Adrian Paluchowski przypieczętował wygraną Znicza w Turku - fot. Adam Litwiniuk

Legioniści na wypożyczeniu zagrali 571 minut

Przed rozpoczęciem sezonu 2008/09 działacze Legii zdecydowali się na wypożyczenie kilku obiecujących zawodników do innych drużyn. Trenerzy tłumaczyli to koniecznością podnoszenia umiejętności przez legijne talenty. W innych zespołach mają bowiem większe szanse na regularne występy niż w Legii, a w ich wieku właśnie jak najczęstsza gra jest bardzo istotna. W dotychczasowych spotkaniach pierwszej i drugiej ligi wystąpili niemal wszyscy legioniści. Na placu gry w obu spotkaniach Znicza zabrakło jedynie byłego kapitana Młodej Legii, Wojtka Wociala. Miejsca w kadrze meczowej FC Sion nie jest w stanie wywalczyć Kamil Grosicki.
"Grosik" nie zagrał w meczu z Aarau, a w miniony weekend nie było go nawet na ławce rezerwowych w wygranym przez Sion meczu z FC Basel.

Dolcan Ząbki rozgrywki I ligi rozpoczął tydzień później niż wszyscy. I na inaugurację w dalekich Policach przegrał 0-1 z Flotą Świnoujście. W wyjściowym składzie drużyny z Ząbek znaleźli się trzej legioniści, a Adam Frączczak miał dogodną okazję by w II połowie wpisać się na listę strzelców.
Po raz drugi w meczu Znicza 45 minut rozegrał Adrian Paluchowski. W meczu w Turku jego trafienie przypieczętowało zwycięstwo pruszkowian.
Po wygranej w Jastrzębiu trener Grembocki nie chciał zmieniać zwycięskiego składu, więc zabrakło w nim miejsca dla Wojciecha Wociala.
Wypożyczony do Wisły Płock Kamil Majkowski w pierwszym meczu w Bielsku-Białej wszedł na plac gry po przerwie i pokazał się z bardzo dobrej strony. Mirosław Jabłoński w kolejnym spotkaniu dał młodemu legioniście szansę gry od pierwszej minuty. I ten zagrał nieźle, zwłaszcza w pierwszej połowie.
Maciej Gostomski pewnie spisywał się w bramce Zagłębia Sosnowiec i w sobotnim spotkaniu zachował czyste konto.

Występy wypożyczonych piłkarzy Legii:

Adam Frączczak (Dolcan) - 76 minut w przegranym 0-1 meczu z Flotą
Wojciech Trochim (Dolcan) - 90 minut w przegranym 0-1 meczu z Flotą
Artur Jędrzejczyk (Dolcan) - 90 minut w przegranym 0-1 meczu z Flotą
Adrian Paluchowski (Znicz) - 45 min w wygranym 1-0 meczu z Jastrzębiem, 45 min i gol w wygranym 2-0 meczu z Turem
Wojciech Wocial (Znicz) - nie zagrał w meczu z Jastrzębiem i Turem
Maciej Gostomski (Zagłębie S.) - 90 minut w wygranym 1-0 meczu z Jatorą (czyste konto)
Kamil Majkowski (Wisła Płock) - 45 minut w przegranym 1-0 meczu z Podbeskidziem, 90 minut w zremisowanym 2-2 meczu z Jastrzębiem
Kamil Grosicki (FC Sion) - poza kadrą meczową na wygrany 2-0 mecz z FC Basel