Drużyna orlików CWKS Legii z rocznika 1999 - fot. Raffi

CWKS Legia 99 najlepsza w Bemowo Cup (zdjęcia i video)

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Doskonale spisała się dziś drużyna orlików CWKS Legii z rocznika 1999 w organizowanym przez Unię Warszawa turnieju Bemowo Cup. Podopieczni trenera Bartnika tylko raz, na samym początku, zeszli z boiska pokonani. Wszystkie pozostałe spotkania wygrali, a w finale pokonali 3-1 Białołękę Warszawa, zdobywając główne trofeum. Na dodatek nagroda dla najlepszego zawodnika turnieju przypadła legioniście Michałowi Paradowskiemu.

Seria turniejów Bemowo Cup dla roczników 1995 - 2001 rozpoczęła się już w czwartek, a zakończy się w niedzielne popołudnie. Wszystkie mecze rozgrywane są na boiskach OSiR Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku. W turnieju rocznika 1999 uczestniczyło 10 drużyn z całego Mazowsza podzielonych na dwie grupy po 5. Mecze rozgrywano systemem 2x10 minut.

Legijni dziesięciolatkowie, dla których na razie jedyną okazją do zmierzenia się z rówieśnikami są turnieje (rozgrywki ligowe MZPN obejmują roczniki 1998 i starsze) rozpoczęli turniej od meczu z jednym z faworytów, Deltą. Niestety ponieśli porażkę i musieli szukać szczęścia w kolejnych spotkaniach. Po stosunkowo łatwym zwycięstwie nad Agape przyszła kolej na mecz z kolejnym z faworytów, Radomiakiem. Do przerwy mecz układał się pod dyktando legionistów. Dobra, płynna gra zaowocowała trzema golami. Po przerwie zrobiło się jednak nerwowo, gracze z Radomia szybko zdobyli dwa gole i poczuli swoją szansę. Na szczęście nasi zawodnicy powrócili do szybkiego, zespołowego rozgrywania piłki, co pozwoliło na strzelenie czwartej bramki, a mecz ostatecznie zakończył się rezultatem 4-3. W ostatnim pojedynku grupowym "Wojskowi" rozgromili 9-3 Orkana Sochaczew i awansowali do półfinału. W nim zmierzyli się z gospodarzami turnieju, Unią Warszawa. Dość niespodziewanie łatwo wygrali legioniści. W drugim półfinale Białołęka Warszawa pokonała Deltę, zatem w finale podopiecznych Damiana Bartnika czekał pojedynek z rówieśnikami z Tarchomina.

Spotkanie finałowe z początku miało nerwowy przebieg z obu stron, drużyny były nieco spętane stawką. Inicjatywę przejęli w końcu legioniści i po akcji prawym skrzydłem gola na 1-0 zdobył Michał Paradowski. Niedługo potem piłkę w środku pola przechwycił Mikołaj Firek, który potężnie uderzył ze sporej odległości, a futbolówka zatrzepotała w siatce obok zaskoczonego bramkarza Białołęki. Legioniści starali się podwyższyć rezultat, ale starania Paradowskiego i Bartka Szczubełka nie przyniosły efektu bramkowego.
Początek drugiej połowy to ofensywa drużyny przeciwnej. Legia nie do końca radziła sobie z naporem przeciwnika, który w 13. minucie zdołał zdobyć gola kontaktowego. W tym momencie jednak dobrze zareagowali nasi gracze, którzy nie pozwolili Białołęce zdyskontować chwilowej przewagi psychicznej, a dzięki twardej grze w obronie przechwytywali sporo piłek i wyprowadzali szybkie ataki. Po jednym z nich, w 17. minucie Paradowski został sfaulowany na połowie Białołęki, a arbiter podyktował rzut wolny z prawej strony boiska. Do piłki podszedł Filip Kąkol, który po raz kolejny tego dnia pokazał, że jest doskonałym egzekutorem stałych fragmentów gry - po jego strzale futbolówka zatoczyła szeroki łuk i wylądowała w okienku bramki przeciwników. Ci nie byli już w stanie podnieść się i mecz zakończył się wynikiem 3-1 dla CWKS Legii, która tym samym zajęła pierwsze miejsce w turnieju Bemowo Cup.

Naszym zawodnikom i trenerowi należą się gratulacje za wynik i postawę w dniu dzisiejszym. Oby równie dobrze naszym młodym legionistom szło w najbliższym, debiutanckim sezonie w lidze.