Grali przyjaciele: Olimpia w I lidze!

Pogoń w ostatnim meczu sezonu wygrała na wyjeździe z GKS-em Katowice i ostatecznie zajęła szóste miejsce w I lidze, z 51. punktami na koncie. Do awansu potrzebnych było 69 punktów. Piłkarze Olimpii Elbląg w przyszłym sezonie po raz pierwszy od 20 lat zagrają na zapleczu ekstraklasy. Gratulacje! Olimpijczycy w Niepołomicach mieli spore problemy z wywalczeniem remisu. Po meczu do dymisji podał się trener ZKS-u, Jarosław Araszkiewicz.

I liga: GKS Katowice 1-2 Pogoń Szczecin
W Katowicach prowadzenie objęli gospodarze, po samobójczym trafieniu Łuszkiewicza w 17. minucie. Wyrównał 4 minuty przed przerwą Adam Frączczak. W 68. minucie 3 punkty Portowcom zapewnił Błażej Radler. Pogoń w tym sezonie zajęła 6. miejsce w I lidze.

II liga: Puszcza Niepołomice 1-1 Olimpia Elbląg
Olimpijczycy mieli niemałe problemy z wywalczeniem choćby punktu w Niepołomicach. Puszcza od 37. minuty prowadziła bowiem 1-0. Taki wynik mógł sprawić, że Olimpia do I ligi by nie awansowała, ale ostatecznie Okocimski przegrał z Ruchem i nawet porażka promowałaby ZKS. W 80. minucie meczu Krzysztof Kaczmarczyk strzelił jednak dla Olimpii gola, dającego remis i awans do I ligi z pierwszego miejsca. Awans wywalczyła także Wisła Płock. Olimpia po raz ostatni na zapleczu ekstraklasy grała w sezonie 1991/92. Po meczu w Niepołomicach do dymisji podał się trener Olimpii, Jarosław Araszkiewicz. Przyczyny rezygnacji z pracy nie są znane. Kibicom i piłkarzom Olimpii gratulujemy awansu!

II liga: Zagłębie Sosnowiec 0-0 Jarota Jarocin
W ostatnim meczu sezonu Zagłębie tylko bezbramkowo zremisowało z Jarotą Jarocin. Ten wynik dał sosnowiczanom piąte miejsce na koniec sezonu. Do lokaty premiowanej awansem zabrakło Zagłębiu 11 punktów. Do I ligi z grupy zachodniej awansowały Olimpia Grudziądz i Zawisza Bydgoszcz. Zawisza dopiero na 18 minut przed końcem swojego meczu strzelił gola na wagę awansu i na nic się zdała wysoka wygrana GKS-u Tychy, do ostatniej kolejki walczącego o awans.