Mecze drużyn młodzieżowych Legii Warszawa

W sobotę 3 czerwca, na bocznym boisku przy Łazienkowskiej odbędą się nabory do czterech warszawskich ośrodków Szkół Piłkarskich Legii z roczników 2009-2011, które znajdują się na Bemowie, Targówku, Pradze oraz Łazienkowskiej 3. Udział w naborze jest bezpłatny, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Konieczna jest rejestracja pod tym adresem.
Legioniści z rocznika 2008 bardzo dobrze radzą sobie w rozgrywkach ligowych. W czwartek po niełatwym meczu pokonali 11-6 starszych kolegów z ursynowskiego Klubu SNU. Drużyna gości momentami przejmowała inicjatywę i trzykrotnie była bliska odrobienia strat, jednak po trafieniach w decydujących momentach Legia odzyskiwała bezpieczną przewagę. W drugim z meczów Legia 2006 uległa 2-4 Polonii, dopiero w końcówce meczu pokazując grę, dzięki której w poprzednim pojedynku z "Czarnymi Koszulami" padł wynik 8-2.
Legioniści z rocznika 2001 pokonali 2-0 w meczu derbowym Polonię i pewnie zmierzają do Centralnej Ligi Juniorów Mł.(awans dają 2 pierwsze miejsca),podczas gry "Czarne Koszule" znajdują się w strefie spadkowej. Drużyna trampkarzy CWKS odniosła zwycięstwo 5-1 z Naprzodem '03 w Zielonkach oraz zremisowała z UKS Ursus 2002 w lidze U-15 - w obu rozgrywkach znajduje się na czele tabeli. Legia 2008 zajęła 3. miejsce w turnieju w Zakopanem. Poza turniejowym podium znalazły się tym razem za to drużyny z roczników 2005 i 2006.
Juniorzy młodsi pokonali na wyjeździe SMS Łódź 3-1. Legia 2002 wygrała na wyjeździe ze Świtem 2-0, a gracze o rok młodsi - pokonali 3-1 KS Piaseczno. Młode Wilki 2004 wygrały 3-0 z Bugiem Wyszków, a zawodnicy o rok młodsi, wspierani przez zawodników z LSS, pokonali 7-2 ATP Warszawa '06. W meczu rocznika 2007 na obiekcie praskiej Błyskawicy padł wynik 0-20. Zawodnicy z roczników 2005,2006 i 2008 uczestniczą w turniejach międzynarodowych w kraju i za granicą.
Video | więcej | 1
W środę i czwartek młodzi legioniści rozegrali mecze awansem i zaległe. W derbach rocznika 2004 górą byli legioniści, którzy pokonali Polonię 1-0 po golu Tomasza Walczaka i dogonili punktowo prowadzącą Deltę. Legia 2005 pokonała 3-0 trzeci w tabeli Znicz i pozostaje na prowadzeniu z kompletem zwycięstw. Młode Wilki z rocznika 2006 po zaciętym meczu (w którym Legia dwukrotnie wychodziła na prowadzenie) uległy 4-5 Escoli Varsovia.
Juniorzy starsi w dramatycznych okolicznościach (gol Górala w ost. minucie) pokonali 2-1 Znicz Pruszków. W podobny sposób (stały fragment gry w doliczonym czasie) został rozstrzygnięty mecz Legii 2004 z Deltą Warszawa. Legia 2001 zajęła 3. miejsce w Memoriale Petera Dubovskiego w Bratysławie. Legia 2002 zremisowała 0-0 z Escolą Varsovia, a gracze o rok młodsi ulegli Escoli 0-1.
Fotoreportaż z turnieju rocznika 2009 na Annopolu - 36 zdjęć Bodziacha
Video | Zdjęcia | więcej | 3
W rozegranym awansem (z uwagi na wyjazd na turniej do Bratysławy) meczu 9. kolejki Legia 2001 wspomagana przez kilku młodszych kolegów, pokonała 5-1 drużynę Józefovii. Do przerwy było 2-0 po golach Rosołka, a po przerwie na listę strzelców wpisali się: Szulc, Gierach i Leszczuk. Legia prowadzi w tabeli, dwa pierwsze miejsca dają awans do Centralnej Ligi Juniorów Młodszych.W meczu na szczycie w swojej grupie orlików Legia 2007 uległa wysoko rówieśnikom z Varsovii. Legioniści tylko początek meczu mogli zaliczyć do udanych.
Video | więcej | 3
Juniorzy młodsi pokonali 2-0 Znicz Pruszków i pozostają na czele tabeli mazowieckiej ekstraligi U-16. Legia 2002 po 2 zwycięstwach w niedzielę, zajęła 5. miejsce na turnieju w Wieliczce. Drużyna trampkarzy starszych CWKS oparta na roczniku 2003 pokonała w meczu na szczycie Escolę II Varsovia 3-0. Ich młodsi koledzy z rocznika 2007/8 CWKS mimo dobrego początku (3-1 do przerwy) ulegli 3-7 ursynowskiemu Klubowi SNU. W innym spotkaniu tej samej grupy Młode Wilki 2008 pokonały 17-2 WAPN '07 i prowadzą samodzielnie w tabeli.
Legia mimo kilku dogodnych sytuacji zremisowała 0-0 z Polonią w 26. kolejce CLJ, ale utrzymała 4-punktową przewagę nad SMS Łódź. Remis, ale bramkowy (1-1) padł również w spotkaniu rocznika 2003 z Polonią. Juniorzy młodsi wygrali 2-1 z Jagiellonią 2000 i utrzymali prowadzenie w tabeli. Legia 2005 wygrała aż 14-0 z KS Konstancin. W meczach rocznika 2006 padły wyniki: 2-3 z Marcovią oraz 2-1 ze Zniczem II Pruszków. Trampkarze CWKS pokonali 3-0 KS Raszyn 2003. Legia 2002 uczestniczyła w turnieju w Wieliczce.
Video | więcej | 9
W meczu 8. kolejki Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych Legia pokonała 3-0 (1-0) Stomil Olsztyn. Wszystkie trzy gole dla legionistów zdobył Kacper Wełniak, który z 10 trafieniami prowadzi w tabeli strzelców ligi. Legia w dotychczasowych meczach uzbierała 18 pkt. (5 zwycięstw i 3 remisy) i prowadzi w tabeli grupy I MLJM. Do półfinału MP awansuje zwycięzca grupy. W sobotę o 11 podopieczni Roberta Picuły podejmą na swoim boisku Jagiellonią Białystok 2000. W pierwszym meczu tych drużyn padł wynik 1-1.
Juniorzy młodsi Akademii, choć przez większość II połowy grali w 10, wygrali 4-2 z Naki Olsztyn 2000. W środę rozegrają na tym samym boisku w Olsztynie mecz ze Stomilem. Trampkarze CWKS nie zaprezentowali może swojej najlepszej dyspozycji, ale pokonali 2-0 Ursus II 2003 i 2-1 Drukarza II 2002. Legia 2006 zajęła II miejsce w turnieju Znicz Cup U-11. Gracze z rocznika 2003, choć nie ponieśli ani jednej porażki, też byli drudzy, na Buxtehude SuperCup w Hamburgu. Legia 2005 na turnieju Löwencup U12 dotarła do 1/4 finału.
Dzień przed meczem pierwszych drużyn, juniorzy starsi pokonali Wisłę Kraków 2-0, po 2 golach Michała Górala. Legia 2001 nie wykorzystała z kolei doskonałej okazji na powiększenie przewagi w tabeli nad wiceliderem - mimo przewagi w I połowie i kilku dobrych okazji po przerwie legioniści skończyli mecz z Escolą w 10 i z wynikiem 2-3. Legia 02 zremisowała 2-2 z Unią, a rocznik 2004 pokonał 4-2 Znicz. Legia 07 uległa 1-4 Unii Boryszew 06, a Legia'08 pokonała 21-0 Sokoła Warszawa. CWKS Legia 07 pokonał 4-3 Ursus II.
Czterech zawodników Legii otrzymało powołania do reprezentacji Polski na konsultacje szkoleniowe. Mateusz Kochalski oraz Jakub Sinior pojadą na zgrupowanie kadry do lat 17. Natomiast Kacper Pietrzyk i Bartosz Olszewski wezmą udział w spotkaniu rocznika 1999. Obie konsultacje odbędą się w dniach 9-10 maja w Warszawie.
Legia ogłosiła akcję skierowaną do placówek wychowania przedszkolnego oraz szkół podstawowych - teraz każda z nich może zostać oficjalną placówką "Przyjazną Legii". Przedszkola, które zdecydują się na współpracę z klubem, mogą liczyć m.in. na możliwość wykorzystania logotypu LSS w komunikacji zewnętrznej, otrzymywać zaproszenia na mecze piłkarzy Legii, sprzęt sportowy, czy zajęcia prowadzone przez trenerów Legia Soccer Schools.
W zaległym meczu grupy wschodniej CLJ Legia pokonała 1-0 Cracovią po golu Patryka Czarnowskiego i umocniła się na prowadzeniu w tabeli. Także w meczu trampkarzy, szybko zdobyty przez Filipa Szewczyka gol rozstrzygnął losy meczu z Radomiakiem 2003. W meczu derbowym rocznika 2006 Legia pokonała 8-2 Polonię. Chłopcy z rocznika 2008 pewnie poradzili sobie z UKS Derby 356 i zdobyli prowadzenie w tabeli swojej grupy.
Video | Zdjęcia | więcej
Mecze drużyn młodzieżowych dostarczył dziś sporo emocji - po trudnych i nieskutecznych I połowach, po rezerwie legioniści okazywali się znacznie skuteczniejsi. Legia, wykorzystując remis SMS i Jagiellonii odzyskała prowadzenie w CLJ po wygranej 4-2 w Mielcu, mimo że mielczanie prowadzili już 2-0. Legia 2001 również wygrała 4-2, choć do przerwy 2-1 prowadził Radomiak. Legia 2008, po niełatwej I połowie, po przerwie była efektowna oraz skuteczna i wygrała 14-4 ze starszymi kolegami z Hutnika Warszawa.
Juniorzy młodsi zremisowali w meczu na szczycie ligi makroregionalnej 1-1 z Jagiellonią 2001. Legia 2003 pokonała 5-0 Wisłę Płock. Trampkarze CWKS z rocznika 2003 pokonali 3-0 Rysia Laski i 7-0 Znicz II Pruszków. Młode Wilki 2004/5 wygrały aż 7-0 z SEMP Ursynów, a w meczu rocznika 2006 z Pogonią Grodzisk padł wynik 7-1. W kategorii U10 zmierzyły się zespoły Legii LSS 2008 i CWKS Legii 2007/8 - po zaciętym meczu i golu w ost. minucie padł remis 3-3.
Video | Zdjęcia | więcej | 4
Legia otwiera klasy sportowe w szkole podstawowej nr 392 (obecnie gimnazjum nr 55) na warszawskim Żoliborzu. Pierwszy nabór dotyczy dzieci z klas 1 i 4. W najbliższym czasie planowane jest otwarcie klas sportowych także przy innych dzielnicach, w których funkcjonują Szkoły Piłkarskie Legii, czyli na Targówku, Bemowie i Pradze Południe.
Na początku kwietnia zamknęło się zimowe okienko transferowe dla zespołów młodzieżowych, a wszystkie drużyny Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa wznowiły już rozgrywki ligowe. W przerwie w zespołach Akademii doszło do zmian kadrowych. Dotyczyły one głównie najstarszych i najmłodszych roczników. W rozwinięciu - lista transferów zmian w składach drużyn, dokonanych zimą i wiosną bieżącego roku, uwzględniająca również drugą drużynę Legii.
Reprezentacja Polski U-16 (rocznik 2001) w swoim pierwszym spotkaniu rozegranym w ramach UEFA U-16 Development Tournament zremisowała 0-0 ze Słowacją. W rzutach karnych rywale wygrali 4-3. W wyjściowym składzie pojawił się środkowy pomocnik Legii Michał Karbownik, zmieniony w przerwie przez Czyża, natomiast w 55. minucie na boisku pojawił się drugi z legionistów, napastnik Maciej Rosołek. W sobotę o 16:00 Polacy zagrają w Malborku z Norwegią.