CWKS 95 wygrał 3-2 z Piastem - fot. Raffi

Młodzież: mecze weekendowe (foto + video)

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Sobota była całkiem udana dla drużyn młodzieżowych Legii. Juniorzy starsi pokonali 2-1 Wisłę Płock, a juniorzy młodsi wygrali 2-0 z Olimpią Warszawa. Młode Wilki z rocznika 96 pokonały 10-0 SEMP Ursynów, a ich o rok młodsi o rok koledzy wygrali 6-1 na boisku Gwardii. Trampkarze CWKS 95 wygrali 3-2 ważny mecz z Piastem Piastów. Na turnieju Nike Cup dzielnie walczyły Młode Wilki 95. Więcej szczegółów wkrótce.
Fotoreportaż z meczu CWKS 95 - Piast - 13 zdjęć Raffiego
Fotoreportaż z meczu Legia 93 - Olimpia - 12 zdjęć Raffiego

W wewnętrznym sparingu Młode Wilki 98 pokonały 4-3 rówieśników z CWKS; obie drużyny, a w szczególności gracze Akademii Piłkarskiej, wystąpiły bez kilku zawodników i mecz miał charakter czysto szkoleniowy. W piątek Młode Wilki 99 pokonały 6-4 Błękitnych Korytów.

Wisła Płock 91/2 1-2 Legia 91/2
Gole: Eryk Stoch x2 (72 i 83 min.)

Legia: Jałocha - Mikołajczyk (46' Bochenek), Piotrowski (46' Wydra), M. Grudniewski [93], Delikat - Kursa (80' Mizgała), Duda, Broniszewski, Karniszewski - Wojtczak (46' Stoch), Tietz (46' Rozwandowicz).

Po trudnym i stojącym na niezłym poziomie pojedynku legioniści pokonali w Płocku Wisłę. Płocczanie spisywali się o wiele lepiej niż w stosunkowo łatwo wygranym przez warszawiaków meczu jesiennym. W pierwszej, bezbramkowej połowie dogodnych okazji nie zdołali wykorzystać Piotr Karniszewski i Mikołaj Piotrowski. Spotkanie było początkowo wyrównane, choć z lekką przewagą Młodych Wilków. Na początku drugiej odsłony prowadzenie objęli goście. Legioniści stopniowo przejmowali jednak inicjatywę na boisku, a płocczanie słabli. Dwie bramki zdobył Eryk Stoch i 3 punkty pojechały do stolicy.

Legia 93 2-0 (2-0) Olimpia Warszawa 93/4
1-0 9 min. Dawid Dzięgielewski (as. Nikola Todorović)
2-0 13 min. Maciej Prusinowski (as. Radosław Paczuski)

Legia: Nowak - Paczuski (67' Gołębiewski), Długołęcki, Siwak, Todorović - Dąbrowski (63' Kępka), Latos (Kpt), Gąsior (63' Kalinowski), K. Grudniewski (52' Żywko) - Prusinowski (60' Lukač), Dzięgielewski (52' Kamiński)

Spotkanie z Olimpią rozpoczęło się, niczym u Hitchcocka - trzęsieniem ziemi tj. dwiema bramkami dla Legii, zdobytymi po rajdach i dośrodkowaniach bocznych obrońców. Później Olimpia zmieniła taktykę na bardziej defensywną i dość szczelnie zamurowała okolice swojego pola karnego. Mateusz Nowak był prawie bezrobotny, za to jego odpowiednik w bramce WRKS miał sporo zajęcia, ale bronił udanie oraz szczęśliwie. Kolejne gole zatem nie padły, ale wynik 2-0 to najniższy z tych, jakie mogły paść. Warto wspomnieć, że w poprzednich 2 meczach tych drużyn Olimpia "urywała" punkty Młodym Wilkom.

Legion Radom 1-4 Legia 94
Gole dla Legii:
0-1 8 min. Przemysław Żegleń (as. Kamil Kurowski)
0-2 23 min. Jakub Sosnowski b.a.
1-3 43 min. Kamil Kurowski (as. Dominik Ochman)
1-4 59 min. Maciej Mąka b.a.

Legia: Brzeziański - Drożdżal, Dankowski, Sokołowski, Fabiszewski - Kurowski, Ochman, Mąka, Misiak - Żegleń, Sosnowski
oraz Grzyb, Kacprzak, Malesa, Śmigielski [95]

Cenne zwycięstwo nad nieobliczalnym Legionem odnieśli w Radomiu podopieczni Tomasza Sokołowskiego i Jakuba Sowińskiego. Tym razem było ono jednak bardziej okazałe i na rozstrzygnięcie nie trzeba było czekać do ostatnich minut.

Europejskie Finały Nike Cup (rocznik 1995)
Legia 1-1 FC Porto (gol: Stolarz)
Legia 2-1 Academy Vasas (gole: Parobczyk, Jagiełło)
Legia 1-2 Slvia Praga (gol: Jagiełło)
Legia 0-0 HJK Helsinki
Legia 0-0 k.5-4 Beitar Netanya

Legionistom zabrakło 1 punktu, by awansować do czołowej ósemki Nike Cup. Mimo wszystko ich postawa zasługuje na sporą pochwałę. Zremisowali z FC Porto, pokonali Vasas, a następnie ulegli 1-2 Slavii Praga i zremisowali z HJK Helsinki.
W niedzielę w meczu o 13. miejsce z Dinamem Zagrzeb legioniści ulegli.
Awans do finałów światowych uzyskały: Turecki Bucaspor i FC Porto, z którym legioniści pechowo zremisowali w fazie grupowej.

Skład Młodych Wilków 95 na turnieju:
Bramkarze: Aleksander Wandzel, Artur Haluch
Obrońcy: Kamil Wilimowski, Damian Kucharski, Marcin Piórkowski, Jan Okieńczyc
Pamocnicy: Konrad Romachów, Damian Juźwik, Przemysław Milewski, Rafał Parobczyk, Łukasz Dziewicki, Mateusz Zawal, Aleksander Jagiełło
Napastnicy: Jakub Arak, Przemysław Chmielewski, Aleksander Stolarz.

CWKS Legia 95 3-2 (1-2) Piast Piastów 95
0-1 27 min.
1-1 31 min. Marcin Dołoszyński (as. Kacper Puza)
1-2 33 min.
2-2 49 min. Patryk Sajecki (as. Adam Słowik)
3-2 67 min. Kacper Puza (as. Marcin Dołoszyński)

CWKS Legia: Dobiesz - Jędrzejczyk, Gołębiowski, Nowakowski Kpt), Jaworek - Słowik, Puza, Kubicki, Kułakowski (30' Bielecki, 70' Sysik) - Dołoszyński, Sajecki.

Po zaciętym spotkaniu trampkarze CWKS Legii wygrali 3-2 z Piastem Piastów i odrobili większość strat do prowadzącej w tabeli Olimpii Warszawa, od której dzieli ich już tylko 1 "oczko". Spotkanie nie było najbardziej udane w wykonaniu naszej drużyny i nie jest usprawiedliwieniem brak kilku zawodników podstawowego składu. Szczególnie pierwsza, przegrana odsłona raziła niedokładnościami w grze oraz brakiem zaangażowania. Piast grał w sposób lepiej zorganizowany, szczególnie zwracała uwagę niezła postawa środkowych pomocników drużyny z Piastowa) Po przerwie tego drugiego było momentami aż za dużo, ale po golach Sajeckiego i Puzy legionistom udało się ostatecznie "wyszarpać" komplet punktów.

W środę i czwartek legioniści uczestniczyli również w bardzo mocno obsadzonym turnieju Mini Euro 2010 w Karczewie. W 4 meczach ponieśli 3 porażki, zremisowali zaś raz, z Koroną Kielce. Ostatecznie zajęli 5. miejsce.
Wyniki:
Jagiellonia Białystok-CWKS Legia 6-0, Korona Kielce-CWKS Legia 2-2, GKS Katowice-CWKS Legia 3-0, Mazur Karczew-CWKS Legia 2-0.

Legia 96 10-0 SEMP Ursynów 96
1-0 3 min. Kamil Anczewski (as. Arek Najemski)
2-0 4 min. Eryk Rakowski (as. Kamil Anczewski)
3-0 8 min. Kamil Anczewski (as. Mateusz Baranowski)
4-0 9 min. Michał Suchanek (as. Przemek Marusiak)
5-0 19 min. Kamil Anczewski (as Kevin Ozga)
6-0 26 min. Kamil Anczewski (as. Przemek Marusiak)
7-0 36 min. Kamil Anczewski b.a.
8-0 44 min. Eryk Rakowski (as. Rafał Makowski)
9-0 48 min. Arek Najemski (karny po faulu na Rakowskim)
10-0 55 min. Oskar Szmołda (as. Eryk Rakowski)

Legia: Jędraszczak (45' Siedlecki) - Ozga, Gorczyca, Najemski, Baranowski - Suchanek (60' Koncki), Makowski (50' Podsiadło), Turżonek, Rakowski - Anczewski (47' Szmołda), Marusiak.

Po jednym z najlepszych w tym sezonie spotkań Młode Wilki 96 rozgromiły 10-0 SEMPa i zrewanżowały się za remis z jesieni. Aż 5 goli zdobył Kamil Anczewski. Legioniści zaprezentowali się o niebo lepiej niż przed tygodniem, grali bardzo walecznie, sporo - a zarazem z sensem, wykorzystując możliwości gry z pierwszej piłki - biegali i nie dawali zawodnikom SEMPa zbyt wielu okazji do wyjścia z własnej połowy.

Gwardia Warszawa 97 1-6 Legia 97
0-1 8 min. Kamil Wiśniewski
0-2 15 min. Dawid Witkowski (as. Michał Podlecki)
1-2 37 min.
1-3 40 min. Kamil Wiśniewski b.a.
1-4 48 min. Kamil Wiśńiewski (as. Eryk Więdłocha)
1-5 56 min. Dawid Witkowski (as. Mateusz Górski)
1-6 65 min. Eryk Więdłocha (as. Dawid Witkowski)

Legia: Wojcieszak (Ceran [98]) - Zabłocki (Piątek), Piątek (Podlecki), Witkowski (Zabłocki) - Krasuski, Podlecki, Zaradny (Korczakowski [98]), Więdłocha (Mamla), Wiśniewski (Górski).

Legioniści zaskakująco łatwo poradzili sobie w wyjazdowym pojedynku z Gwardią. Do przerwy prowadzili 2-0 po golach Kamila Wiśniewskiego i Dawida Witkowskiego. Gospodarze zerwali się do walki po przerwie i zdobyli szybko bramkę a następnie trafili w poprzeczkę. Stopniowo inicjatywę odzyskały Młode Wilki i po kolejnym trafieniu Witkowskiego i skompletowanym przez Wiśniewskiego hat-tricku sytuacja była już jasna. Gwardziści po raz kolejny wprawdzie zerwali się do ataku, ale starczyło to tylko na kolejne trafienie w poprzeczkę. Wynik ustalił po rajdzie prawą stroną Eryk Więdłocha. O zwycięstwo w lidze będzie jednak ciężko, gdyż Polonia pokonała 3-1 dotychczasowego wicelidera - Agrykolę i ma sporą przewagę nad resztą stawki.

CWKS Legia 98 3-4 (2-1) KP Legia 98
Gole dla CWKS: Maksym Mikułowski, Mateusz Bui, Adrian Skowroński
Skład CWKS: Jan Ławcewicz (MW) - Mikołaj Liber, Michał Padzik, Alek Osowski, Bartek Sędziak, Adrian Skowroński, Mateusz Bui, Grzegorz Stein, Patryk Kowalczyk, Maksym Mikułowski, Kewin Przygoda, Maciej Pietrzykowski.

Młode Wilki wystąpiły w sparingu m.in. bez 6 czołowych graczy, uczestniczących w meczu reprezentacji Mazowsza i spotkaniu ligowym rocznika 97. Także w CWKS brakowało kilku zawodników (m.in. Kacpra Gąstała i Sebastiana Nowakowskiego, którego w bramce zastępowali zawodnicy Młodych Wilków). Ubytki były jednak większe i bardziej widoczne w drużynie z Łazienkowskiej i z początku to CWKS objął prowadzenie, jeszcze na 10 minut przed końcem prowadząc 3-1. Swoich niedawnych kolegów pognębił jednak w końcówce strzelec dwóch goli Czarek Sauczek, które decydujące trafienie uzyskał w ostatniej akcji meczu. W lidze obie drużyny spotkają się 26 maja.

Błękitni Korytów 99 4-6 (2-1,1-2,1-0,0-3) Legia 99
gole dla Legii: Emil Możdżonek (3), Bruno Parzych (2), Filip Musiał.
Legia: Kruś - Gańko, Rosiński, Witkowski, Parzych, Waśniowski, Musiał oraz Antolak, Rybak, Kostrzycki, Skrzyński, Możdżonek, Malesa, Wawrzyn, Rogoń

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie i szybko objęli prowadzenie 2-0. Legioniści zerwali się do walki i odrobili straty, jednak w 3 kwarcie ponownie prowadzenie 4-3 objęli Błękitni. Ostatnie 15 minut było jednak popisem gry naszej drużyny, która odrobiła z nawiązką straty i wygrała 4-6. Hat-trickiem popisał się Emil Możdżonek.