Kolarstwo: Modzelewski trzeci w Koziegłowach

Bodziach, źródło: Polska Zbrojna - Wiadomość archiwalna

Po czterech wyścigach zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Polski Marek Cichosz zajmuje trzecie miejsce. W sobotę "błotniacy" walczyli o punkty w Koziegłowach. W wyścigu nie brał udziału Cichosz, ale świetnie wypadł drugi legionista, Łukasz Modzelewski, który zajął trzecie miejsce.

Modzelewskiego wyprzedził lider klasyfikacji PP, Marek Konwa (Utensilord Trasa Zielona Góra) i Mateusz Chmurzewski (MGLKS Błękitni Sokpol Dobrawa). W wyścigu startowali także dwaj inni legioniści - Mariusz Woźnicki był siódmy, a Jakub Tomkiewicz jedenasty.

W niedzielę kolarze przenieśli się do Szczekocin, gdzie odbył się XIII Memoriał Edwarda Pelki oraz wyścig o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczekociny. Tu także wygrał Konwa. Wśród podopiecznych Adama Głazowskiego najlepiej wypadł Mariusz Woźnicki, który był siódmy. Modzelewski uplasował się na dziewiątej pozycji, a Jakub Tomkiewicz był 15.

II seria Pucharu Polski – wyścig o Puchar "Sokpolu" (Koziegłowy):
1. Marek Konwa (Utensilord Trasa Zielona Góra) 49 min 55 sek.
2. Mateusz Chmurzewski (MGLKS Błękitni Sokpol Dobrawa) strata 1 okrążenie
3. Łukasz Modzelewski (Legia Felt 1928 Warszawa) strata 2 okr.
4. Andrzej Michniak (Warszawski Klub Kolarski) strata 2 okr.
5. Kamil Gradek (GKS Cartusia Kartuzy) strata 2 okr.
6. Paweł Wojczal (Utensilord Trasa Zielona Góra) strata 2 okr.
7. Mariusz Woźnicki (Legia Felt 1928 Warszawa) strata 2 okr.
11. Jakub Tomkiewicz (Legia Felt 1928 Warszawa) strata 3 okr.

XIII Memoriał Edwarda Pelki oraz wyścig o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczekociny
1. Marek Konwa (Utensilord Trasa Zielona Góra) 51 min 10 sek.