Tomasz Jarzębowski w walce o piłkę z zawodnikami Rot-Weiss Essen - fot. Tomek Janus

Sparing: Rot-Weiss Essen 1-2 Legia

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Kolejne zwycięstwo podczas zimowych przygotowań odnieśli piłkarze Legii. W Essen wygrali z trzecioligowym Rot-Weiss 2-1. Pierwsza bramka meczu padła w 58. minucie po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego Michaela Harrera. Gdy wydawało się, że do gospodarze zejdą zwycięsko z boiska w 88. minucie do wyrównania strzałem z główki doprowadził kapitan Wojciech Szala. Kilkanaście sekund później wynik ustalił wprowadzony chwilę wcześniej na murawę Adrian Paluchowski, który wykorzystał podanie Ariela Borysiuka.

Całe spotkanie rozegrali testowani Evans Chikwaikwai i Method Mwanjali. Zdecydowanie lepiej spisał się ten drugi. Pozytywnie pokazał się również nowy nabytek Marcin Komorowski.

Z tego meczu przeprowadziliśmy relację LIVE!

Rot-Weiss Essen 1-2 (0-0) Legia Warszawa
1-0 - 58 min. Michel Harrer
1-1 - 88 min. Wojciech Szala
1-2 - 89 min. Adrian Paluchowski

Skład Legii: 12. Kostiantyn Machnowskij - 2. Inaki Descarga (46' 25. Jakub Rzeźniczak), 3. Wojciech Szala, 26. Pance Kumbev, 24. Marcin Komorowski - 17. Method Mwanjali, 18. Kamil Majkowski, 78. Tomasz Jarzębowski (82' 16. Ariel Borysiuk), 22. Piotr Rocki, 9. Patryk Koziara (88' 23. Adrian Paluchowski), 28. Evans Chikwaikwai

Skład RWE: 20. Andre Maczkowiak - 5. Michael Lorenz (46' 25. Michel Harrer), 7. Jozef Kotula (46' 24. Silvio Pagano), 8. Dennis Buhrer, 9. Sascha Moelders, 13. Mike Wunderlich (74' 19. Krisha Penn), 14. Turgul Aydin, 17. Robert Mainka (46' 19. Stefan Kuhne), 18. Markus Kurth (63' 41. Marcel Stiepermann), 50. Sebastian Zinke, 77. Markus Neumayr (46' 4. David Czyszczon)

żółte kartki: Pance Kumbev, Piotr Rocki (Legia)