LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
WYPOWIEDZI POMECZOWE
1941 artykułów
Kapustka: Zabrakło skuteczności i koncentracji
24 lip 2025
- Czy ja wiem, czy ten remis jest dla nas bardzo dobrym wynikiem przed rewanżem? Przede wszystkim walczyliśmy o zwycięstwo. Na pewno musimy szanować ten remis, bo goniliśmy czeski zespół dwukrotnie i ostatecznie nie przegraliśmy - powiedział po remisie w pierwszym meczu 2. rundy eliminacji Ligi Europy z Banikiem Ostrawa pomocnik Legii Warszawa, Bartosz Kapustka.
Elitim: Gol dużo dla mnie znaczy
17 lip 2025
- Dzisiejszy mecz był trudny, ale cieszy to, że udało nam się go wygrać. Jesteśmy zadowoleni z awansu i mam nadzieję, że utrzymamy dobrą formę - powiedział po zwycięstwie w rewanżu z FK Aktobe i awansie do 2. rundy eliminacji Ligi Europy pomocnik Legii Warszawa, Juergen Elitim.
Chodyna: Będzie już tylko lepiej
17 lip 2025
- Jak najbardziej, był to bardzo ciężki mecz. Już przed spotkaniem każdy z nas miał świadomość, że o zwycięstwo nie będzie łatwo, i jego przebieg rzeczywiście to udowodnił - powiedział po zwycięstwie w rewanżu z FK Aktobe i awansie do 2. rundy eliminacji Ligi Europy skrzydłowy Legii Warszawa, Kacper Chodyna.
AD · aktualnosci-inline-1
Szkurin: Ciężka praca była kluczem do zwycięstwa
13 lip 2025
- Co było kluczem do zwycięstwa w tym meczu? Ciężka praca, jaką wykonaliśmy podczas obozu przygotowawczego. Zgrupowanie było krótkie, ale bardzo intensywne i ciężkie. Myślę, że tę wygraną zawdzięczamy tylko ciężkiej pracy. W zeszłym sezonie nie udało nam się pokonać Lecha ani razu, więc to zwycięstwo smakuje jeszcze lepiej - powiedział po meczu z Lechem Poznań w Superpucharze Polski napastnik Legii Warszawa, Ilja Szkurin.
Wszołek: Nasze morale na pewno urośnie
13 lip 2025
- Najlepiej smakuje to, że zagraliśmy bardzo dobrze jako drużyna. Realizowaliśmy świetnie nasze założenia. Niepotrzebna była ta nerwowa końcówka, bo kontrolowaliśmy w pełni to spotkanie, a Lech stwarzał nam tylko zagrożenie ze stałych fragmentów gry. Cieszy nas to trofeum, a nasze morale na pewno urośnie - powiedział po zwycięstwie z Lechem Poznań w finale Superpucharu Polski prawy obrońca Legii Warszawa, Paweł Wszołek.
Kapustka: Czujemy spory niedosyt
11 lip 2025
- To bardziej tylko niż aż 1-0. Przed spotkaniem chcieliśmy wygrać jak najlepiej i jak najokazalej. Ostateczny wynik jest pozytywny pod kątem zwycięstwa, ale na pewno czujemy spory niedosyt, bo takie mecze musimy kończyć ze znacznie lepszym rezultatem - powiedział po pierwszym meczu eliminacji Ligi Europy z FK Aktobe pomocnik Legii, Bartosz Kapustka.
Elitim: Mogliśmy pokazać się z nieco lepszej strony
11 lip 2025
- Cieszy nas to zwycięstwo. Nie było łatwo, zresztą wszystkie inauguracyjne mecze takie są. Na pewno mogliśmy pokazać się z nieco lepszej strony, osiągnąć wyższy wynik, lecz nie było to dziś możliwe. Nie udało nam się zamknąć dwumeczu dziś, ale cieszymy się z wygranej i pojedziemy do Kazachstanu, by znów zwyciężyć - powiedział po pierwszym meczu eliminacji Ligi Europy z FK Aktobe pomocnik Legii, Juergen Elitim.
Biczachczjan: Zrobiliśmy mały krok do przodu
11 lip 2025
- Mój gol? To była perfekcyjne miejsce dla mnie do strzału, idealna sytuacja. Dzięki Bogu piłka wpadła tam, gdzie chciałem i zdobyłem fajną bramkę, z której się bardzo cieszę - powiedział po pierwszym meczu eliminacji Ligi Europy z FK Aktobe skrzydłowy Legii, Wahan Biczachczjan.
AD · aktualnosci-inline-1
Wszołek: Sparingi nie są żadną weryfikacją
30 cze 2025
- Dziś osiągnęliśmy bardzo ważne zwycięstwo, przede wszystkim na zero z tyłu. Ale też życie mnie nauczyło, że sparingi to nie jest żadna weryfikacja tego, co będzie w lidze czy innych meczach. W okresie przygotowawczym najważniejsza jest ciężka praca, by przygotować się dobrze do sezonu. Oczywiście, zwycięstwa zawsze budują morale drużyny. Na pewno będziemy coraz lepsi z każdym dniem i przede wszystkim też świeżsi. Zobaczymy, co przyniesie następne spotkanie - powiedział po zwycięstwie w sparingu z FK Jablonec prawy obrońca Legii Warszawa, Paweł Wszołek.
Iordanescu: Chcę większej płynności, kontroli i cierpliwości
30 cze 2025
- Mówiłem po ostatnim meczu, że zależy mi na wyniku. Dziś znów powalczyliśmy i osiągnęliśmy dobry rezultat. Dobrą rzeczą jest również to, że nie straciliśmy gola, pomimo że rywale kreowali sobie dogodne okazje. Gratuluję mojej drużynie walki do końca o dobry wynik, ale mamy jeszcze wiele elementów, które musimy poprawić i budować - powiedział po zwycięstwie w sparingu z FK Jablonec trener Legii Warszawa, Edward Iordanescu.
Urbański: W przyszłym sezonie chcę grać jak najwięcej
25 cze 2025
- Piłka przy mojej bramce dobrze siadła na nogę. Można zapytać trenerów - cały czas na treningach pracujemy indywidualnie, zostajemy po głównych ćwiczeniach, by poprawiać elementy, w których możemy być lepsi. Ja próbowałem poprawić moje strzały i dziś pojawiły się już owoce tej pracy - powiedział po remisie w sparingu z Łudogorcem Razgrad pomocnik Legii Warszawa, Wojciech Urbański.
Iordanescu: Zobaczyłem w zespole dobrą reakcję
25 cze 2025
- Przede wszystkim chcę podkreślić - zawsze oczekuję wyniku - niezależnie czy to mecz o punkty, czy spotkanie towarzyskie. Osiąganiem dobrych wyników w takich pojedynkach buduje się mentalność. Kiedy walczysz, dajesz z siebie wszystko, nie akceptujesz traconych bramek i porażek. Dziś zobaczyłem w zespole dobrą reakcję - powiedział po remisie w sparingu z Łudogorcem Razgrad trener Legii Warszawa, Edward Iordanescu.
Kolenda: To nasi kibice są prawdziwymi mistrzami
22 cze 2025
- Jakie to uczucie zdobyć mistrzostwo Polski? Nie wiem, na razie nie umiem go nazwać. Wszystko się we mnie miesza - zmęczenie, euforia - wszystko naraz. Nie wiem, jak to nazwać, ale jest to niesamowite uczucie - powiedział po zwycięstwie w siódmym meczu finałowym ze Startem Lublin i zdobyciu mistrzostwa Polski kapitan Legii, Michał Kolenda.
AD · aktualnosci-inline-1
Chabelski: Legia wróciła na swoje miejsce
22 cze 2025
- Dziś spełniło się moje największe marzenie - koszykarska Legia sięgnęła po mistrzostwo Polski. 56 lat czekaliśmy na ten złoty medal. Swoją przygodę z Legią zacząłem w 1970 roku, więc czekałem trochę krócej. Dobrze, że dziś udało się zwieńczyć dzieło - powiedział po zdobyciu mistrzostwa Polski prezes sekcji koszykówki Legii Warszawa, Robert Chabelski
Radanov: Uzyskaliśmy niesamowitą chemię w zespole
22 cze 2025
- To niesamowite uczucie zostać mistrzem Polski. Walczyliśmy o ten tytuł cały czas, w wielu meczach. Mieliśmy na swojej drodze wiele wzlotów i upadków. W ostatnich miesiącach udało nam się jednak uzyskać niesamowitą chemię w zespole. Z dnia na dzień budowaliśmy coraz bardziej zgraną rodzinę. Uważam, że zasłużyliśmy na ten tytuł - powiedział po zwycięstwie w siódmym meczu finałowym ze Startem Lublin i zdobyciu mistrzostwa Polski Aleksa Radanov.
Onu: Musimy ograniczyć proste straty
20 cze 2025
- Podkręciliśmy w dzisiejszym meczu naszą intensywność. Po raz kolejny doprowadziliśmy do zbyt wielu strat i pozwoliliśmy gościom zdobyć zbyt wiele łatwych punktów z kontrataków, a to nic dobrego. Ale uważam, że nasza obrona i dbałość o szczegóły były dziś ogólnie naprawdę na wysokim poziomie. To właśnie pomogło nam wygrać - powiedział po zwycięstwie w szóstym meczu finałowym ze Startem Lublin A.J. Onu.
Wilczek: W niedzielę damy z siebie wszystko
20 cze 2025
- Cieszymy się z dzisiejszej wygranej. Pojedziemy w niedzielę do Lublina, by wygrać w siódmym meczu. Skupiamy się już teraz tylko na tym spotkaniu. Będziemy walczyć o zwycięstwo do samego końca i dawać z siebie minimum 120% - powiedział po zwycięstwie w szóstym meczu finałowym ze Startem Lublin Maksymilian Wilczek.
Silins: Końcowy triumf będzie jeszcze słodszy
16 cze 2025
- Dzisiejszy mecz był bardzo ciężką walką. Lublinianie pokazali po raz kolejny dlaczego znaleźli się w finale. Widzieli, co chcą robić, a my nie potrafiliśmy grać z tą samą intensywnością i koncentracją przez całe 40 minut - powiedział po porażce w czwartym meczu finałowym ze Startem Lublin Ojars Silins.
AD · aktualnosci-inline-1
Pluta: Spokój i opanowanie doprowadziło nas do zwycięstwa
14 cze 2025
- To był naprawdę ciężki mecz ze względu na to, że popełnialiśmy zbyt wiele błędów w obronie, które zespół z Lublina wykorzystywał. W trzeciej kwarcie udało nam się trochę ich zastopować, a w ostatniej przejęliśmy kontrolę nad spotkaniem. Spokój i opanowanie doprowadziło nas do finalnego zwycięstwa - powiedział po zwycięstwie w trzecim meczu finałowym ze Startem Lublin, Andrzej Pluta.
Sykes: Jestem z nas niezwykle dumny
2 cze 2025
- Dzisiejsze spotkanie było niesamowite. Udało nam się zdominować drużynę, która zajęła 1. miejsce w fazie zasadniczej, co tylko pokazuje, jak twardym zespołem jesteśmy. Wygraliśmy w ekscytującym stylu — mieliśmy swoje momenty, odpowiedzieliśmy w trudnych chwilach i wyszliśmy z tego zwycięsko. To dla nas wygrana na wysokim poziomie, która podwyższa nasze morale przed finałową serią - powiedział po zwycięstwie w trzecim meczu z Anwilem Włocławek i awansie do finału PLK Keifer Sykes.
Kolenda: Mimo sukcesu, jesteśmy nadal głodni
2 cze 2025
- Ciężko podsumować to wszystko - mam w sobie za dużo emocji - ale spróbuję. Awans do finału nie był tak łatwy, jak się wydaje. Ostateczny wynik 3-0 może trochę przyćmiewać ciężar tej serii. Wynik jest jednak fajny i czekamy już tylko na następnego finalistę. Najważniejszy będzie teraz jednak odpoczynek - powiedział po zwycięstwie w trzecim meczu z Anwilem Włocławek i awansie do finału PLK Michał Kolenda.
Jałocha: Byłem zaskoczony reakcją Żylety
24 maj 2025
- Dzisiejszy mecz, skoro już spadliśmy z Ekstraklasy, był tylko po to, by z twarzą się z nią pożegnać. Chcieliśmy się dobrze pokazać na boisku, bo każdy z nas walczy o swoją przyszłość. Ciężko ocenić, czy to spotkanie było pozytywne, czy negatywne. Chcieliśmy dobrze go zakończyć dla naszych kibiców, którzy na to zasłużyli - powiedział po remisie z Legią Warszawa bramkarz Stali Mielec, Konrad Jałocha.
Kucharczyk: Słowa "do widzenia" zamieniam na "żegnajcie"
24 maj 2025
- Coś się zaczyna, coś się kończy. Moja przygoda jako piłkarza Legii dobiega dziś końca, ale przechodzę na drugą stronę i będę teraz kibicować tej drużynie z trybun - powiedział po meczu ze Stalą Mielec, 350. spotkaniu w barwach Legii Warszawa i pożegnaniu z klubem skrzydłowy, Michał Kucharczyk.
Pekhart: Zawszę będę chciał pomóc Legii
24 maj 2025
- Ciężko powiedzieć, co mi teraz siedzi w głowie. Udało mi się dziś utrzymać emocje, bo przez parę ostatnich tygodni siedziały one we mnie i płakałem w domu. Jak zobaczyłem wypuszczone dziś przez klub wideo pożegnalne, to musiałem się zatrzymać na drodze, bo dużo nie brakowało, a spowodowałbym wypadek. Miałem duże emocje, ale w trakcie meczu chciałem zagrać jak najlepiej dla klubu, który kocham. Fajnie wyszło na stadionie Chelsea FC i równie dobrze wyszło dziś. W głowie więc może być to, że parę lat jeszcze pogram (śmiech) - powiedział po meczu ze Stalą Mielec odchodzący z Legii Warszawa napastnik, Tomas Pekhart.
Elitim: Nie radziliśmy sobie z piłką
19 maj 2025
- Nie zagraliśmy dziś na naszym poziomie. Nasz występ nie był najlepszy. Drużyna nie grała dzisiaj dobrze, nie radziliśmy sobie dobrze z piłką, ze mną na czele. Musimy wyciągnąć z tego wnioski i poprawić się. Dzisiaj Cracovia była od nas lepsza i dlatego wygrała - powiedział po porażce z Cracovią pomocnik Legii Warszawa, Juergen Elitim.
Rózga: Pokazaliśmy wolę walki i determinację
18 maj 2025
- Sądzę, że to było zdecydowanie zasłużone zwycięstwo. Dominowaliśmy Legię przez cały mecz. Strzeliliśmy szybko pierwszą bramkę. Cieszę się, że to mi się udało ją zdobyć, bo długo na nią czekałem. Musimy cieszyć się z tego zwycięstwa i pokazać taką samą grę w następnym meczu - powiedział po zwycięstwie z Legią Warszawa skrzydłowy Cracovii, Filip Rózga.
Tobiasz: Jestem o wiele dojrzalszy niż byłem wcześniej
15 maj 2025
- Czy trudniejszy w tym meczu był jego kontekst, czy wydarzenia boiskowe? Grałem już parę razy w spotkaniach z Widzewem i wiadomo, że jest to klasyk, mecz ogromnej klasy i z ogromną historią. Spotkania z drużyną z Łodzi są więc zawsze emocjonujące zarówno na boisku, jak i na trybunach. Cieszę się, że mogę brać udział w takich widowiskach. Te duże mecze zawsze są otwarte i gra się w nich zdecydowanie najprzyjemniej - powiedział po zwycięstwie z Widzewem Łódź golkiper Legii Warszawa, Kacper Tobiasz.
Mońka: Cieszymy się, że udało nam się przetrzymać napór Legii
11 maj 2025
- Byliśmy bardzo dobrze nastawieni na ten mecz. Liczyliśmy na trzy punkty, bo wiedzieliśmy, jak ważne one będą. Bardzo cieszymy się, że udało nam się wygrać - powiedział po zwycięstwie z Legią Warszawa obrońca Lecha Poznań, Wojciech Mońka.
Mrozek: Wygraliśmy cierpliwością i jakością
11 maj 2025
- To był szarpany mecz. Raz miałem wrażenie, że to my przeważamy, a raz że Legia. Było więc trochę nerwów z mojej strony, ale to jak w każdym spotkaniu. A czym wygraliśmy ten pojedynek? Swoją cierpliwością i jakością - powiedział po zwycięstwie z Legią Warszawa bramkarz Lecha Poznań, Bartosz Mrozek.
Ziółkowski: Czujemy duże zdenerwowanie
11 maj 2025
- Mecz przebiegał według naszego planu. Przez długi czas utrzymywał się remis, bo wiedzieliśmy, jakie Lech posiada atuty i dobrze je niwelowaliśmy. Niestety, poznaniacy strzelili nam w końcu bramkę. Próbowaliśmy jeszcze gonić wynik, ale nie udało się - powiedział po porażce z Lechem Poznań obrońca Legii Warszawa, Jan Ziółkowski.
‹
1
…
4
5
6
…
65
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl