RSS  |  WAP  |  Piłka Nożna  |  Siatka  |  Hokej                     zgłoś newsa!
Piotr Bakun: W pierwszej połowie nie graliśmy dobrze, ale chociaż solidnie broniliśmy, nie popełnialiśmy prostych błędów. W trzeciej kwarcie nie wiem co się stało - czy zawodnicy myśleli, że samo się ugra... Popełniliśmy 9 strat w trzeciej kwarcie i to jest masakra.
30.03. / 10:19 - Kadeci jadą do Radomia
Dzisiaj o 18:30 nasi kadeci rozegrają ostatni mecz w obecnym sezonie. Podopieczni Mateusza Wójcika pojadą do Radomia na mecz z Rosą Sport II. Trener zabierze na wyjazd 14 zawodników.
30.03. / 09:21 - Statystyki meczu z Rosą
Legia mimo wygranej na tablicach 52-37, po raz kolejny nie zdołała zwyciężyć na własnym parkiecie. Nasi zawodnicy popełnili aż 16 strat, przy 8 rywali, a do tego zagrali bardzo nieskutecznie. Z gry trafiliśmy niespełna 36% rzutów, a z rzutów osobistych straciliśmy kolejnych osiem "oczek" (9/17).
Próbowaliśmy gonić, ale jeśli chodzi o całokształt, wyglądało jakbyśmy przeszli obok. Nie wiem czym to tłumaczyć. (...) Możemy tylko przeprosić kibiców i wziąć się do roboty przez najbliższe dwa tygodnie, a później rozgromić Spójnię" - powiedział nam po meczu Marcel Wilczek. Zapis video naszej rozmowy możecie obejrzeć poniżej:
Cezary Trybański: Zespół z Radomia wszedł bardzo agresywnie w pojedynek, co spowodowało, że pogubiliśmy się nieco w grze. Później wprawdzie 'wróciliśmy' do meczu, ale w trzeciej kwarcie zanotowaliśmy wiele strat, co skrzętnie wykorzystywali nasi rywale. Zaczęły im wpadać 'trójki' i cóż... wygrali to spotkanie.
Karol Gutkowski (trener UTH Rosy): Na gorącym terenie w Warszawie, przy bardzo fajnej publiczności, rozegraliśmy jeden z najlepszych meczów w tym sezonie. To było dobre spotkanie, zwłaszcza pod kątem dyspozycji naszych obrońców.
To nie był udany wieczór dla Legii. Nasi zawodnicy niespodziewanie stracili punkty przed własną publicznością, gdzie przegrali drugi kolejny mecz z niżej notowaną drużyną. Poniżej prezentujemy Wam dwa fotoreportaże z niedzielnego meczu:
Fotoreportaż z meczu - 36 zdjęć Bodziacha
Fotoreportaż z meczu - 45 zdjęć Kasi
Koszykarze Legii w czwartej kwarcie próbowali odrabiać straty do Rosy, ale niestety nasz zespół popełnił zbyt wiele błędów, a i nasza skuteczność nie była w końcówce najlepsza. Poniżej prezentujemy Wam zapis video ostatnich kilku minut dzisiejszego meczu:
29.03. / 21:49 - 26. kolejka
W meczach ostatniej kolejki sezonu zasadniczego doszło tylko do jednej niespodzianki - Legia przegrała u siebie z Rosą. Drużyny z pierwszej trójki pewnie wygrały swoje mecze i liderem przed play-off pozostała Stal Ostrów. Na piąte miejsce wskoczyła Spójnia, zaś na siódme UTH Rosa. Pierwsze mecze play-off rozegrane zostaną za 2 tygodnie.
Pierwszym rywalem Legii Warszawa w fazie play-off będzie Spójnia Stargard Szczeciński, która w ostatniej kolejce wyprzedziła Znicz Pruszków. Pierwsze dwa mecze legioniści zagrają w Warszawie w weekend 11-12 kwietnia. Trzecie i ew. czwarty mecz odbędzie się 18 i 19 kwietnia w Stargardzie Szczecińskim, a ew. piąty 22 kwietnia w Warszawie. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.
Mateusz Bierwagen zaliczył podwójną zdobycz w przegranym meczu z Rosą Radom. Skrzydłowy Legii w ciągu 36 minut zdobył 20 punktów i zebrał 10 piłek. Podopieczny Piotra Bakuna co prawda spudłował wszystkie trzy rzuty za 3 pkt., ale może się pochwalić przyzwoitą skutecznością za 2 pkt. (9/17). Ponadto Bierwagen wykorzystał 2 z 3 prób z linii osobistych. Warto dodać, iż 26-latek zaliczył aż 6 zbiórek pod atakowaną tablicą.
W rozegranym dziś w Wilanowie meczu 26. kolejki I ligi Legia przegrała z UTH Rosą Radom 63-73. Wyniki poszczególnych kwart: 18-18, 15-11, 17-33, 13-11. Było to ostatnie spotkanie sezonu zasadniczego, po którym legioniści zapewnili sobie czwarte miejsce przed fazą play-off. Rozgrywki play-off rozpoczną się za 2 tygodnie. Więcej informacji w dziale Koszykówka.
Video | Zdjęcia | więcej | 6
Podczas jutrzejszego meczu koszykarzy Legii z UTH Rosą Radom, kibice Legii z Mokotowa prowadzić będą zbiórkę karmy dla bezdomnych psów. Zbiórka odbędzie się w hali przy Wiertniczej 26, gdzie o 18:00 odbędzie się mecz naszej drużyny. Zachęcamy do przynoszenia przede wszystkim suchej i mokrej karmy oraz obroży.
Michał Surdej z Elite Performance Institute, przed kilkoma tygodniami rozpoczął współpracę z koszykarską Legią. Surdej pełni funkcję trenera przygotowywania motorycznego. O tym za co odpowiada w naszym klubie, opowiada w rozmowie z LL!:
Niedziela, 29 marca 2015, godz. 18:00
Herb Legia Warszawa Legia Warszawa63
18-18, 15-11, 17-33, 13-11
Herb UTH Rosa Radom UTH Rosa Radom73

Porażka na koniec sezonu zasadniczego. Teraz play-off!

W rozegranym dziś w Wilanowie meczu 26. kolejki I ligi, Legia przegrała z UTH Rosą Radom 63-73. Wyniki poszczególnych kwart: 18-18, 15-11, 17-33, 13-11. Było to ostatnie spotkanie sezonu zasadniczego, po którym legioniści zapewnili sobie czwarte miejsce przed fazą play-off. Rozgrywki play-off rozpoczną się za 2 tygodnie.