RSS  |  WAP  |  Piłka Nożna  |  Siatka  |  Hokej                     zgłoś newsa!
"Popełniliśmy całą masę błędów. W kolejnych meczach, szczególnie o wyższą stawkę, takie sytuacje nie mogą mieć miejsca. Mamy trochę niefart do meczów z Sokołem w tym sezonie, bo do obu przystępowaliśmy w niepełnym składzie" - powiedział po meczu w Łańcucie trener Legii, Piotr Bakun.
Video | więcej | 1
W 23. kolejce doszło do starcia na szczycie. W Łańcucie spotkały się Sokół i Legia, które przed tym meczem miały identyczny bilans zwycięstw i porażek. Ostatecznie powody do radości mieli gospodarze. Z dobrej strony zaprezentowała się Spójnia, która rozbiła u siebie SKK Siedlce. Emocje do końca były w Prudniku, gdzie do rozstrzygnięcia zawodów potrzebna była dogrywka. W dodatkowym czasie gry, szalę zwycięstwa na swą korzyść przechylili gracze Astorii Bydgoszcz.
W meczu na szczycie koszykarskiej I ligi Legia przegrali na wyjeździe z Sokołem Łańcut 73-80. Wyniki kwart: 16-16, 24-19, 19-19, 21-19. "Wojskowi" zagrali bez dwóch kontuzjowanych podkoszowych - Tomka Andrzejewskiego i Mateusza Jarmakowicza. Kolejne spotkanie legioniści rozegrają 25 lutego o godzinie 17:00 w hali na Bemowie z Pogonią Prudnik. Więcej informacji w dziale Koszykówka.
Fotoreportaż z meczu - 38 zdjęć Bodziacha
Zdjęcia | więcej | 10
Na rynku ukazała się biografia legendy koszykarskiej Legii, Andrzeja Pstrokońskiego zatytułowana "Kosz pełen wrażeń". Najbardziej utytułowany koszykarz w historii naszego klubu, zdobywca siedmiu mistrzostw Polski oraz wielokrotny reprezentant Polski, wydał liczącą 414 stron książkę nakładem Fundacji na rzecz Historii Polskiego Sportu. Książkę w cenie 40 złotych plus koszty przesyłki można zamawiać tutaj.
Podczas ostatniego meczu koszykarzy z Kotwicą udział w Rywalizacji Dzielnic wzięło 299 osób. Wygrały ekipy, które prezentowały tego dnia oprawy, czyli Ochota oraz Marki. W klasyfikacji generalnej Ochota traci ponad 100 pkt. do Bródna, zaś wśród FC najwyższej sklasyfikowane są Legijne Przedmieścia, przed Raszynem i Grójcem.
Pierwsza trójka nie zwalnia tempa. Legioniści przekonująco pokonali u siebie Kotwicę. Sokół rzucił aż 112 punktów w Bydgoszczy, zaś Spójnia nie dała szans Noteci w Inowrocławiu. W trwającej kolejce najciekawiej zapowiadały się derby Śląska między sąsiadującymi ekipami. Ostatecznie GTK Gliwice wracało w dobrych nastrojach z Tychów. W środę odbędą się pozostałe dwa spotkania.
Trzy porażki ponieśli juniorzy Legii w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski do lat 20, które zakończyły się we Wrocławiu. Legioniści bardzo wysoko przegrali z faworytami zawodów, WKK Wrocław oraz Asseco Gdynia oraz przegrali 64-69 z Wisłą Kraków. Właśnie spotkanie z "Białą Gwiazdą" miało być tym, które przedłuży nadzieje naszej drużyny na sprawienie niespodzianki, podobnie jak to miało miejsce w ćwierćfinałach.
Wspaniały był piątkowy wieczór w hali przy ulicy Obrońców Tobruku. W "Ultra Dzielnicy" oprawy zaprezentowały Marki oraz Ochota, koszykarze odnieśli trzynaste zwycięstwo z rzędu, hala wypełniła się po brzegi, a my bawiliśmy się jak za starych, dobrych czasów.
Video | Zdjęcia | więcej | 3
Grzegorz Kukiełka: Mecz nie był zbyt trudnym pojedynkiem, co najwyżej mentalnie, ponieważ wiedzieliśmy, że przystępujemy do niego w roli faworyta. Zdawaliśmy sobie także sprawę z tego, że Kotwica ma problemy ze spotkaniami wyjazdowymi.
Łukasz Pacocha: Rozegraliśmy bardzo dobry mecz. Nasza gra napawała optymizmem, w szczególności w drugiej połowie. Co tu dużo mówić? Rzuciliśmy chyba około osiemnastu trójek, toteż takiego pojedynku nie da się po prostu przegrać. Bardzo dobrze graliśmy w ataku, w drugiej części konfrontacji poprawiliśmy naszą grę w obronie i cały czas kontrolowaliśmy sytuację na parkiecie.
Marcel Wilczek zaliczył podwójną zdobycz w meczu z Kotwicą Kołobrzeg. Skrzydłowy Legii zdobył 10 punktów oraz zebrał 13 piłek z tablic. Podopieczny Piotra Bakuna na ten dorobek pracował 26 minut. Pięciokrotnie próbował rzucać zarówno za 2, jak i za 3 punkty i w obu przypadkach trafiał ze skutecznością 40%.
"Dobrze, że wygraliśmy. Rekordy nie są ważne, bo to już historia. Ważne, abyśmy wygrywali każdy kolejny mecz i dobrze się do niego przygotowywali. Nie można rozpamiętywać tego co było kiedyś. Z meczu z Kotwicą na pewno wyciągniemy wnioski" - powiedział po piątkowym meczu trener Legii, Piotr Bakun. Poniżej wypowiedzi trenerów Legii i Kotwicy oraz Adama Linowskiego.
Video | więcej | 4
W spotkaniu 22. kolejki I ligi koszykarze Legii wygrali z Kotwicą Kołobrzeg 94-65. Wyniki kwart: 27-20, 22-20, 27-11, 18-14. To 13. zwycięstwo legionistów z rzędu! Już za tydzień zespół Piotra Bakuna czeka wyjazdowy mecz na szczycie w Łańcucie z miejscowym Sokołem. Najbliższe spotkanie na Bemowie 25 lutego z Pogonią Prudnik. Więcej informacji w dziale Koszykówka.
Fotoreportaż z meczu - 55 zdjęć Woytka
Fotoreportaż z meczu - 49 zdjęć Hagiego
Fotoreportaż z meczu - 37 zdjęć Bodziacha
Video | Zdjęcia | więcej | 10
Jutro na meczu koszykarzy Legii w hali na Bemowie, będzie można wesprzeć akcję malowania przez kibiców naszego klubu Centrum Zdrowia Dziecka, poprzez zakup koszulek-cegiełek "Jesteśmy Waszą Stolicą" w cenie 50 zł złotych. Osoby spoza Warszawy koszulki mogą kupić na forum kibiców.
Sobota, 18 lutego 2017, godz. 17:30
Herb Sokół Łańcut Sokół Łańcut80
16-16, 24-19, 19-19, 21-19
Herb Legia Warszawa Legia Warszawa73

Koniec pięknej serii

Spotkanie dwóch najlepszych drużyn w trwającym sezonie od początku miało taki przebieg jakiego się spodziewaliśmy. Żadna z drużyn nie pozwoliła rywalowi osiągnąć znacznej przewagi - najwyższą mieli gospodarze w 5. minucie, kiedy prowadzili 8-4. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 16-16. W drugiej odsłonie maksymalne prowadzenie Legii lub Sokoła wynosiło zaledwie 3 oczka, ale w ostatniej minucie gospodarze zdołali odskoczyć na 7 punktów, a przed końcową syreną podopieczni Piotra Bakuna zmniejszyli stratę do 5 oczek. Po przerwie nastąpił bardzo słaby moment gry "Wojskowych" - przez 3 minuty nie potrafili trafić do kosza, przez co na tablicy wyników zrobiło się 47-35... więcej