LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
WYPOWIEDZI POMECZOWE
1941 artykułów
Kapustka: Konsekwentnie dążyliśmy do celu
1 wrz 2024
- Mecz był dosyć otwarty. Już nawet w pierwszej połowie nie brakowało sytuacji. Niestety straciliśmy szybko bramkę ze stałego fragmentu, potem nie udało się strzelić rzutu karnego, ale ja i moi koledzy mieliśmy przekonanie, że ten mecz musimy wygrać. Widzieliśmy, że te sytuacje będą, więc konsekwentnie dążyliśmy do celu i już po pierwszej połowie wygrywaliśmy, a w drugiej to przypieczętowaliśmy - powiedział po meczu z Motorem Bartosz Kapustka.
Pekhart: Sztuczna murawa wysypana kamieniami
30 sie 2024
- Osiągnęliśmy pierwszy cel tego sezonu. Bardzo się cieszymy, choć dziś był dla nas bardzo trudny mecz, na bardzo złym boisku. Czekamy na jutrzejsze losowanie i rozpoczynamy naszą piłkarską podróż po Europie - powiedział po zakończeniu spotkania strzelec zwycięskiego gola dla Legii, Tomas Pekhart.
Kobylak: Najważniejsze są zwycięstwa
25 sie 2024
- Na pewno okoliczności nie były łatwe. Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak zdrowie naszych zawodników. Jestem gotowy, by grać - powiedział po meczu ze Śląskiem Wrocław Gabriel Kobylak.
AD · aktualnosci-inline-1
Augustyniak: Musimy wykonać swoją robotę i awansować
22 sie 2024
- Szkoda, że nie strzeliliśmy szybko bramki, bo okazje ku temu były. Graliśmy z przewagą jednego zawodnika, a przeciwnik, szczególnie na wyjeździe, cofnął się. Grali bardzo dobrze, blisko siebie, w kompakcie. Wiadomo, że w takiej sytuacji w ataku pozycyjnym dużo ciężej jest o bramki. Udało nam się wypracować dwie - powiedział po meczu z Dritą Gnjilane Rafał Augustyniak.
Tobiasz: To tylko dwie bramki przewagi
22 sie 2024
- Każdy z bramkarzy powie, że lepiej jest, jak się dzieje więcej, ale jeżeli tak ma wyglądać nasza gra, że będziemy dominować, a rywal tak naprawdę nic sobie nie stworzy, to mi to nie przeszkadza - powiedział po meczu z Dritą Gnjilane bramkarz Legii Warszawa, Kacper Tobiasz.
Gual: Kontrolowaliśmy mecz
22 sie 2024
- Rywale grali swoje. Wiedzieliśmy, że będą nieco bardziej defensywnie nastawieni. Kontrolowaliśmy mecz, ciągle posiadaliśmy piłkę i ostatecznie strzeliliśmy dwa gole, choć mogliśmy więcej. To dobry wynik przed rewanżem - powiedział po meczu z Dritą Gnjilane Marc Gual.
Kramer: Pokazaliśmy swoją jakość
18 sie 2024
- Cieszę się, że dziś znów zdobyłem gola. Najważniejsze jest jednak to, że swoim występem mogłem pomóc drużynie. Bez niej nie mógłbym zdobywać tych bramek. Wszyscy są częścią tej układanki - powiedział po zwycięstwie z Radomiakiem Radom napastnik Legii, Blaz Kramer.
Wszołek: Mamy jeszcze sporo do poprawy
15 sie 2024
- Ciężko nazwać to co się działo w tym meczu cierpieniem. W pierwszej połowie sami napędzaliśmy przeciwnika, próbując wychodzić z kontratakami, ale zdecydowanie niedokładnie. Druga połowa była jednak kontrolowana przez nas, wychodziliśmy z akcjami, brakowało nieco szczęścia do wyjścia na prowadzenie, ale koniec końców wywalczyliśmy zwycięski remis - powiedział po rewanżowym spotkaniu z Brøndby IF wahadłowy Legii, Paweł Wszołek.
AD · aktualnosci-inline-1
Kapustka: Jutro nikt nie będzie pamiętać, w jaki sposób awansowaliśmy
15 sie 2024
- To nie był łatwy mecz, ale jutro już nikt nie będzie pamiętać, w jaki sposób awansowaliśmy. Chcieliśmy dziś wygrać, ale najważniejsze było to, by nie przegrać tego meczu i udało nam się to zrealizować - powiedział po remisie w rewanżowym spotkaniu z Brøndby IF pomocnik Legii, Bartosz Kapustka.
Vinagre: Zasłużyliśmy na awans
15 sie 2024
- Dziś zremisowaliśmy, ale udało nam się awansować. Może mogliśmy bardziej kontrolować dzisiejszy mecz, być częściej przy piłce, ale rywal również nie stworzył sobie zbyt wielu okazji do bramki, którą zdobył z rzutu karnego. Zasłużyliśmy na ten awans - powiedział po remisie w rewanżowym spotkaniu z Brøndby IF wahadłowy Legii, Ruben Vinagre.
Tobiasz: To nie awans dzięki mnie, tylko całej drużynie
15 sie 2024
- Nie, to nie jest awans imienia Kacpra Tobiasza, tylko całej drużyny. Wykonałem swoją robotę, tak samo reszta chłopaków, zarówno w pierwszym, jak i drugim meczu. Nie możemy wyróżniać jednego zawodnika, to zasługa całej defensywy i ofensywy. Wszyscy razem zdobyliśmy cel, o którym myśleliśmy - powiedział remisie w rewanżowym spotkaniu z Brøndby IF bramkarz Legii, Kacper Tobiasz.
Abramowicz: Chcieliśmy wygrać i było to widać
11 sie 2024
- Nie chcę być minimalistą, też nie zabrzmieć pysznie, ale przed meczem myśleliśmy tylko o trzech punktach. Nikt nie zakładał remisu. Startując z tego samego miejsca, każdy chce wygrać i dziś chyba było to widać w naszych poczynaniach. Dążyliśmy do zwycięstwa w każdej minucie meczu, ale się nie udało - powiedział po remisie z Legią obrońca Puszczy Niepołomice, Dawid Abramowicz.
Tobiasz: Bez strzałów nie zdobędziemy bramki
11 sie 2024
- Fajnie, że udało mi się obronić rzut karny, bo robotą bramkarza jest bronienie strzałów. Cieszę się, że dziś się udało, bo długo na to czekałem. Aczkolwiek ma to słodko-gorzki smak ze względu na wynik - powiedział po remisie z Puszczą Niepołomice bramkarz Legii, Kacper Tobiasz.
AD · aktualnosci-inline-1
Pekhart: Rozkręcamy się
8 sie 2024
- Rozmawialiśmy w szatni, że rozkręcamy się i znów przyjemnie gra się w Europie, podobnie jak w zeszłym roku. Jesteśmy jednak dopiero w połowie tego, co musimy zrobić. Rewanż gramy na naszym stadionie i będziemy musieli zagrać kolejny świetny mecz, przeciwko bardzo dobremu zespołowi. Cieszmy się jednak z tego, co dziś zrobiliśmy, bo nie jest łatwo wygrać na tym stadionie - powiedział po zwycięstwie z Brøndby IF napastnik Legii, Tomas Pekhart.
Kramer: Czeka nas świetlana przyszłość
8 sie 2024
- Gdy wygrywamy, nie jest dla mnie ważne to czy strzelę jakąś bramkę, czy nie. Dziś pokazaliśmy nasz charakter. Przegrywaliśmy, a wróciliśmy do gry. Wierzyliśmy w siebie, trener również wlał w nas jeszcze większą pewność i udało się. Wydaje mi się, że czeka nas świetlana przyszłość - powiedział po zwycięstwie z Brøndby IF napastnik Legii, Blaz Kramer.
Tobiasz: Przegraliśmy na własne życzenie
5 sie 2024
- Nikt w klubie nie będzie zadowolony z tego wyniku. To jest jasna rzecz. Jest nam bardzo szkoda tego meczu, bo kibice przygotowali niesamowitą uroczystość. Przegraliśmy na własne życzenie, bo wiedzieliśmy, że Piast będzie grał w taki sposób, a łatwo daliśmy sobie strzelić dwa gole. Musimy te błędy naprawić w czwartek - powiedział po porażce z Piastem Gliwice bramkarz Legii, Kacper Tobiasz.
Rosołek: To był dla mnie emocjonalny mecz
5 sie 2024
- Cieszenie się ze zwycięstwa przy Łazienkowskiej w barwach innej drużyny to dziwne uczucie. Spędziłem tu wiele lat, wychowywałem się tu od początku przygody z piłką. Było to dla mnie emocjonalne spotkanie - powiedział po zwycięstwie z Legią napastnik Piasta Gliwice, Maciej Rosołek.
Nsame: Możemy tylko przeprosić
4 sie 2024
- Nie czujemy się dobrze, bo przegraliśmy ten mecz. Szczególnie, że był wyjątkowy dla wszystkich warszawskich fanów. Możemy tylko za to przeprosić. Chcieliśmy wygrać dla nich, dla całej Warszawy. Jesteśmy tą porażką bardzo zdenerwowani - powiedział po przegranej z Piastem Gliwice napastnik Legii, Jean-Pierre Nsame.
AD · aktualnosci-inline-1
Jędrzejczyk: Zamknąłem oczy, piłka trafiła w głowę i wpadła
1 sie 2024
- Musieliśmy się trochę rozkręcić. Mieliśmy problemy na początku, żeby się przebić. Walijczycy pressowali środkowych pomocników, wchodzili w pojedynki 1 na 1. Powinniśmy wtedy szukać więcej piłek za linię obrony, do naszych wahadłowych i napastników, bo wtedy stwarzaliśmy sobie okazje. Wymęczyliśmy rywali w pierwszej połowie i w drugiej udało nam się strzelić - powiedział po zwycięstwie w Walii kapitan Legii, Artur Jędrzejczyk.
Kun: Nasza konsekwencja była kluczowa
1 sie 2024
- Było dziś dużo zmian, jednak graliśmy konsekwentnie. W pierwszej połowie brakowało jakości z piłką i wykończenia akcji, ale w drugą połowę weszliśmy świetnie, strzeliliśmy szybko trzy bramki i kontrolowaliśmy mecz do końca, zdobywając kolejne gole, a mogliśmy nawet pokusić się o większą zdobycz - powiedział po zwycięstwie w rewanżu z Caernarfon Town FC wahadłowy Legii, Patryk Kun.
Vinagre: Legia musi wygrywać wszystkie mecze
28 lip 2024
- To był dla nas dobry mecz, musieliśmy go wygrać. Udało się zdobyć trzy punkty i to jest dla mnie najważniejsze - powiedział po zwycięstwie z Koroną Kielce wahadłowy Legii, Ruben Vinagre.
Gual: Zrobiliśmy pierwszy krok w Europie
25 lip 2024
- Jestem bardzo zadowolony, że zdobyłem 3 bramki, ale jeszcze bardziej z tego, że wygraliśmy. Zrobiliśmy pierwszy krok w Europie i wywalczyliśmy wysoką zaliczkę przed rewanżowym spotkaniem - powiedział po meczu z Caernarfon Town FC Marc Gual.
Chodyna: Chcemy grać co 3 dni do końca roku
25 lip 2024
- To bardzo przyjemny wieczór, czekałem, żeby wyjść na boisko w tej koszulce. Grałem tu już w innych zespołach, ale nie w Legii. Super, oby tak było za każdym razem - powiedział po spotkaniu z Caernarfon Town FC debiutujący w Legii Warszawa Kacper Chodyna.
Mróz: Mecz mógł potoczyć się inaczej
21 lip 2024
- Czujemy duży niedosyt. Ten mecz mógł potoczyć się zupełnie inaczej. Szczególnie w pierwszej połowie rozgrywaliśmy dobre zawody, stworzyliśmy kilka sytuacji, które mogliśmy zamienić na bramkę - powiedział po porażce z Legią pomocnik Zagłębia Lubin, Marek Mróz.
Augustyniak: Wszyscy walczymy o jeden cel
20 lip 2024
- Nie mogliśmy długo zdobyć gola, grając jeszcze w przewadze, co było trudną sytuacją. Gra się jednak przez 90 minut, bramkę można strzelić w każdym momencie. Fajnie, że w końcówce meczu udało się strzelić dwie i trzy punkty zostają w Warszawie - powiedział po zwycięstwie z Zagłębiem Lubin na inaugurację sezonu obrońca Legii, Rafał Augustyniak.
Feio: Wszyscy zawodnicy są wygranymi przygotowań
12 lip 2024
- O to chodziło, by dzisiejszy mecz był mocnym przetarciem przed startem ligi. Jeśli chodzi o warunki, to nie możemy szukać wymówek, nie na tym polega postęp. Musimy wyciągać maksimum z każdego dnia i wymagać tego. Błędy można popełnić, ale trzeba je zrozumieć, naprawić i iść do przodu. Byliśmy dziś intensywni, mieliśmy jakość, stworzyliśmy sporo sytuacji. Ogólnie oceniam ten mecz pozytywnie - powiedział po ostatnim przedsezonowym sparingu trener Legii, Goncalo Feio.
LATO 2024
Augustyniak: Wróciła w nas wiara i chęć zwyciężania
30 cze 2024
- Chcieliśmy zakończyć obóz zwycięstwem, by wracać do Warszawy w dobrych humorach. Nie udało się to i nie ma co się tłumaczyć złą pogodą. Warunki były fajne, deszcze nie padał na tyle, żeby to przeszkadzało grze w piłkę, a nawet ułatwiało. Szkoda, że nie wygraliśmy. Czasami jednak tak jest, że wygrywa się sparingi, a w lidze jest ciężko. Miejmy więc nadzieję, że wyniki sparingów nie dopisały, ale w oficjalnych spotkaniach będzie lepiej - powiedział po porażce w sparingu z Pafos FC obrońca Legii, Rafał Augustyniak.
LATO 2024
Feio: To nie moja, tylko nasza Legia
30 cze 2024
- Nie zgodzę się, że warunki podczas dzisiejszego meczu były ciężkie. Płyta boiska była kapitalna, a to że trochę padało, to normalne. Przeciwnik postawił twarde warunki, a mecz na poziomie pojedynków, tempa był na poziomie europejskim. Takie rywalizacje będziemy spotykać w eliminacjach i o to nam chodziło, by rozegrać taki sparing - powiedział po ostatnim meczu kontrolnym na obozie w Austrii trener Legii, Goncalo Feio podsumowując przygotowania.
LATO 2024
Kapustka: Intensywność treningowa tworzy naszą pewność siebie
27 cze 2024
- Z treningu na trening i meczu na mecz wyglądamy coraz lepiej. Każdy z nas to czuje. Dziś również stworzyliśmy wiele sytuacji w obu połowach. W drugiej części zdobyliśmy więcej bramek i taki wynik cieszy. Mimo że są to tylko mecze towarzyskie, to chcemy wygrywać, stwarzać jak najwięcej sytuacji i kończyć je takimi wynikami jak dziś - powiedział po zwycięstwie z FC Botosani pomocnik Legii, Bartosz Kapustka.
LATO 2024
Astiz: Wynik cieszy, ale grę trzeba dopracować
27 cze 2024
- Wynik dzisiejszego meczu na pewno nam się podoba, ale grę trzeba jeszcze trochę dopracować. Na początku meczu mieliśmy wiele niedokładności w podaniach, rywale wiele razy nas faulowali. Tworzyliśmy jednak wiele sytuacji wertykalnych, co jest na plus. Indywidualnie i pod względem pressingu w ostatniej tercji również wyglądało to dobrze. To nad czym pracowaliśmy i chcieliśmy wdrożyć, dziś dało efekt - powiedział po okazałym zwycięstwie w sparingowym spotkaniu z FC Botosani asystent trenera Legii, Inaki Astiz.
‹
1
…
9
10
11
…
65
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl