Mecze drużyn młodzieżowych Legii Warszawa

Mecze drużyn młodzieżowych dostarczył dziś sporo emocji - po trudnych i nieskutecznych I połowach, po rezerwie legioniści okazywali się znacznie skuteczniejsi. Legia, wykorzystując remis SMS i Jagiellonii odzyskała prowadzenie w CLJ po wygranej 4-2 w Mielcu, mimo że mielczanie prowadzili już 2-0. Legia 2001 również wygrała 4-2, choć do przerwy 2-1 prowadził Radomiak. Legia 2008, po niełatwej I połowie, po przerwie była efektowna oraz skuteczna i wygrała 14-4 ze starszymi kolegami z Hutnika Warszawa.
22.04. / 20:26 - Młodzież:mecze sobotnie
Juniorzy młodsi zremisowali w meczu na szczycie ligi makroregionalnej 1-1 z Jagiellonią 2001. Legia 2003 pokonała 5-0 Wisłę Płock. Trampkarze CWKS z rocznika 2003 pokonali 3-0 Rysia Laski i 7-0 Znicz II Pruszków. Młode Wilki 2004/5 wygrały aż 7-0 z SEMP Ursynów, a w meczu rocznika 2006 z Pogonią Grodzisk padł wynik 7-1. W kategorii U10 zmierzyły się zespoły Legii LSS 2008 i CWKS Legii 2007/8 - po zaciętym meczu i golu w ost. minucie padł remis 3-3.
Video | więcej | 4
Legia otwiera klasy sportowe w szkole podstawowej nr 392 (obecnie gimnazjum nr 55) na warszawskim Żoliborzu. Pierwszy nabór dotyczy dzieci z klas 1 i 4. W najbliższym czasie planowane jest otwarcie klas sportowych także przy innych dzielnicach, w których funkcjonują Szkoły Piłkarskie Legii, czyli na Targówku, Bemowie i Pradze Południe.
Na początku kwietnia zamknęło się zimowe okienko transferowe dla zespołów młodzieżowych, a wszystkie drużyny Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa wznowiły już rozgrywki ligowe. W przerwie w zespołach Akademii doszło do zmian kadrowych. Dotyczyły one głównie najstarszych i najmłodszych roczników. W rozwinięciu - lista transferów zmian w składach drużyn, dokonanych zimą i wiosną bieżącego roku, uwzględniająca również drugą drużynę Legii.
Reprezentacja Polski U-16 (rocznik 2001) w swoim pierwszym spotkaniu rozegranym w ramach UEFA U-16 Development Tournament zremisowała 0-0 ze Słowacją. W rzutach karnych rywale wygrali 4-3. W wyjściowym składzie pojawił się środkowy pomocnik Legii Michał Karbownik, zmieniony w przerwie przez Czyża, natomiast w 55. minucie na boisku pojawił się drugi z legionistów, napastnik Maciej Rosołek. W sobotę o 16:00 Polacy zagrają w Malborku z Norwegią.
Legioniści z rocznika 2004 wspomagani też dość licznie przez kilku młodszych kolegów, mimo trudnych warunków atmosferycznych pokazali się z niezłej strony w meczu z Polonią i wygrali zasłużenie 1-0. Legia 2005 spisała się bardzo dobrze w meczu z STF Champion Warszawa, wygrywając 4-0. W CLJ Legia pokonała aż 9-0 Top-54 Biała Podlaska powiększając przewagę nad 3. w tabeli Jagiellonią, a w drugim czwartkowym meczu juniorzy młodsi zremisowali 0-0 na boisku Polonii.
Video | Zdjęcia | więcej | 2
Pierwszą porażkę od 10 września ponieśli w CLJ juniorzy starsi, ulegając na wyjeździe 1-2 Jagiellonii. Juniorzy młodsi za to pokonali 2-0 dotychczasowego lidera SMS Łódź i zajęli jego miejsce na czele tabeli ligi makroregionalnej. Trampkarze Legii pokonali SEMP Ursynów 2002 (3-0) i 2003 (6-1), a gracze z rocznika 2004 zremisowali 1-1 z Varsovią. Legia 2005 pokonała 6-1 KS Raszyn, a Młode Wilki z rocznika 2007 zwyciężyły 13-1 z Błyskawicą.
Juniorzy Legii wygrali w Bełchatowie, w zaległym meczu CLJ 1-0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 63. minucie Mateusz Praszelik. Dzięki tej wygranej legioniści objęli prowadzenie w tabeli grupy wschodniej i mają dwa punkty przewagi nad SMS-em Łódź oraz jeden mecz rozegrany mniej. W poczynaniach legionistów widać było zmęczenie weekendowym pojedynkiem z SMS. Po wyrównanej, ale i nijakiej I połowie, po przerwie od 65. minuty przewagę posiadali gospodarze, którzy oddali sporo strzałów na naszą bramkę i byli bliscy wyrównania.
Zdjęcia | więcej | 1
W meczu na szczycie CLJ Legia zremisowała 1-1 z SMS Łódź. Obie drużyny miały swoje szanse, ale to legioniści byli bliżsi zwycięstwa. W lidze makroregionalnej juniorzy młodsi pewnie, bo aż 5-1 pokonali Widzew. Legia 2001 wygrała 3-1 z Drukarzem, a gracze o rok młodsi pokonali 2-1 Polonię, tracąc gola dopiero w ostatniej akcji meczu. Identyczny wynik osiągnęli na boisku Ursusa zawodnicy Młodych Wilków 2003.
Video | Zdjęcia | więcej | 5
Jacek Zieliński, były zawodnik, kapitan i trener Legii, został nowym dyrektorem Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. Będzie odpowiedzialny za kompleksowy rozwój Akademii. Zieliński był zawodnikiem stołecznego zespołu przez 12 lat.
W derbach Warszawy rocznika 2001 górą legioniści - do przerwy podopieczni Tomasza Kycki kontrolowali przebieg gry i prowadzili 3-0. W trakcie 2. odsłony jednak mimo kilku zmian w składzie jakość gry spadła a w ostatnim kwadransie do głosu doszli goście, którzy zdobyli dwie bramki. Gracze Legii zdołali jednak utrzymać wynik 3-2. Z kolei w meczu trampkarzy CWKS Legia 2003 pokonał 6-0 Naprzód GOSiR St. Babice, a przy lepszej skuteczności wynik mógł być znacząco lepszy. "Wojskowi" w 3 meczach zdobyli komplet punktów.
Video | Zdjęcia | więcej
Oprócz meczu Legii CLJ z Bayernem swoje mecze rozgrywali dziś gracze innych drużyn młodzieżowych. W lidze makroregionalnej Legia2000 zremisowała 1-1 w Białymstoku z Jagiellonią. Legia 2002 pokonała 4-0 Świt Nowy Dwór, a gracze o rok młodsi po meczu pełnym zwrotów wygrali 3-2 z KS Piaseczno. Młodzicy z rocznika 2004 zremisowali 0-0 na boisku Bugu Wyszków. Najmłodsi pojechali wraz z "jedynką" do Sosnowca, gdzie rywalizowali (przeważnie z rok starszymi kolegami), odnosząc 3 zwycięstwa i dwa razy remisując.
Video | Zdjęcia | więcej | 1
Zespół Legii Warszawa do lat 19 przegrał sparingowe prestiżowe spotkanie z Bayernem Monachium 1-2. Gospodarze prowadzili 1-0, ale przed przerwą wyrównał Patryk Czarnowski po podaniu Piotra Cichockiego. Legioniści zagrali niezłe spotkanie i mieli sporo szans na poprawienie wyniku, ale mimo wszystko to do gospodarzy należało ostatnie słowo.
Jedną z najlepszych dróg do poprawiania umiejętności jest regularne mierzenie się z jak najsilniejszymi rywalami. Dzięki nawiązanym w ostatnich latach kontaktom, a także niezłym występom Legii w UEFA Youth League udało się doprowadzić do konfrontacji juniorów starszych Legii z rówieśnikami z Bayernu Monachium. Zespół CLJ wspomoże kilku juniorów grających na co dzień w rezerwach, które w ten weekend odpoczywają. Spotkanie odbędzie się w sobotę 25 marca o 11:00 w Monachium.
Legia 2004 i 2003 nie zdołały wygrać meczów na szczycie. Młodzicy po słabej I połowie, w niezłej drugiej odsłonie nie zdołali odrobić strat i ulegli 1-2 Delcie. Legia 2003 prowadziła z Escolą już 2-0, ale w ostatnich minutach, grając w osłabieniu zakończyła spotkanie z wynikiem 2-3. Lepiej poszło juniorom młodszym, którzy na inaugurację ligi makroregionalnej wygrali 3-1 ze Stomilem. Z dobrej strony pokazali się także legioniści z rocznika 2008, którzy dobrze spisali się na Olympic Champions Cup we Wrocławiu.
Video | Zdjęcia | więcej | 3
W pierwszym wiosennym meczu CLJ legioniści pokonali 4-1 Koronę Kielce po 2 golach Pietrzyka i Górala. Juniorzy młodsi wygrali 2-0 z Józefovią '01, a w meczu drużyn o rok młodszych Legia wygrała 1-0 z Escolą Varsovią. Pojedynek tych samych klubów w roczniku 2005 zakończył się z kolei wysokim zwycięstwem Escoli. Legia 2006B uległa 4-7 Wiśle Płock, a pozostała część drużyny rywalizowała w turnieju "Big Six". Trampkarze CWKS pokonali 5-0 Olimpię Warszawa '03, a orliki (2007) uległy 3-5 Legionovii.
Zdjęcia | więcej | 2
Juniorzy starsi po przełożeniu meczu ligowego zmierzyli się w spotkaniu sparingowym z grającym w warszawskiej grupie LO Sokołem Serock. Choć uzyskali prowadzenie po golu Rymka, jeszcze przed przerwą gospodarze wyrównali na 1-1, a mimo kilku dogodnych sytuacji, legionistom nie udało się zdobyć zwycięskiej bramki. Korzystnie zaprezentowali się gracze roczników 2004 i 2005, którzy pokonali 9-2 i 8-2 rówieśników z czeskiego FC Slovacko.
Kilka drużyn młodzieżowych zainaugurowało rozgrywki ligowe: Legia 2001 pokonała 3-0 Znicz Pruszków, gracze o rok młodsi zremisowali w Pruszkowie 0-0; z kolei w meczach w roczniku 2003 Młode Wilki uległy 0-1 Polonii, a CWKS pokonał 4-1 KS Raszyn. Pozostałe drużyny rozegrały sparingi: Legia 2000 pokonała 3-0 Motor Lublin, Legia 2004 wygrała 4-2 z Sigmą Ołomuniec; gracze z rocznika 2005 ulegli z kolei Sigmie 7-9. Legia 2006 pokonała 5-1 Motor Lublin i 14-0 AP Limanovia. Legia 2007 wygrała 24-4 z Limanovią. Więcej info wkrótce.
Juniorzy starsi pokonali 5-1 KSZO Ostrowiec w ostatnim sparingu przed rozpoczęciem ligi. Juniorzy młodsi ulegli 2-3 AP21 Kraków, a Legia 2001 poniosła porażkę 2-4 z Jagiellonią. Młode Wilki 2002 zremisowały 3-3 z Lechem Poznań, a gracze o rok młodsi wygrali z Lechem 3-1. Legia 2004 odniosła zwycięstwo 6-0 nad Olimpią Elbląg (4 gole zdobył Wiktor Puciłowski), a w meczu rocznika 2005 z elblążanami padł wynik 4-0. Legia 2006 pokonała 7-3 Królewskich Płock, a Legia 2007 pokonała młodszych o rok kolegów w sparingu wewnętrznym.
Juniorzy starsi zremisowali 2-2 w sparingu z IV-ligowym KS Piaseczno. Juniorzy młodsi wygrali turniej w Czechach - w sobotę pokonali po 2-0 słowacki AS Trenczyn i serbską Vojvodinę Nowy Sad, a w niedzielę FC Slovacko. Legia 2001 zremisowała 2-2 z Lechią Gdańsk; legioniści walczyli do końca wyciągając z 0-2, ale sporo zawdzięczają też Adamowi Katnajiemu doskonale spisującemu się w bramce. Legia 2002 zremisowała z Lechią 0-0, a gracze o rok młodsi pokonali gdańszczan 2-0 po golach Wiatra i Włodarczyka.