Kolarstwo: Wyniki legionistów na MP w Złotoryi

W weekend w Złotoryi odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Zarówno w jeździe indywidualnej na czas, jak i w wyścigu ze startu wspólnego, najlepszy okazał się Tomasz Marczyński z CCC Polkowice. W zawodach brali także udział kolarze Legii.

W MP w jeździe indywidualnej na czas kolarze mieli do przejechania 43,6 kilometra. Najlepszy legionista - Dariusz Woźniak uplasował się na 19. pozycji. Poniżej wyniki tej rywalizacji:
1. Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice) 0.56,41
2. Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice) 0.57,02
3. Wojciech Ziółkowski (BDC Team) 0.57,04
19. Dariusz Woźniak (Legia Felt) 1.00,02

W wyścigu ze startu wspólnego do pokonania był dystans 218 km i także w nim triumfował Tomasz Marczyński. Woźniak, z niewielką stratą do czołówki, uplasował się na 26. miejscu. Wyniki:
Łukasz Modzelewski (Legia Felt)

W mistrzostwach Polski orlików (do 23 lat) startowało pięciu legionistów, ale zajęli oni odległe miejsca. Poniżej wyniki wyścigu ze startu wspólnego (dystans 174,4 km):
1. Marek Kulas (TKK Pacific Toruń)
2. Łukasz Owsian (TKK Pacific Toruń)
3. Karol Domagalski (WLKS Krakus-CC Burunda)
68. Paweł Skrzeszewski (Legia Felt)
71. Mariusz Woźnicki (Legia Felt)
73. Adam Dudziak (Legia Felt)
Piotr Antkowiak (Legia Felt)
Łukasz Piwowski (Legia Felt)

Lepiej spisał się tylko Paweł Skrzeszewski w MP orlików w jeździe indywidualnej na czas. Poniżej wyniki tej rywalizacji (dystans 30,5 km):