Wojciech Skaba w meczu z Arką zagrał bezbłędnie - fot. Mishka

Pod lupą LL! - Wojciech Skaba

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Od lat Legia słynie z doskonałej pracy z bramkarzami. Krzysztof Dowhań wychowuje fachowców, którzy są pewniakami między słupkami i wiele razy ratowali kolegów z opresji. W tym sezonie z obsadą bramki Legii pojawiły się jednak problemy. Między słupkami stali już i Marijan Antolović, i Kostiantyn Machnowskij. W meczu z Arką Gdynia szansę dostał trzeci do niedawna golkiper "wojskowych" - Wojciech Skaba. Nic więc dziwnego, że trafił pod lupę LL!

Latem Skaba był bliski pożegnania się z Łazienkowską. 26-letni bramkarz praktycznie porozumiał się już z Górnikiem Zabrze. Słaba postawa Antolovicia w sparingach spowodowała jednak, że urodzony w Rybniku golkiper został w Legii. Na występ Skaba musiał czekać aż do 14. kolejki. Wcześniej zagrał w tylko jednym meczu Młodej Legii. Długa przerwa nie wpłynęła negatywnie na formę bramkarza Legii.

Skaba jest obecnie najstarszym spośród golkiperów trenujących pod opieką Krzysztofa Dowhania. W piątkowy wieczór pokazał, że też raczej najpewniejszym spośród nich. Z bardzo dobrej strony pokazał się w 21. minucie. Sam przed bramką Legii znalazł się wówczas Marcin Budziński. Skaba odważnie wybiegł z bramki i na linii pola karnego powstrzymał rywala. Było wówczas 0-0.

Można powiedzieć, że takie sytuacje potrafi wybronić także Antolović. Problemem Chorwata jest jednak gra na linii bramkowej. Skaba i z tego elementu gry wywiązał się dobrze. Pokazał się też z lepszej strony niż Machnowskij. Mankamentem Kostii są strzały, po których zamiast łapać piłkę, wybija ją przed siebie. Po takim błędzie Cezary Wilk przypieczętował wygraną Wisły Kraków tydzień temu. Skaba nawet po mocnych strzałach piłkarzy Arki pewnie łapał futbolówkę. Wygląda więc na to, że w mecz z gdynianami widzieliśmy nowego bramkarza numer jeden.

Poniżej przedstawiamy meczowe statystyki Wojciecha Skaby (w nawiasie pierwsza + druga połowa).