15. Wojciech Czerlonko 0
trener: Paweł Blechacz
Sędzia główny Jakub Kotulski, Robert Rydz ; Komisarz: Jarosław Czeropski

Trefl bez szans

W niedzielnym meczu ligowym koszykarze Legii nie dali szans rezerwom Trefla Sopot. Legioniści już po pierwszej kwarcie wygrywali 20-11 i do końca nie oddali prowadzenia. Wyniki kolejnych kwart: 13-19, 20-11, 16-9. Była to trzecia wygrana z rzędu naszej drużyny. W lidze Legia może pochwalić się bilansem 3 wygranych i jednej porażki. W tabeli cały czas wyprzedzają nas tylko Muszkieterowie Nowa Sól, którzy dzięki wygranej po dogrywce, nadal są jedyną niepokonaną drużyną. W przyszłą sobotę Legia zagra derbowe spotkanie z Polonią w hali przy Konwiktorskiej.

Dodatki
Zapowiedź

Dać dobrą lekcję sopockiej młodzieży

W niedzielę Legia podejmie na własnym parkiecie rezerwy Trefla Sopot. Nasi rywale w obecnym sezonie rozegrali tylko jedno spotkanie ligowe, w którym pokonali Basket Suchy Las 57-56. Dwa kolejne mecze Trefl przełożył. W ostatnią środę Trefl pokonał w Pucharze Polski GTK Gdynia 68-59, co sprawia, że najbliższego przeciwnika trzeba traktować bardzo poważnie.
W meczu z Suchym Lasem, najlepiej punktowali Adam Benk, Paweł Dzierżak i Artur Włodarczyk, którzy zdobyli po 11 punktów. Co ciekawe Trefl wygrał mimo, że zdecydowanie przegrał walkę na tablicach (27-40). Najlepiej za 3 punkty rzucali Kamil Hanke (2/4), Artur Włodarczyk (2/4), Cyprian Zięba (1/2) i Paweł Dzierżniak (1/4).

W pucharowym meczu z GTK, najwięcej punktów dla Trefla zdobyli Zięba (16), Czerlonko (14), Jaśkiewicz (12) i Włodarczyk (10). Rozgrywającym zespołu jest Kamil Hanke i Damian Ciesielski. Poza nimi pewne miejsce w wyjściowym składzie mają Włodarczyk, Jaśkiewicz i Zięba. Kadra rezerw Trefla składa się głównie z zawodników młodych - z roczników 1992-99.

Najbardziej doświadczonym z tego grona jest Jaśkiewicz, który mierzy 202 centymetry i występuje na "czwórce". W minionym sezonie regularnie grał w II lidze, a do tego zaliczył dwa symboliczne występy w ekstraklasie. W II lidze 21-letni Jaśkiewicz gra już piąty sezon. W ekstraklasie debiutował w sezonie 2010/11, ale do tej pory nie może przebić się do kadry pierwszego zespołu Trefla.

Najwyższym graczem Trefla II jest Jakub Motylewski, mierzący 208 centymetrów. W obecnym sezonie 18-latek gra na razie po kilka minut w meczu. Jako center występuje także o rok młodszy Grzegorz Kulka (203 cm).

Legia po raz ostatni grała z rezerwami Trefla (wtedy Prokomu) w sezonie 2006/07. Spotkanie na Bemowie zakończyło się wygraną naszego zespołu 70-62, zaś na wyjeździe legioniści zwyciężyli 81-48. Z obecnej kadry Legii tamte spotkania pamiętają jedynie Podobas i Jaremkiewicz.