Oldboje: Legia 3-3 MOSiR Ciechanów

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W zakończonym przed chwilą spotkaniu 16. kolejki Mazowieckiej Ligi Oldbojów, Legia tylko zremisowała z MOSiR-em Ciechanów 3-3. Legioniści do meczu z czwartym zespołem ligi przystąpili w bardzo wąskim składzie - na boisko wybiegło zaledwie 10 graczy. Przewagę liczebną wykorzystali goście przed przerwą, wychodząc na prowadzenie 2-0. Po zmianie stron przewaga Legii była zdecydowana i najpierw nasz zespół doprowadził do remisu, a niedługo później wyszedł na prowadzenie. Okazje do podwyższenia prowadzenia mieli jeszcze Marek Jóźwiak, Robert Gostyński i Paweł Przewdziecki.

Kiedy wydawało się, że rozmiary wygranej zostaną jeszcze powiększone, goście doprowadzili do wyrównania. 3 minuty przed końcem meczu jeden z graczy z Ciechanowa popisał się fantastycznym uderzeniem z ponad 30 metrów, którym przelobował rezerwowego bramkarza Legii. Nasi gracze ruszyli od razu do ataku i Piotr Barchwic był bliski zdobycia zwycięskiej bramki. Po jego uderzeniu golkiper z Ciechanowa wybił jednak piłkę na rzut rożny, a ze stałego fragmentu gry naszym graczom nie udało się już stworzyć zagrożenia pod bramką przeciwnika.

Była to pierwsza strata punktów przez Legię na wiosnę, ale pozycja lidera I ligi jest niezagrożona. Legia posiada kilkupunktową przewagę nad drugim w tabeli Marymontem.

Kolejne spotkanie nasi oldboje rozegrają w najbliższy poniedziałek o 19 w Konstancinie.