HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Piotr Bakun przez ponad 5 lat prowadził drużynę koszykarzy Legii Warszawa - fot. Bodziach / Legionisci.com
Piotr Bakun przez ponad 5 lat prowadził drużynę koszykarzy Legii Warszawa - fot. Bodziach / Legionisci.com
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 11:08

Koszykówka: Bakun nie jest już trenerem Legii

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Dzisiaj Piotr Bakun został zwolniony z funkcji trenera koszykarzy Legii Warszawa. Nazwisko nowego szkoleniowca poznamy niebawem. Powodem dymisji szkoleniowca były słabe wyniki w PLK - Legia poniosła 8 kolejnych porażek. Piotr Bakun pracował w klubie od połowy 2012 roku. Po raz pierwszy prowadził nasz zespół 13 października 2012 roku w wyjazdowym meczu z MCKiS Jaworzno w II lidze.

W pierwszym sezonie doprowadził Legię do finału play-off drugiej ligi (1-2 z MCKiS Jaworzno), w kolejnym zaś świętował z Legią awans do I ligi po wygranych finałach z Notecią Inowrocław. W pierwszej lidze najpierw zajął z Legią 4. miejsce. Kolejny sezon rozpoczął jako asystent Michała Spychały i dopiero od lutego 2016 roku ponownie pełnił rolę pierwszego szkoleniowca. Doprowadził wówczas Legię do finału play-off, w którym nasz zespół po bardzo zaciętych bojach przegrał z Miastem Szkła Krosno 2-3. W minionych rozgrywkach prowadzona przez Bakuna Legia wywalczyła upragniony awans do PLK, po wygranej w finale z GTK Gliwice 3-0. Sezon 2017/18 legioniści rozpoczęli od ośmiu kolejnych porażek - stąd też decyzja zarządu klubu o zmianie pierwszego trenera.

Bilans Piotra Bakuna w roli pierwszego trenera:
sezon 2012/13 (II liga): 14 zwycięstw, 11 porażek, 1 porażka w Pucharze PZKosz
sezon 2013/14 (II liga): 26 zwycięstw, 5 porażek, 1 porażka w Pucharze PZKosz
sezon 2014/15 (I liga): 20 zwycięstw, 17 porażek
sezon 2015/16 (I liga): 14 zwycięstw, 6 porażek
sezon 2016/17 (I liga): 32 zwycięstwa, 8 porażek
sezon 2017/18 (PLK): 0 zwycięstw, 8 porażek
Łącznie: 163 mecze - 106 zwycięstw, 57 porażek (w tym 2 w Pucharze PZKosz)









fot. Legionisci.com

przeczytaj więcej o: , , ,

Komentarze: (39)

L, 15.11.2017 11:22 - *.90

Szacunek za awanse, ale widać że niestety chyba zabrakło pomysłu na grę na najwyższym szczeblu

leg-fan, 15.11.2017 11:26 - *.warszawa.vectranet.pl

Panie Jankowski, weż się Pan pier...nij w czoło... Najpierw budżet na porządne transfery a później wymagania od trenera.

Panie Piotrze, dziękuje!

Igor, 15.11.2017 11:39 - *.dynamic.chello.pl

No i znaleziono winnego.....Trener jest faktycznie odpowiedzialny za wynik i na pewno były błędy ale materiał
którym dysponuje nie jest na PLK.Najbardziej są winni Ci
Którzy byli odpowiedzialni za budowę składu na PLK.

wotan, 15.11.2017 11:45 - *.static.ip.netia.com.pl

Troche szkoda gościa, przyszedł, kiedy Legia na dnie była. Włożył serce, tyle lat poświęcił.... jednak taka seria oklepów w PLK nie wzięła się z przypadku

marcin, 15.11.2017 11:46 - *.53

Pomieszanie z poplątaniem, proponuję Panu Jankowskiemu, żeby wziął stery drużyny w swoje ręce...

tomek, 15.11.2017 12:00 - *.dynamic.chello.pl

Dzieki Trenerze za Wszystko . Szacuneczek i powodzenia

mlbets, 15.11.2017 12:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Największym problemem drużyny jest gra w obronie. Ten element nie jest nawet słaby, jest wręcz katastrofalnie żenujący.

A za to można obwinić tylko trenera, bo zatrudnienie nawet 2-3 murzynów za dużą kasę by obrony nie poprawiło.

aja3, 15.11.2017 12:36 - *.centertel.pl

Z pustego i Salomon nie naleje...

Buła, 15.11.2017 12:43 - *.20-2.cable.virginm.net

Schumacher "trabantem" wyścigu też by nie wygrał, gra na torwarze , kanapy dla vipów , miś Kazek to wszystko super tylko zabralko kasy na wzmocnienia!
TRENERZE POWODZENIA!!!

P, 15.11.2017 13:07 - *.play-internet.pl

Jankowski daj na wzmocnienia a potem wymagaj efektów.
P.Piotrze dzięki i powodzenia

L-sta, 15.11.2017 13:35 - *.mmc.com

Dokładnie tak jak piszą poprzednicy. Najpierw porządne wzmocnienia by się przydały, a nie zmiana trenera. Brawa dla osób odpowiedzialnych za transfery. Pełen profesjonalizm. Może czas zmienić branże na taką, na której się jeszcze znacie?

Ewa, 15.11.2017 14:02 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

A ja mysle ze P. Jankowski od dawna ma trenera nowego i pieniądze na zawodników tylko nie wiedział jak sie pozbyć trenera Bakuna. To nie dał mu pieniędzy na wzmocnienia i samo sie rozwiązało. A tych zawodników co dostał to nie wzmocnienie tylko tacy sami zawodnicy co nasze chłopaki z pierwszej ligii. Przyjdzie nowy trener to i nagle kasa bedzie na prawdziwe wzmocnienia. Moze Mike Taylor??? Trenerze P. Bakunie gratuluje dotychczasowych sukcesów. Legia miała szczescie ze na Pana trafiła a nie odwrotnie. Mało jest takich ludzi z pasja. Życzę samych sukcesów zawodowych samych przyjemności w życiu prywatnym. Pozdrawiam

BartekJJ, 15.11.2017 15:10 - *.static.ip.netia.com.pl

Do poprawy jest gra pod koszem, przede wszystkim zbiorki oraz skutecznosc w rzutach za 3. Do tego nie trzeba nowego czarodzieja ...

look, 15.11.2017 16:05 - *.static.chello.pl

no to JJ sie zastanowił i zdymisjonował P.BAKUNA człowieka który zrobił tyle dobrego a rzeczywiscie mozna było dac wiecej kasy i wziasc lepszych zawodników i by sie to rozwijało.DZIEKI TRENERZE BAKUNIE ,naprawde dobry kawał roboty,JJ nie wyrzucaj tego TRENERA tylko wykorzystaj jego potencjał i mozliwosci bo sa ogromne.niech szkoli młodych bo LL w porównaniu z TRENEREM to zółtodziob i napewno bedą wyniki( ci co za mlodu uczyli sie u BAKUNA wiedzą co mowie) Działacze pomyslcie o tym!!! POWODZENIA TRENERZE I jeszcze raz dzieki za taka prace .Zobaczymy co nowy trener poukłada z naszych grajków i kto pojdzie do odstrzału bo cos czuje ze to nieuniknione.

kibic, 15.11.2017 16:21 - *.166

Dziękuję trenerze za dużo dobrej roboty w Legii!

see, 15.11.2017 16:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie przepadam i nigdy nie przepadałem za trenerem Bakunem.Niestety tej decyzji mozna sie było spodziewać. Jednak to nie wina trenera tylko tego kim dysponował do gry.
Dziekujemy Panie Trenerze za tyle lat razem i za to ,że wspólnie z panem Chabelskim doprowadziliscie Legie do PLK

Skułek, 15.11.2017 16:58 - *.centertel.pl

Trenowałem u tego gościa wiele lat temu obrona to jego konik ile razy mecz wygraliśmy dzięki obronie . Dzięki za wszystko trenerze . Legii potrzebny jest lider który pociągnie jak nic nie idzie tego brakuje !

ja, 15.11.2017 17:12 - *.dynamic.chello.pl

Przy takiej przepaści między najwyższą klasą rozgrywkową, a kolejnymi to można było wygrać jeden mecz z tymi co też weszli do PLK (tylko, że oni zdaje się przy zielonym stoliku).
I ten mecz trzeba było wygrać, a niestety go przegraliśmy.

Ale czego więcej wymagać? Tutaj należałoby zainwestować kasę i ściągnąć lepszych zawodników.

3er, 15.11.2017 17:21 - *.dynamic.chello.pl

To nie w Bakunie problem !! zamiast sprowadzić do zespołu kilku ogranych zawodników z PLK naściągaliście jakiś szrot niewiadomego pochodzenia i szukacie kozła ofiarnego...

Środa, 15.11.2017 18:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Szacun bracie (L) . Dzięki za awans i za te sezony powrotu do ekstraklasy . Szkoda , że ten sezon jest taki ciężki , pozdro .

grzesiek, 15.11.2017 20:16 - *.centertel.pl

Trenerze szacunek. Szacunek i jeszcze raz- szacunek.

Kibic (L), 15.11.2017 20:19 - *.static.ip.netia.com.pl

Krzyk-> To NIE WINA trenera. To wina tego/tych co zdjął/-li trenera. Pod latarnią najciemniej. Może kibice powinni o tym zadecydować, czy potrzebny jest nowy trener ? Krótko: ZARZĄD od koszykówki do WYMIANY. Uzasadnienie-to ZŁA POLITYKA transferowa i błędne decyzje personalne (zdjęcie trenera). To tak w skrócie.

do Pana Prezesa, 15.11.2017 20:55 - *.20-2.cable.virginm.net

0-8 nie da sie obronić ale czy zmiana trenera wystarczy? Bez zmian na parkiecie nic sie nie zmieni! Ilu trenerów pracowało w Legii 5 sezonów z rzędu ? i przeprowadzało drużyne z II przez I ligę do PLK ? przy okazji zaliczajac upokorzenie "Spychała" ? Nikt nie oczekuje ze zarzad wezmie to na klate , najlatwiej jest wymienic trenera! chociaż wydaje mi sie ze już raz zatrzymaliscie Bakuna w Legii i chyba sie oplacalo ?
Facet spedzil 5 lat w Legia i cos dla klubu zrobil
Panie prezesie moze pomyslec o wykozystaniu tego czlowieka ?

Mały Johny, 15.11.2017 21:27 - *.dynamic.chello.pl

Problemem Legii nie był Bakun. Choć mógł wygrać dwa mecze- Czarni, Gliwice. Zwalnianie go w obecnym momencie, jest najgorszym związaniem. Ale czy można go obwiniać za obecny bilans 0:8 ? Tylko w małym stopniu, bo co on może zrobić z chłopakami z pierwszej ligi, którzy chcą grać w basket, ale coś im nie wychodzi. Porównałbym to do Roberta Kubicy, czy wygrałby w swojej karierze cokolwiek gdyby jeździł z silnikiem o 200 koni mniejszym niż pozostali zawodnicy?! No nie, i właśnie to jest aluzja do obecnej Legii. Legia poziomem sportowym jest daleko od poziomu plk i to jest problem naszej drużyny. Wynika to w głównej mierze z fatalnych decyzji transferowych. Jak wspomniałem kiedyś wcześniej, powinno zostać 5-6 zawodników ze starej kady pierwszej ligi. Dżej dżej Jankowski myślał, że jak zaimplikuje coś na wzór koncepcji Trenera Barana z Krosna to będzie miał świetny zespół na poziomie plk. Jaja jak berety, zamiast opracować własną koncepcję na zespół- na pewno nie opierającej sie na tak dużej liczbie pierszoligowców, to probowano pójść śladem Krosna co było błędem. Legia powinna kupić 3 solidnych graczy z plk, a resztę uzupełnić zawodnikami zagranicznymi. Mnie osobiście zastanwawia, kto był w głównej mierze odpowiedzialny za transfery w drużynie ? Bakun? Pewnie mial swoją listę solidnych graczy, ale nie dostał takich graczy jakich chciał. Pamiętam bardzo dobrze jak nasz dżej dżej mówił na łamach chyba sportowych faktów, że ma listę 300 zawodników, ale legia na pewno nie będzie przepłacać. Prawda jest taka, pożałowano trochę gorsza i nie ma składu. I można byłoby pisać tak w nieskończoność. Nie zdziwię się, jak Bakun wróci ponownie do Legii jeszcze w tym sezonie. Juz tak bylo rok czy dwa lata temu? A nie sorry, wtedy został asystentem na 2 mc. Oj szkoda Legii, oj szkoda.

odpowiedź...., 15.11.2017 21:51 - *.static.ip.netia.com.pl

ONI (Zarząd) wykorzystali trenera jak .... i wykorzystanemu powiedzieli pa, pa, ..., pa.

Gocław, 15.11.2017 22:30 - *.dynamic.chello.pl

Do Skułek:

Ja też trenowałem u Pana Bakuna 1,5 roku, lecz moje zdanie jest takie, że do Ekstraklasy to on się nadaje dokładnie tak jak ja, czyli wcale :)

Do trenowania młodzieży (U-21) jak najbardziej. Nie mam zarzutów - kawał fachowca.
Po prostu na starszych ludzi, jego metody nie działają.

Wszystkiego dobrego Panie Piotrze. Awansu do Ekstraklasy z Legią Panu nie zapomnimy - dziękujemy.

cezary_1958, 15.11.2017 22:50 - *.dynamic.chello.pl

Wielkie podziękowania dla Pana Bakuna. Za serce, które zostawił w Legii. Naprawdę to była duża przyjemność widzieć go jak prowadził L do PLK. Jeśli teraz znajdzie się kasa na wzmocnienia tzn. że od początku był taki plan. Zrobić jak najwięcej tanim kosztem. A potem jak się nie da, to wykorzystać zasoby finansowe i wzmocnić drużynę. Trener Bakun powinien zostać w L i obserwować nowego trenera w działaniu. Za rok za dwa będzie jak znalazł tanio i skutecznie.

jankoL, 16.11.2017 14:15 - *.83.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

To fakt poziom PLK go zdecydowanie przerosl...w pewnym momencie czyli po awansie powinien pokazac jaja i podziekowac takim jak Jarmak,Sulima czy Linek ,to nie trn poziom...Wzmocnienia zagr to jakis zart kontraktowal gosci lacznie z mocno przecietnymi Bilbao czy Wallem ktorzy nie robia zadnej roznicy...W gliwicach czy slupsku to zagraniczniaki stanowia główną siłę...

cosiek, 16.11.2017 15:10 - *.93

do jankol - znawco po co gadasz głupoty, przecież jarmak miał ważny kontrakt na kolejny sezon, nawet sam JJ mówił w wywiadzie, że nie było tajemnicą że nie ma między Bakunem a Jarmakiem chemii - to o czym to świadczy? A kto zakontraktował kontuzjowanego Jorge? Podobno przechodził przed podpisaniem testy medyczne w Legii - to o czym to świadczy? To też wina trenera ? a teraz pomyje wylewane, ze go przerosła - to jakis bełkot koleś.

Gocław, 16.11.2017 17:06 - *.dynamic.chello.pl

Do JankoL:

Pojechałeś nazwiskami, czego ja przez szacunek chciałem uniknąć, gdyż przeciwko sobie graliśmy wiele razy. Trafiasz jednak w punkt. Bez złośliwości - nie ten poziom.

Co do obcokrajowców. Jeśli ktoś myśli, że zbuduje drużynę na walkę w Ekstraklasie
opartą na graczach z Polski, to chyba dawno tej ligi nie oglądał.

Do Jankol, 16.11.2017 17:12 - *.play-internet.pl

Jakol, lista graczy których nie powinni kontaktować jest o wiele dłuższa. W ogóle większość graczy jak się spojrzy na Legie ( statystyki, boisko ) zrobiło regres w grze. Może trzeba zacząć od podstaw, rzuty osobiste ( 67 procent średnio, no sorry, ale z czym do plk), etc. To jest ich to zmorą już od pierwszej ligi. Ten nowy trener też wątpię, żeby coś zdziałał jak nie pozmienia coś kadrowo patrz. nie dostanie nowych zawodników. Dwa, Legia powinna zatrudnić jakiś doświadczonych asystentów trenera. Zawsze będzie zmierzało do kasy, której Legia nie ma jak lodu. Jednak problemem o którym się nie mówi mogą być sponsorzy, którzy raz dwa uciekną jak Legia będzie dalej tak grała, mniejsza widownia na boisku... zamknięte koło. I co wtedy Daruś z Legi piłkarskiej poratuje ? Wątpię.

PYTAM......Kibic (L), 16.11.2017 19:24 - *.static.ip.netia.com.pl

Niektórzy piszą , że Bakun nie nadaje się do trenowania drużyny, która gra w PLK. A czym się różni drużyna z I Ligi od tej samej co awansowała do PLK ? To nie trener jest winny tylko Zarząd. To on nie dorósł do PLK.

c.d. Kibic (L), 16.11.2017 20:38 - *.static.ip.netia.com.pl

Może spisek ? JJ + koszykarze = nowy trener. Taka alternatywa powinna być też brana pod uwagę.

Żót zpot spudnicy , sprytny i zaskakójoncy, 16.11.2017 20:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie sądzę , żeby potrzebny był zaciąg z zagranicy . Posłuchajmy piosenki ,, To jest taa Warszawska kreew ..'' . Cleo dobrze śpiewa , znależć mega talenty i od razu z nimi na parkiet . Walić komerchę , bo to osłabia naszą ojczyznę . Powiem krótko - zabrakło determinacji , chociaż zaangażowanie było . Dużo błędów przecież było , cała masa . Może być już tylko lepiej , szkoda trenera .

Gocław, 16.11.2017 22:56 - *.dynamic.chello.pl

Odpowiedź do:
PYTAM.....Kibic (L)

Pytasz:
A czym się różni drużyna z I Ligi od tej samej co awansowała do PLK ?

Zerknij dziś w tabelę i bilans naszej drużyny, to pokazuje tą różnicę. Jeśli byśmy chcieli porównać poziom umiejętności, wymagany do gry na poszczególnych poziomach rozgrywkowych, porównując koszykówkę do piłki nożnej w Polsce to jest mniej więcej tak:
PLK = Ekstraklasa
I Liga = II, a może nawet III liga piłkarska
II liga = IV i V liga piłkarska

A ogólnie to nie czepiajmy się w tej sytuacji za bardzo nikogo (trenera, zarządu, koszykarzy), gdyż po prostu bez pieniędzy nie ma wyników w dzisiejszym sporcie. A bez pieniędzy żadna drużyna nie przeskoczy podniesienia poziomu sportowego zapewnianego przez obcokrajowców, wymaganego do gry w PLK.

LegiaKosz, 16.11.2017 23:44 - *.elartnet.pl

Trenerze, z wyrazem bólu przyjąłem informacje o dymisji. Serdecznie dziękuję za wspólne chwile radości i smutku przez te 4 lata. Za dostarczone emocje, a przede wszystkim awans do PLK. Zapisałeś się w historii koszykarskiej Legii i nikt Trenerze Ci tego nie zabierze. Powodzenia Trenerze.

Do Gocław Kibic (L), 17.11.2017 19:29 - *.static.ip.netia.com.pl

No to zobacz. Taki GTK Gliwice, niby wszedł do PLK TYLNYMI drzwiami, ALE umiał się jakoś przygotować do PLK i złoił naszym tyłki i to na Legii podwórku. Co do PLK to tak samo jak nasza Ekstraklasa to ZAŚCIANEK Europy. Niestety. Mi chodziło o to, że gdyby nasi grali na poziomie jaki prezentowali w I Lidze to na pewno ze dwa mecze by wygrali. Jestem tego pwien na 100%, bo PLK poziomem swoim za wyjątkiem może 3-4 drużyn nie poraża. Chodzi mi o "poziom" u nas w Polsce.

PROPOZYCJA.........., 17.11.2017 19:36 - *.static.ip.netia.com.pl

Na meczu u nas, należy przygotować napis na czarnym tle o takiej treści: "Z dniem takim, a takim odszedł imię i nazwisko(tego co odszedł), budowniczy awansu Legii do PLK, dzieki knowaniom JJ i jego świty".

MKK, 18.11.2017 12:33 - *.warszawa.vectranet.pl

I co, za kilka miesięcy znów zadzwonią, żeby go zatrudnić?

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.