SiatkówkaHokejKoszykówka

RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Piłka Nożna                     zgłoś newsa!
Akademia Hokejowa Legii Warszawa zaprasza dzięci w wieku 3-8 lat na zajęcia nauki jazdy na łyżwach i podstawy hokeja na lodzie. Akademia posiada wykwalifikowaną międzynarodową kadrę trenerską. Zajęcia odbywają się na Torwarze II w czwartki w godzinach 17:30-18:30.
Wszystkim Czytelnikom Legionisci.com z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości oraz wszelkiej pomyślności. Wielu głębokich i radosnych przeżyć w rodzinnym gronie, wewnętrznego spokoju, wytrwałości i odpoczynku. Niech spełniają się wszystkie Wasze marzenia! Poniżej możecie składać życzenia swoim najbliższym, znajomym czy innym kibicom. Zachęcamy również do wysyłania świąteczno-noworocznych legijnych e-kartek.
We wtorek na warszawskim Torwarze odbyło się spotkanie zorganizowane przez fundację Warsaw Sports Group, które miało na celu przedstawić program rozwoju hokeja w Warszawie, w tym start drużyny seniorskiej w rozgrywkach ligowych. WSG wraz z COS i Legią Warszawa chcą odbudować tę sekcję.
10 lat temu hokejowa sekcja Legii Warszawa rozegrała swój pierwszy mecz po reaktywacji. Było to ciężkie 10 lat walki o byt i przetrwanie sekcji. Tylko dwukrotnie na przestrzeni tych 10 lat start w następnym sezonie był niezagrożony. Niestety, w sezonie 2015/2016 hokejowej Legii zabraknie na hokejowej mapie Polski.
Hokeiści Legii Warszawa w sezonie 2015/16 nie przystąpią do rozgrywek I ligi. Legioniści zgłosili chęć gry, jednak z powodów finansowych musieli się wycofać. Co ciekawe, w I lidze zagrają tylko dwa zespoły - Stoczniowiec Gdańsk i UKH Dębica. Rywalizacja pomiędzy nimi o awans do Polskiej Hokej Ligi toczyć się będzie do czterech zwycięstw, a pierwszy mecz odbędzie się dzisiaj.
- Potrzebujemy wzmocnień i skonsolidowanej drużyny, która zacznie pracować w maju, natomiast jeżeli nie będzie żadnej wizji i żadnej szansy do końca kwietnia, to prawdopodobnie będzie ten moment, kiedy trzeba będzie pewne rzeczy nazwać po imieniu i dać sobie spokój - mówi legia.sport.pl prezes hokejowej Legii Michał Wąsiński. Reaktywowana dziesięć lat temu hokejowa Legia ma za sobą jeden z najtrudniejszych sezonów.
Wszystkim kibicom Legii Warszawa, piłkarzom i pracownikom klubu życzymy ciepłych, pełnych radosnej nadziei Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, aby ten wyjątkowy czas spotkań w gronie najbliższych upływał w miłym nastroju. Wesołego Alle(L)uja! Do zobaczenia wieczorem na Ł3! :)
PS. Poniżej startuje konkurs świąteczny!
02.03. / 21:53 - Zdjęcia z Nowego Targu
W miniony weekend legioniści rozegrali dwa ostatnie mecze sezonu. W sobotę przegrali z Podhalem po dogrywce 5-6, natomiast dzień później wygrali 2-1. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Nowego Targu:

Fotoreportaż z soboty - 48 zdjęć Bartosza Krygiera
Fotoreportaż z niedzieli - 45 zdjęć Bartosza Krygiera
Zdjęcia | więcej | 1
Hokeiści Legii w ostatnim meczu sezonu wygrali na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ 2-1. Wyniki tercji: 0-0, 0-2, 1-0. Bramki dla warszawskiego zespołu zdobyli Patryk Wąsiński i Rafał Solon.
Fotoreportaż z meczu - 45 zdjęć Bartosza Krygiera
Zdjęcia | więcej | 7
Hokeiści Legii przegrali po dogrywce z Podhalem Nowy Targ 5-6. Do remisu legioniści doprowadzili na minutę przed końcem trzeciej tercji, jednak w ostatniej minucie dogrywki Dawid Olchawski strzelił zwycięską bramkę. Wyniki poszczególnych tercji: 0-0, 4-1, 1-4, d. 1-0. Ostatni mecz w obecnym sezonie legioniści rozegrają w niedzielę o godz. 18.
Fotoreportaż z meczu - 48 zdjęć Bartosza Krygiera
Zdjęcia | więcej | 2
27.02. / 11:07 - 35. i 36. kolejka I ligi
Przed nami dwie ostatnie kolejki sezonu zasadniczego. Legia nie zakwalifikowała się do fazy play-off i meczami z Podhalem zakończy rozgrywki w tym sezonie. UKH Dębica podejmie Zagłębie Sosnowiec, a SMS II PZHL zagra ze Stoczniowcem.
Znane są dokładne godziny dwóch ostatnich meczów Legii w obecnym sezonie, które rozegrane zostaną w Nowym Targu. Zarówno sobotnie, jak i niedzielne spotkanie z trzecim zespołem Podhala rozpocznie się o godz. 18:00.

Wygrana na koniec!

Hokeiści Legii w ostatnim meczu sezonu wygrali na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ 2-1. Wyniki tercji: 0-0, 0-2, 1-0. Bramki dla warszawskiego zespołu zdobyli Patryk Wąsiński i Rafał Solon. Strzały: 39 (12, 14, 13) - 36 (12, 16, 8), Kary: 24 (6, 14, 4) - 18 (4, 6, 8) 08:47 2 min. - Maxim Kondrashov, Wysoki kij 10:50 2 min. - Jaroslav Petrishche, Przeszkadzanie 15:58 2 min. - Damian Kran, Zahaczanie 19:06 2 min... więcej