Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka

Honorowy Klub Dawców Krwi PCK "Krewcy Legioniści"

12 września 2012, z inicjatywy kibiców Legii Warszawa oraz serwisu Legionisci.com, działalność rozpoczął międzyśrodowiskowy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "KREWCY LEGIONIŚCI". Klub zarejestrowany został przy Oddziale Rejonowym PCK Warszawa - Południe. Członkami-założycielami Klubu zostało 10 osób.

 • Cele i kontakt
 • Głównym celem, jaki stawia przed sobą klub, jest propagowanie idei honorowego oddawania krwi oraz pozyskiwanie nowych krwiodawców pośród sympatyków klubu Legia Warszawa z terenu całej Polski.

  Jeśli honorowo oddajesz krew i chcesz dołączyć do HKDK PCK "Krewcy Legioniści" napisz do nas.
  krewcy@legionisci.com

 • Zarząd klubu
 • Dariusz Chojnacki
  Robert Konopka
  Robert Jaros

Na początku stycznia otrzymaliśmy raport z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie za 2017 rok o dawcach dla klubów Honorowych Dawców Krwi. Miło nam poinformować, iż w ubiegłym roku, aż 636 honorowych krwiodawców oddało krew jako kibice Legii Warszawa (nr 126)! Do oddania zgłosiło się 741 osób, ale nie wszyscy przeszli badania lekarskie. Co jest ogromnie pozytywne, wśród dawców, aż 86 oddało krew po raz pierwszy w życiu.
W ubiegłym miesiącu, kolejny już, piąty kibic Legii zarejestrowany podczas akcji na stadionie Legii został realnym dawcą komórek macierzystych. Dzięki swojej postawie podarował życie 69-letniemu pacjentowi. Dotychczas podczas akcji rejestracji dawców komórek macierzystych na Legii, współorganizowanych przez Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa, Krewkich Legionistów, klubu Legia Warszawa oraz DKMS zarejestrowanych zostało 1431 osób.
W sobotę 7 października odbyła się się na Legii kolejna honorowa zbiórka krwi. Akcja zorganizowana została przez Fundację Krwawy Sport oraz KHDK Krewcy Legioniści. Już około godziny 8:15 pod bramą stadionu pojawili się pierwsi krwiodawcy. Dwa autokary-krwiobusy z RCKiK w Warszawie dotarły tuż po godzinie 8:30. Po rozstawieniu autokarów i przygotowaniu się personelu medycznego piętnaście minut przed 9:00 rozpoczęliśmy akcję.
Video | Zdjęcia | więcej | 3
W sobotę 5 sierpnia po raz kolejny odbyła się na stadionie Legii honorowa zbiórka krwi. Akcja zorganizowana została przez KHDK Krewcy Legioniści i Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa. Tym razem udało nam się rozpocząć zbiórkę trochę wcześniej i już o 8:50 pierwsi krwiodawcy rozpoczęli proces rejestracji.
Fotoreportaż z akcji - 30 zdjęć
Zdjęcia | więcej | 2
Serdecznie zapraszamy w sobotę 5 sierpnia na kolejną honorową zbiórkę krwi na stadionie Legii Warszawa. Akcja organizowana przez KHDK Krewcy Legioniści i Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa będzie trwała od godziny 9:00 do 14:00. Na krwiodawców będą czekały dwa autokary – krwiobusy z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.
Serdecznie zapraszamy w sobotę 5 sierpnia na kolejną honorową zbiórkę krwi na stadionie Legii Warszawa. Akcja organizowana przez KHDK Krewcy Legioniści i Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa będzie trwała od godziny 9:00 do 14:00. Na krwiodawców będą czekały dwa autokary – krwiobusy z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Aby skrócić czas oczekiwania na oddanie krwi, RCKiK zgodziło się oddelegować na naszą zbiórkę dodatkowego lekarza do badań potencjalnych dawców krwi.
Zdjęcia | więcej | 3
W najbliższą sobotę 22 kwietnia w godzinach 9-14 w Górze Kalwarii odbędzie się honorowa zbiórka krwi organizowana przez Legijną Górę Kalwarię oraz Krewkich Legionistów. Dla każdej osoby która odda krew otrzyma słodki poczęstunek, sok oraz kupony zniżkowe na pizze.
Zdjęcia | więcej | 2
W sobotę odbyła się kolejna już honorowa zbiórka krwi na Legii. Akcja zorganizowana przez KHDK Krewcy Legioniści oraz Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa rozpoczęła się o 9:00 i trwała, z uwagi na duża liczbę krwiodawców, aż do godziny 15:30. Jeszcze przed godziną 9:00 przed bramą stadionu zgromadziło się kilkadziesiąt osób oczekujących na rozpoczęcie zbiórki. Punktualnie o 9:00, równocześnie z rozpoczęciem akcji, przestał padać śnieg a zza chmur zaczęło wyglądać słońce.
Fotoreportaż ze zbiórki
Zdjęcia | więcej | 10
W ostatnich tygodniach czwarty kibic Legii zarejestrowany podczas akcji na stadionie został dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych i podarował szansę na nowe życie innej osobie. Dotychczas Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa, Krewcy Legioniści oraz klub wspólnie z DKMS przeprowadzili 4 akcje rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych. Podczas tych akcji na stadionie Legii łącznie zarejestrowało się 1060 osób - z czego zdecydowana większość na Żylecie!
W sobotę odbyła się uroczystość z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa. Coroczna impreza została zorganizowana przez Oddział Rejonowy PCK Warszawa – Południe. Na spotkaniu obecni byli krwiodawcy - członkowie kilkunastu Klubów Honorowych Dawców Krwi z Warszawy i okolic. Wśród gości największą grupę stanowili klubowicze KHDK Krewcy Legioniści.
W sobotę z okazji Dni Węgrowa odbyła się honorowa zbiórka krwi. Akcja na Rynku Mariackim w Węgrowie zorganizowana została przez KHDK Krewcy Legioniści oraz Węgrowskich Legionistów. Krew pobierana była w jednym autokarze-krwiobusie z RCKiK w Warszawie. Do oddania krwi na honorowej zbiórce zgłosiło się 50 osób a krew oddało 35 osób. Pozostałe osoby nie przeszły badań lekarskich.
W sobotę na terenie stadionu Legii odbyła się kolejna honorowa zbiórka krwi zorganizowana przez KHDK Krewcy Legioniści i Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa. W dwóch autokarach-krwiobusach z RCKiK w Warszawie od godziny 9:00 rozpoczęto pobieranie krwi. Pierwsi krwiodawcy, jak zawsze, pojawili się pod stadionem już około 8:20. Dzięki uprzejmości klubu każdy krwiodawca oddający krew w sobotniej akcji otrzymał bilet na kolejny ligowy mecz Legii przy ul. Łazienkowskiej.
Fotoreportaż ze zbiórki krwi - 33 zdjęcia
W najbliższą sobotę w godzinach 9-14 na stadionie Legii odbędzie się honorowa zbiórka krwi zorganizowana przez KHDK Krewcy Legioniści i Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa. W tym celu podstawione zostaną dwa autokary-krwiobusy, w których odbywać się będzie pobieranie cennego daru życia. Wszystkich chętnych potencjalnych krwiodawców zapraszamy, zwłaszcza że każdy kto odda krew, otrzyma od klubu darmowy bilet na mecz Legii z Piastem Gliwice!
Kolejna honorowa zbiórka krwi na stadionie Legii odbędzie się w sobotę 30 lipca z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W akcji trwającej od godziny 9:00 do 14:00 będą brały udział dwa autokary-krwiobusy w RCKiK w Warszawie. Honorowa zbiórka krwi organizowana jest przez KHDK Krewcy Legioniści oraz Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa.
Jak co roku z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych na Legii zorganizowana została honorowa zbiórka krwi. Akcję zorganizował KHDK Krewcy Legioniści we współpracy ze Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa i klubem. Nawet niska temperatura nie odstraszyła potencjalnych krwiodawców.
Fotoreportaż z akcji - 25 zdjęć Patrycji B.
Jak co roku, kibice Legii Warszawa wezmą udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pierwszym akcentem przypadającego na 1 marca święta będzie honorowa zbiórka krwi, organizowana w dniu 27 lutego roku przez KHDK Krewcy Legioniści, we współpracy ze Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa i klubem.
W sobotę 21. listopada odbyła się uroczystość zorganizowana przez Oddział Rejonowy PCK Warszawa - Południe z okazji corocznych Dni Honorowego Krwiodawstwa. Spotkanie, na którym stawiło się ponad 100 honorowych krwiodawców z Warszawy, odbyło się w godzinach przedpołudniowych w sali konferencyjnej PGNiG Termika S.A. Na uroczystości nie mogło zabraknąć również członków jednego z największych w Warszawie Klubów Honorowych Dawców Krwi „Krewcy Legioniści”.
20.08. / 11:30 - Potrzebna krew dla kibica
Kibic Legii zachorował na martwicze zapalenie trzustki i zapadł w śpiączkę. Obecnie przebywa w Szpitalu Wolskim przy ulicy Kasprzaka i pilnie potrzebuje krwi. Krew można oddać w każdym dostępnym punkcie ze wskazaniem na Michała Sałasa. Potrzebni są dawcy z każdej grupy krwi. Sytuacja jest pilna i poważna.
W sobotę 1 sierpnia na stadionie Legii odbyła się kolejna już akcja honorowego krwiodawstwa zorganizowana przez KHDK Krewcy Legioniści oraz Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa. Zbiórka trwała od godziny 10:00 do 15:00 i prowadzona była w jednym autokarze – krwiobusie z RCKiK w Warszawie. Łącznie do oddania krwi zgłosiło się 95 osób natomiast krew oddało 77 osób.
W 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na stadionie Legii odbędzie się kolejna zbiórka krwi organizowana przez fanów stołecznej drużyny. W okresie wakacyjnym w Warszawie występuje największy niedobór krwi - tym bardziej zachęcamy do włączenia się do akcji!