Mecze drużyn młodzieżowych Legii Warszawa

W środę drużyny młodzieżowe Legii rozegrały dwa mecz kontrolne. Trampkarze z drużyny U-15 długo prowadzili i dzielnie stawali czoła kolegom z rocznika 2002, ale ostatecznie stracili w końcówce cztery gole i przegrali 1-4. Zespół U-14 złożony z graczy roczników 2004 i 2005 uległ 1-6 drużynie CWKS Legii 2003, mimo dzielnej walki wyraźnie ustępując pod względem fizycznym i szybkościowym.
W rewanżowym spotkaniu 2. rundy Ligi Młodzieżowej UEFA Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Ajaxem Amsterdam 2-0. Do przerwy legioniści prowadzili 1-0 po bramce Mateusza Żyry w 14. minucie. Tuż po przerwie na 2-0 podwyższył Piotr Cichocki. Przy obu bramkach asystował Sebastian Szymański. To jednak nie wystarczyło podopiecznym Piotra Kobiereckiego do awansu, ponieważ pierwsze spotkanie rozegrane przy Łazienkowskiej 3 Holendrzy wygrali 4-1.
Video | więcej | 18
Legioniści zaczęli weekend już w czwartek, gdy drużyny U11 rozegrały ciekawe i udane sparingi z SEMPem i Escolą. W niedzielę grały drużyny CLJ: juniorzy starsi wygrali 3-2 z Motorem i zapewnili sobie mistrzostwo jesieni; juniorzy młodsi pokonali 1-0 Stomil Olsztyn, zaś trampkarze wygrali 2-1 z Jagiellonią co dało im awans na 2. miejsce na koniec rundy. Legioniści z roczników 2004 i 2006 rozegrali wartościowe sparingi ze starszymi rywalami. Drużyna U-9 z dobrej strony pokazała się na ogólnopolskim turnieju na Annopolu.
Legia rozpoczęła rywalizację grupową w rozgrywkach Premier League International Cup od pojedynku z Sunderland AFC. Drużyna angielska rozegrała już uprzednio jeden mecz, pokonując 2-0 Herthę Berlin. Do przerwy legioniści prowadzili 1-0 - w 33. minucie strzał Łukasza Monety został zablokowany, ale do piłki dopadł Robert Bertczak i nie dał szans bramkarzowi. Na 1-1 wyrównał w 86. minucie Andrew Nelson. Po zaciętym i wyrównanym meczu padł remis, który nie krzywdzi zbyt mocno żadnej z drużyn.
W dniach 25-26 listopada pod balonem przy ulicy Łazienkowskiej odbędzie się 13. edycja turnieju Legia Cup dla zawodników urodzonych w roku 2007 i młodszych. Udział (w formule każdy z każdym) weźmie 11 zespołów: Manchester United, Manchester City, Feyenoord, Juventus, Anderlecht, Hertha Berlin, Sparta Praga, FC Lugano, Team Europa (DTFS) oraz dwie drużyny gospodarzy - Legii. To umożliwi udział zarówno całości składu rocznika 2007 jak i szerszą niż dotąd reprezentację graczy klubów partnerskich i zaprzyjaźnionych.
W poniedziałek legioniści rozegrali mecze sparingowe z rówieśnikami łotewskimi. Drużyna U-16, złożona w większości graczy rocznika 2003 uległa po zaciętym meczu 1-2 kadrze Łotwy rocznika 2003. W pojedynku drużyn U-14 padł remis 2-2; legioniści grali dobrze i długo prowadzili 2-0 po golach Strzałka i Walczaka, ale w końcówce Łotysze zdołali wyrównać. Oba mecze stały na wysokim poziomie i były wartościowym sprawdzianem.
W niedzielę część drużyn legijnych rozgrywała ostatnie mecze ligowe tej jesieni. Legia 2003 przy wsparciu kilku starszych kolegóww zremisowałą 0-0 z SEMP Ursynów. Gracze rocznika 2003 CWKS pokonali 2-0 MKS II Piaseczno w lidze U15 i ulegli 2-3 KS Lesznowola '02 w meczu na szczycie ligi U16. Interesujący przebieg miały sparingi drużyn z roczników 2005-7, które mierzyły się z SEMPem, Zniczem Pruszków i Fun Football Academy Warszawa.
W sobotę mecz rozegrały dwie najstarsze drużyny juniorskie Legii. W rozgrywkach juniorów starszych Legia zremisowała na wyjeździe 3-3 z trzecią w tabeli Koroną Kielce i po 17 kolejkach prowadzi w tabeli CLJ. W rozgrywkach do lat 17 Legię reprezentowali tym razem 15-latkowie i do przerwy spisywali się bardzo dobrze acz nieskutecznie. II połowę zdominowali jednak goście; Legia, po kontuzjach 2 graczy po wyczerpaniu limitu zmian kończyła spotkanie zdekompletowana, a Naki postawiło na swoim 5 minut przed końcem wygrywając 1-0.
W piątek swoje mecze awansem rozegrały dwie drużyny młodzieżowe. Chłopcy z rocznika 2005 przy wsparciu 2 starszych kolegów walczyli w lidze U-14 z wiceliderem-Deltą, jednak drużyna znad Jeziorka Czerniakowskiego okazała się zbyt silna wygrywając 6-1. Również w CLJ U-15 wystawiony został skład zasadniczo o rok młodszy. Stomil nie był jednak w stanie skutecznie przeciwstawić się legionistom, którzy wygrali 3-0.
Zdjęcia | więcej | 1
W rozegranym dziś na Bemowie, zaległym spotkaniu Centralnej Ligi Juniorów, Legia bezbramkowo zremisowała z SMS-em Łódź i nadal pozostaje jedynym niepokonanym zespołem w grupie wschodniej CLJ U-19. Podopieczni Piotra Kobiereckiego w pierwszej połowie mieli więcej sytuacji (za sprawą Pietrzyka, Praszelika i Kukułowicza) pod bramką rywala, z których dwie powinny zakończyć się bramką. Łodzianie raz umieścili piłkę w naszej bramce, ale sędzia bez wahania odgwizdał spalonego.
Legioniści z drużyny U-15 (2003 i mł.) wygrali rywalizację w rozgrywanym w Arłamowie dwudniowym turnieju Arłamów Cup z udziałem Herthy Berlin, Liverpool FC i słowackiego MSK Żylina. Legioniści wygrali 2-1 z drużyną z Niemiec dominując przez zdecydowaną większość spotkania. Pojedynek z Liverpoolem był znacznie trudniejszy, ale do przerwy warszawianie prowadzili 2-0, zaś w drugiej odsłonie, w której więcej do powiedzenia mieli Anglicy, dali sobie strzelić tylko 1 gola. Na koniec Legia wygrała 2-1 z MSK Żylina.
Juniorzy starsi pokonali 2-0 Wisłę Płock po golach Zjawińskiego i Rosołka. W identycznym stosunku juniorzy młodsi wygrali z UKS SMS Łódź, a na listę strzelców wpisali się Preuss i Grzela. Obie drużyny prowadzą w tabelach CLJ U-19 i U-17. Gracze Akademii z rocznika 2008 rozegrali interesujący sparing z Królewskimi Płock, a ich rówieśnicy z LSS, po meczu z UKS Markus zakończyli jesień ligową awansem.
Video | Zdjęcia | więcej | 1
04.11. / 23:25 - Mlodzież: mecze sobotnie
Tym razem młodzież rozpoczęła weekend już w czwartek, rozegranym awansem meczem CLJ U-15, gdzie drużyna złożona w większości z graczy rocznika '04 dwukrotnie odrabiała straty i ostatecznie zremisowała 2-2 z Roną 03 Ełk. W lidze U-16 Legia uległa 1-4 Escoli, za to w rozgrywkach U-14 drużyna złożona niemal w całości z rocznika 2004 pokonała na wyjeździe 3-0 Wisłę Płock. Gracze z roczników 2006 i 2007 przypieczętowali awans do wyższych lig meczami z Białymi Orłami i Football Talents. CWKS 2003 wygrał 8-3 ze Zniczem II Pruszków.
W pierwszym spotkaniu 2. rundy Ligi Młodzieżowej UEFA Legia Warszawa przegrała przy Łazienkowskiej z Ajaxem Amsterdam 1-4. Bramka dla stołecznego zespołu padła po kuriozalnej sytuacji, kiedy Navajo Baakboord wycofał piłkę do własnego bramkarza. Ten nie trafił w futbolówkę, która spokojnie potoczyła się do siatki. Kilka minut później do wyrównania doprowadził Kai Sierhuis. W 53. minucie Darren Sidoel świetnym strzałem z dystansu pokonał Mateusza Kochalskiego.
Fotoreportaż z meczu - 53 zdjęcia Woytka
Zdjęcia | więcej | 24
Juniorzy młodsi Legii (bez graczy powołanych na mecz z Ajaxem) zmierzyli się w środę w zaległym spotkaniu wyjazdowym, na szczycie z Jagiellonią. Spotkanie można określić jako dość typowy, zacięty mecz walki, z niewielką ilością czystych sytuacji bramkowych. Do przerwy legioniści prowadzili 1-0 po golu Macieja Rosołka. Po godzinie gry gospodarze wyrównali, a w doliczonym czasie zdobyli drugiego gola, po z pozoru niegroźnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego i nieporozumieniu w naszych szykach.
We wtorek młoda drużyna Legii Warszawa zmierzy się w 2. rundzie Ligi Młodzieżowej UEFA z Ajaxem Amsterdam. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 na głównej płycie stadionu przy Łazienkowskiej 3. Już ponad 1400 kibiców zakupiło bilety na to spotkanie. Wejściówki dla posiadaczy Kart Kibica kosztują symboliczne 5 zł. Zapraszamy do wspierania legionistów - kibice na Żylecie będą prowadzić doping od pierwszej do ostatniej minuty!
Zdjęcia | więcej | 20
Legioniści uzyskali komplet zwycięstw w rozgrywkach CLJ: juniorzy starsi wygrali 2-1 ze Zniczem, juniorzy młodsi 2-1 s Escolą Varsovia, zaś w kategorii U-15 zespół oparty głównie na graczach rocznika 2004 pokonał po ciężkim pojedynku 1-0 SMS Łódź 2003. Równie dobrze spisali się gracze Legii w kategoriach U12 i U11 (roczniki 2006-8) ze starszymi w większości przeciwnikami. Także w kategoriach U13-U16 występowały głównie roczniki młodsze.
Trampkarze z drużyny U-15 rozegrali mecz sparingowy z SMS Włocławek wygrywając 6-0. Nieźle spisali się również gracze z rocznika 2005 w meczu z Championem. W drugim zaległym meczu tego rocznika, dzień później z Polonią, wystąpili głównie gracze o rok młodsi, ale spotkanie było emocjonujące i trzymało do końca w niepewności. Drużyna U-11 rozegrała z kolei sparing z Escolą Varsovia 2007 i pokazała duże postępy poczynione w ostatnich miesiącach, ale i pewne elementy wymagające poprawy.
Video | Zdjęcia | więcej
Pierwsze spotkanie drugiej rundy Młodzieżowej Ligi Mistrzów pomiędzy Legią i Ajaxem Amsterdam rozegrane zostanie we wtorek, 31 października o 18:00 na stadionie przy Łazienkowskiej 3. Mecz będzie transmitowany przez Canal+. Rewanżowe spotkanie odbędzie się 22 listopada w Amsterdamie.
Legia odniosła zwycięstwo 1-0 z Talentem Białystok na CLJ U-15 po golu Marcela Niesłuchowskiego. Gracze z rocznika 2006 całkiem nieźle radzili sobie na turnieju REWE Stockhausen Junior-Cup w Niemczech. Drużyna orlików U-11 zmierzyła się w bardzo ciekawym pojedynku z Ursusem. Juniorzy młodsi CWKS pokonali 7-0 Spartę Jazgarzew U-16.