varteksem skręcił kostkę. "Wygląda na to, że mogę do końca grupowania siedzieć w pokoju" - mówił wieczorem smutny "Maja". Fotoreportaż z treningu - 28 zdjęć turi
Giza robił przewrotkę za przewrotką
7 lip 2009
Poranny trening był bardzo podobny do tego, jaki trenerzy zaserwowali legionistom po meczu z Kubaniem. Grupa meczowa miała rozbieganie, ci którzy nie grali dostali solidną dawkę szybkich biegów. Do zajęć wrócił Bartłomiej Grzelak, który miał przerwę ze względu na ból kolana. "Grzelu" truchtał wokół boiska bocznego, ale widać było, że noga wciąż mu dokucza. Po kilku kółkach nasz napastnik skonsultował się więc z doktorem Stanisławem Machowskim i po chwili zaczął się po prostu rozciągać. Doskonale widoczna pooperacyjna blizna przypomina o tym, że Bartek przeszedł niedawno poważny zabieg. Wygląda na to, że do treningów powinien być wprowadzany dużo wolniej. Fotoreportaż z treningu - 42 zdjęcia turi
AD · aktualnosci-inline-1
Dźwigali sztangi, bo dzisiaj mecz
6 lip 2009
Legioniści mieli dziś typowy przedmeczowy trening. Po rozgrzewce zostali podzieleni na dwie grupy. Podczas gdy jedni dźwigali sztangi, drudzy pod okiem Jacka Magiery ćwiczyli różnego rodzaju podania. W pierwszej grupie sztangistów znaleźli się piłkarze, którzy wyjdą dziś w podstawowym składzie w meczu z Varteksem. Po sztangach legioniści skakali przez ustawione przez Ryszarda Szula płotki, ćwicząc szybkie starty. Zabawa polegała na tym, by po dotknięciu ziemi dwoma nogami, od razu wystartować do biegu. "Brawo Ajwen, idealnie" - chwalił Iwańskiego szkoleniowiec. "Dickson też dobrze!" - upomniał się o pochwałę Choto i rzeczywiście, po chwili ją dostał. Fotoreportaż z porannego treningu - 26 zdjęć turi
Rybulka, królu złoty!
4 lip 2009
Po sparingu legioniści wrócili do treningowego kieratu. Grupa, która grała w meczu z Kubaniem, miała rozbieganie. Pozostali piłkarze - zajęcia wyrównawcze. Podczas gdy "meczowcy" spokojnie biegali każdy na własnym tętnie, druga grupa przeżywała prawdziwe katorgi pod okiem Ryszarda Szula. Były to długie i intensywne biegi - 24 serie po 100 metrów z przyspieszeniami. Nie wszyscy mieli tyle siły, by dokładnie wykonać polecenia Szula. Trener-fizjolog musiał więc niektórych pouczać. "Rybulka, królu złoty, nie tak! Biegamy do końca na maksa. Nie może być tak, że linię mety mijasz człapiąc" - instruował Maćka Rybusa. Fotoreportaż z treningu - 52 zdjęcia turi
Ekwueme zaporą nie do przejścia
3 lip 2009
Poranne zajęcia legionistów przebiegły w formie typowego treningu. Po kilkunastominutowej rozgrzewce pod okiem Ryszarda Szula, Pance Kumbev, Jakub Kosecki, Jakub Wawrzyniak i Kamil Majkowski ćwiczyli z piłkami wraz z Lucjanem Brychczym na drugiej płycie boiska. Ich nie zobaczymy w dzisiejszym spotkaniu z FK Kubań. Strzały wymienionej czwórki bronił Kostiantyn Machnowskij. Fotoreportaż z treningu - 37 zdjęć turi
Ćwiczą w polach kukurydzy, z nieba leje się żar
2 lip 2009
Zgrupowanie Legii można uznać za otwarte. Piłkarze Jana Urbana mają za sobą pierwszy trening na obiekcie USV Jennersdorf. Tym razem deszczu nie było - z nieba lał się za to wielki żar. Legioniści zaczęli oczywiście od krótkiej rozgrzewki biegowej. Później rekonwalescenci i reprezentanci biegali pod okiem (i zegarkiem) Ryszarda Szula, a na doskonalenie techniki główną grupę zabrał Jacek Magiera. Podania, żonglerka - same przyjemne, typowo piłkarskie zabawy. Fotoreportaż z treningu - 66 zdjęć turi
Biegali w deszczu zamiast trenować na boisku
27 cze 2009
Po wczorajszym sparingowym meczu z Beskidem, drużyna Legii nocowała w hotelu w Andrychowie. Dziś o godzinie 10 miała przeprowadzić trening na płycie głównej miejscowego stadionu. Niestety, z zajęć nic nie wyszło, ze względu na obfite opady deszczu. Boisko w Andrychowie było na tyle zalane, że przeprowadzenie na nim ćwiczeń było bezcelowe. Plan rezerwowy zakładał, że legioniści udadzą się na biegi po górach, ale ostatecznie i ten pomysł upadł. Tak więc wicemistrzowie Polski spod hotelu, w którym nocowali udali się na półgodzinną przebieżkę. W strugach deszczu, dodajmy.
AD · aktualnosci-inline-1
Wykończeni? Dobrze, tak ma być!
25 cze 2009
Jutro legioniści jadą na sparing do Andrychowa, dziś po raz ostatni w tym tygodniu trenowali w podwarszawskim Mirkowie. Letnie przygotowania trwają tak krótko, że w ekspresowym tempie trzeba "wyrobić" w piłkarzach odpowiednią siłę i moc. Nic więc dziwnego, że nasi piłkarze ciężko trenują pod okiem Ryszarda Szula. Dziś zostali podzieleni na trzy grupy. Fotoreportaż z treningu - 52 zdjęcia turi
Trenowali bez Smolińskiego
24 cze 2009
Wczoraj legioniści odbyli dwa treningi na boisku w podwarszawskim Mirkowie. Popołudniowe zajęcia zawodnicy rozpoczęli w dobrych nastrojach, głównie ze względu na dobrą pogodę. Główną "atrakcją" zajęć było silne kopnięcie piłki przez "Kostię", po którym futbolówka... pękła. Młodemu bramkarzowi z gratulacjami pospieszyli Radović i Choto. W popołudniowym treningu nie brał udział Marcin Smoliński, który doznał urazu na wcześniejszych zajęciach. Na szczęście "Smoła" wróci do treningów jeszcze w tym tygodniu. Fotoreportaż z treningu - 25 zdjęć Hagiego
Pierwszy trening w Mirkowie
22 cze 2009
Dziś po południu piłkarze Legii odbyli pierwszy trening na boisku w Mirkowie. Co prawda legioniści mieli w Konstancinie trenować już rano, ale ze względu na padający deszcz, Jan Urban postanowił poranne zajęcia przeprowadzić na siłowni pod trybuną Krytą. Po konferencji prasowej cała drużyna autokarem udała się do podwarszawskiej miejscowości, gdzie na nieźle przygotowanej płycie odbyli pierwszy w ramach przygotowań do nowego sezonu trening z piłkami. Fotoreportaż z treningu - 24 zdjęcia z treningu
Wrócili do treningów
18 cze 2009
Po 18 dniach urlopów legioniści powrócili do treningów. Przed wieczorem na Łazienkowskiej stawili się piłkarze, którzy w zbliżającym się sezonie mają zapewnić powrót mistrzostwa Polski do Warszawy. Próżno było jednak wypatrywać zbyt wielu nowych twarzy. W rodzinne strony powrócił Marcin Smoliński. Na pierwszym spotkaniu zabrakło kadrowiczów Marcina Komorowskiego, Jakuba Rzeźniczaka, Rogera oraz Jana Muchy. Dłuższe urlopy mają też Maciej Rybus i Ariel Borysiuk. Fotoreportaż z treningu - 42 zdjęcia Hagiego
Wyjadą na zgrupowanie przed jutrzejszym meczem
1 maj 2009
Po meczu z Ruchem legioniści nie dostali wolnego, jak na przykład po meczu z Piastem. Wczoraj o godzinie 10 na bocznym boisku przygotowywali się do jutrzejszego meczu z ŁKS-em. W zajęciach pierwszej drużyny brało udział paru zawodników Młodej Legii, którzy nie pojechali na mecz Młodej Ekstraklasy, m.in. powracający do zdrowia po chorobie Cezary Osuch. W treningu brał udział również Sebastian Szałachowski, który przedwcześnie opuścił plac gry w meczu Młodej Legii we Wronkach.
Trening z nieobecnościami i analizą
24 kwi 2009
Bez młodych zawodników odbył się piątkowy trening legionistów. Na zajęciach nie pojawili się m.in. Adrian Paluchowski, Maciej Rybus, Ariel Borysiuk, Kamil Majkowski i Patryk Koziara. Trener Jan Urban postanowił dać im wolne. Trenuje za to Dickson Choto, który powinien być gotowy na niedzielny mecz z Lechem Poznań. Kapitan Legii nie ćwiczy jednak na pełnych obrotach. Początek zajęć poświęcił na pracę w siłowni. Fotoreportaż z treningu - 30 zdjęć Tomka Janusa
Wolny weekend piłkarzy
18 kwi 2009
Piłkarze Legii po wygranej w Gliwicach mają dwa dni wolnego. Podopieczni Jana Urbana nie mają zaplanowanych zajęć ani dziś, ani jutro. Pierwszy trening, który rozpocznie przygotowania do niedzielnego meczu z Lechem zaplanowano na poniedziałek na godzinę 16.
Ostatni trening przed meczem
10 kwi 2009
Choć święta coraz bliżej, piłkarze Legii zamiast o dzieleniu się jajkiem, muszą myśleć o jutrzejszym meczu z Cracovią Kraków. Podczas piątkowego treningu nie było więc mowy o żurku i świątecznych mazurkach. W zajęciach nie wziął udziału Inaki Descarga, który nabawił się urazu i jutro nie usiądzie nawet na ławce rezerwowych. Trenowali za to Sebastian Szałachowski, Tito, Marcin Komorowski i Martins Ekwueme. Jednak ich także nie zobaczymy na murawie. Fotoreportaż z treningu - 25 zdjęć Tomka Janusa
Ostatni trening przez meczem w Sanoku
7 kwi 2009
Dziś o godzinie 10 na głównym boisku przy Łazienkowskiej, piłkarze Legii odbyli ostatni trening przed wyjazdem na mecz 1/4 finału PP ze Stalą Sanok. Legioniści trenowali różne warianty rozgrywania i wykańczania akcji, a następnie Jan Urban zarządził wewnętrzną gierkę. Legioniści początkowo trenowali na skróconym polu gry. Rozgrywano akcje raz lewym, raz prawym skrzydłem, po których dośrodkowywano w pole karne, gdzie zadaniem napastników było umieszczenie piłki w siatce, a obrońców - uniemożliwienie im tego. W bramce na zmianę stawali Jan Mucha, Wojciech Skaba i Konstantyn Machnowskij. Fotoreportaż z treningu - 28 zdjęć Bodziacha
Szałachowski trenował z drużyną
31 mar 2009
Sebastian Szałachowski wrócił na boisko. Po półrocznej przerwie, wczoraj trenował razem z drużyną. "To dopiero pierwsze zajęcia i nie ma co liczyć na to, że Sebastian będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu na najbliższe mecze. Trudno nawet o sensowne wnioski na temat jego dyspozycji, bo był przez nas oszczędzany. Podczas wewnętrznych gierek był takim jokerem, występującym wyłącznie w ataku. Zabroniliśmy mu brać się za odbiór piłki i agresywne krycie" - tłumaczy w dzisiejszym wydaniu Polski drugi trener Legii Jacek Magiera.
Poważna kontuzja Szali na treningu
16 mar 2009
Poniedziałkowy trening legioniści przeprowadzili na bocznym boisku przy Łazienkowskiej. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Ci, którzy grali od pierwszego gwizdka w piątkowym meczu z Jagiellonią ćwiczyli mniej intensywnie, a pozostali przygotowywali się do jutrzejszego meczu ze Stalą Sanok. Indywidualnie pod okiem Lucjana Brychczego trenował Sebastian Szałachowski. Podczas jednej z wewnętrznych gierek poważnej kontuzji doznał Wojciech Szala i w tym sezonie raczej już go nie zobaczymy na murawie.
Trening i zgrupowanie przed meczem z Odrą
7 mar 2009
Już jutro pierwsze tegoroczne spotkanie Legii na własnym stadionie. Przed tym meczem, podobnie jak przed spotkaniem z Polonią, legioniści wyjadą na przedmeczowe zgrupowanie. Zanim do tego dojdzie, podopieczni Jana Urbana będą mieli jeszcze jeden trening - dziś o 10 na Łazienkowskiej.
‹
1
…
38
39
40
41
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl