Wygrana CWKS w Jazgarzewie

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Podopieczni trenera Walewskiego wygrali dziś po zaciętym meczu 1-0 ze Spartą II Jazgarzew. Jedynego w dzisiejszym spoakaniu gola zdobył w 63. minucie Robert Zielonka. Zwycięstwo z wiceliderem spowodowało, że obie drużyny zamieniły się w tabeli miejscami - Legia awansowała zatem na lokatę dającą awans do LO. Legionistów wspierało w Jazgarzewie swoim dopingiem ok. 80 kibiców.

Fotoreportaż z meczu - 42 zdjęcia

Sparta II Jazgarzew 0-1 (0-0) CWKS Legia Warszawa
gol: 63 min. Robert Zielonka

Skład Legii: Dariusz Nowak - Jakub Gępczyński, Karol Guz, Daniel Zdzieszyński (Maciej Kilman), Michał Jasiński - Andrzej Michalak (Krzysztof Nowak), Adam Czubak, Marcin Brankiewicz, Damian Karczmarczyk (Wojciech Piotrowski) - Robert Zielonka (Kpt), Tomasz Świerczewski.

Spotkanie dzisiejsze miało dość dużą wagę, jako że dzisiejszy przeciwnik bezpośrednio wyprzedzał legionistów w tabeli. Legioniści musieli tym azem obyć się bez Pawła Śmigasiewicza i Kamila Karpińskiego, gospodarze wystąpili za to wzmocnieni 3 graczami z szerokiej kadry 4-ligowej. Spotkanie miało bardzo zacięty przebieg i obfitowało w okazje z obu stron. Nerwowość i świadomość stawki powodowały, że w końcowej fazie akcji i jednym, i drugim brakowało dokładności. Niemoc w ataku przerwał w końcu Robert Zielonka, wyprowadzając Legię na 1-bramkowe prowadzenie. Przy głośnym dopingu kibiców legioniści odpierali w ostatnich minutach zażarte ataki przeciwnika. Korzystny wynik udało się jednak utrzymać.

Najbliższe spotkanie - już w czwartek, w ramach V rundy Pucharu Polski, CWKS spotka się z Żyrardowianką. Mecz rozpocznie się o 19:45, a odbędzie się po raz kolejny na stadionie przy ul. Obrońców Tobruku 11. Już teraz zapraszamy!

CWKS pokonał w Jazgarzewie Spartę 1-0 - fot. enticer