RSS  |  WAP  |  Piłka Nożna  |  Siatka  |  Hokej                     zgłoś newsa!
Grzegorz Malewski jest kolejnym po Czarku Trybańskim wychowankiem Legii, który wrócił do naszego klubu. Malewski występował w Legii w drużynach młodzieżowych, w seniorach debiutował w ekstraklasie w rozgrywkach 2002/03, a później grał z eLką na piersi w I i II lidze. Po sobotnim sparingu w Pomiechówku porozmawialiśmy z naszym skrzydłowym m.in. o celach klubu na ten sezon, ale i o pamiętnym żarcie prima aprilisowym LL!.
Video | więcej | 2
Występująca na zapleczu koszykarskiej ekstraklasy Sekcja Koszykówki Legii Warszawa wyraża swoje poparcie dla jednej z najgłośniejszych inicjatyw stołecznej społeczności ostatnich lat - projektu "Saski 2018".
Po sobotnim sparingu ze Zniczem Pruszków, legioniści otrzymali od sztabu szkoleniowego dwa dni wolnego. Do zajęć wrócą jutro rano. Od wtorku do czwartku zajęcia w hali na Wilanowie odbywać się będą wieczorami, zaś przed południem koszykarze ćwiczyć będą na siłowni.
Piotr Bakun: Graliśmy strasznie nierówno, słabo w obronie. Mam wrażenie, że zespół z Pruszkowa był trochę bardziej świeży. Znicz miał dzisiaj bardzo dużo ponowień akcji, co wynikało poniekąd z naszej głupoty. Cieszy mnie to, że zespół był w stanie podnieść się. Graliśmy słabo, ale podnieśliśmy się i wygraliśmy. Na pewno było ciężko, bo jesteśmy zmęczeni.
Znamy terminy dwóch sparingów, jakie legioniści rozegrają w Warszawie, w ramach przygotowań do nowego sezonu. Legia zagra 10 września z rezerwami Rosy oraz 14 września z Astorią Bydgoszcz. Prawdopodobnie oba mecze odbędą się w hali przy ulicy Wiertniczej w Wilanowie.
W najbliższą środę, 3 września o godzinie 20:30 w Sports Barze Ł3 przy Łazienkowskiej, odbędzie się oficjalna prezentacja nowego autokaru koszykarzy Legii Warszawa. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.
W rozegranym dziś w Pomiechówku sparingu, koszykarze Legii wygrali po dogrywce z I-ligowym Zniczem Basket Pruszków 103-98 (24-25, 20-27, 21-19, 27-21, 11-6) Po czterech kwartach na tablicy widniał wynik 92-92. Legioniści mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale w ostatniej akcji nie zdobyli punktu. Więcej informacji i zdjęcia jeszcze dziś na naszej stronie. Po meczu legioniści zjedzą obiad i wrócą do Warszawy.
Fotoreportaż z meczu - 23 zdjęcia Bodziacha
Zdjęcia | więcej | 3
W sobotę o 12:00 w Pomiechówku, koszykarze Legii zagrają sparing z I-ligowym Zniczem Basket Pruszków. Legioniści mają na swoim wygrane z rezerwami Rosy i SKK Siedlce, zaś pruszkowianie pokonali Księżaka Łowicz. Na temat sobotniej rywalizacji z Legią wypowiedział się trener Znicza, Michał Spychała.
Świetna pierwsza połowa i słaby występ po przerwie - tak wyglądał czwartkowy sparing Legii z SKK Siedlce. Legioniści w pierwszej części gry spisywali się naprawdę bardzo dobrze, trafiając z wysoką skutecznością, w drugiej kwarcie lepiej bronili czego efektem były straconych tylko 14 punktów. Po przerwie w naszej grze dominowała nieporadność, szczególnie w ataku.
Fotoreportaż z meczu - 47 zdjęć Bodziacha
Zawodnicy i trenerzy koszykarskiej Legii, bezpośrednio po dzisiejszym sparingu z SKK Siedlce pojechali autokarem na Łazienkowską, gdzie na żywo wspierali naszych piłkarzy w walce o fazę grupową Ligi Europy. Wraz z nimi pojawił się "Świder", który od wczoraj sprawdza się w roli ojca małej Wiktorii.
W rozegranym dziś w Pomiechówku, drugim przedsezonowym sparingu, koszykarze Legii wygrali z innym beniaminkiem I ligi, SKK Siedlce 81-77 (30-22, 23-14, 14-20, 14-21). Kolejny mecz legioniści rozegrają w najbliższą sobotę o 12:00, ze Zniczem Basket Pruszków.
Remont w hali na Bemowie, w której występują koszykarze Legii trwa. Na razie cały czas prowadzone są tam prace związane z cyklinowaniem parkietu. Prace przy parkiecie, związane m.in. z nałożeniem nowego lakieru i linii rozpoczną się dopiero w przyszłym tygodniu. Tylko u nas możecie sprawdzić postęp prac.
Zdjęcia hali - 12 zdjęć Bodziacha
Video | Zdjęcia | więcej
Dzisiaj o godzinie 17:00 w hali przy ulicy Szkolnej 3 w Pomiechówku, koszykarze Legii rozegrają drugi mecz sparingowy podczas przygotowań do nowego sezonu. Rywalem naszej drużyny będzie inny I-ligowiec, SKK Siedlce.
Dzisiaj na świat przyszła córeczka Michała Świderskiego oraz jego wybranki Patrycji Stępień. Szczęśliwym rodzicom składamy najserdeczniejsze gratulacje!!! Mała Wiktoria Świderska przyszła na świat dzisiaj o 7:20, ma 52 centymetry i waży 3800g.

Przyszli
Michał Aleksandrowicz (Znicz Basket Pruszków)
Mateusz Bierwagen (Astoria Bydgoszcz)
Michał Kwiatkowski (Spójnia Stargard Szczeciński)
Cezary Trybański (AZS Koszalin)
Grzegorz Malewski (Znicz Basket Pruszków)

Legia w 1. lidze!

W rozegranym dziś na Bemowie trzecim, decydującym meczu finałowym play-off o I ligę koszykarze Legii wygrali z Notecią Inowrocław 66-51 i tym samym awansowali na zaplecze ekstraklasy! Odbudowa potęgi trwa! Wyniki poszczególnych kwart: 12-13, 17-10, 24-15, 13-13.