To była udana sobota dla młodzieżowców Legii - fot. Raffi

Młodzież: Gładkie zwycięstwa legionistów (video)

Raffi i Fumen - Wiadomość archiwalna

Świt Nowy Dwór Mazowiecki oraz Pogoń Grodzisk Mazowiecki to sobotni rywale najstarszych roczników Młodej Legii. W konfrontacji z obiema ekipami górą byli zawodnicy z Łazienkowskiej. Najpierw swą wyższość nad Świtem udowodnili gracze z rocznika '92 rozbijając rywali 3-0, choć mogli wyżej. Dzięki remisowi Pogoni Siedlce znajdują się na pierwszym miejscu w MLJ z przewagą 4 punktów. Natomiast rok starsi legioniści nie dali szans Pogoni aplikując pięć bramek. I tylko żal Eryka Stocha, który doznał w tym meczu bardzo groźnej kontuzji. Jeszcze okazalej zaprezentował się zespół CWKS '95.

Z wygranych cieszyły się również Młode Wilki '94, '96, '97, '98 i '99.

Młode Wilki '92 3–0 Świt Nowy Dwór Maz.
1-0 3 min. Jakub Rozwandowicz (bez asysty)
2-0 17 min. Rafał Wolski (as. Jakub Rozwandowicz)
3-0 38 min. Michał Żyro (as. Rafał Wolski)
Żółte Kartki: Cezary Michalak, Dominik Furman, Rafał Wolski

Skład: Szumski (60' Wienczatek) – Lisowski (50' Mikołajczyk), Michalak, Cichocki, Widejko (45' Delikat) – Karniszewski (41' Tietz), Kopczyński, Furman (41' Broniszewski), Żyro (41' Kursa) – Wolski, Rozwandowicz (53' Efir).
Trenerzy: Krzysztof Dębek, Radosław Kucharski.
Widzów: 25

Młode Wilki gładko rozprawiły się ze Świtem z Nowego Dworu Mazowieckiego. Swoją przewagę rozpoczęli udowadniać tuż po rozpoczęciu spotkania. Najpierw do siatki trafił Jakub Rozwandowicz, a wkrótce w ślad za nim poszli Rafał Wolski oraz Michał Żyro. W efekcie do przerwy było 3-0 dla legionistów. Goście poważniej zagrozili bramce Kuby Szumskiego tylko raz, na początku spotkania, jednak uderzenie napastnika Świtu było niecelne. Po zmianie stron przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji. Młode Wilki raz po raz sunęły na bramkę rywala, czego efektem były... dwa gole, które nie zostały uznane przez arbitra. W obu przypadkach sędzia dopatrzył się spalonego przy trafieniach Bartłomieja Kursy oraz Mateusza Tietza. Szansą na podwyższenie rezultatu był jeszcze rzut karny po faulu na Kubie Mikołajczyku, ale Broniszewski posłał futbolówkę nad poprzeczką.

Żółte kartki: Daniel Łukasik

Skład: Skrzyński - Adamczyk, Lisiecki, Wydra, Bochenek – Pechmann (64' Kostyra), Duda, Stoch (69' Rajczak), Madej (56' Rosłoń), - Podlecki (56' Lukasik), Piotrowski.
Trenerzy: Jarosław Wójcik, Robert Lewandowski
Widzów: 40

Jeszcze lepiej od swoich młodszych kolegów zaprezentowali się zawodnicy Młodych Wilków '91. Rozbijanie rywala rozpoczął po kwadransie gry Eryk Stoch, a wkrótce na 2-0 podwyższył Mariusz Podlecki. A rywale? Swój pierwszy, na dodatek niegroźny, strzał oddali dopiero w 42. minucie spotkania. Natomiast legioniści grali swoje... ostrzeliwując w całym meczu słupki (Podlecki) oraz poprzeczki (Mikołaj Piotrowski i dwa razy Rajczak) aż czterokrotnie! W drugiej połowie ofensywa Legii trwała i wzrastała z każdą kolejną zmianą w składzie - niestety okazji nie zdołali wykorzystać kolejno: Piotrowski, Marcin Pechmann, Dawid Duda, Mateusz Rosłoń i Maciej Wydra. Na gole trzeba było czekać do 73. minuty rywalizacji. Impulsem do szturmowania bramki gospodarzy był brutalny faul na Eryku Stochu. Legionista w 69. minucie został sfaulowany przez rywala czego efektem było złamanie wraz z wykręceniem nogi w nienaturalny sposób. Natychmiastowo na miejsce wezwano karetkę, która po niecałym kwadransie przybyła na miejsce i po kolejnych kilkunastu minutach zabrała kontuzjowanego gracza. W efekcie byliśmy świadkami niespełna półgodzinnej przerwy! Pobudzeni tym faktem legioniści zabrali się do roboty aplikując grającym już w 10 gospodarzom w krótkim czasie trzy bramki. Najpierw wprowadzony za Stocha Adrian Rajczak wykorzystał prostopadłe podanie Piotrowskiego, potem w zamieszaniu podbramkowym skuteczną dobitką z linii 16 metrów popisał się Dawid Duda, a na koniec akcję Rosłonia i Marcina Bochenka wykończył skutecznym strzałem Rajczak. Po chwili można było świętować okazałe zwycięstwo. I tylko Stocha żal...

Broń Radom 0-7 (0-3) Młode Wilki 94
gole: Przemysław Żegleń (x3), Maciej Mąka, Hubert Korczak, Dominik Ochman, Filip Kacprzak

Skład Legii: Kamil Brzeziański (60' Jakub Karwowski) - Daniel Fabiszewski (41' Michał Makowski), Dominik Ochman, Kamil Dankowski, Przemysław Przysowa - Norbert Misiak (41' Filip Kacprzak), Mateusz Janusiewicz (41' Bartek Malesa), Patryk Sokołowski, Daniel Grzyb (50' Maciej Mąka) - Kamil Kurowski (66' Olaf Pielaciński), Przemysław Żegleń (66' Hubert Korczak).

Młode Wilki z rocznika 1994 rozgromiły na wyjeździe piątą w tabeli Broń Radom. Spotkanie tylko z początku było zacięte. Legioniści byli bardzo konsekwentni w grze i gospodarze nie wytrzymali w końcu narzuconego tempa.
Podopieczni trenerów Bernarda Kapuścińskiego i Sebastiana Karsta dzięki efektownej wygranej i porażce 2-6 prowadzącego dotąd Legionu Radom z Juniorem Ursynów wyszli na pozycję lidera grupy II MLT. Za tydzień obie drużyny zmierzą się ze sobą w bezpośrednim pojedynku w Warszawie.

13-0 Marcin Dołoszyński

Skład: Przesmycki (46' Biedula) – Sysik (46' Gołębiowski), Nowakowski, Koluch (46' Jaworek) – Witek, Puza, Kułakowski (46' Kołakowski), Bielecki (46' Katri) – Olszak (46' Dołoszyński, Kubicki, Masny (46' Słowik).
Trener: Piotr Zasada
Widzów: 40

Już jesienią legioniści rozgromili swojego dzisiejszego przeciwnika 6-0. Tym razem było jeszcze bardziej efektownie. Trener Piotr Zasada przewidując taki rozwój wypadków dał od początku szansę gry kilku zawodnikom, którzy nie mieli pewnego miejsca w podstawowym składzie. I oni jednak również pokazali się z niezłej strony, tym bardziej, że przeciwnik nie prezentował, mówiąc najdelikatniej, najwyższej klasy.
Już do przerwy było 4-0, a po szóstej bramce na boisku na ostatnie 25 minut pojawiło się 7 zawodników z ławki, którzy dokończyli dzieła. Warto wspomnieć, że nasi zawodnicy mogli liczyć na gorący doping sporej grupy widzów przez większość spotkania.

6-2 Rakowski (rzut wolny)

Skład: Siedlecki - Szmołda, Najemski, Gorczyca, Baranowski - Suchanek, Knyziak, Podsiadło, Rakowski - Ozga, Makowski

Rezerwowi: Koncki, Słoń, Morawski, Marusiak, Kostylew.

Pierwsza połowa była popisem zespołowej gry naszego zespołu. Sztuczna murawa boiska w Legionowie pozwalała na rozgrywanie akcji z pierwszej piłki, z czego podopieczni trenera Radosława Boczka skwapliwie korzystali. Po przerwie było już nieco gorzej. Wkradło się nieco minimalizmu i nonszalancji. Efektem tego były dwa gole dla gospodarzy i duża nerwowość w pewnym momencie. Na szczęście sytuację wyjaśnił celnym strzałem z rzutu wolnego Eryk Rakowski. Legia pozostaje na pozycji lidera grupy I Warszawskiej Ligi Młodzików, 8 punktów przed Agrykolą (gra swój mecz jutro) i Hutnikiem. Do końca sezonu pozostały trzy kolejki.

Hutnik Warszawa 0-6 Legia 97

W meczu rozgrywanym w podwarszawskich Młode Wilki bez większego trudu poradziły sobie z Hutnikiem. Spotkanie nie stało na nadzwyczajnym poziomie - ale należy również wziąć pod uwagę, że podopieczni Jakuba Sowińskiego w równym stopniu, co z przeciwnikiem, musieli walczyć z bardzo nierówną nawierzchnią, w ogromnym stopniu utrudniającą grę z pierwszej piłki. Mimo tego przewaga legionistów nie podlegała dyskusji. W tabeli ligi żaków (drużyn 11-osobowych) zajmują oni pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw.

Legia 98 9-2 Advit II Wiązowna
gole dla Legii:
Aleksander Waniek (x3), Igor Korczakowski (x2), Konrad Moussaoui, Szymon Swierszcz, Patryk Kaniecki, Konrad Wroński.

Skład Legii: Ceran, Balawejder - Żero, Orłowski, Wroński, S. Ławcewicz, Najemski, Jabłoński, Gregorczuk, Moussaoui, Świerszcz, Kaniecki, Waniek, Leleno, Korczakowski

Żacy z rocznika 98 występujący tym razem już w najmocniejszym składzie, nie mieli problemów z uzyskaniem zwycięstwa nad Advitem. Nieobecni w środę Waniek i Korczakowski zdobyli w sumie 5 goli. Choć momenty dekoncentracji kosztowały naszą drużynę utratę 2 goli, zwycięstwo końcowe nie było ani przez chwilę zagrożone.

Legia 99 6-1 ZWAR Międzylesie

Podopieczni Sebastiana Knapa wysoko pokonali szósty w tabeli ZWAR i obronili przed Agrykolą trzeice miejsce w grupie. Za tydzień ostatni mecz sezonu - z Juniorem Ursynów.