RSS  |  WAP  |  Piłka Nożna  |  Siatka  |  Hokej                     zgłoś newsa!
Na meczu koszykarzy Legii z Krosnem najliczniej w młynie stawili się legioniści z Woli, na meczu ze Zniczem - fanatycy z Bródna. Fani z Ochoty niespodziewanie wyprzedzili Bemowo w klasyfikacji generalnej. Dziwne to o tyle, że nasz zespół większość swoich meczów rozgrywa właśnie przy Obrońców Tobruku.
W minionym tygodniu mieliśmy okazję dwukrotnie wspierać koszykarzy podczas meczów na Bemowie. Po środowym spotkaniu ze Zniczem Basket Pruszków, gdzie pomimo niskiej frekwencji podczas całego meczu panowała świetna atmosfera, na trybunach Sekcyjni Fanatycy zapoczątkowali akcję "Odkurzania znajomych", polegającej na wyciągnięciu z domu tych, którzy w ostatnim czasie zamulili.
Video | Zdjęcia | więcej | 9
Mateusz Bierwagen: To nie było łatwe spotkanie. Było dużo walki, twardej walki pod koszem i przez to więcej rzutów z dystansu. Nie było jednak wielu niespokojnych momentów i od początku spotkania czuliśmy, że możemy się szarpać, ale cały czas utrzymamy przewagę ok. 10 punktów. Tak też się stało.
Nadal nie ma mocnych na Miasto Szkła Krosno, które rozbiło czwarte w tabeli GKS Tychy. Wydawało się, że tyszanie jako kandydat do play-off mogą zagrozić liderowi, ale nic z tego. Miasto Szkła wygrało różnicą 39 punktów! Do niespodzianki doszło w Poznaniu, gdzie Basket pałętający się w dolnych strefach tabeli pokonało wicelidera - Sokół Łańcut. Niedzielny wieczór należał również do Legii, która we własnej hali pokonała Spójnię. Kolejkę zamknie potyczka Astorii Bydgoszcz z GTK Gliwice.
W spotkaniu ze Spójnią Stargard Łukasz Wilczek zanotował podwójną zdobycz. Rozgrywający Legii zdobył 13 punktów oraz 11 asyst. Podopieczny Michała Spychały imponował skutecznością. W ciągu 29 minut trafił trzykrotnie na cztery próby za 2 punkty oraz miał 2 na 2 za 3 pkt. Ponadto pięciokrotnie zbierał piłki z tablic.
Legia Warszawa wygrała 92-77 ze Spójnią Stargard w meczu I ligi koszykówki. Wyniki poszczególnych kwart: 23-12, 25-28, 28-22, 16-15. Na Bemowie licznie stawili się fani. Na koniec została zaprezentowana oprawa "Sekcja chemiczna" i odpalone race. Więcej informacji w dziale Koszykówka.
Fotoreportaż z meczu - 26 zdjęć Hagiego
Zdjęcia | więcej | 6
Przed jutrzejszym spotkaniem naszych koszykarzy w hali na Bemowie (początek o 16:50), Sekcyjni Fanatycy mają apel do wszystkich, którym losy legijnych sekcji, a przede wszystkim atmosfera na trybunach, nie są obojętne. Na meczu oprawę zaprezentują UZL - o ile frekwencja w młynie będzie zadowalająca. "W związku z marną frekwencją na ostatnim spotkaniu koszykarzy, rozpoczynamy akcję 'Odkurzamy starych znajomych'.
Łukasz Wilczek: To był dla nas bardzo ciężki mecz. Mieliśmy słaby początek, gra się nie kleiła. Pruszków był bardzo dobrze dysponowany rzutowo, szczególnie w pierwszej połowie rzuty za 3 wpadały im jeden za drugim. Za dużo dawaliśmy im się rozpędzać i z tego wychodziły przewagi, które oni skutecznie wykorzystywali.
"Na mecz z Legią nie musieliśmy się specjalnie motywować, bo sama nazwa tego klubu motywuje wszystkie zespoły w Polsce" - powiedział po środowym meczu trener Znicza, Marek Zapałowski. Zachęcamy do obejrzenia całej rozmowy ze szkoleniowcem pruszkowskiej drużyny po derbach Mazowsza w hali na Bemowie.
Video | więcej | 1
"Sześć ostatnich minut to wzór, może nie ataku, ale tego co zrobiliśmy w obronie - ilości przechwytów, nacisku na piłkę i defensywy, która sprawiła, że rywale nie mieli łatwych rzutów za 3" - powiedział po meczu ze Zniczem Michał Spychała, trener Legii Warszawa.
Adam Parzych: To był bardzo ciężki mecz. Można powiedzieć, że przespaliśmy pierwszą połowę. Podnieśliśmy jednak głowy do góry i w drugiej połowie graliśmy już jak zespół. Każdy z nas uwierzył w zwycięstwo i walczyliśmy do końca. Myślę, że taki mecz i takie zwycięstwo wzmocnią nas psychicznie, jednak nie chcemy ich już więcej. Chcemy wygrywać w pierwszej połowie i jeszcze dobić rywala w drugiej. Mimo wszystko, takie mecze, jak ze Zniczem, pozwalają wiele się nauczyć i budują zespół.
Dzisiaj rozegrano mecze 20. kolejki I ligi. W najciekawszym meczu Legia Warszawa pokonała Znicz Pruszków we własnej hali. Blisko niespodzianki było we Wrocławiu, gdzie Śląsk mógł pokonać GKS Tychy. Ostatecznie lepsi o dwa punkty okazali się goście. Ponadto Miasto Szkła i Sokół Łańcut nie dali szans swoim rywalom. Spójnia Stargard, najbliższy przeciwnik legionistów, uległa w potyczce z Basketem Poznań.
W meczu I ligi koszykówki Legia Warszawa wygrała ze Zniczem Basket Pruszków 76-70. Wyniki poszczególnych kwart: 18-24, 11-20, 23-15, 24-11. Legia wygrała po emocjonującej końcówce. Dość powiedzieć, że nasz zespół po raz pierwszy na prowadzenie wyszedł na 2 minuty przed końcem. Kolejne spotkanie legioniści rozegrają również na Bemowie już najbliższą w niedzielę o 16:50 ze Spójnią Stargard. Więcej informacji w dziale Koszykówka.
Fotoreportaż z meczu - 43 zdjęcia Bodziacha
Fotoreportaż z meczu - 22 zdjęcia Michała Wyszyńskiego
Video | Zdjęcia | więcej | 8
W środę o 19:50 koszykarze Legii zagrają kolejne I-ligowe spotkanie na Bemowie. Tym razem do hali przy Obrońców Tobruku przyjedzie Znicz Basket Pruszków, a kibice gości zapowiedzieli wizytę w ok. 100-osobowej grupie. Bilety w cenie 10 złotych można kupować na ebilet.pl, w kasie nr 1 przy Łazienkowskiej 3 (g. 11-19), a także w dniu meczu od 18:15 przy wejściu do hali.
Sobota, 6 lutego 2016, godz. 17:30