LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
WYWIAD
341 artykułów
Bereszyński: Nie będziemy chłopcami do bicia
7 wrz 2016
- Polska to bardzo specyficzny kraj. Uważam, że nawet gdybyśmy wygrali z Realem, to i tak pojawiłyby się komentarze, że słabo graliśmy albo pokonaliśmy trzeci skład naszych rywali. Takie wypowiedzi to rzecz nieunikniona - mówi Bartosz Bereszyński. Z zawodnikiem mistrza Polski porozmawialiśmy o debiucie w Lidze Mistrzów, ligowym podwórku, niedoszłym letnim transferze, roli prawego obrońcy w obecnej Legii, a także o celach i marzeniach na przyszłość. Zapraszamy do lektury!
Będziemy jak taran - rozmowa z Bartoszem Bereszyńskim
27 sie 2016
Dwa lat temu Bartosz Bereszyński został ulubieńcem kibiców Celtiku Glasgow. Zagrał tylko kilka minut w rewanżu, który Legia wygrała 2-0, ale, że był zawodnikiem nieuprawnionym do gry, to mistrzowie Polski zostali ukarani walkowerem i odpadli z eliminacji Ligi Mistrzów. Dziś historia zatoczyła koło - "Wojskowi" z Bereszyńskim w składzie wreszcie zrealizowali marzenia o Champions League. Przeczytajcie, co "Bereś" miał do powiedzenia o tym i o wielu innych sprawach.
Wywiad z Bogusławem Leśnodorskim
16 lip 2016
Tuż przed startem nowego sezonu ligowego zapytaliśmy prezesa Legii o najważniejsze bieżące kwestie związane z klubem. Podsumowaliśmy miniony sezon i pracę starego trenera. Dlaczego Legia zatrudniła Besnika Hasiego, co z tą Ligą Mistrzów, transferami z i do klubu? Rozmawialiśmy dwie godziny, a moglibyśmy drugie tyle. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Bogusławem Leśnodorskim.
AD · aktualnosci-inline-1
Rzeźniczak: Celem faza grupowa europejskich pucharów
11 lip 2016
Wysoka porażka z Lechem w meczu o Superpuchar pogłębiła niezbyt optymistyczne nastroje panujące przed nowym sezonem wśród kibiców Legii. O sytuacji w zespole porozmawialiśmy więc z jego kapitanem Jakubem Rzeźniczakiem, który ma na swoim koncie już 350 występów w koszulce z "eLką". Kuba opowiedział nam o trenerze Hasim, kłopotach podczas przygotowań, celach na przyszłość, grze po czterdziestce i tęsknocie za Radoviciem. Zapraszamy do lektury.
Żewłakow: Potrzebujemy jeszcze 2-3 piłkarzy
28 cze 2016
- Besnik Hasi lubi piłkarzy kreatywnych, którzy pasują do jego filozofii gry. Przychodząc do Legii doszedł do wniosku, że środek pola to pozycja, którą musimy wzmocnić, zwłaszcza że zastał drużynę bez grających na Euro 2016 Ondreja Dudy i Nemanji Nikolicia, a formację pomocy osłabiło odejście Ariela Borysiuka. Nie ukrywam, że Besnik znał Moulina najlepiej, obserwował go przez cały poprzedni sezon w lidze belgijskiej - mówi Michał Żewłakow w wywiadzie dla "Gazety Polskiej".
Malarz: Podstawowy czy rezerwowy? I tak będę zasuwał!
16 cze 2016
Przygotowania do nowego sezonu to kolejny początek walki Arkadiusza Malarza o wyjściowy skład Legii Warszawa. Do niedawna rywalizował z Dusanem Kuciakem, a teraz jego konkurentem do gry jest Radosław Cierzniak. Malarz podkreśla, że ma waleczny charakter i na treningach zawsze daje z siebie wszystko, niezależnie czy jest pierwszym czy trzecim bramkarzem. Zapraszamy do przeczytania wywiadu!
Czerczesow: Muzyka to dla mnie kibice Legii
21 maj 2016
Tuż przed zakończeniem sezonu - dzień po przegranym meczu z Lechią Gdańsk - rozmawialiśmy z trenerem Legii. Podczas wspólnej rozmowy Legionisci.com, Legia.net i Legia.com padły pytania o drużynę, pobyt w Warszawie i nie tylko. Zapraszamy do lektury!
Guilherme: Głównym celem jest Liga Mistrzów
20 maj 2016
- Dla mnie to był zdecydowanie najlepszy sezon w karierze. Czuję, że bardzo rozwinąłem się jako piłkarz, dojrzałem, nigdy wcześniej nie strzeliłem w jednym sezonie tylu bramek, zaliczyłem takiej ilości kluczowych podań, zagrałem w aż ponad 50 meczach. Po prostu miałem bezpośredni udział w zdobywaniu przez Legię punktów, w zwycięstwach, w sięganiu po trofea - mówi po zakończeniu sezonu Guilherme.
AD · aktualnosci-inline-1
Duda: Poradziliśmy sobie z presją
18 maj 2016
Ondrej Duda wspólnie z całą drużyną Legii pojawił się w poniedziałek na Gali Ekstraklasy. - Miniony sezon nie był najlepszy w moim wykonaniu. Miałem inne cele, oczywiście podwójna korona cieszy, ale jako zawodnik chciałbym strzelać więcej goli i częściej asystować. Miałem kontuzję i kilka innych problemów, więc może stąd wynikała moja słabsza dyspozycja. Mam nadzieję, że zostanę w Legii i już nie mogę doczekać się kolejnego sezonu - powiedział po wręczeniu nagród.
Cierzniak: Mój cel? Być numerem jeden
18 maj 2016
W poniedziałek podczas uroczystej gali podsumowującej mijające ligowe rozgrywki uhonorowany został Radosław Cierzniak. Jedna z obron bramkarza została wybrana jako interwencja sezonu. Golkiper cieszy się z nagrody, ale indywidualne wyróżnienia nie są dla niego najważniejsze. W trakcie gali porozmawialiśmy z piłkarzem Legii. Zapraszamy do lektury.
Siatkówka
Wywiad z prezes siatkarskiej Legii Karoliną Szewczyk
9 maj 2016
Miesiąc temu siatkarze Legii zakończyli drugi sezon ligowy po reaktywacji sekcji. Mimo fatalnego początku rozgrywek, zespół w drugiej części sezonu pokazał swój potencjał, a do play-off zabrakło bardzo niewiele. Jaka będzie najbliższa przyszłość sekcji? O tym rozmawialiśmy z prezes Karoliną Szewczyk. Zapraszamy do lektury.
Historia
Kwiecień miesiącem powstania Legii
11 kwi 2016
Grzegorz "Karpiko" Karpiński od wielu lat zagłębia się w historię Legii, odwiedzając archiwa i biblioteki. W przeszłości, działając w grupie "CyberF@ni", był jednym z prekursorów zorganizowanego ruchu ultras na Łazienkowskiej. Obecnie pracuje nad "Księgą Stulecia Legii Warszawa", a niebawem będzie można poznać efekty jego wysiłków. Zapraszamy do przeczytania fragmentów wywiadu, którego udzielił legia.com.
Prijović: W Europie trzeba pokazać jaja
1 kwi 2016
- W Europie moim zdaniem musimy częściej pokazywać jaja, nie okazywać Club Brugge czy Midtjylland zbyt dużego szacunku. Zasługiwaliśmy na lepsze wyniki w tych meczach. Mogliśmy je wygrać i przejść dalej. Wysoki pressing jest trudny, ale lubię taką grę. Kiedy przejmiesz piłkę, masz ją wysoko i łatwiej się dostać przed bramkę - mówi w wywiadzie dla Weszło Aleksandar Prijović.
AD · aktualnosci-inline-1
Czerczesow chce wzmocnień byłymi legionistami
23 mar 2016
Stanisław Czerczesow udzielił wywiadu rosyjskiej agencji TASS. Szkoleniowiec Legii wypowiedział się na temat kierunku wzmocnień drużyny w letnim okienku transferowym. Ze względu na zaostrzone limity zawodników zagranicznych należy spodziewać się wzmocnień Polakami.
Niezgoda: Głowę mam na karku
15 mar 2016
Choć do Legii przyszedł dopiero z II ligi, to nie brak mu ambicji i woli walki, by w zespole „Wojskowych” walczyć o najwyższe cele. O tym, co najbardziej różni Warszawę i Puławy, o krokach w tył i wprzód, a także o pokusach czyhających w stolicy na młodych, porozmawialiśmy z dzisiejszym solenizantem, Jarosławem Niezgodą.
Leśnodorski: Widzę Legię grającą w Lidze Mistrzów
22 lut 2016
Bogusław Leśnodorski udzielił wywiadu "Rzeczpospolitej", w którym poruszył kwestię funkcjonowania klubu, ostatnich transferów, trenera Czerczesowa oraz przyszłości, w której ma funkcjonować Legia. - Jeszcze trochę mamy do spłacenia, ale to wisi wyłącznie na nas - powiedział prezes o pozostałych zaległościach wobec ITI.
Hamalainen: Nie brakuje nam niczego
12 lut 2016
- Zobaczymy, kiedy nadejdzie dla mnie najlepsza forma. Teraz ciężko jest mi to stwierdzić. Ostatnio nie było mi dane zagrać podczas spotkania pełnych 90 minut, więc może mi trochę zająć, aby dość do tej dyspozycji meczowej. Jestem pewny, że po kilku rozegranych kolejkach będzie można powiedzieć, że osiągnąłem szczyt mojej formy - mówi przed pierwszymi ligowym pojedynkami w Legii Kasper Hamalainen.
Borysiuk: Cele są dwa - mistrzostwo i puchar
12 lut 2016
- Nie zastanawiałem się nad tym, co byłoby gdybym cztery lata temu został w Legii albo trafił na przykład do ligi belgijskiej. Takie rozważania teraz na pewno nic nie dadzą. Zdecydowałem się na to, aby iść do Niemiec i myślę, że magia Bundesligi zadziałała. Miałem konkretną ofertę z tamtej ligi, a to jest na pewno inny świat jeśli chodzi o porównanie z ekstraklasą. To mnie wszystko skusiło. Wyszło tak jak wyszło - mówi po powrocie do Legii Ariel Borysiuk.
AD · aktualnosci-inline-1
Niezgoda: Nie czuję się wygranym zgrupowań
12 lut 2016
- Chciałbym przebojem wedrzeć się do podstawowej jedenastki, ale uczciwie powiem, że to nie jest takie łatwe, jakby się mogło wydawać. Na początku brakuje trochę pewności siebie i takiego luzu na boisku. To jest Legia Warszawa i wiadomo, że tutaj odczuwa się trochę presji - powiedział przed wznowieniem rozgrywek ligowych Jarosław Niezgoda.
ZIMA2016
Wywiad z Czerczesowem: Bez kibiców nic się nie uda
11 lut 2016
Po ostatnim sparingu Legii podczas zgrupowania na Malcie trener Legii podsumował przygotowania w rozmowie z trzema legijnymi serwisami - legia.com, legia.net i legionisci.com. - Mieliśmy bardzo intensywne przygotowania, czuwa nad nami futbolowy Pan Bóg i możemy liczyć na naszych kibiców. Bez nich nic się nie uda. Wierzę, że oni będą nas pchali w odpowiednim kierunku do osiągnięcia sukcesów - mówi Stanisław Czerczesow. Jeżeli chcecie się dowiedzieć jak przygotował zawodników do sezonu oraz poznać przyczynę odsunięcia Vrdoljaka... lektura obowiązkowa! Zapraszamy!
Historia
Tune(L) czasu: Kazimierz Orłowski
8 lut 2016
Kazimierz Orłowski był kierownikiem Legii od połowy 1985 roku do stycznia 1991. Jak sam przekonuje, wówczas osoba na takim stanowisko odpowiadała za wiele kwestii w klubie. Pomagał zawodnikom, pomagał przy przeprowadzaniu transferów, ale widział również wiele szwindli. Orłowski nie ma wątpliwości, że mecz w Zabrzu w 1986 roku, decydujący o mistrzostwie Polski, został sprzedany przez piłkarzy stołecznego klubu.
W rozjazdach: Łukasz Moneta
26 sty 2016
W przypadku Łukasza Monety nazwa „W rozjazdach” jest podwójnie znacząca – na rozmowę złapaliśmy go bowiem na Okęciu, z którego wylatywał na zimowe zgrupowanie ze swoim nowym klubem – Ruchem Chorzów. O tym jak ocenia czas spędzony w Suwałkach, ile znaczy dla niego Warszawa, a także czy warto było wrócić na Śląsk, przekonacie się czytając kolejny odcinek naszego cyklu.
Prijović: Najgorszy moment? Porażka z Lechem
23 gru 2015
- Pewności siebie mi nie brakuje. Jak wychodzę na boisko, to w głowie cały czas siedzi mi to, że jestem lepszy. Szanuję, ale nie podziwiam swoich przeciwników. Był moment, że stałem się bardzo arogancki. Teraz chcę być najlepszy, ale dla samego siebie - mówi Aleksandar Prijović w wywiadzie dla legia.sport.pl.
Graj tak, jakby był to twój ostatni mecz - rozmowa z Grzegorzem Kalinowskim
4 gru 2015
Browar Konstancin ma w swym asortymencie piwo Warszawiak Mocny. Ta nazwa bardzo pasuje do niego, warszawiaka z urodzenia i z zamiłowania. Wielu z Was zna go z pewnością z transmisji meczów. Skomentował ich kilkaset. Nie wszyscy jednak wiecie, że jako jeden z niewielu komentatorów nie boi się przyznać, że jest też kibicem. Wiernym i oddanym Legii. Jest też autorem wyjątkowych książek „Kici” i „Śmierć Frajerom”. Poznajcie Grzegorza Kalinowskiego.
Rudolf Kapera: Legia mogłaby zdominować ligę, ale chłopcy są zepsuci
2 paź 2015
Były trener Legii Warszawa Rudolf Kapera nie przebiera w słowach i w rozmowie z Przeglądem Sportowym zdecydowanie krytykuje sytuację mającą obecnie miejsce w drużynie "Wojskowych". - Nasze drużyny dzielą się na dwa obozy – tych, którzy chcą grać i tych, którzy chcą, żeby te 90 minut przeleciało w miarę szczęśliwie. Legia należy do tego drugiego. To nie tylko jej problem, ale większości drużyn w lidze - twierdzi szkoleniowiec.
Leśnodorski o transferach i grze drużyny
17 wrz 2015
W Przeglądzie Sportowym ukazał się obszerny wywiad z prezesem Legii Bogusławem Leśnodorskim. W rozmowie poruszone zostały tematy transferów i gry drużyny. - Nie możemy wyciągać pochopnych wniosków na podstawie kilku meczów. W Lidze Europy spełniliśmy wszystkie założenia, a w lidze mamy pięć punktów mniej niż zakładaliśmy. Jedziemy dalej, zobaczymy co będzie za pięć czy sześć kolejek - powiedział Leśnodorski.
Prijović: Zawsze daję z siebie maksimum
16 wrz 2015
- Kiedy masz tak wielką armię na trybunach za swoimi plecami, czujesz siłę na boisku. Wiem, że Legia to wojskowy klub i dlatego uważam, że to odpowiednie miejsce dla mnie. Kiedy byłem w Szwajcarii, musiałem stawić się na naborze. Zdobyłem ponad 160 na 180 możliwych punktów. Byłem jednak profesjonalnym piłkarzem, nie mogłem marnować czasu na wojsko. Teraz mogę poczuć namiastkę bycia żołnierzem - mówi Aleksandar Prijović.
Trzaskowski: Legia była, jest i będzie!
6 wrz 2015
- Byłem uczniem technikum mechanicznego, a WF mieliśmy wówczas na Agrykoli. W tym miejscu często zostawałem, aby podglądać piłkarzy słynnej Legii. Robiłem to nawet na wagarach, kosztem szkoły - wspomina swoje początki z piłką nożną Antoni Trzaskowski, legendarny obrońca stołecznej drużyny, a od 2007 roku członek Galerii Sław klubu. Trzaskowski był gościem specjalnym meczu z Koroną Kielce i oficjalny serwis klubu przygotował z nim ciekawy materiał.
Pablopavo: Legia 15 minut za Szachtarem
5 wrz 2015
Poprzedni wywiad zrobiliśmy w 2010 r. i to jeszcze do magazynu „Legioniści”, w którym możecie poznać bliżej naszego rozmówcę. Uznaliśmy więc, że czas najwyższy na kolejny. Pogadaliśmy więc o "tłustej pięciolatce" Legii, prezesie Leśnodorskim, Żyrze i Koseckim. O szacunku i „hejtingu”. O wierze w zawodników i o jej braku. O marzeniach i tym, gdzie jest meta. Przed Wami Pablopavo. Zapraszamy do lektury.
Nikolić: Legia to dla mnie duży krok do przodu
4 sie 2015
- Mój menedżer miał chyba jakieś kontakty z Lechem, ale. Ja chciałem zrobić z Węgier duży krok. Ten zrobiony do Legii jest duży. Gdybym poszedł do Lecha, krok byłby mniejszy. Dla mnie Legia to największy polski klub, a ja chcę grać dla największych - mówi w wywiadzie dla "Super Expressu" Nemanja Nikolić, który szybko stał się czołową postacią w warszawskim klubie.
‹
1
…
8
9
10
…
12
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl