RSS  |  WAP  |  Piłka Nożna  |  Siatka  |  Hokej                     zgłoś newsa!
"Tutaj zaczęła się moja przygoda z koszykówką. Tak się też złożyło, że obecny asystent trenera był moim pierwszy szkoleniowcem, przy nim stawiałem swoje pierwsze kroki. Cieszę się, że mogłem tutaj wrócić" - tak mówi Cezary Trybański na łamach serwisu naszemiasto.pl. Środkowy Legii wierzy, iż wiele może dać drużynie i wkrótce uda się awansować do Tauron Basket Ligi.
Znamy już terminy meczów Legii z Zagłębiem Sosnowiec i SKK Siedlce. Oba rozegrane zostaną w piątki o godzinie 19:16. Spotkanie z Zagłębiem odbędzie się 10 października w Wilanowie, przy ulicy Wiertniczej 26, zaś wyjazdowy mecz z SKK Siedlce tydzień później. Nie jest jeszcze potwierdzony termin spotkania Legii z GKS-em Tychy.
Już w najbliższy czwartek koszykarze Legii zagrają spotkanie drugiej kolejki I ligi ze Zniczem Basket Pruszków. Mecz rozpocznie się o 19:00 w hali Znicza przy ulicy Bohaterów Warszawy 4 w Pruszkowie. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy do wspierania naszej drużyny!
To już trzeci sezon z rzędu, w którym koszykarze Legii Warszawa będą mogli liczyć na wsparcie Dzielnicy Bemowo. Umowa sponsorska, która została podpisana, niesie za sobą zarówno wsparcie finansowe dla koszykarskiej Legii, jak i gwarancję wspierania projektu Akademii Koszykówki Legii Warszawa.
29.09. / 10:00 - Reklama na bandach LED
Sekcja koszykówki Legii Warszawa rozszerza miejsca reklamowe na meczach naszego zespołu o bandy LED. Zainteresowane firmy prosimy o kontakt pod adresem reklama@legiakosz.com. Poniżej szczegóły naszej oferty:
Znany jest już terminarz juniorów Legii, którzy rozgrywki ligowe rozpoczną za dwa tygodnie. Na razie nie wiadomo, gdzie rozegrane zostaną pierwsze ligowe mecze legionistów, do czasu zakończenia remontu hali na Bemowie. Już w trzeciej kolejce dojdzie do derbów przy Konwiktorskiej.
W sobotnim meczu w Krośnie, w barwach Legii zadebiutowało trzech zawodników - Mateusz Bierwagen, Michał Aleksandrowicz i Michał Kwiatkowski. Dwaj pierwsi rozpoczęli spotkanie w pierwszej piątce, Kwiatkowski pojawił się na parkiecie w 7. minucie.
Informujemy, że w najbliższym tygodniu treningi grup młodzieżowych odbywać się będą w hali Koło przy Obozowej. Kadeci mają zaplanowane zajęcia na poniedziałek 17:30-19:00 oraz czwartek 17:00-18:30, młodzicy trenować będą we wtorek w godzinach 17:30-18:30 i piątek 17:30-19:00, a juniorzy w poniedziałek 19:00-20:30 i piątek 19:00-20:30.
"Co się dzisiaj stało, że graliśmy tak nierówno? Ja nie wiem i zawodnicy też nie wiedzą. Wygląda jakby na początku byli niegotowi do zawodów w żaden sposób" - powiedział po sobotnim spotkaniu w Krośnie trener Legii, Piotr Bakun. Całą pomeczową rozmowę możecie przeczytać poniżej.
O pierwszej połowie meczu w Krośnie każdy z legionistów chciałby jak najszybciej zapomnieć. Wynik do przerwy zwiastował pogrom i powrót do stolicy bocznymi drogami... Na szczęście po zmianie stron w końcu wróciła waleczność, legioniści doszli rywali na 9 punktów, ale i tak dwa punkty zasłużenie zostały w Krośnie.
Mnóstwo strat (23), słabsza deska (32 zbiórki wobec 35 rywali) i przede wszystkim fatalnie wykonywane rzuty osobiste - to przyczyny porażki naszego zespołu w Krośnie. Legia poprawiła co prawda skuteczność po przerwie, popełniała wtedy mniej strat, ale wynik 9/23 z linii rzutów wolnych woła o pomstę do nieba.
27.09. / 23:23 - Wyniki 1. kolejki
W meczach pierwszej kolejki I ligi tylko jedno ze spotkań zakończyło się wygraną gości - Spójnia była lepsza w Tychach. Legia przegrała w Krośnie po słabej pierwszej połowie, Sokół Łańcut wysoko pokonał UTH Rosę, a Znicz Basket Pruszków poradził sobie z Pogonią Prudnik. Zgodnie z oczekiwaniami GTK Gliwice nie dało szans Astorii, podobnie jak Stal Ostrów Zagłębiu.
Koszykarze Legii Warszawa rozpoczęli rozgrywki I ligi od trudnego wyjazdowego spotkania z Miastem Szkła (wcześniej MOSiR) Krosno, brązowym medalistą poprzednich rozgrywek. Legia przegrała to spotkanie 52-62. Wyniki poszczególnych kwart: 23-10, 19-6, 9-18, 11-18. Więcej informacji wkrótce w dziale Koszykówka. Kolejny mecz nasz zespół rozegra w najbliższy czwartek o 19:00 w Pruszkowie.
Damian Cechniak choć pojechał z Legią do Krosna, ostatecznie znalazł się poza meczową 12-tką. Przebieg meczu możecie śledzić na stronie PZKosz, a relację video obejrzycie tutaj. Rywale Legii ogłosili przed meczem, że krośnieński zespół występować będzie w tegorocznych rozgrywkach pod nazwą Miasto Szkła Krosno.
Czwartek, 2 października 2014, godz. 19:00