Piłkarze CWKS-u 95 pokonali dziewczęcy MUKS Praga 7-2 - fot. Raffi

Młodzież: mecze niedzielne

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Jedyna grająca dziś drużyna Młodych Wilków pokonała 4-0 na wyjeździe Koronę Góra Kalwaria. Zmiennie układały się losy spotkań graczy CWKS Legii: efektowne zwycięstwo (po 2 golach Zawistowskiego i jednym Zalewskiego) odniósł nad SEMPem CWKS 93, jesienny remis z dziewczętami z MUKS Praga "pomścili" gracze o 2 lata młodsi, wygrywając tym razem 7-2. Hat-trickiem popisał się Marcin Dołoszyński. Trampkarze z rocznika 94 dwukrotnie obejmowali prowadzenie za sprawą Mirosa i Wypyszyńskiego, ale ostatecznie zremisowali 2-2 z MKS Mława i stracili pozycję lidera MLTR. Zwycięstwo 5-4 zanotowała drużyna orlików (1998), która pokonała 5-4 Znicz II Pruszków.
Cztery gole dla orlików zdobył Sauczek, a jedno trafienie było udziałem Kowalczyka. Bolesną porażkę 0-9 ponieśli za to zawodnicy z rocznika 1997 w starciu z czołową drużyną ligi Deltą Warszawa.

Korona Góra Kalwaria 0-4 Legia 94

Podopieczni trenerów Kapuścińskiego i Karsta szybko zapomnieli o niezbyt korzystnym wyniku sprzed tygodnia i bez trudu poradzili sobie z Koroną na jej terenie. Pozostałe dwie drużyny z czołówki również wygrały, więc liderem pozostają legioniści. Dystans straciły za to Junior i Broń.

CWKS Legia 93 3-0 (1-0) SEMP Ursynów
gole:
1-0 Michał Zawistowski
2-0 Przemysław Zalewski
3-0 Michał Zawistowski

Legionistów powoli przestają trapić kłopoty kadrowe z początku rundy, i choć wciąż brakowało trzech zawodników z podstawowego składu, poradzili sobie z faworyzowanym SEMPem. Już do przerwy prowadzenie mogło być wyższe, ale wynik otworzył w końcu w ostatnich minutach tej części gry Zawistowski. Legioniści w drugiej połowie gry udokumentowali swoją przewagę golami Zalewskiego i Zawistowskiego.

CWKS Legia 94 2-2 (1-1) MKS Mława
gole:
1-0 8 min. Kordian Miros
1-1 10 min. Cezary Graczyk
2-1 51 min. Piotr Wypyszyński
2-2 70 min. Dawid SZymański (karny)

Skład Legii: Karczmarczyk - Błesnowski, Ćwiąkała, Orlik, Wieczorek (65' Butkiewicz) - Protas, Chłopecki, Chodakowski (60' Sikorski), Papież (Kpt) - Wypyszyński, Miros.

Trampkarze CWKS zwiedli niestety swoich kibiców i jedynie zremisowali z MKS Mława. Przed meczem odbyła się miła uroczystość - prezes sekcji wręczył kapitanowi drużyny Piotrkowi Papieżowi pamiętkową statuetkę i dyplom z okazji 10-lecia gry w Legii. Spotkanie zaczęło się doskonale. Po dośrodkowaniu Ćwiąkały Miros strącił piłkę głową wprost w okienko. Niestety goście po 2 minutach wyrównali na 1-1, na dodatek z gry Legii nie można było być zadowolonym. Zbyt dużo chaosu rządziło poczynaniami naszych zawodników, a ponadto zbyt wiele piłek granych było na oślep górą. Nie pomógł ładny gol Wypyszyńskiego po akcji prawą stroną. Na 10 minut przed końcem piłka trafiła przypadkowo w rękę Sikorskiego; sędzia podyktował rzut karny, a goście wyrównali na 2-2. W końcówce meczu "piłkę meczową" miał na bucie Patryk Protas, jednak w dogodnej sytuacji uderzył prosto w bramkarza.
Po tej kolejce Wisła Płock zrównała się punktowo z legionistami i wyprzedza ich lepszym stosunkiem bramek oraz bezpośrednich spotkań.

7-2 70+3 min. Marcin Dołoszyński

W 45 minucie Łukasz Przesmycki obronił rzut karny.

Skład Legii: Łukasz Przesmycki (60' Adam Dobiesz) - Patryk Sajecki (36' Szymon Jędrzejczyk), Paweł Nowakowski, Patryk Gołębiewski (60' Czarek Koluch), Daniel Katri (46' Adam Jaworek) - Adam Słowik (46' Kamil Bielecki), Konrad Witek (60' Daniel Sysik), Mateusz Kołakowski, Kacper Puza (60' Adrian Olszak) - Marcin Dołoszyński, Karol Kubicki.

Po remisie z jesieni nasi trampkarze młodsi wyszli na boisko głodni rewanżu na dziewczętach z Pragi. To one jednak pierwsze objęły prowadzenie. Później na boisku istniała już tylko jedna drużyna; wprawdzie po fatalnym błędzie obrony Praga zdobyła tuż przed przerwą bramkę kontaktową, ale w drugiej części gry legioniści pokazali, że w porównaniu do rundy jesiennej zrobili duże postępy i są dużo lepiej zgrani.

CWKS Legia 97 0-9 (0-5) Delta Warszawa

Skład Legii: Piotr Lewiński (46' Sebastian Radziński) - Kacper Roszak, Rafał Pilitowski, Kuba Bratkowski, Paweł Olek, Maciej Pietrzykowski, Mateusz Królak, Bartek Sędziak, Tomasz Świderski, Krystian Ampulski, Łukasz Kulczyński, Daniel Wójcik, Adam Dudek.

Delta podobnie jak jesienią okazała się zbyt mocnym przeciwnikiem dla naszych żaków. Warto jedynie odnotować momenty zupełnie niezłej gry w drugiej i czwartej kwarcie, zabrakło jednak skuteczności. Przewaga przeciwnika nie podlegała mimo to przez większość spotkania wątpliwościom.

Znicz II Pruszków 4-5 (3-1) CWKS Legia 98
gole dla Legii:
2-1, 3-3, 3-4, 3-5 Czarek Sauczek
3-2 Patryk Kowalczyk

Skład Legii: Nowakowski - Androsiuk, Skowroński, Stein, Osowski, Gąstał, Mikułowski oraz Kowalczyk, Sauczek, Otorowski, Jawoszek, Leski, Marnik, Ameljańczyk.

Spotkanie odbywało się na płycie znajdującej się w dość opłakanym stanie i przyzwyczajeni do szybkich wymian piłek do ziemi legioniści po kilku nieprzyjemnych niespodziankach musieli zweryfikować swój plan gry. Na dodatek czołowy napastnik naszej drużyny Czarek Sauczek przyjechał nie w pełni sił po przebytej chorobie i wszedł na boisko dopiero w trakcie drugiej kwarty. Ambitnie grający gospodarze objęli prowadzenie 3-1. Na szczęście dzięki czterem trafieniom Sauczka i jednemu Patryka Kowalczyka udało się odrobić stratę z nawiązką. Nawet gol kontaktowy w końcówce spotkania nie wybił naszych zawodników z rytmu i komplet punktów powędrował do Warszawy.