Mecze drużyn młodzieżowych Legii Warszawa

Za kilka dni rozpocznie się nowy sezon treningowy projektu Legia Soccer Schools, który skupia obecnie blisko 4 tysiące dzieci w aż 70 ośrodkach na terenie całej Polski. W jego ramach prowadzone są zajęcia w Przedszkolach Piłkarskich (dzieci w wieku 3-7 lat, zajęcia raz w tygodniu), Szkołach Piłkarskich (6-10 lat, 2-3 razy/tyg.), Szkołach Techniki (6-14 lat, 1 raz/tyg.) oraz Szkołach Bramkarzy (8-14 lat, 1 raz/tyg.).
Legia rozpoczęła rozgrywki CLJ od wyjazdowego remisu 2-2 z Cracovią. W sparingu rozegranym w sobotę Legia U-17 pokonała 5-0 Juventę Starachowice. Drużyna U-17 złożona z graczy z rocznika 2002 zremisowała z kolei 1-1 z Peremożcem Kijów. Gracze z rocznika 2003 pokonali 6-1 AP21. Legia 2004 po ciekawym meczu uległa 2-4 Hetmanowi Zamość 2003. Zwycięstwa (2-1 i 8-0) nad starszymi kolegami z Hetmana odnieśli z kolei zawodnicy z roczników 2005 i 2006. Drużyna U-11 rozegrała sparing z SEMPem Ursynów.
Drużyna juniorów starszych w ostatnim sparingu przed rozpoczęciem sezonu pokonała na wyjeździe 5-1 KSZO Ostrowiec. Z dobrej strony pokazali się juniorzy młodsi, którzy wygrali międzynarodowy turniej Norway Cup pokonując w finale, po dogrywce Lechię Gdańsk. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Macieja Rosołka. W Norwegii rywalizowali też zawodnicy z rocznika 2004, zajmując 5. miejsce. Legia 2005 pokonała 3-0 Varsovię i 8-1 Victorię Sulejówek. Legia 2006 wygrała 4-1 z Radomiakiem '05, a Legia U-11 rozegrała sparing wewnętrzny.
Doskonale spisują się juniorzy młodsi Legii w Norway Cup w Oslo - z kompletem zwycięstw w grupie (1-0 z FK Bodo/Glimt, 4-1 z IFK Goeteborg i 1-0 z Stromsgodset) awansowali do finału, gdzie spotkają się z Lechią Gdańsk. Legioniści z roczników 2003-5 rozegrali mecze kontrolne z Lechią Gdańsk, wygrywając dwa z nich (5-0 i 3-1); Legia 2005 uległa z kolei, bo otwartym meczu pełnym okazji z obu stron 1-6.
Legioniści w swoim przedostatnim sparingu przed rozpoczęciem ligi wysoko ulegli IV-ligowemu Hetmanowi Zamość. Planujący walczyć w tym sezonie o awans podopieczni Marka Motyki postawili wysokie warunki legionistom. Wprawdzie na początku meczu doskonałe okazje mieli Wach (dwukrotnie) i Rymek, ale od 20. minuty zdecydowanie dominowali silniejsi i szybciej grający gospodarze, którzy uzyskali 6 trafień. Za tydzień w sobotę o 13 w Ostrowcu Legia zmierzy się z III-ligowym KSZO.
Daniel Myśliwiec, który ostatnich kilka lat spędził jako trener różnych drużyn Legii, został jednym z asystentów trenera Tomasza Kafarskiego w I-ligowym Górniku Łęczna, gdzie odpowiadać będzie za analizę gry. Myśliwiec prowadził drużyny Akademii Piłkarskiej Legii, a przed rokiem został jednym z analityków pierwszego zespołu Legii.
W pierwszym sparingu przedsezonowym legioniści z zespołu juniorów starszych tradycyjnie zmierzyli się z występującym w Lidze okręgowej Sokołem Serock. Zespół oparty na roczniku 2000 (kilku starszych zawodników zagra jutro w rezerwach, a Matuszewski, Karbownik i Zjawiński z rocznika 2001 nie wznowili jeszcze treningów). Legioniści przeważali i pewnie wygrali 7-1 po golach: Wełniaka i Grudzińskiego (po dwa), Mydlarza, Wacha i Sitka. Za tydzień, w sobotę o 11 mecz z Hetmanem w Zamościu.
Polski Związek Piłki Nożnej opublikował terminarz Terminarz Centralnej Ligi Juniorów na sezon 2017/18. Legia Warszawa, która trzeci raz z rzędu została mistrzem Polski, zagra w grupie wschodniej. Rozgrywki rozpoczną się 5 sierpnia. W pierwszym meczu legioniści podejmą Motor Lublin.
Środkowy pomocnik Michał Karbownik oraz napastnik Łukasz Zjawiński z Legii Warszawa zostali powołani do reprezentacji Polski do lat 17. Podopieczni Bartłomieja Zalewskiego wezmą udział w turnieju Nordic Cup, który odbędzie się w dniach 27 lipca - 6 sierpnia w Reykjavíku.
Ostatnim akcentem sezonu 2016/17 były mistrzostwa kraju reprezentacji wojewódzkich: Puchar Smolarka (U-14), Puchar Górskiego (U-15) i Puchar Deyny (U-16) będący jednocześnie częścią XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. We wszystkich trzech kategoriach wiekowych triumfowali reprezentanci Mazowsza, a sporą grupę reprezentantów roczników 2001-3 stanowili legioniści (odpowiednio 8,6 i 11 osób), którzy wywozili z mistrzostw również liczne trofea indywidualne.
Video | więcej | 1
Legia Soccer Schools otwiera nową lokalizację Szkoły Bramkarzy Legii. Do tej pory legioniści mieli możliwość treningów bramkarskich w ośrodkach przy Łazienkowskiej 3 oraz przy ulicy Zbaraskiej na Pradze. We wrześniu rozpoczną się zajęcia przy ulicy Koncertowej 4 na Ursynowie i te odbywać się będą w środy od godziny 19 lub 20. Zapisy na treningi w Szkole Bramkarzy Legii możliwe są przez tutaj.
Legia Warszawa przegrała w Szczecinie z miejscową Pogonią w drugim meczu finałowym Centralnej Ligi Juniorów, ale dzięki zaliczce z pierwszego spotkania została trzeci raz z rzędu mistrzem Polski! W środę "Wojskowi" ulegli na wyjeździe przeciwnikom 1-2, a gola zdobyli w doliczonym czasie gry. Jego autorem był Konrad Handzlik, który wykorzystał rzut karny. Cztery dni temu podopieczni Piotra Kobiereckiego wygrali 4-1 i to oni cieszą się z końcowego triumfu.
W środę o godzinie 17 w Szczecinie odbędzie się rewanżowe finałowe spotkanie Centralnej Ligi Juniorów pomiędzy Pogonią Szczecin i Legią Warszawa. Pierwszy mecz rozegrany w sobotę w Ząbkach zakończył się zwycięstwem legionistów 4-1, więc do końcowego sukcesu brakuje już niewiele! Mecz będzie transmitowany przez "Łączy nas piłka" na kanale YouTube - możecie go obejrzeć poniżej:
W pierwszym finałowym meczu Centralnej Ligi Juniorów Legia Warszawa wygrała w Ząbkach z Pogonią Szczecin 4-1. Wynik otworzył w 13. minucie Michał Góral. Na 2-0 podwyższył w 27. minucie Mateusz Praszelik, a na minutę przed końcem pierwszej połowy Kamil Orlik zdobył trzecią bramkę dla stołecznego zespołu. Kilka minut po przerwie Aron Stasiak strzelił gola dla Pogoni, a wynik ustalił w 67. minucie Góral. Rewanż rozegrany zostanie 28 czerwca o godzinie 17:00 w Szczecinie.
Video | więcej | 9
W rewanżowym meczu Mistrzostw Warszawy U-13, będących jednocześnie finałem mazowieckich eliminacji do mistrzostw Polski Nike Cup (pozostali zwycięzcy okręgów zrezygnowali z udziału z uwagi na dość późne ogłoszenie terminu rywalizacji), Dolcan Ząbki pokonał Legię 2004 4-0. Trzy gole zdobył Mateusz Kowalczyk a jednego Jakub Szczepocki. Zespół gospodarzy w I połowie zdominował Legię złożoną w ponad połowie z zawodników o rok młodszych. Po przerwie nasi gracze rzucili się do ataku, ale w końcówce stracili 2 gole.
Video | Zdjęcia | więcej | 4
22.06. / 12:16 - Walukiewicz w Pogoni
17-letni obrońca Legii Warszawa Sebastian Walukiewicz podpisał trzyletni kontrakt z Pogonią Szczecin i dołączył do przebywającej na zgrupowaniu we Wronkach drużyny. Wiosną minionego sezonu zagrał w jednym meczu trzecioligowych rezerw "Wojskowych". Wielokrotnie występował w młodzieżowych reprezentacjach Polski.
Legia 2004/5 uległa 2-3 (2-1) Dolcanowi w pierwszym z dwóch pojedynków o mistrzostwo Mazowsza i awans do sierpniowych mistrzostw Polski. W pierwszych minutach legioniści uwalniali się skutecznie spod opieki graczy Dolcanu, co zaowocowało trafieniami Tomka Walczaka i Wiktora Nowaka. Goście odzyskali wigor i nadzieję po golu z karnego Aleksandra Opary, a po przerwie konsekwentnie atakowali, co w efekcie przyniosła dwa kolejne trafienia, Jakuba Kodeńca i ponownie Opary. Przed piątkowym rewanżem Legia jest w trudnej sytuacji.
Video | Zdjęcia | więcej
Legia będzie gospodarzem pierwszego finałowego spotkania Centralnej Ligi Juniorów z Pogonią Szczecin. Mecz rozegrany zostanie w sobotę, 24 czerwca o godzinie 18:00, na stadionie w Ząbkach. Rewanżowe spotkanie odbędzie się w środę, 28 czerwca o 17:00 w Szczecinie. Przed rokiem Legia również rywalizowała z Pogonią o złoty medal mistrzostw Polski Juniorów.
W rewanżowym półfinałowym meczu Centralnej Ligi Juniorów Legia Warszawa wygrała z Lechem Poznań 4-2 i awansowała do finału, w którym zmierzy się z Pogonią Szczecin. Pierwszy mecz, rozegrany we Wronkach, zakończył się remisem 2-2. W Ząbkach do przerwy drużyna Piotra Kobiereckiego prowadziła 1-0 po trafieniu Kamila Orlika. Po zmianie stron "Wojskowi" zrazu przeważali, ale to goście zaczęli trafiać do siatki. W 58. minucie doprowadzili do wyrównania, a trzy minuty później wyszli na prowadzenie 2-1.
Fotoreportaż z meczu - 63 zdjęcia Woytka
Video | Zdjęcia | więcej | 26
Legia 2001 przypieczętowała mistrzostwo Mazowsza i awans do MLJM wygraną 3-0 z Escolą. Legia 2004 po remisie 2-2 ze Zniczem zakończyła rozgrywki grupowe na 1. miejscu i z 5 innymi zwycięzcami okręgów powalczy o awans do Mistrzostw Polski. Gracze o rok starsi dobrze spisali się na Szczecin Cup, gdzie zajęli 2. miejsce, a najlepszym bramkarzem turnieju został Jakub Ojrzyński. Legia 2006 zajęła 2. miejsce na turnieju w Ostrołęce a Piotr Żołyński został królem strzelców.