RSS  |  WAP  |  Piłka Nożna  |  Siatka  |  Hokej                     zgłoś newsa!
W sobotę w hali Torwaru niespełna 3 tysiące kibiców wspierało koszykarzy Legii podczas meczu I ligi z SKK Siedlce. Siedleccy legioniści przyjechali w licznej grupie i z dwiema flagami. "I Siedlce też, i Siedlce też przyjacielem CWKS" - śpiewali kibice w młynie.
Video | Zdjęcia | więcej | 2
Legia nadspodziewanie łatwo pokonała SKK Siedlce w sobotnich derbach Mazowsza. Bardzo ciekawie było natomiast w Łańcucie, gdzie Zagłębie było bliskie podtrzymania zwycięskiej passy. Ostatecznie sosnowiczanie przegrali po dogrywce. W niedzielę Rosa wysoko pokonała Spójnię, a Krosno dopiero w ostatniej sekundzie zapewniło sobie wygraną w Bydgoszczy.
Szósty mecz Marcela Wilczka w barwach warszawskiej Legii był okazją by bliżej przyjrzeć się poczynaniom niedawnego zawodnika Startu Lublin. Poniżej tradycyjny już pomeczowy materiał z cyklu "Pod obserwacją".
Po porażce z Zagłębiem legioniści pałali żądzą rewanżu. Rywalem, na którym miała skupić się ich sportowa złość był SKK Siedlce. Przyjezdni pod wodzą nowego trenera Mariusza Niedbalskiego odnieśli tydzień temu ważne zwycięstwo z Pogonią Prudnik i aby myśleć jeszcze o grze w fazie play-off, marzyli o zwycięstwie na Torwarze.
Kamil Sulima: "Wynik mówi sam za siebie i jest adekwatnym podsumowaniem naszej gry. Przegraliśmy z Legią trzydziestoma punktami i trudno tak naprawdę o lepszy komentarz. O porażce zaważyła pierwsza połowa spotkania i postawa w ataku.
Rozmiar porażki SKK Siedlce z Legią był sporą niespodzianką. Wielu spodziewało się zwycięstwa stołecznych koszykarzy, ale przewagę aż 30 punktów przewidywało zapewne niewielu. Legia grała konsekwentnie, bez fajerwerków co przyznają sami zawodnicy SKK: - Legia postawiła nam ciężkie warunki, ale spodziewaliśmy się tego, nie zaskoczyła nas – mówi Rafał Sobiło.
W przerwie wczorajszego meczu z SKK Siedlce, sekcja koszykówki zorganizowała konkurs, którego sponsorem była firma bukmacherska Fortuna. W konkursie rzutów osobistych wzięły udział osoby, które złapały piłeczki tenisowe rzucone w trybuny po I kwarcie.
Zdjęcia | więcej | 1
25.01. / 12:56 - Statystyki meczu z SKK
Pomimo wysokiej wygranej Legii, trudno być w pełni zadowolonym po meczu z SKK Siedlce. Sporo do życzenia pozostawiała skuteczność z gry legionistów, rzuty osobiste kolejny raz wyglądały fatalnie (20/36), a do tego nasi gracze mimo niezbyt wymagającego rywala, popełnili 16 strat.
W rozegranym wczoraj meczu ligowym koszykarze Legii stracili tylko 39 punktów. To najlepszy od lat wynik pod tym kątem w historii klubu. Poniżej 40 punktów legioniści tracili wcześniej w latach 50-tych minionego wieku, ale należy pamiętać, że wówczas zarówno gra w kosza, jak i osiągane wyniki, były zdecydowanie inne niż obecnie.
W sobotnim meczu z SKK Siedlce, z numerem piątym w barwach Legii zagrał niejaki Aleksandro. Zawodnik pochodzenia hiszpańskiego okazał się najlepszym strzelcem drużyny, zdobywając 17 punktów. Zachęcamy do obejrzenia krótkiej pomeczowej rozmowy z koszykarzem naszego klubu:
Bartek Ornoch w meczu z SKK, otrzymał od trenerów szansę gry przez 15 minut. Niespełna 20-letni rzucający nie jest do końca zadowolony ze swojej gry, ale ma nadzieję, że w kolejnych meczach trenerzy znów postawią na niego. Poniżej zapis video naszej pomeczowej rozmowy z Bartkiem:
Prezentujemy Wam cztery fotoreportaże z sobotniego meczu koszykarzy Legii Warszawa z SKK Siedlce, który w obecności ok. 3 tysięcy kibiców legioniści zwyciężyli różnicą 30 punktów. Łącznie do obejrzenia ponad 220 zdjęć.
Fotoreportaż z meczu - 61 zdjęć Bodziacha
Fotoreportaż z meczu - 59 zdjęć Pawła
Fotoreportaż z meczu - 29 zdjęć Hagiego
Fotoreportaż z meczu - 47 zdjęć Magdy
Fotoreportaż z meczu - 35 zdjęć Hugollka
Legia pewnie pokonała SKK Siedlce. Trener naszej drużyny, Piotr Bakun mówi w pomeczowej rozmowie o dobrej grze w obronie, szczególnie w pierwszej połowie. Znajduje jednak także słabe strony postawy legionistów. Całą rozmowę możecie obejrzeć w tym newsie:
Video | więcej | 2
Trener SKK Siedlce nie mógł być szczęśliwy po meczu na Torwarze, bowiem jego podopieczni przegrali z Legią aż 39-69. W pomeczowej rozmowie Mariusz Niedbalski mówi o błędach swojego zespołu oraz o tym, co mogą w obecnych rozgrywkach osiągnąć legioniści:
Sobota, 24 stycznia 2015, godz. 19:45
Herb Legia Warszawa Legia Warszawa69
19-3, 25-16, 9-7, 16-13
Herb SKK Siedlce SKK Siedlce39

Legia najlepsza na Mazowszu!

W rozegranym dziś na Torwarze meczu I ligi koszykówki Legia Warszawa wygrała z SKK Siedlce 69-39. Wyniki kwart: 19-3, 25-16, 9-7, 16-13. Legioniści zagrali bez kontuzjowanych Zaperta, Świderskiego, Malewskiego i Bojki. Nasz zespół już w pierwszej kwarcie osiągnął wysoką przewagę, którą z każdą kolejną minutą powiększał. Legioniści mimo słabej skuteczności z gry oraz z linii rzutów wolnych, wygrali bardzo pewnie, o czym najlepiej świadczy końcowy wynik... więcej