Kamil Wiśniewski tym razem nie wzbogacił swojego konta bramkowego - fot. Woytek

Młodzież: mecze niedzielne (foto + video)

Redakcja, źródło: własna - Wiadomość archiwalna

Niedziela była udanym dniem dla naszych młodzieżowców, którzy w komplecie wygrali swoje mecze. Młode Wilki 96 pewnie, bo aż 7-0 pokonały KS Piaseczno, zaś ich o rok młodsi koledzy wygrali 2-0 na boisku Ursusa. Żacy CWKS pokonali 3-2 SEMP Ursynów, zaś zespół skrzatów 2001 wysoko, bo aż 11-2 pokonał Szkołę Futbolu Wilanów.

KS Piaseczno 96 0-7 (0-2) Legia 96 - Zdjęcia z meczu
0-1 32 min. Michał Suchanek (as. Michał Podsiadło)
0-2 36 min. Marcel Gorczyca (as. Kamil Anczewski)
0-3 47 min. Mateusz Baranowski (rzut wolny)
0-4 52 min. Rafał Makowski (as. Mateusz Baranowski)
0-5 78 min. Marcin Kraska (as. Michał Podsiadło)
0-6 80 min. Daniel Turżonek (as. Daniel Mlonek)
0-7 80+1 min. Marcin Kraska (as. Daniel Turżonek)

Legia: Siedlecki (41' Koncki) - Ozga (41' Zakrzewski), Gorczyca, Makowski, Baranowski - Mlonek, Turżonek, Podsiadło, Suchanek - Kraska, Anczewski

Legioniści stosunkowo pewnie pokonali graczy z Piaseczna, choć szczególnie w pierwszej połowie gospodarze próbowali się odgryzać i nie ograniczali się do murowania swojej bramki. Pewnie grająca obrona Legii dusiła jednak te akcje w zarodku. W rezultacie obaj bramkarze Legii byli praktycznie bezrobotni. Choć do skuteczności Młodych Wilków można mieć pewne zastrzeżenia, po 50 minutach było już 0-4. W końcówce, mimo że to legioniści dysponowali dużo węższym składem (Arek Najemski wystąpił w meczu rocznika 95, a Adrian Jędraszczak, Jakub Nidzgorski i Eryk Rakowski odpoczywali po zgrupowaniu kadry Polski w Więcborku), piaseczynianie kompletnie się załamali i osłabli, a legioniści pakowali do siatki gola za golem. Tym samym pozostają niepokonani. W tabeli prowadzi z kompletem punktów Legion Radom, który rozegrał o 1 spotkanie więcej.

RKS Ursus 97 0-2 (0-0) Legia 97 - Zdjęcia z meczu
0-1 60 min. Mateusz Wieteska (as. Krzysztof Mamla)
0-2 65 min. Michał Podlecki (as. Krzysztof Mamla)

Legia: Wojcieszak - Zabłocki, Kostrzanowski, Piątek, Witkowski (60' Brzosko) - Wojczuk (50' Maj), Podlecki, Wieteska, Zaradny (36' Kuncewicz) - Krasuski (50' Mamla), Wiśniewski

Gospodarze postawili na obronę, a legionisci, choć atakowali i mieli sporo okazji bramkowych, nie mogli przez godzinę trafić do bramki. Zbyt dużo podań szło środkiem i górą, co ułatwiało zadanie obrońcom Ursusa. W końcu prowadzenie legionistom dał Mateusz Wieteska. Wynik spotkania na 0-2 ustalił pięknym strzałem z dystansu Michał Podlecki. Legia prowadzi w tabeli z kompletem punktów i bilansem bramkowym... 37:0 w pięciu meczach!

CWKS Legia 99 3-2 (1-1) SEMP II Ursynów 99 - Zdjęcia z meczu
0-1
1-1 23 min. Bartek Szczubełek b.a.
2-1 30 min. Jan Nowakowski (as. Szymon Milczarek)
2-2 42 min.
3-2 47 min. Mikołaj Firek (as. Michał Paradowski)

CWKS Legia: Filip Kąkol (Alek Grabowski [2000]) - Mikołaj Janusz, Bartek Szczubełek, Mikołaj Firek, Michał Paradowski, Mateusz Laskus, Szymon Milczarek [2000], Jacek Cyburski, Jan Nowakowski, Dawid Chaterera

Po ciężkim spotkaniu, w którym szala zwycięstwa przechylała się w obie strony, CWKS Legia pokonała 3-2 SEMP II i po trzecim zwycięstwie z rzędu wskoczyła do czołowej trójki w grupie. Pierwsi prowadzenie oobjęli goście, jednak tuż przed przerwą po golach Szczubełka i Nowakowskiego to podopieczni trenera Bartnika odzyskali inicjatywę. Trzecia kwarta to przewaga SEMPa, ukoronowana golem wyrównującym, po jednym z licznych stałych fragmentów gry. Na szczęście w ostatnim kwadransie gry ładnym uderzeniem popisał się Mikołaj Firek, a piłka odbita od słupka wylądowała w siatce. W końcówce doskonałą okazję miał jeszcze po kontrze Michał Paradowski, ale bramkarz SEMPa odbił jego strzał na poprzeczkę. Ursynowianie oddali sporo groźnych strzałów ale w bramce CWKS pewnie grał Filip Kąkol. Legioniści zaprezentowali się lepiej niż w zeszłotygodniowym pojedynku z Unią, acz słabsze momenty chaotycznej gry, tak jak w trzeciej i końcówce czwartej kwarty trzeba będzie w przyszłosci wyeliminować. Inaczej serce do gry i przebłyski zespołowej gry, jakie pokazali, mogą następnym razem nie wystarczyć. Naszych graczy trzeba jednak pochwalić za dużą determinację i większą niż SEMP wolę zwycięstwa i szybsze podejmowanie decyzji na boisku.

CWKS Legia 2001 11-2 (4-2) SF Wilanów 2001 - Zdjęcia z meczu
1-0 2 min. Mikołaj Walewski
2-0 3 min. Jakub Śliwa (as. Mikołaj Walewski)
3-0 4 min. Mikołaj Walewski (as. Rafał Rojda)
3-1 25 min.
3-2 28 min.
4-2 30 min. Wiktor Szelenbaum (as. Bartosz Derlatka)
5-2 32 min. Julian Załuga (rzut rożny)
6-2 34 min. Sebastian Duczek b.a.
7-2 35 min. Mikołaj Walewski (as. Sebastian Duczek)
8-2 39 min. Norbert Duda (as. Daniel Aduku)
9-2 40 min. Sebastian Duczek (b.a.)
10-2 44 min. Sebastian Duczek
11-2 57 min. Jakub Śliwa (as. Daniel Aduku)

CWKS Legia: Rojda (Klonowski) - Aduku, Szelenbaum, Duczek, Piotrowski, Walewski, Śliwa oraz Duda, Derlatka, Cichacki, Załuga

Relacja: (za stroną CWKS2001.futbolowo.pl):

"Kanonadę strzelecką i swój dorobek rozpoczął Mikołaj Walewski strzelając już w 2. minucie pierwszą bramkę. Po minucie na 2-0 podwyższył Kuba Śliwa po asyście oczywiście Mikołaja Walewskiego. Trzecią bramkę strzałem głową zdobył nie kto inny jak Mikołaj, po asyście … Rafała Rojdy. Po tej bramce chłopcy zbytnio się rozluźnili i do końca pierwszej kwarty wynik nie uległ już zmianie.

Niestety na kolejną część spotkania nasi chłopcy przystąpili za słabo skoncentrowani. Nasze ataki były mało konkretne, brakowało klarownych sytuacji pod bramką przeciwnika. Słabszy okres naszej gry wykorzystali rywale, którzy po dwóch kontrach zdobyli dwie kontaktowe bramki. Na szczęście tuż przed końcem drugiej kwarty Wiktor trafił do bramki rywali i na przerwę zeszliśmy z prowadzeniem 4-2.

W przerwie trenerzy odpowiednio zmotywowali naszych zawodników i na efekty nie musieliśmy czekać zbyt długo. Powody do radości najpierw dał nam Julek Załuga, który zdobył bramkę z rzutu rożnego, następnie w końcu bramkę zdobył Sebastian Duczek, który od początku spotkania był bardzo aktywny, ale mimo dużej ilości prób nie pokonał bramkarza rywali. Kolejną bramkę kompletując hattricka w tym meczu zdobył Mikołaj Walewski po kolejnej bardzo ładnej akcji na skrzydle. W kolejnej akcji przed szansą zdobycia gola stanął Bartek Cichacki, lecz niestety piłka poszybowała nad poprzeczką. Następnie wynik spotkania podwyższył Norbert Duda strzelając bramkę po asyście dobrze i zdecydowanie grającego w tym meczu Daniela Aduku. Kolejną ładną indywidualną akcję przeprowadził Sebastian Duczek i po minięciu paru rywali, przełożył sobie piłkę na lewą nogę i zdobył kolejną bramkę. W tej kwarcie chyba najaktywniejszy był Sebek, który potwierdzając swoją dyspozycję ustrzelił hattricka podwyższając prowadzenie dla CWKS na 10-2.

W ostatniej części spotkania już każdy zawodnik koniecznie chciał strzelić następną bramkę i jak łatwo się domyślić za dużo ich już nie wpadło. Jedyną zdobycz bramkową zanotował Kuba Śliwa po sprytnym strzale głową ustalił wynik spotkania na 11-2.

Podsumowując spotkanie zdecydowanie należy pochwalić cały zespół za grę, nie tylko strzelcy bramek ale wszyscy zawodnicy zagrali bardzo dobre zawody."

CWKS Legia 94 - Start Radom 94

Spotkanie zostało przełożone na 5 października z uwagi na wyjazd dużej częsci zawodników na obozy integracyjne w szkole.

3-3 64 min.

CWKS Legia: Przesmycki - Gołębiowski, Olszak, Witek, Przygoda (41' Jaworek) - Słowik, Puza, Kubicki CZ (51'), Cybulski (41' Katri) - Melich (59' Dołoszyński), Sosnowski

Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu legioniści zremisowali 3-3 z sąsiadami w tabeli, drużyną Sparty Jazgarzew. Zwycięstwo przechodziło z rąk do rąk, jeszcze na kwadrans przed końcem prowadzili legioniści, ale grając od 51. minuty w 10-tkę nie byli w stanie obronić korzystnego wyniku.

CWKS Legia 95 zremisowała 3-3 w Jazgarzewie - fot. wilk66/ cwkslegia95.futbolowo.pl