Legia 99 wygrała z Drukarzem - fot. Raffi

Młodzież: Drukarz 2-6 Legia 99 (video)

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W rozegranym w poniedziałkowe popołudnie meczu 16. kolejki ligi orlików najmłodsza z legijnych drużyn występująca w rozgrywkach pokonała na wyjeździe 6-2 swoich rówieśników z Drukarza. Przez blisko 40 minut gospodarze stawiali naszym zawodnikom zacięty opór, jednak dzięki lepszemu realizowaniu założeń taktycznych w końcowym okresie gry oraz dobrej grze zawodników wchodzących z ławki legionistom udało się odnieść wyraźne zwycięstwo. Gole dla naszej drużyny zdobyli: Skrzyński 2, Waśniowski, Wawrzyn, Ślęzak i Cegiełka.

W tabeli rozgrywek legioniści z 33 punktami i bilansem bramkowym 102-44 zajmują 3. miejsce w tabeli, za Polonią 98 i Deltą 98.

Drukarz Warszawa 99 2-6 (1-1) Legia 99
gole:
1-0 5 min. Mazlum Abul
1-1 12 min. Jakub Skrzyński (b.a.)
1-2 33 min. Kamil Waśniowski (b.a.)
2-2 37 min. Mazlum Abul
2-3 40 min. Krystian Wawrzyn (as. Kamil Waśniowski)
2-4 50 min. Konstantyn Ślęzak (as. Antoni Gańko)
2-5 53 min. Jakub Skrzyński (b.a.)
2-6 58 min. Jakub Cegiełka (as. Michał Heczko)

Skład Legii: Filip Musiał - Przemek Kostrzycki, Radek Rosiński, Jakub Skrzyński, Krystian Wawrzyn, Konstantyn Ślęzak, Kamil Waśniowski, Michał Malesa, Adrian Rybak, Michał Heczko, Jakub Cegiełka, Filip Rogoń, Antoni Gańko, Piotr Szulc.
Trener: Sebastian Knap.
Widzów: 65

Spotkanie dzisiejsze było dla Młodych Wilków 99 jedną z niewielu okazji, by móc zmierzyć się ze swoimi równieśnikami, gdyż większość drużyn w tej grupie oparta jest na chłopcach o rok starszych. Mecz zrazu był dość wyrównany. Zawodnicy Legii rozpoczęli mecz nieco chaotycznie, grali zbyt indywidualnie, przez co narażali się na straty. Po jednej z nich prowadzenie dla Drukarza zdobył wyróżniający się w tej drużynie Mazlum Abul. Legia rzuciła się do odrabiania strat i po kilku minutach, za sprawą dobrze spisującego się Kuby Skrzyńskiego zdołała wyrównać. Druga kwarta z początku przebiegała pod dyktando prażan - dwie okazje sam na sam, słupek... Sygnał do odzyskania incjatywy dał ponownie Skrzyński, po którego strzale bramkarz "niebiesko-biało-czarnych" miał spore problemy z opanowaniem piłki. Celny strzał oddał również Kostek Ślęzak. Goście mogli zdobyć gola w końcówce pierwszej połowy, ale strzał z rzutu wolnego pewnie obronił Filip Musiał.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Sebastiana Knapa. Ładnie strzelał Michał Malesa, a w 37. minucie Kamil Waśniowski przelobował bramkarza i zdobył gola na 1-2. Niestety radość z odzyskanego prowadzenia nie trwała długo, gdyż po akcji i wrzutce z prawej strony po raz kolejny próbkę swoich umiejętności dał Mazlum Abul, uderzając z pierwszej piłki nie do obrony w okienko i nie dając szans Musiałowi. Legioniści dążyli do odzyskania prowadzenie i już po 2 minutach ładnym strzałem popisał się Waśniowski, niestety parada bramkarza była tyleż efektowna, co skuteczna. W 40. minucie w ogromnym zamieszaniu Malesa trafił w słupek, dobijający Waśniowski w poprzeczkę, aż w końcu piłkę do siatki wbił Krystian Wawrzyn. Legia uzyskała przewagę, grała w sposób coraz bardziej zdyscyplinowany, a goście z wolna słabli. Mimo wszystko strzały Waśniowskiego, Skrzyńskiego i Przemka Kostrzyckiego nie znalazły drogi do siatki. Ostateczne rozstrzygnięcia nastąpiły w ostatnim kwadransie. Antoni Gańko pobiegł prawym skrzydłem za piłką, którą zgubił uprzednio obrońca Drukarza; nasz zawodnik dośrodkował w pole karne a tam akcję skutecznie zakończył Kostek Ślęzak. Trzy minuty później przechwycił piłkę wybijaną przez gospodarzy, przymierzył zza pola karnego, a piłka wylądowała w siatce. Wynik 2-5 nie satysfakcjonował jeszcze w pełni naszych zawodników. W 57. minucie po rzucie rożnym w poprzeczkę trafił Michał Heczko. Tuż przed końcem spotkania ten sam zawodnik (do spółki z Filipem Rogoniem) odebrał zawodniom Drukarza piłkę w pobliżu ich pola karnego; pikę otrzymał następnie Kuba Cegiełka, który uderzył obok wybiegającego bramkarza. Obrońca KSD próbował jeszcze ratować sytuację, ale efekt był odwrotny - piłka znalazła się w siatce jeszcze szybciej.
Legioniści wygrali więc ostatecznie 6-2; górowali jako całość wyszkoleniem technicznym, jak i - w drugiej połowie - dyscypliną taktyczną. Poza tym niemal wszyscy zawodnicy, którzy pojawili się na boisku, wnosili do gry coś pozytywnego. Do końca sezonu pozostały dwie kolejki - w najbliższej nasze orliki zmierzą się ze ZWAR-em Międzylesie.