Kibice Zagłębia na meczu z Lechią - fot. zaglebie.sosnowiec.pl

Grali przyjaciele

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W sobotę swoje mecze rozegrały Zagłębie Sosnowiec i Olimpia Elbląg. Obydwa zespoły podzieliły się punktami z przeciwnikami. W niedzielę Pogoń pewnie wygrała z ostatnim w tabeli Dolcanem Ząbki. Falstartem zainaugurował rozgrywki Juventus Turyn, natomiast cenny remis z liderem wywalczył Den Haag.

I liga: Pogoń Szczecin 3-0 Dolcan Ząbki
Drugie zwycięstwo w tym sezonie zanotowała Pogoń Szczecin. Szczecinianie pewnie pokonali ostatni w tabeli Dolcan Ząbki. Pierwszą bramkę zdobyli w 13. minucie spotkania, chociaż doskonałą okazję do strzelenia gola mieli już w 2. minucie meczu. Jeszcze przed przerwą piłka po raz drugi wpadła do bramki Dolcanu. Po godzinie gry na boisku pojawił się Piotr Petasz i już dwie minuty później zanotował swoje pierwsze trafienie w tym sezonie.
Miejsce w tabeli po 5. kolejkach: 10

II liga: Zagłębie Sosnowiec 2-2 Lechia Zielona Góra
Po trzech zwycięstwach na inaugurację sezonu, Zagłębie Sosnowiec zanotowało trzeci kolejny mecz bez zwycięstwa. Tylko remis wywalczony w meczu z Lechią Zielona Góra jest tym bardziej bolesny, że lechiści jeszcze w tym sezonie nie wygrali.
Pierwszą bramkę w meczu strzelili goście. W 42. minucie Łukasz Kaczorowski strzałem z 20 metrów pokonał Adama Bensza. W doliczonym czasie pierwszej części gry kapitalnym strzałem w okienko z około 25. metrów popisał się Marcin Lachowski i było już 1-1. W 51. minucie Michał Kojder dał prowadzenie Lechii, ale w 83. minucie wprowadzony na boisko w drugiej połowie Michał Cyganek zapewnił Zagłębiu remis. W ostatnich minutach spotkania Zagłębie było bliskie zwycięstwa, ale piłka po strzale Marcina Strojka uderzyła w słupek.
Nie przyniosła jak na razie efektu akcja Zagłębia - Akcja jest taka - na Ludowy za piątaka. Spotkanie z Lechią obejrzało na żywo tylko 1600 osób. To zaledwie o 100 kibiców więcej niż na meczu z Chojniczanką.
Miejsce w tabeli po 6. kolejkach: 4

II liga: Olimpia Elbląg 0-0 Znicz Pruszków
Olimpia Elbląg zremisowała bezbramkowo w meczu z liderem tabeli. Spotkanie powinno się jednak zakończyć wysokim zwycięstwem gospodarzy, bowiem tylko rażąca nieskuteczność piłkarzy z Elbląga spowodowała, że Znicz nie wrócił do Pruszkowa z bagażem kilku bramek.
W pojedynku z zespołem z Pruszkowa, po prawie rocznej przerwie spowodowanej ciężką kontuzją, do składu Olimpii powrócił jeden z ulubieńców kibiców - Anton Kolosov.
Miejsce w tabeli po 6. kolejkach: 8

Serie A: Bari 1-0 Juventus
Nie takiego rozpoczęcia sezonu w wykonaniu drużyny Juventusu spodziewali się kibice. Juve przegrało na wyjeździe z AS Bari 0-1. Jedyną bramkę strzelił w 43. minucie Donati.

Eredivisie: Den Haag 2-2 PSV Eindhoven
Den Haag zremisował na własnym stadionie 2-2 z PSV Eindhoven. Goście dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, jednak ambitnie grający gospodarze skutecznie walczyli o jeden punkt. Pierwsza bramka padła już w 8. minucie. 10 minut po przerwie wyrównał Timothy Derijck. Bramkę na wagę jednego punktu w końcówce spotkania zdobył Frantisek Kubik.