Na meczu Den Haag - Ajax obecna była delegacja Legii - fot. beton

Grali przyjaciele

Zagłębie Sosnowiec i Olimpia Elbląg wygrały mecze przed własną publicznością i nadal liczą się w walce o awans do I ligi. Olimpia jest na razie pierwsza w tabeli. Pogoń zremisowała u siebie z Flotą Świnoujście. Lepiej poradzili sobie w niedzielę nasi zagraniczni przyjaciele. Den Haag wygrał u siebie z Ajaxem Amsterdam, a Juventus okazał się lepszy od Brescii. Na meczu w Hadze obecna była delegacja Legii.

I liga: Pogoń Szczecin 1-1 Flota Świnoujście
Portowcy w rundzie wiosennej nadal spisują się poniżej oczekiwań i na razie nie mogą wygrać. W derbach Pomorza Zachodniego Pogoń zremisowała z Flotą. Prowadzenie objęli goście w 15. minucie po golu Arifovicia. Od 45. minuty gospodarze grali w 10., po tym jak Takafumi Akahoshi ujrzał czerwoną kartkę za uderzenie przeciwnika. Do remisu doprowadził Marcin Klatt trzy minuty po przerwie. Spotkanie obejrzało 4,5 tys. widzów.

II liga: Zagłębie Sosnowiec 1-0 Ruch Zdzieszowice
Sosnowiczanie wyraźnie przeważali w meczu z Ruchem, ale zdobyli tylko jedną bramkę. Tymczasem wynik powinien być wyższy niż tydzień temu w Nowym Tomyślu. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 26. minucie Michał Filipowicz. Zagłębie jest 4. w tabeli ze stratą 5 punktów do miejsca premiowanego awansem.

II liga: Olimpia Elbląg 2-0 Ruch Wysokie Mazowieckie
Olimpia nie zwalnia tempa i pokonała Ruch przed własną publicznością. Bramki dla gospodarzy zdobyli Łukasz Pietroń w 22. minucie i Witalij Ledieniow trzy minuty po zmianie stron. Olimpia jest pierwsza w tabeli, ale drugi Świt ma 1 mecz rozegrany mniej.

Eredivisie: Den Haag 3-2 Ajax Amsterdam
Nasi przyjaciele z Hagi niemal pozbawili Ajax szans na mistrzostwo Holandii. Jako pierwsi do bramki trafili gospodarze. W 31. minucie na listę strzelców wpisał się František Kubík. Na kolejne trafienia trzeba było czekać aż do 70. minuty. Wówczas do remisu doprowadzili goście. Jednak ten stan nie trwał długo, gdyż na 2-1 podwyższył Lex Immers. Na pięć minut przed końcem do remisu doprowadził Ajax i wydawało się, że obie ekipy podzielą się punktami. Jednak chwilę później Timothy Derijck przechylił szalę zwycięstwa na korzyść "Bocianów".
Po 28. kolejkach Den Haag zajmuje 5. miejsce mając na koncie 48 puntków.

Serie A: Juventus Turyn 2-1 Brescia
Na zwycięstwo swojej drużyny doczekali się kibice w Turynie. Wynik otworzył Krasić w 23. minucie. Jednak na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 1-1. Komplet punktów Juventusowi zapewnił Alessandro del Piero w 68. minucie.
"Stara Dama" pozostała na 7. miejscu mając 5 punktów straty do miejsca dającego prawo gry w Lidze Europy.