Sparing: Młoda Legia 1-0 OKS Otwock

Raffi i Bodziach - Wiadomość archiwalna

Piłkarze Młodej Legii w drugim rozegranym dziś przy Łabiszyńskiej sparingu pokonali II-ligowy OKS Otwock 1-0. W barwach Legii zagrali w większości zawodnicy, którzy powinni stanowić podstawowy skład w najbliższych meczach ligowych, a także dwaj testowani we wcześniejszym sparingu z Naprzodem gracze. Jedyna bramka meczu padła w 34 minucie po uderzeniu Łukasza Małkowskiego. W przyszłą sobotę legionistów czeka pierwszy mecz ligowy z Młodą Polonią. Spotkanie rozegrane zostanie o godzinie 12 na stadionie przy Obrońców Tobruku. Do tego czasu nasz zespół nie rozegra już więcej sparingów.

Podopieczni Piotra Strejlaua i Dariusza Banasika w starciu z silnym II-ligowcem zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Mecz był zacięty i wyrównany. OKS wystąpił przeciwko Legii w składzie, w którym nie brakowało graczy z podstawowej jedenastki. Legia powinna objąć prowadzenie już w 12. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Jezierskiego Małkowski z trzech metrów głową nie trafił do pustej bramki. OKS w pierwszej połowie oddał dwa groźne strzały na naszą bramkę, ale w obu sytuacjach świetnie interweniował Skrzyński.

W 34. minucie, po akcji Tomczyka i Jezierskiego gola zdobył Małkowski. W drugiej połowie drużyna z Otwocka na kwadrans przed końcem mogła doprowadzić do wyrównania. Silny i precyzyjny strzał Hermana z 25 metrów obronił jednak Skrzyński. W końcówce meczu po pięknej solowej akcji na bramkę Wojtasa uderzał Tomczyk. Piłka zmierzająca do siatki została zablokowana przez jednego z obrońców. W napadzie zespołu OKS-u wystąpił znany z gry przed laty w Amice Wronki, Grzegorz Król.

Młoda Legia 1-0 (1-0) OKS Otwock
1-0 34 min. Małkowski

Legia: 1. Skrzyński - 32. Breś (14. Szewczak 46', 32. Breś 75'), 13. Grzybowski (21. Zbozień 46'), 5. Lewandowski (19. Świdzikowski 46'), 18. Tomczyk - 7. Mikołajczak, 24. Kamiński (22. Banasiak 75'), 22. Banasiak (13. Grzybowski 60'), 17. Jezierski - 6. Kosecki, 4. Małkowski.

OKS Otwock: 1. A. Stańczuk (12. Wojtas 65'), 15. Tokaj, 17. James (19. Augustyniak 46'), 14. Warszawski, 16. Karaś - 6. Choiński, 23. Wysocki (3. P. Stańczuk 46'), 11. Gromulski (21. Herman 46'), 7. Sobótka (46' 22. Skonieczny) - 10. Król (9. Uzoma 46'), 18. Radkowski (5. Siara 46').