Mecze drużyn młodzieżowych Legii Warszawa

W pierwszym finałowym meczu Centralnej Ligi Juniorów Legia Warszawa wygrała w Ząbkach z Pogonią Szczecin 4-1. Wynik otworzył w 13. minucie Michał Góral. Na 2-0 podwyższył w 27. minucie Mateusz Praszelik, a na minutę przed końcem pierwszej połowy Kamil Orlik zdobył trzecią bramkę dla stołecznego zespołu. Kilka minut po przerwie Aron Stasiak strzelił gola dla Pogoni, a wynik ustalił w 67. minucie Góral. Rewanż rozegrany zostanie 28 czerwca o godzinie 17:00 w Szczecinie.
Video | więcej | 9
W rewanżowym meczu Mistrzostw Warszawy U-13, będących jednocześnie finałem mazowieckich eliminacji do mistrzostw Polski Nike Cup (pozostali zwycięzcy okręgów zrezygnowali z udziału z uwagi na dość późne ogłoszenie terminu rywalizacji), Dolcan Ząbki pokonał Legię 2004 4-0. Trzy gole zdobył Mateusz Kowalczyk a jednego Jakub Szczepocki. Zespół gospodarzy w I połowie zdominował Legię złożoną w ponad połowie z zawodników o rok młodszych. Po przerwie nasi gracze rzucili się do ataku, ale w końcówce stracili 2 gole.
Video | Zdjęcia | więcej | 3
22.06. / 12:16 - Walukiewicz w Pogoni
17-letni obrońca Legii Warszawa Sebastian Walukiewicz podpisał trzyletni kontrakt z Pogonią Szczecin i dołączył do przebywającej na zgrupowaniu we Wronkach drużyny. Wiosną minionego sezonu zagrał w jednym meczu trzecioligowych rezerw "Wojskowych". Wielokrotnie występował w młodzieżowych reprezentacjach Polski.
Legia 2004/5 uległa 2-3 (2-1) Dolcanowi w pierwszym z dwóch pojedynków o mistrzostwo Mazowsza i awans do sierpniowych mistrzostw Polski. W pierwszych minutach legioniści uwalniali się skutecznie spod opieki graczy Dolcanu, co zaowocowało trafieniami Tomka Walczaka i Wiktora Nowaka. Goście odzyskali wigor i nadzieję po golu z karnego Aleksandra Opary, a po przerwie konsekwentnie atakowali, co w efekcie przyniosła dwa kolejne trafienia, Jakuba Kodeńca i ponownie Opary. Przed piątkowym rewanżem Legia jest w trudnej sytuacji.
Video | Zdjęcia | więcej
Legia będzie gospodarzem pierwszego finałowego spotkania Centralnej Ligi Juniorów z Pogonią Szczecin. Mecz rozegrany zostanie w sobotę, 24 czerwca o godzinie 18:00, na stadionie w Ząbkach. Rewanżowe spotkanie odbędzie się w środę, 28 czerwca o 17:00 w Szczecinie. Przed rokiem Legia również rywalizowała z Pogonią o złoty medal mistrzostw Polski Juniorów.
W rewanżowym półfinałowym meczu Centralnej Ligi Juniorów Legia Warszawa wygrała z Lechem Poznań 4-2 i awansowała do finału, w którym zmierzy się z Pogonią Szczecin. Pierwszy mecz, rozegrany we Wronkach, zakończył się remisem 2-2. W Ząbkach do przerwy drużyna Piotra Kobiereckiego prowadziła 1-0 po trafieniu Kamila Orlika. Po zmianie stron "Wojskowi" zrazu przeważali, ale to goście zaczęli trafiać do siatki. W 58. minucie doprowadzili do wyrównania, a trzy minuty później wyszli na prowadzenie 2-1.
Fotoreportaż z meczu - 63 zdjęcia Woytka
Video | Zdjęcia | więcej | 26
Legia 2001 przypieczętowała mistrzostwo Mazowsza i awans do MLJM wygraną 3-0 z Escolą. Legia 2004 po remisie 2-2 ze Zniczem zakończyła rozgrywki grupowe na 1. miejscu i z 5 innymi zwycięzcami okręgów powalczy o awans do Mistrzostw Polski. Gracze o rok starsi dobrze spisali się na Szczecin Cup, gdzie zajęli 2. miejsce, a najlepszym bramkarzem turnieju został Jakub Ojrzyński. Legia 2006 zajęła 2. miejsce na turnieju w Ostrołęce a Piotr Żołyński został królem strzelców.
Video | Zdjęcia | więcej | 6
W pierwszym półfinałowym meczu Centralnej Ligi Juniorów Legia Warszawa zremisowała na wyjeździe z Lechem Poznań 2-2. Bramki dla stołecznego zespołu zdobyli Mateusz Leleno i Grzegorz Aftyka z rzutu karnego. Rewanż rozegrany zostanie 18 czerwca o godzinie 16 w Ząbkach.
Sezon ligowy awansem zamknęły dziś obie drużyny trampkarzy Legii. Młode Wilki 2002 zakończyły rundę bez porażki wygrywając 5-0 z Unią Warszawa i kończąc rozgrywki z przewagą 8 p. nad Escolą i 9 nad Zniczem. Słabiej poszło zawodnikom o rok młodsi, którzy w nieco przemeblowanym (m.in. bramkarz w polu) składzie ulegli 1-2 Radomiakowi. Legioniści już wcześniej zapewnili sobie jednak awans do tworzonej od nowego sezonu ligi ogólnopolskiej.
W miniony weekend w Bartoszycach odbył się VIII Międzynarodowy Turniej Piłkarski o Puchar Prezesa Legii Warszawa "Legia Bart 2017" U-10. W zawodach wystąpiło 16 drużyn z rocznika 2007 i mł. a wśród nich Legia (rocznik 2008) oraz ekipy z Rosji, Łotwy i Ukrainy. Turniej wygrał zespół Kosy Konstancin. Zawody uświetniło także oficjalne otwarcie ośrodka LSS, które uświetnił Tomasz Kycko - trener juniorów młodszych Legii. Legia ufundowała także nagrody dla uczestników rywalizacji.
Fotoreportaż z turnieju - 16 zdjęć
Zdjęcia | więcej | 5
Juniorzy młodsi z rocznika 2001 pokonali 4-2 Radomiaka (hat-trick Macieja Rosołka) i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli mazowieckiej Ekstraligi. Gracze o rok młodsi, którzy już zapewnili sobie mistrzostwo, zremisowali 0-0 z desperacko (i skutecznie) walczącą o utrzymanie w lidze Bronią Radom. Trampkarze CWKS zremisowali 1-1 ze Zniczem II Pruszków, co praktycznie przekreśla ich szanse awansu do I ligi mazowieckiej. Gracze z roczników 2004-2008 uczestniczyli w międzynarodowych turniejach.
Juniorzy Legii tak jak przed rokiem awansowali do półfinałów mistrzostw Polski, które rozegrane zostaną w najbliższym tygodniu. Kolejny raz legioniści - najlepszy zespół grupy wschodniej zmierzą się z Lechem Poznań, który uplasował się na miejscu drugim w grupie zachodniej. Pierwszy mecz odbędzie się w czwartek o 19:00 we Wronkach, rewanż w najbliższą niedzielę o 16:00 na boisku w Ząbkach.
W sobotę od samego rana na stadionie Legii działo się wiele. Tego dnia miała miejsce druga edycja Akademii Klasy Ekstra, a Legia jak przed rokiem połączyła ją z treningami na płycie głównej wszystkich drużyn Przedszkoli i Szkół Piłkarskich naszego klubu. Osoby, które na co dzień w Legii nie trenują, też nie mogły narzekać na brak atrakcji - tych była cała masa na tyłach trybuny K. Deyny.
Fotoreportaż z Łazienkowskiej - 41 zdjęć Bodziacha
Zdjęcia | więcej | 2
Juniorzy młodsi pokonali 6-0 Naki Olsztyn, a w tabeli MLJM zajęli ostatecznie 2. miejsce. Awans do ligi centralnej wywalczyli z kolei legioniści z rocznika 2003 po zwycięstwie 5-0 z Wisłą Płock. Legia 2005 wygrała 15-0 z KS Konstancin i triumfowałą w rozgrywkach młodzików. Gracze LSS z rocznika 2008 mimo niezłej (zwłaszcza do przerwy) gry ulegli 4-10 WAPN. W tej samej grupie CWKS uległ 1-7 Klubowi SNU, który w konsekwencji najprawdopodobniej awansuje ligę wyżej z 1. miejsca.
Video | Zdjęcia | więcej | 2
W zaległym meczu Ekstraligi trampkarzy C1 Legia 2002 pokonała 4-0 trzeci w tabeli Znicz Pruszków i na 2 kolejki przed końcem zapewniła sobie tytuł mistrzów Mazowsza. Zaległości nadrabiali też młodzicy - Legia 2005 pokonała 3-0 KS Raszyn i odzyskała prowadzenie w tabeli na 1 kolejkę przed końcem. W ostatniej kolejce legioniści zmierzą się z KS Konstancin zajmującym ostatnie miejsce w tabeli. Legia 2006 uległa minimalnie (4-5) Marcovii Marki, a Legia 2007 w meczu na szczycie przegrała 1-2 z Varsovią.
Juniorzy młodsi wysoko, bo aż 5-1 wygrali z rywalem w walce o awans Jagiellonią 2001, ale na kolejkę przed końcem tracą wciąż 1 punkt do Polonii. Legia 2004 zapewniła sobie już na kolejkę przed końcem awans do wojewódzkiej ekstraligi, dzięki wygranej 2-0 z Varsovią, po 2 golach Tomka Walczaka. Na Ł3 rywalizowali też młodzi adepci LSS: rocznik 2008 udanie zastąpił kolegów z Akademii w meczu ligowym z UKS Derby'07, wygrywając 17-2. Z kolei gracze o rok młodsi bardzo dobrze poradzili sobie w dwumeczu z Wartą Poznań '09.
Z powodu kontuzji w konsultacji szkoleniowej reprezentacji Polski U-18 udziału nie weźmie pięciu uprzednio powołanych zawodników. Wśród graczy powołanych dodatkowo na ich miejsce znaleźli się: Daniel Cichocki i Jakub Sinior z Legii. Pierwszy z nich może występować na pozycji środkowego oraz lewego obrońcy i jest wychowankiem stołecznego klubu. Drugi gra na pozycji defensywnego pomocnika i jest w Legii od 12. roku życia, zaś wcześniej występował w KS Piaseczno.
Juniorzy starsi wygrali 2-0 z AS Progres w Krakowie i zwyciężyli w grupie wschodniej CLJ. 15 i 18 czerwca zmierzą się w półfinale MP z Lechem Poznań. Gracze z rocznika 2001 ulegli 0-1 Gwardii, nie wykorzystawszy kilku okazji, a nawet rzutu karnego. Legia 2002 pokonała 6-1 SEMP Ursynów, a gracze o rok młodsi wygrali z SEMP-em 3-2. W meczu młodzików Legia uległa 1-2 Zniczowi Pruszków. W lidze orlików gracze z roczników 2006/7 wygrali 4-1 z Unią Boryszew, a Legia 2008 poradziła sobie z bielańskim Sokołem.
W rozegranym na boisku Zwaru meczu kontrolnym drużyna Legii występująca w CLJ uległa 0-2 reprezentacji Polski (po 2 golach Arkadiusza Milika). Spotkanie rozgrywano w skróconym wymiarze czasu, ale legioniści spisali się całkiem dobrze jako dublerzy odgrywający rolę i zwyczajową taktykę Rumunii. W meczu ligowym Legia 2006 uległa 5-7 Dolcanowi po dość przeciętnej pierwszej (1-5) i niezłej II połowie. Warto odnotować 4 gole Kuby Żewłakowa, z których trzy padły po przepięknych uderzeniach z dystansu.
Zdjęcia | więcej | 1
W zaległym meczu Centralnej Ligi Juniorów rozegranym w czwartek w Łodzi Legia zremisowała 1-1 z ŁKS. Gospodarze byli zdeterminowani, by wydostać się ze strefy spadkowej i do przerwy prowadzili. Legia wyrównała po przerwie, za sprawą Michała Górala, dla którego był to 24. gol w tym sezonie. W innym spotkaniu drużyna orlików (2006 r.) pokonała 6-4 Zwar Międzylesie, dzięki czemu znacznie poprawiła swoją sytuację w tabeli. W meczu rozegranym awansem Legia 2004 wygrała 1-0 z SEMP-em i prowadzi w tabeli I ligi okręgowej.