RSS  |  WAP  |  Piłka Nożna  |  Siatka  |  Hokej                     zgłoś newsa!
W piątek koszykarze Legii wzięli udział w turnieju finałowym Pucharu Polski. W ćwierćfinale "Wojskowi" wyraźnie ulegli Stelmetowi Zielona Góra, który następnie w półfinale pokonał Anwil Włocławek 88-77, a w finale uległ zespołowi z Torunia 80-88. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania legionistów:
Fotoreportaż z meczu - 57 zdjęć Krzysztofa Białowąsa
Zdjęcia | więcej | 2
W meczu 1/4 finału Pucharu Polski rozegranym w Arenie Ursynów Legia Warszawa przegrała ze Stelmetem Zielona Góra 63-109. Wyniki poszczególnych kwart: 27-18, 27-12, 28-12, 27-21. Więcej informacji o sekcji znajdziecie w dziale Koszykówka.
Juniorzy koszykarskiej Legii nie zdołali awansować do czołowej ósemki mistrzostw Polski do lat 20. Legioniści w turnieju półfinałowym w Przemyślu zajęli trzecie miejsce, z bilansem 1-2. Kluczowa okazała się porażka w pierwszym meczu z MKS-em Dąbrową Górniczą 80-90, w którym do przerwy nasz zespół prowadził 47-43.
11.02. / 20:30 - Podwójna zdobycz Wilczka
Łukasz Wilczek zanotował podwójną zdobycz w wyjazdowym spotkaniu z GTK Gliwice. Rozgrywający Legii zdobył 10 punktów oraz zebrał 11 piłek. Podopieczny Tane Spaseva przebywał na parkiecie przez 44 minuty (najwięcej spośród wszystkich graczy). Zarówno w rzutach za 2, jak i za 3 punkty, notował skuteczność na poziomie 40% (2/5). Ponadto "Wilku" rozdał 6 asyst.
W meczu 20. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z GTK Gliwice 101-94. O tym kto zdobędzie dwa punkty decydowała dogrywka, bo w regulaminowym czasie gry było 83-83. Dodatkowe pięć minut lepiej zagrali "Wojskowi" i zanotowali drugie zwycięstwo w tym sezonie! Wyniki kwart: 23-16, 22-25, 18-19, 20-23, dogrywka 11-18. Więcej informacji o sekcji znajdziecie w dziale Koszykówka.
W zaległym meczu 17. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa przegrała na wyjeździe ze Asseco Gdynia 78-90. Wyniki kwart: 16-20, 26-19, 22-16, 26-23. Następny mecz legioniści zagrają w niedzielę w Gliwicach. Więcej informacji o sekcji w dziale Koszykówka.
05.02. / 20:40 - Wyniki 19. kolejki PLK
W weekend rozegrano mecze 19. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. Legia Warszawa przegrała na wyjeździe ze Stalą Ostrów. Na czele tabeli Anwil Włocławek, który wygrał z Turem Zgorzelec.
Zarząd Słupskiego Towarzystwa Koszykówki SSA poinformował Polską Ligę Koszykówki SA o wycofaniu drużyny Czarni Słupsk z rozgrywek w sezonie 2017/2018. W związku z powyższym, zgodnie z regulaminem, zespół został automatycznie przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli, a pozostałe do rozegrania mecze z udziałem Czarnych Słupsk zweryfikowane zostały jako walkower - 20-0 dla drużyny przeciwnej.
W meczu 19. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa przegrała na wyjeździe ze Stalą Ostrów Wielkopolski 60-75. Wyniki kwart: 15-19, 17-16, 17-12, 26-13. Następny mecz podopieczni Tane Spaseva zagrają w środę w Gdyni. Więcej informacji o sekcji w dziale Koszykówka.
30.01. / 18:40 - Wyniki 18. kolejki PLK
W weekend rozegrano mecze 18. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. Legia Warszawa odniosła kolejną porażkę i nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Na czele Anwil Włocławek, który ma na swoim koncie 37 punktów. Spotkanie Czarnych Słupsk ze Stalą Ostrów Wlkp. zostało odwołane ze względu na możliwość wycofania się z rozgrywek klubu ze Słupska. Ostateczna decyzja w tej sprawie nie została jeszcze podjęta.
Podczas sobotniego meczu koszykarzy Legii ze Startem Lublin, w końcu nasz młyn prezentował się jak należy. Duża w tym zasługa legionistów z Otwocka i Józefowa, którzy jako pierwsi wzięli udział w drugiej edycji "Ultra Dzielnicy". Tego dnia doping stał na bardzo wysokim poziomie i prawdopodobnie był najlepszy spośród wszystkich meczów rozgrywanych na Bemowie. Kapitalną robotę robił także werbel, który oprócz bębna, wybijał rytm legijnych pieśni.
Fotoreportaż z meczu - 100 zdjęć Michała Wyszyńskiego
Video | Zdjęcia | więcej | 19
Juniorzy starsi Legii z pierwszego miejsca awansowali do półfinałów mistrzostw Polski do lat 20, które odbędą się za dwa tygodnie. Legioniści niespodziewanie przegrali pierwszego dnia z Trójeczką Olsztyn, w sobotę wysoko pokonali Start Lublin, ale do awansu, wobec wygranej Startu z Trójeczką, potrzebowali zwycięstwa nad gospodarzami turnieju w Bydgoszczy - połączonymi siłami Novum i Astorii.
W meczu 18. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa przegrała we własnej hali ze Startem Lublin 71-83. Wyniki kwart: 22-18, 12-13, 21-21, 16-31. Chociaż legioniści byli równorzędną drużyną, a wielokrotnie prowadzili, w samej końcówce stracili mnóstwo punktów i po raz kolejny musieli uznać wyższość rywala. Następny mecz podopieczni Tane Spaseva zagrają za tydzień w Ostrowie Wielkopolskim. Więcej informacji o znajdziecie w dziale Koszykówka
Video | Zdjęcia | więcej | 33
Przy okazji sobotniego meczu koszykarzy Legii ze Startem Lublin będzie miała miejsce pierwsza w tym roku odsłona akcji "Ultra Dzielnica". Oprawę na meczu zaprezentują legioniści z Otwocka i Józefowa. Wszystkich fanów serdecznie zapraszamy na Bemowo, a kibiców z Żylety do odpowiednio wcześniejszego przybywania na trybuny. Bilety na spotkanie, które rozpocznie się o 18:00 można kupować tutaj.