LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
ŻYLETA
323 artykułów
Kibicowski
WOŚP: Licytacja krzesełek z Żylety i koszulki "Jarzy"
10 sty 2009
Legia Warszawa co roku czynnie bierze udział w finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem oprócz tego, że kibice będą mogli zobaczyć pierwszą drużynę w Karczewie, Młodą Legię na Bemowie i kilku oldboyów w hali przy Nowowiejskiej klub przekazał na licytację trzy krzesełka w barwach klubu, a nowy nabytek stołecznej drużyny Tomasz Jarzębowski dorzucił swoją koszulkę z numerem 78.
Stadion: Znikają lampy oświetleniowe, zegara już nie ma
10 gru 2008
Piłkarze od poniedziałku przebywają na urlopach, ale przy Łazienkowskiej praca wre. Mowa oczywiście o budowie nowego stadionu Legii. Kolejnymi efektami pracy jest wyburzony zegar na łuku od strony Kanałku Piaseczyńskiego, a przed nim stawiane jest ogrodzenie budowy. Z jupitera znajdującego się pomiędzy dawnym sektorem gości a trybuną Krytą zniknęły już wszystkie lampy oświetleniowe - zostaną one wykorzystane w przyszłości. Z kolejnych masztów lampy zdejmowane będą w następnej kolejności. Maszty oświetleniowe, które stoją przy Łazienkowskiej już prawie 50 lat niebawem czeka rozbiórka.
Relacja z placu budowy - VIDEO i panoramy
4 gru 2008
Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z wczorajszej wizyty na placu budowy nowego stadionu Legii Warszawa oraz wypowiedzi z konferencji prasowej na ten temat. Ponadto prezentujemy dwie panoramy wykonane z coraz niższego i szybko znikającego wału ziemnego dawnej Żylety.
AD · aktualnosci-inline-1
Piłkarze i dziennikarze odwiedzili budowę
3 gru 2008
W środę odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez KP Legia i Polimex-Mostostal. Przed jej rozpoczęciem zaproszono dziennikarzy na spacer po terenie budowy nowego stadionu Legii. "Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Do 20 grudnia zakończymy rozbiórkę trzech trybun. Nie planujemy żadnych przerw w budowie" - mówił kierownik budowy Henryk Przybysz. Tak jak informowaliśmy wcześniej - jako pierwszy został zrównany z ziemią sektor gości. W przyszłym tygodniu mają rozpocząć się tam prace fundamentowe pod zbiorniki retencyjne. Z dnia na dzień coraz niższa jest trybuna otwarta, ponieważ ciężarówki non stop wywożą ziemię. Ponadto trwają prace przy dawnych basenach. Fotoreportaż z budowy stadionu - 21 zdjęć turi
Stadion: Rozbiórka łuku od Łazienkowskiej
29 lis 2008
Niemal non stop na Łazienkowskiej trwają prace rozbiórkowe. Betonowe trybuny zostały już całkowicie rozbite przez ciężkie maszyny. Ciężarówki cały czas wywożą kolejne zwały ziemi ze stadionu, w ten sposób trybuna otwarta i łuki coraz szybciej znikają. Poniżej prezentujemy najnowsze zdjęcia terenu budowy:
Stadion: Trwa burzenie Żylety!
27 lis 2008
Po zrównaniu z ziemią łuku pod zegarem i starego budynku klubowego przyszła pora na Żyletę. Wczoraj ciężkie maszyny wjechały na trybunę i rozpoczęły kruszenie betonu. Zwały gruzu są na bieżąco usuwane. W tej chwili pozostał już tylko sam nasyp ziemny, który również jest systematycznie wywożony. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z aktualnego stanu prac nad budową nowego stadionu Legii. Fotoreportaż z budowy - 18 zdjęć Tomka Janusa
Stadion: Trwają prace rozbiórkowe
22 lis 2008
W poniedziałek rozpoczęły się prace przy budowie nowego stadionu Legii. Efekt jest już widoczny. Do tej pory zdemontowano prawie wszystkie krzesełka na trzech wyburzanych trybunach. Pozostało zaledwie kilka rzędów fotelików na łuku od strony ulicy Łazienkowskiej. Nie ma już także billboardów reklamowych, które znajdowały się nad trybunami. Zniknęły również płotki i barierki oddzielające poszczególne sektory trybun. Fotoreportaż z budowy - 20 zdjęć Mishki
Kibicowski
Zabrali ze sobą krzesełka i wspomnienia - podziel się nimi!
15 lis 2008
Kibice dali symboliczny początek pracom budowlanym nad nowym stadionem. Po piątkowym meczu niemal wszystkie krzesełka z Żylety znalazły swoich właścicieli. Klub nie czynił żadnych przeszkód by fani mogli zabrać takie pamiątki do domów :-) Wierzymy, że wszyscy, którzy w piątek powrócili na trybuny by pożegnać legendarną trybunę, powrócą za 2 lata na "nową Żyletę", bo przecież wszyscy śpiewaliśmy, że "Żyleta nigdy nie zginie". Na nowym obiekcie fani na pewno znajdą nowe miejsce i w jeszcze większej sile będą wspierali drużynę i sławili Legię Warszawa!
AD · aktualnosci-inline-1
Legioniści o Żylecie
15 lis 2008
„Przy takim dopingu mało kto mógłby nas pokonać” - stwierdził po meczu Jan Urban. Trudno nie zgodzić się ze słowami trenera Legii. Przecież w przeszłości nieraz się zdarzało, że jeszcze nim rywale wyszli na murawę, już mieli miękkie nogi wiedząc jaka atmosfera panuje na trybunach przy Łazienkowskiej. W końcu po kilkunastu miesiącach kibice przez całe spotkanie prowadzili głośny, nieustanny, kulturalny doping. Pożegnanie Żylety nie zostało niezauważone przez piłkarzy.
Pisz: Żyleta zawsze była dwunastym zawodnikiem
15 lis 2008
Stadion Legii jak magnes przyciąga znane osobistości życia publicznego. Jednak najczęściej na Łazienkowskiej goszczą byli piłkarze, szczególnie ci, którzy dawniej grali z „eLką” na piersi. Podobnie było w piątkowy wieczór, kiedy to na stadionie można było zauważyć m.in. Macieja Murawskiego oraz Leszka Pisza. Po spotkaniu poprosiliśmy słynącego z niebywale precyzyjnie wykonywanych rzutów wolnych „Piszczka” o komentarz do meczu ze Śląskiem, w którym zresztą niegdyś krótko występował.
Kibicowski
Nie zamkną trzech trybun na mecz z Lechią
27 paź 2008
W związku z coraz bliższym terminem rozpoczęcia prac budowlanych na stadionie Legii, kibice z Łazienkowskiej muszą oswoić się z myślą zamknięcia trzech trybun. Już niedługo dla kibiców otwarta będzie jedynie trybuna Kryta. Na razie na obiekcie trwają prace geodezyjne. Legia LIVE! dowiedziała się, że jeszcze co najmniej dwa mecze otwarte będą wszystkie trybuny na naszym stadionie. Dzięki temu na Łazienkowską wpuszczeni zostaną kibice Jagiellonii Białystok (środa, PP) oraz Lechii Gdańsk (niedziela, liga). Gdańszczanie będą prawdopodobnie ostatnią zorganizowaną grupą kibiców gości przyjętą na naszym stadionie.
Kibicowski
Relacja z trybun: Zaprzepaszczona szansa?
26 paź 2008
Dwa dni przed meczem z Wisłą, KP Legia skontaktował się z SKLW w sprawie dopingu na dwóch meczach w Warszawie - z Wisłą i Jagiellonią. Prowadzenie przez fanów dopingu na tych spotkaniach miało być warunkiem do rozmów na temat zakończenia konfliktu. Kibice nie przyjęli propozycji klubu, zaznaczając jednak, że do rozmów chętnie usiądą już w poniedziałek, jednak bez żadnych warunków wstępnych. Tak więc na meczu z "Białą Gwiazdą" nie było dawnej atmosfery. Zamiast tego słychać było wulgarne okrzyki pod adresem ITI oraz okrzyki "Legia, Legia" z górnych sektorów trybuny Krytej, w czasie niektórych ofensywnych akcji Legii. Relacja z trybun
Kibicowski
Fani Polonii przyjadą autobusami. Żyleta jutro zamknięta
13 paź 2008
Jutro przy Łazienkowskiej rozegrane zostanie spotkanie Pucharu Ekstraklasy pomiędzy Legią i Polonią. Tak samo jak przy okazji meczu ligowego obu drużyn przy Łazienkowskiej, kibice z Konwiktorskiej na Legię przyjadą podstawionymi przez ZTM autobusami. Pierwsze spotkanie w Pucharze Ekstraklasy, którego gospodarzem była Polonia odbyło się w obecności zaledwie 10 kibiców Legii. Ponad 750 osób zostało wówczas zatrzymanych przez policję i meczu nie obejrzało. Dziś w kasach na Łazienkowskiej ruszyła sprzedaż biletów na to spotkanie - klub postanowił na ten mecz nie sprzedawać wejściówek na trybunę Otwartą.
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Relacja z trybun: Pozostali najwierniejsi
25 sie 2008
W ubiegłym sezonie mecz z Jagiellonią przyciągnął na trybuny 7 tysięcy kibiców, teraz na Łazienkowskiej mamy do czynienia z prawdziwym dramatem. Na ligowy pojedynek z "Jagą" kibice zakupili jedynie 2 tysiące biletów, a w sumie spotkanie obejrzało ok. 4 tysiące osób. Goście również nie powtórzyli wyniku wyjazdowego z jesieni 2007, kiedy to na Stadionie Wojska Polskiego stawili się w ponad tysięcznej grupie. Piłkarze wyszli na mecz w okolicznościowych koszulkach nawiązujących do budowy nowego stadionu. W czwartek bowiem ma zapaść decyzja w sprawie zwiększenia kwoty na budowę ponad 30-tysięcznego obiektu. Strach pomyśleć, jak te 4 tysiące widzów wyglądałoby na nowym stadionie... Relacja z trybun
Kibicowski
Karneciarze nie wejdą na Żyletę
24 lip 2008
Posiadacze karnetów na trybunę Krytą nie będą mogli obejrzeć meczu z Lechią Gdańsk z "Żylety". W związku ze sporą liczbą pytań ze strony fanów, postanowiliśmy dowiedzieć się w klubie, czy karneciarze z krytej (tylko na tę trybunę sprzedawano karnety) będą mogli obejrzeć sobotnie spotkanie z tańszej trybuny. Niestety nie ma takiej możliwości. I to nawet w przypadku zapłacenia 30 złotych za bilet na odkrytą! Dlaczego? Otóż posiadacze karnetu... biletu zakupić po prostu nie mogą!
Kibicowski
Relacja z trybun: Nie zmienia się nic
18 lip 2008
Na Legii nadal smutno. Piłkarze liczyli co prawda na powrót dopingu, ale po raz kolejny się przeliczyli. Żyleta i Kryta milczały przez większość spotkania, ożywiając się tylko wtedy, gdy ubliżano właścicielom klubu. Jakie będą konsekwencje czwartkowego "festiwalu chamstwa"? Czy od meczu z Lechią na stadion wpuszczane będą tylko osoby, które zapisały się do oficjalnego klubu kibica? Niestety, na razie wiadomo tyle, że do zakończenia konfliktu bardzo daleka droga. Relacja z trybun
‹
1
…
10
11
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl