Młode Wilki 91 przegrały z Polonią 0-1 - fot. Bodziach

Młodzież: Porażka w derbach 91 (foto + video)

Raffi - Wiadomość archiwalna

Najstarszy rocznik Młodych Wilków dziś na Zaciszu mierzył się w derbowym pojedynku z Polonią. Spotkanie było bardzo wyrównane. W pierwszej połowie poloniści grali pressingiem na całym boisku, nie pozostawiając legionistom miejsca i czasu na rozgrywanie akcji. Zwycięski gol dla gości padł jednak po przerwie.

Fotoreportaż z meczu Legia 91 - Polonia - 22 zdjęcia Bodziacha
Fotoreportaż z meczu Legia 91 - Polonia - 11 zdjęć Raffiego

W ostatnich 10 minutach Legia nie schodziła z połowy rywala, ale na niewiele się to zdało. Ostatecznie nasz zespół kończył spotkanie w 9.

Derbowy pojedynek był wyrównany. Piłkarzy obserwowało parędziesiąt osób, w tym Mirosław Trzeciak i Jacek Mazurek. Poczynania polonistów pilnie obserwował Michał Libich. Po raz pierwszy piłka w siatce zatrzepotała w 25 minucie. Na szczęście wcześniej sędzia odgwizdał spalonego i gol dla Polonii nie został uznany. Dwie minuty później Wojtczak próbował odpowiedzieć, ale jego strzał został zablokowany. Przed przerwą Legia jeszcze trzykrotnie zagrażała bramce gości. Najpierw strzał Rosłonia na raty obronił Dariusz Goleniewski, a parę minut później strzał Rosłonia przeleciał nad bramką. W 42 minucie kapitan Legii, Bochenek strzelił minimalnie nad poprzeczką.

Po zmianie stron Broniszewski mógł wyprowadzić nasz zespół na prowadzenie, ale jego strzał po dośrodkowaniu Rosłonia ostatecznie nie wylądował w siatce. Dwie minuty później, wprowadzony po przerwie Tietz po rajdzie uderzył metr obok słupka. I w końcu w 68 minucie Polonia pokonała Jałochę uderzeniem z woleja. Trzeba przyznać, że zawodnikowi "Czarnych Koszul" wyszedł strzał życia.

Legia ruszyła do ataków i w ostatnich 10 minutach zepchnęła rywali do głębokiej defensywy. W 75 minucie Cichocki opuścił plac gry, po czerwonej kartce za faul taktyczny. Później legioniści bili aż 6 rzutów rożnych z rzędu, ale niestety nic z nich nie wynikało. Dobry strzał w 80 minucie oddał Mizgała, ale również on nie znalazł drogi do siatki. W doliczonym czasie gry groźnie strzelał Łukasik, ale Goleniewski obronił. Chwilę wcześniej Legia straciła kolejnego zawodnika. Eryk Stoch, który wszedł na plac gry w 62 minucie otrzymał drugą żółtą kartkę za faul taktyczny (pierwszą za dyskusję z arbitrem). Niestety naszej drużynie nie udało się już doprowadzić do wyrównania.

Legia 91/2 0-1 (0-0) Polonia 91
0-1 68 min.
Legia: Jałocha - Breś (79. Mizgała), Michalak, Cichocki, Widejko - Bochenek (k), Broniszewski, Łukasik, Kursa (46. Tietz) - Rosłoń (62. Rozwandowicz), Wojtczak (62. Stoch).

Czerwone kartki: Cichocki (75 min.), Stoch (91 min. - druga żółta)

Legia 94 - Beniaminek Radom 94

Spotkanie zostało przełożone na późniejszy termin.

Legia 95 5-2 (1-1) Unia Warszawa 95
1-0 17 min. Przemysław Chmielewski (as. Jakub Arak)
1-1 37 min. Bartek Fabisiak
2-1 57 min. Jakub Arak (as. Aleksander Jagiełło)
2-2 60 min. Przemysław Bosak
3-2 70 min. Mateusz Zawal (as. Przemysław Milewski)
4-2 77 min. Jakub Arak (as. Aleksander Jagiełło)
5-2 79 min. Aleksander Jagiełło (as. Łukasz Dziewicki)

Legia: Haluch (63' Śmiłowski) - Sieradzki (41' Juźwik), Piórkowski (41' Kucharski), Okieńczyc (kpt), Jagiełło - Romachów (63' Milewski), Dziewicki, Parobczyk (41' Zawal), Stolarz (76' Piwowarczyk) - Arak, Chmielewski (60' Smigielski).

Dla legionistów był to ostatni mecz przed wyjazdem do Danii. W spotkaniu nie wystąpili m.in. Olek Wandzel i powracający po zgrupowaniu kadry Kamil Wilimowski. Unia to jedyna drużyna, która w rundzie jesiennej zmusiła legionistów do poważniejszego wysiłku. Legioniści grali z początku jakby lekko asekuracyjnie, obawiając się kontuzji w ostrych starciach. Mimo tego od pierwszej minuty przeważali, a groźne strzały oddali: Kuba Arak, Konrad Romachów i Olek Jagiełło. W końcu w 17. minucie, po podaniu Romachowa i asyście Araka, piłkę do siatki gości skierował Przemek Chmielewski. Kolejne okazje mieli: Stolarz, Parobczyk, i trzykrotnie Arak. W bramce Unii jednak nieźle spisywał się Oskar Bucholski. Niespodziewanie, tuż przed przerwą, gola zdobyli goście, po rozegraniu rzutu wolnego. To dodało im skrzydeł i początek drugiej połowy to okres zaciętej walki. W 57. minucie sytuację uspokoił na moment Kuba Arak, skutecznie wykańczając dogranie Jagiełły. Cztery minuty później było jednak 2-2 - pięknym uderzeniem z dystansu w okienko popisał się Przemek Bosak. Ostatnie 10 minut należało już zdecydowanie do Młodych Wilków. Gole zdobyli Zawal, Arak i Jagiełło, a kolejne trafienia uzyskać mogli jeszcze Damian Kucharski, Jagiełło, Stolarz i dwukrotnie Arak. Ostatecznie legioniści wygrali 5-2 i z kompletem zwycięstw prowadzą w tabeli MLT.

Fotoreportaż z meczu Legia 95 - Unia - 19 zdjęć Raffiego

Champion Pionki 96 0-2 (0-0) Legia 96
0-1 45 min. Jakub Nidzgorski (as. Michał Suchanek)
0-2 58 min. Daniel Turżonek (as. Kamil Anczewski)

Legia: Koncki (36' Siedlecki) - Gorczyca, Najemski (36' Ozga), Makowski, Baranowski - Szmołda (36' Suchanek), Turżonek, Mlonek, Rakowski - Anczewski (60' Marusiak), Nidzgorski.

Pierwsza połowa toczyła się w bardzo leniwym tempie. Legioniści w miarę sprawnie przedostawali się na połowę przeciwnika, ale przed jego polem karnym ogarniała ich przedziwna niemoc, nie brakowało niecelnych podań, spóźnionych wejść i gry "na stojąco" na skutek czego ataki Młodych Wilków przypominały bicie głową w mur. Po przerwie było początkowo podobnie, aż do 45. minuty, gdy wprowadzony po przerwie i bardzo dobrze się spisujący Suchanek zauważył w polu karnym Nidzgorskiego, a ten po okiwaniu obrońcy skierował piłkę do siatki. Od tego momentu obraz gry uległ zmianie, gra stała się płynniejsza, a sytuacji bramkowych przybyło. W końcu po wycofaniu piłki z 11. metra przez Anczewskiego gola strzałem z dystansu zdobył Daniel Turżonek. Wynik 0-2 utrzymał się do końca spotkania. Legioniści tym samym utrzymali prowadzenie w tabeli MLTRMł. Teraz czas na mistrzostwa Europy, w których Legię reprezentować będzie 16 graczy rocznika 1995.

Varsovia Warszawa 95 3-4 (1-4) CWKS Legia 95
0-1 10 min. Marcin Dołoszyński
1-1 20 min.
1-2 23 min. Marcin Dołoszyński b.a.
1-3 28 min. Daniel Katri (as. Marcin Dołoszyński)
1-4 39 min. Daniel Katri (gł., as. Kacper Puza)
2-4 52 min.
3-4 69 min.

CWKS Legia: Dobiesz - Jędrzejczyk (41' Bielecki), Gołębiowski, Nowakowski, Jaworek (59' Kułakowski) - Słowik, Witek, Kubicki, Puza (80' Olszak) - Dołoszyński, Katri.

Po doskonałej pierwszej połowie legioniści prowadzili 4-1. Po dwa gole zdobyli Marcin Dołoszyński i Daniel Katri. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale Daniel Katri trafił w słupek, a Karol Kubicki uderzył tuż nad poprzeczką. Wysokie prowadzenie chyba nieco uśpiło ich czujność, bo w drugiej połowie pozwolili gospodarzom na zdobycie dwóch bramek i stworzenie kilku kolejnych okazji (m.in. trafienie w poprzeczkę). Sami zaś nie wykorzystali kilku bardzo dogodnych sytuacji (Kubicki, Puza, Dołoszyński, Słowik) i do końca musieli się martwić o wynik końcowy. Trzy punkty, które powędrowały na konto legionistów, pozwoliły na wyprzedzenie KS Nadstal, awans na 3. lokatę i zmniejszenie straty do prowadzącej w tabeli Olimpii Warszawa, do 4 oczek. Za tydzień bardzo ważny mecz z wiceliderem - Piastem Piastów.

Fotoreportaż z meczu Varsovia - CWKS 95 - 12 zdjęć Raffiego

Turniej o Puchar Posła Artura Górskiego (rocznik 2001) - Raszyn, 24 maja 2010 r.

W odbywajacym się w sobotę turnieju o Puchar Posła RP Artura Górskiego trzecie miejsce zajęły Młode Wilki z rocznika 2001. Legioniści nienajlepiej zaczęli fazę grupową, przegrywając 0-2 z Drukarzem. Zwycięstwa w kolejnych meczach pozwoliły im jednak na awans do półfinału z drugiego miejsca w grupie. W 1/2 finału podopieczni Adama Orlikowskiego zmierzyli się z "Harpagonami", zwycięzcami rywalizacji w drugiej grupie. Pojedynek był zacięty i rozstrzygnąc musiała go seria rzutów karnych, zakończona zwycięstwem Gwardii. Gracze WKS wygrali również w finale, pokonując 1-0 Drukarza. W meczu o 3. lokatę Młode Wilki wygrały 2-0 z Unia Warszawa i zajęły miejsce na najniższym stopniu podium.

Gwardia – Drukarz 1:0

Król strzelców – Sebastian Gajownik (Gwardia – 6 goli)
Najlepszy bramkarz – Jakub Krajewski (Unia W-wa)
Najlepszy zawodnik – Aleksander Stawiarz (Gwardia)

SEMP Ursynów 02 9-17 Legia 02

W sparingu rozegranym na boisku SEMPa najmłodszy rocznik Młodych Wilków pokonał rówieśników z Ursynowa 19-7.