HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Obrońcy Ojczyzny, transparent na niedzielnym meczu koszykarzy Legii - fot. Bodziach / Legionisci.com
Obrońcy Ojczyzny, transparent na niedzielnym meczu koszykarzy Legii - fot. Bodziach / Legionisci.com
Niedziela, 12 listopada 2017 r. godz. 19:42

Koszykówka: Legia Warszawa 67-85 Polski Cukier Toruń

Woytek, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com

W meczu 7. kolejki PLK koszykarze Legii Warszawa przegrali w hali na Bemowie z drużyną Polski Cukier Toruń 67-85. Wyniki poszczególnych kwart: 23-25, 13-19, 13-21, 18-18. Była to ósma porażka "Wojskowych" w tym sezonie. Kolejny mecz podopieczni Piotra Bakuna rozegrają dopiero 3 grudnia, a rywalem będzie mistrz Polski Stelmet Zielona Góra. Więcej informacji w dziale Koszykówka.
Fotoreportaż z meczu - 67 zdjęć Krzysztofa Białowąsa
Fotoreportaż z meczu - 70 zdjęć Michała Wyszyńskiego





Po raz pierwszy w obecnym sezonie koszykarze rozegrali mecz w swojej hali na Bemowie. Po cichu można było liczyć na to, że własne cztery ściany pomogą podopiecznym Piotra Bakuna w odniesieniu pierwszego zwycięstwa w PLK. Niestety rywalem był wicemistrz Polski Polski Cukier Toruń.

Tylko pierwsze minuty niedzielnego meczu były wyrównane - po dwóch minutach legioniści prowadzili 6-4, ale po kolejnych 120 sekundach na tablicy widniał wynik 13-8 dla gości. Legioniści jeszcze raz zerwali się do odrabiania strat i objęli jednopunktowe prowadzenie, ale tylko na chwilę i był to ostatni taki moment w tym meczu. Kwarta zakończyła się prowadzeniem "Twardych pierników" 25-23. W połowie drugiej części gry przewaga rywali wzrosła do 11 oczek (przy stanie 25-36), a na przerwę legioniści schodzili przerywając 36-44.

W trzeciej kwarcie w 5 minut wzrosła do 20 punktów (40-60), a przed ostatnią częścią spotkania torunianie wygrywali 67-49. W 32. minucie meczu Polski Cukier osiągnął najwyższe prowadzenie w meczu 71-54 i spokojnie mógł kontrolować przebieg dalszej gry. Pięć minut przed końcową syreną strata legionistów wynosiła 17 oczek, a w szeregi obu ekip wdarło się sporo niecelności i przez kolejne 2 minuty nikt nie potrafił wykonać celnego rzutu. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną torunian 18 punktami.

Komentarze: (25)

ding, 12.11.2017 20:08 - *.dynamic.chello.pl

poronienie potęgi :-/

Koniczyna , 12.11.2017 20:14 - *.centertel.pl

Niestety zespół nie został odpowiednio przygotowany pod względem personalnym:(

Adam, 12.11.2017 20:31 - *.246.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Nie poddawać się! Sezon nie jest jeszcze stracony. Przygotowywać się na mecz z AZS Koszalin i tam wygrać. Kibice zapełniać hale! Działacze uzupełnić skład! Zawodnicy odzyskać formę!

KOSZmar twi mnie, 12.11.2017 20:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Idę się napić . O północy wyniosę kosz . Ale spoko , trzeba zachować zimną krew . Będzie burza mózgów , bo przyczyny nie są takie oczywiste , byle spokojnie . Szkoda przegranych ze słabszymi drużynami , bardzo szkoda bo teraz te silniejsze na tapecie . Ale luzik , to runda jesienna dopiero . Kto wie , może jeszcze jest jakaś szansa nawet na plej ofy . No chyba że już nie .

Mariano, 12.11.2017 21:03 - *.dynamic.chello.pl

Panowie zagryźć zęby i walczyć o utrzymanie. Będzie już tylko lepiej.

Igor, 12.11.2017 21:20 - *.dynamic.chello.pl

Oceniam,ze robili co mogli szczególnie w pierwszych 2 kwartach.Ale prawda jest taka,że róznica jest w wartości
poszczególnych graczy i tego nie da się pszeskoczyć....
Ale walki trochę było...

grzesiek, 12.11.2017 21:45 - *.centertel.pl

Trzymam kciuki. Czy wygrywasz czy nie...

Odrodzenie, 12.11.2017 21:54 - *.play-internet.pl

Leją Legię na potęgę!

dzg, 12.11.2017 22:26 - *.play-internet.pl

a organizuje może ktoś jakiś wyjazd na kosza??? przyjdzie marazm zimowy pod kątem piłki kopanej to może jakiś wyjazd ;))))

Kibic (L), 12.11.2017 22:55 - *.static.ip.netia.com.pl

Toruński cukier przereklamowany. Gdyby nasi grali skuteczniej to z cukru polskiego zamienili by go w kubański trzcinowy. Poza tym, może niech mecz trwa 6 QT. Wtedy nasi będą w lepszej sytuacji. Bo oni grają teraz lepiej w końcówkach.

Rada ............ może dobra........, 12.11.2017 22:59 - *.static.ip.netia.com.pl

Nasi koszykarze niech jutro się udadzą do diabetologa, a niektórzy kibice niech jutro zostawią swoje bryki na parkingach, bo alkomat może wykazać to i owo -:)))

Twardy , 12.11.2017 23:01 - *.centertel.pl

Nic sie nie stało hej Legio nic sie nie stało 5 kroleszczakow bokiem przeleciało ! Wszyscy na mecz i tańczymy walczyka hej !!

JEZELI ......., 12.11.2017 23:01 - *.static.ip.netia.com.pl

Sekcja Koszykówki jest 5 kolem u woza, a kopacze są oczkiem w głowie 'wodzów" Legii, no to trudno aby koszykarze grali inaczej jak do tej pory.

U W A G A , 12.11.2017 23:09 - *.static.ip.netia.com.pl

Tablica informacyjna - AWARIA. Nie było info kto ile punktów wrzucił. Na początku działała, ale zaraz po już był klops. I to ma być REMONT Hali na OSiR Bemowo ?Poza tym w jednym miejscu wynik podajecie 67-85, a w innym 65-87. Czyżbyście już otworzyli jakąś buteleczkę ? Może za wcześnie na STYPĘ.

podziękowanie, 12.11.2017 23:34 - *.dynamic-ww-07.vectranet.pl

A ja chciałem podziękowac za pamięć historyczną. Śpiewając dziś hym miałem łzy w oczach

Mały Johny, 13.11.2017 07:54 - *.play-internet.pl

Szacunek za hymn odśpiewany na stojąco. Pytanie, jakie będą konsekwencje ? Bo na sto procent komisarz zawodów odnotował w protokole, że mecz był przerwany. Oby plk nie ukarało finansowo Legii. Co do meczu, to pierwsza połowa była nawet wyrównana, ale już druga to dramat -niewykorzystanane akcje 1 na 1, skuteczność z gry, przegrana deska, brak zastawienia, błędy takie jak połowa etc. Z całym szacunkiem, ale nasza gra przypominała grę kadetów a nie zawodników ekstraklasy. Już nawet zyleta ich wygwizdała. Ciekaw jestem, co sądzą działecze Legii o poziomie jaki reprezentuje zespół, bilans 0:7. Może czas na jakieś poważne decyzje, zmiany.

do Mały John, 13.11.2017 09:40 - *.4

Co do treści to się zgadzam. Ale że żyleta ich wygwizdała to nie było miejsca. Kibicowanie w kosza jest inne niż w piłce - jak przeciwnicy mają piłkę to się gwiżdże. A już szczególnie przy wolnych. Szczerze trochę mi tego brakuje. Choć może po prostu trzeba się przyzwyczaić do innego stylu kibicowania - niekoszykarskiego

Kibic (L), 13.11.2017 18:22 - *.static.ip.netia.com.pl

Obawiam się, że kiedy nasi będą NAPRAWDĘ mieli szansę wygrać jakiś mecz to się usztywnią. Myśl o wygraniu może ich spętać.

PROPOZYCJA........., 13.11.2017 18:34 - *.static.ip.netia.com.pl

A może należy zamiast "Snu o Warszawie", zaintonować...."Jeszcze Legia nie poległa kiedy my dopingujemy...." A dalsze słowa może fani Żylety dobiorą do melodii hymnu.

odp. do Mały Johny...Kibic (L), 13.11.2017 19:29 - *.static.ip.netia.com.pl

Synu. A Ty chciałeś Hymn państwowy śpiewać leżąc lub siedząc ? I za to ma być jakiś szacun, że śpiewano stojąc ? Żeś walnął jak chory w kubel -:(((

Czy ............................, 13.11.2017 19:33 - *.static.ip.netia.com.pl

Gwizdy i śpiew może dotyczyły A. Perki. O ile on był kiedyś zawodnikiem Polonii to możliwe, że to był motyw takiego, a nie innego zachowania Fanatyków(L).

xxx, 13.11.2017 19:48 - *.centertel.pl

Gwizdy i śpiewy dotyczyły A.Perki nie dlatego że jest wychowankiem czarnych kultularnych tylko dlatego że nie podniósł się w czasie hymnu gdzie nawet czarnoskórzy w jakiś sposób uszanowali i wstali .
.....do PROPOZYCJA
przerabianie hymnu narodowego ?
Weź duży rozbieg i barana w ścianę

(L)ech, 13.11.2017 23:59 - *.centertel.pl

8 porażek w 7 meczach?
No to rzeczywiście mistrzostwo świata...

do wszystkich, 14.11.2017 00:04 - *.dynamic-ww-07.vectranet.pl

ten cały Perka dostał pocisk bo nie ruszył dupy w czasie hymnu!

wyjaśniona sprawa pana "P"., 14.11.2017 18:13 - *.static.ip.netia.com.pl

Niestety są ludzie tacy i owacy. Czyli: "Jakiego mnie Boże stworzyłeś, takiego mnie masz".

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.