Sparing: Hellas Verona 3-0 Młoda Legia

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W pierwszym sparingu rozegranym podczas zgrupowania w Weronie Młoda Legia przegrała 0-3 z miejscowym Hellas. W pierwszej połowie, gdy na boisku przybywał podstawowy skład Legii, gra była wyrównana. Po przerwie zmianie uległa cała jedenastka, a młodsi gracze nie byli już w stanie przeciwstawić się doświadczonym przeciwnikom i stracili trzy gole. Kolejny mecz - w poniedziałek 14 lutego, z AC Sambonifacese (Serie C2).

W spotkaniu zagrali wszyscy przebywający na zgrupowaniu zawodnicy oprócz Bartłomieja Kursy, który doznał kontuzji barku. Zastąpił go na lewej obronie przesunięty z konieczności z pomocy Marko Matić. W pierwszej połowie zagrali w większości zawodnicy, którzy wychodzą w podstawowym składzie drużyny. Gra była bardzo zacięta i wyrównana, z okazjami z obu stron. Dwukrotnie bliski zdobycia bramki był bardzo aktywny na skrzydle Kacper Starek, niewiele zabrakło do strzelenia gola Kubie Rozwandowiczowi, z dystansu groźnie uderzał Mateusz Rosłoń. Trzeba przyznać, że przeciwnik reprezentował wysoką klasę, poziomem bez wątpienia dorównując czołowym drużynom polskiej I ligi. Miał przy tym w składzie wielu graczy z doświadczeniem z Serie A. Cieszy zatem, że na jego tle legioniści prezentowali się nie gorzej, a przy odrobinie szczęścia mogli nawet prowadzić.

Po przerwie na boisku w drużynie Legii przeważali gracze młodsi, testowani bądź powracający po kontuzjach i siłą rzeczy gospodarze zdominowali legionistów fizycznie, nie pozwalając im na rozwinięcie skrzydeł w środku pola i odcinać naszych napastników od podań. Podopieczni Dariusza Banasika byli najbliżsi zdobycia gola po mocnym uderzeniu z dystansu Wojciecha Lisowskiego, które obronił bramkarz Hellas. Po kwadransie gry gracze z Werony objęli prowadzenie do strzale Giuseppe Russo, a zaraz potem, po sprytnie rozegranym rzucie rożnym, na 2-0 podwyższył Nicola Ferrari. Dwadzieścia minut przed końcem wynik ustalił po pewnie egzekwowanej jedenastce były gracz Lazio Giuseppe Le Noci. Mimo porażki, mecz z takim przeciwnikiem jest kopalnią materiału szkoleniowego, a postawa podstawowego składu Młodej Legii w pierwszej połowie mogła napawać optymizmem.

Kolejny mecz legioniści rozegrają dopiero w poniedziałek, jako że we Włoszech trwają już rozgrywki ligowe. Przeciwnikiem będzie czwartoligowa drużyna z San Bonifacio.

Hellas Werona 3-0 (0-0) Młoda Legia
1-0 59 min. Giuseppe Russo
2-0 63 min. Nicola Ferrari
3-0 70 min. Giuseppe Le Noci (rzut karny)

Skład I połowa: Szumski - Bochenek, Cichocki, Michalak, Widejko - Starek, Kopczyński, Pogonowski, Karniszewski - Rosłoń, Rozwandowicz

Skład II połowa: Chrostowski - Breś, Lisiecki, Lisowski, Matić - Król, Duda, Broniszewski, Milik - Tietz, Kamiński (68' Lukač)