Magazyn Młoda Legia!
LEGIONISCI.COM
English  |  Kibicowskie  |  Kalendarz  |  Szukaj
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej                              zgłoś newsa!
W najbliższy piątek koszykarze Legii rozegrają na Bemowie ostatni mecz sezonu zasadniczego. Wygrana zapewni naszej drużynie 1. miejsce przed fazą play-off, a co za tym idzie przewagę parkietu aż do finału włącznie. Oprawy w ramach "Ultra Dzielnicy" zaprezentują tym razem fani z Powiśla i Legionowa. Początek meczu z AGH Kraków o 19:00 w hali OSiR Bemowo przy ulicy Obrońców Tobruku.
Znane są już terminy meczów drugiej rundy play-off z udziałem siatkarzy Legii z MOS-em Wola. W 1. spotkaniu rozegranym w sobotę przy Naddnieprzańskiej legioniści przegrali po zaciętym pojedynku 2-3. Mecz numer 2 rozegrany zostanie w najbliższą sobotę o 18:00 w hali przy Rogalińskiej 2 na Woli. Tylko wygrana Legii przedłuży serię do trzeciego meczu, którego zwycięzca awansuje do kolejnej rundy play-off.
W miniony weekend w Warszawie odbył się pierwszy turniej eliminacyjny mistrzostw Polski młodzików (U-13) w piłce wodnej. Niestety młodzi zawodnicy Legii przegrali wszystkie spotkania, najlepiej prezentując się w ostatnim, z Pałacem Młodzieży. Kolejne zawody eliminacyjne o awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski rozegrane zostaną w dniach 13-14 maja w Ostrowcu.
27.03. / 20:25 - U-20: Polska 2-1 Grecja
Reprezentacja Polski do lat 20 wygrała 2-1 w towarzyskim meczu z rówieśnikami z Grecji. Wynik spotkania otworzył Karol Angielski, który wykorzystał rzut karny. W 80. minucie podwyższył Damian Garbacik. Bramkę honorową zdobył Efthýmis Kouloúris, zamieniając jedenastkę na gola. W spotkaniu wystąpił Rafał Makowski oraz przebywający na wypożyczeniach legioniści - Mateusz Wieteska, Konrad Michalak i Robert Bartczak.
W sobotę 25 marca zmarł Paweł Zarzeczny. Miał 56 lat. Zawsze podkreślał to, że jest kibicem Legii Warszawa i jako jeden z nielicznych dziennikarzy wielokrotnie stawał po stronie fanów. Pogrzeb odbędzie się 31 marca 2017 r. na Cmentarzu Bródnowskim. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się w kościele Św. Wincentego a Paulo o godz. 12.
Video | więcej | 43
Trener reprezentacji Polski U-15 Robert Wójcik podał listę zawodników powołanych na konsultację szkoleniową w Warszawie. Zgrupowanie odbędzie się w dniach 10-12 kwietnia. W kadrze znalazło się pięciu legionistów: Kacper Gościniarek, Michał Kochanowski, Jerzy Munik, Patryk Peda i Kamil Rokosz.
Reprezentacja Polski U-18 wygrała 4-0 (3-0) z Węgrami w towarzyskim wyjazdowym spotkaniu. Jedną z bramek zdobył legionista, Michał Góral, który pojawił się na boisku w 46. minucie. W sobotę Polacy pokonali rywala 2-1 (0-1).
Klara Kleczkowska z Legii wywalczyła w Kartuzach tytuł mistrzyni Polski w kick-boksingu w formule kick-light, kategorii wagowej do 55 kilogramów. W kat. -65 kg Aleksandra Piętka wywalczyła brąz, zaś Bartłomiej Salak w -69 kg uplasował się na szóstej pozycji.
Jacek Zieliński, były zawodnik, kapitan i trener Legii, został nowym dyrektorem Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. Będzie odpowiedzialny za kompleksowy rozwój Akademii. Zieliński był zawodnikiem stołecznego zespołu przez 12 lat.
UZaLeżnieni w ostatnim czasie bardzo intensywnie działają na murach, sławiąc najwspanialszy klub na świecie. Poniżej prezentujemy kilka najnowszych graffiti wykonanych przez UZL. Prosimy nie podawać lokalizacji w komentarzach.
Zdjęcia | więcej | 11
W weekend rozegrano mecze 20. kolejki III ligi. Niespodziewanie liderujący ŁKS Łódź przegrał u siebie z Jagiellonią II. Potknięcie rywala wykorzystali Drwęca i Widzew, którzy wygrali swoje mecze. Spotkanie Legii II zostało przełożone na kwiecień.
W czasie przerwy na mecze reprezentacji swoje spotkania rozgrywały zespoły I i II ligi. Warto podkreślić, że nie wszystkie, gdyż zawodnicy niektórych zespołów, jak np. Zagłębie Sosnowiec, zostali powołani do kadr młodzieżowych. Niemniej jednak na murawę wybiegło kilku wypożyczonych legionistów.
26.03. / 22:39 - Czarnogóra 1-2 Polska
Reprezentacja Polski wygrała na wyjeździe z Czarnogórą w kolejnym meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata. Podopieczni Adama Nawałki prowadzili do przerwy po bramce Roberta Lewandowskiego. Potem do remisu doprowadził Stefan Mugosa, który wykorzystał błąd polskiej obrony. Osiem minut przed końcem trzy punkty Polakom zagwarantował Łukasz Piszczek. Po 90 minut w barwach narodowej reprezentacji rozegrali Artur Jędrzejczyk i Michał Pazdan.
W derbach Warszawy rocznika 2001 górą legioniści - do przerwy podopieczni Tomasza Kycki kontrolowali przebieg gry i prowadzili 3-0. W trakcie 2. odsłony jednak mimo kilku zmian w składzie jakość gry spadła a w ostatnim kwadransie do głosu doszli goście, którzy zdobyli dwie bramki. Gracze Legii zdołali jednak utrzymać wynik 3-2. Z kolei w meczu trampkarzy CWKS Legia 2003 pokonał 6-0 Naprzód GOSiR St. Babice, a przy lepszej skuteczności wynik mógł być znacząco lepszy. "Wojskowi" w 3 meczach zdobyli komplet punktów.
Dla fanatyków weekend bez meczu Legii jest weekendem straconym. Piłkarska ekstraklasa pauzuje ze względu na mecze reprezentacji, ale to nie oznaczało, że nie mogliśmy obejrzeć meczu Legii. W sobotę o nietypowej porze, bo o 15:00, koszykarze na Bemowie podejmowali Nysę Kłodzko. Już od kilku dni wiadomo było, że oprawę tego dnia zaprezentuje Grochów, a sklep Żyleta jak zawsze rozdawał darmowe bilety.
Fotoreportaż z meczu - 45 zdjęć Bodziacha
Fotoreportaż z meczu - 27 zdjęć Hugollka
Video | Zdjęcia | więcej | 11
W niedzielnym meczu piłkarze wodni Legii po raz drugi przegrali w wyjazdowym meczu z ŁSTW Uniwersytetem Łódzkim 11-18. Wyniki poszczególnych kwart: 1-5, 2-3, 3-5, 5-5. Najlepszym zawodnikiem naszego klubu był Tomasz Sypuła. Za dwa tygodnie legioniści zagrają dwumecz w Poznaniu z miejscowym KS Waterpolo. Legia zajmuje 4. miejsce w tabeli i ma zaległe spotkania z GKPW Gorzów.
Zofia Noceti-Klepacka będzie reprezentować barwy sekcji żeglarskiej Legii Warszawa. Klepacka od dawna kibicowała naszemu klubowi, ale w zawodach występowała w YKP Warszawa. "Jestem kibicem piłkarskiej Legii Warszawa i w końcu uda mi się wystartować nie tylko z e(L)ką w sercu, ale i na sercu. Po wielu latach reprezentowania YKP Warszawa z dumą zmieniam barwy. Czuję sie szczęśliwa. Obiecuję godnie reprezentować Legię" - powiedziała legionistka dla Legia.com
Piłkarze wodni Legii Warszawa w pierwszym meczu ligowym w 2017 roku, przegrali w Łodzi z prowadzącym w rozgrywkach ŁSTW Uniwersytet Łódzki 9-14 (3-2, 3-4, 1-4, 2-4). Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny był Emil Kalata. Dziś o 10:00 drugie spotkanie obu drużyn.
Oprócz meczu Legii CLJ z Bayernem swoje mecze rozgrywali dziś gracze innych drużyn młodzieżowych. W lidze makroregionalnej Legia2000 zremisowała 1-1 w Białymstoku z Jagiellonią. Legia 2002 pokonała 4-0 Świt Nowy Dwór, a gracze o rok młodsi po meczu pełnym zwrotów wygrali 3-2 z KS Piaseczno. Młodzicy z rocznika 2004 zremisowali 0-0 na boisku Bugu Wyszków. Najmłodsi pojechali wraz z "jedynką" do Sosnowca, gdzie rywalizowali (przeważnie z rok starszymi kolegami), odnosząc 3 zwycięstwa i dwa razy remisując.
InfoInfo
Info
Ekstraklasa - Niedziela, 19 marca 2017, godz. 18:00
Herb Lechia Gdańsk Lechia Gdańsk
  • 49' Maloca
1 (0)
  • 58' Kucharczyk
  • 87' Kucharczyk
2 (0)

Kuchy KING!

Legia Warszawa pokonała 2-1 Lechię Gdańsk w hicie 26. kolejki ekstraklasy. Starcie nabrało kolorytu dopiero w drugiej połowie, kiedy obydwie drużyny stworzyły sobie kilka dobrych okazji do zdobycia bramki. W niedzielę jako pierwsi gola zdobyli lechiści po niefortunnej interwencji Adam Hlouska.. więcej